<<nowsze wiadomości

PRZEGLAD KULTURY KRESOWEJ

Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym naszej szkoły zaprasza na VII Przegląd Twórczości Kresowej, który odbędzie się dnia 28.11.2016 r. (poniedziałek) o godzinie 13:00 na sali gimnastycznej.

W czasie spotkania będzie można usłyszeć kapelę ?TYLIGENTNE BATIARY? oraz piosenki w wykonaniu dzieci przedszkolnych i uczniów gliwickich szkół podstawowych.

Ponadto usłyszymy ciekawe historie dotyczące niektórych przedmiotów przywiezionych z Kresów.

TERMINARZ W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM

Od niedawna na naszym dzienniku elektronicznym rozpoczęliśmy wpisywanie nieobecności nauczycieli i zastępstw za nich. Po zalogowaniu się i wybraniu terminarza mają Państwo rozpiskę z całego miesiąca z zaznaczonymi nieobecnościami nauczycieli, zastępstwami, odwołanymi zajęciami (ale tymi podstawowymi, które są w planie lekcji), kartkówkami, klasówkami i innymi wydarzeniami zapisanymi przez wychowawcę. W przypadku nieobecności nauczyciela w szkole zajęcia dodatkowe (k-k, kółka, zajęcia wyrównawcze) również się w tym dniu nie odbędą. Na bieżąco są Państwo informowani o odwołanych zajęciach. Dzięki temu mają Państwo większą kontrolę nad zajęciami dzieci w szkole i orientacyjnym czasie ich powrotu ze szkoły.

• plakat

XVI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

"Bożonarodzeniowe dekoracje"

serdecznie zaprasza

do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie prac w technice:

- kompozycja przestrzenna - stroik

- ozdoba choinkowa

- dowolna praca plastyczna

Więcej informacji znajduje się tutaj.

PROŚBA PRZEDSZKOLAKÓW
Spraw nam radość!

Spełnij nasze marzenia o nowych zabawkach do przedszkola!
Zarejestruj się już teraz na www.buliba.pl (wystarczy podać tylko swój e-mail)

Na stronie https://www.buliba.pl/konk?/wielki-konkurs-ekologiczny-2016/odnajdź naszą pracę ? woj.śląskie ? miasto Gliwice ? Szkoła Podstawowa nr 8 z oddziałami przedszkolnymi i głosuj codziennie od 24.11.2016 do 28.11.2016 (w godzinach 7.00 - 22.00.)

Tak wyglada nasza praca:

(Z jednego urządzenia/komputera można oddać 3 głosy z trzech różnych adresów e-mail)
Aktywni głosujący również mają szansę na wygranie nagrody dla siebie!

LICZY SIĘ KAŻDY GŁOS!
ZAANGAŻUJ RODZINĘ I ZNAJOMYCH!!!
Dziękujemy!!!!!

Nasza Szkoła po raz kolejny przystąpiła do Projektu ?Wszystkie Kolory Świata?.

Projekt ten jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Wierzymy, że dzięki Waszemu zaangażowaniu uda się nam w tym roku pomóc tysiącom cierpiących dzieci w Angoli. Cele projektu:

kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

Na czym polega projekt ?Wszystkie kolory świata??

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką ? będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią ?akt urodzenia? laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających.

W naszej szkole akcja będzie trwać od 10 listopada do 10 stycznia 2017 roku. Więcej informacji u pani Fabisiak koordynatora akcji.

ŚNIADANIE DAJE MOC

W naszej szkole  obchodziliśmy dzisiaj Dzień Zdrowego Odżywiania. W klasach 0, II, III uczniowie przygotowywali zdrowe śniadania.

FILM

8 listopada 2016 roku uczniowie klasy VI naszej szkoły wezma udział w projekcji filmu "Za niebieskimi drzwiami". Recenzję filmu wraz ze zwiastunem można znaleźć tutaj. Należy podkreślić, że idac do kina na ten - niewatliwie wartościowy film - robisz coś dobrego, ponieważ część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?" Więcej informacji o fundacji znajduje się tutaj.

Wyniki V Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ?Dary Jesieni?

Wyniki konkursy znajduja się tutaj.

LEPSZA SZKOŁA

Nasza szkoła od lat bierze udział w różnego rodzaju projektach mających na celu weryfikację wiedzy uczniów, badanie efektywności nauczania. Tego rodzaju programy: OBUT, testy próbne OPERON, diagnozy NOWEJ ERY oraz wiele innych pomagają uczniom zdobywać nowe umiejętności, trenować przed najważniejszymi sprawdzianami i odnosić szkolne sukcesy.

W tym roku szkolnym nadal uczestniczymy w programie LEPSZEJ SZKOŁY. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły ponad 155 tysięcy nauczycieli i 12 milionów uczniów. Więcej informacji  projekcie znajduje się tutaj.

starsze wiadomości>>