Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Marzec

Wielkość czcionki:

<<nowsze wiadomości


POKAZ TALENTÓW 

"Szkoła-dom, szkoła-dom? i taka codzienność. Ale na szczęście nie u wszystkich. Jest taka grupa dzieci, która robi coś więcej ponad zwykłe obowiązki. To pasjonaci, którzy po szkole chodzą na dodatkowe zajęcia, uczą się i rozwijając swoje talenty. Kosztuje ich to oczywiście wiele czasu, dodatkowej pracy oraz wyrzeczeń. Ale przede wszystkim przynosi im to satysfakcję i kształtuje ich młody potencjał. 20 marca w szkole w Bojkowie obył się pokaz zdolności uczniów. Była gra na instrumentach, śpiew, taniec, naukowe wykłady i ćwiczenia sportowe. Gratulujemy!!! Warto robić coś ponad, aby stawać się pięknym, zdolnym, człowiekiem. Św. Jan Paweł II mówił - ?Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić ?. Czy nie są to aktualne słowa, nawet w kontekście rozwijania i promowania swoich pasji?"

tekst pochodzi ze strony: https://www.facebook.com/pg/Westerplatczycy-z-Bojkowa-339646852868849/photos/?tab=album&album_id=790338831132980

 • 191
 • 192
 • 193
 • 194
 • 195
 • 196
 • 197
 • 198
 • 199
 • 200
 • 201
 • 202
 • 203
 • 204
 • 205
 • 206

 

 


 WYNIKI V MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ZIMA W OCZACH DZIECKA"


Na stronie konkursu: tutaj zostały zamieszczone wyniki konkursu "Zima w oczach dziecka". Gratulujemy wygranych!!!


SPOTKANIE AUTORSKIE

W dniu 15 marca 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mariuszem Wójtowiczem ? Podhorskim, dyrektorem ?Muzeum Westerplatte i Wojny 1939?  w ramach promocji książki ?Obrona Westerplatte 1939?. Współorganizatorami uroczystości towarzyszących spotkaniu byli Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej WST Westerplatte (SRHWST) oraz Fundacja im. Grupy Operacyjnej ?Śląsk? 1939.

 

Pierwszym etapem spotkania było złożeniem kwiatów na grobach bojkowskich Westerplatczyków ? śp. chor. Edwarda Szewczuka oraz śp. Kaprala Michała Plewaka.

Na cmentarzu głos zabrał dyrektor Muzeum Westerplatte pan Mariusz Wójtowicz ? Podhorski, następnie została odśpiewana pieśń patriotyczna ?Śpij kolego? w wykonaniu naszej absolwentki Pauliny Bojanowskiej.  Oprawę uroczystości na cmentarzu przygotowali uczniowie miejscowej szkoły i Grupa Rekonstrukcyjna. Wokół mogił zgromadzili się członkowie stowarzyszeń i organizacji patriotycznych oraz młodzież klas mundurowych miasta Knurowa.

Następnie odbyło się spotkanie poświęcone promocji książki w sali gimnastycznej szkoły. Obecni byli na nim pracownicy biura poselskiego oraz Poseł na Sejm RP, PiS Piotr Pyzik, przedstawiciele wojska, młodzież klas mundurowych miasta Knurowa,  ksiądz parafii bojkowskiej, który odprawił wcześniej krótkie nabożeństwo przed mogiłami Westerplatczyków.
Publiczność powitała dyrektor naszej szkoły pani mgr. inż. Mariola Dumin ? Kowal. Spotkanie prowadził Krzysztof Kruszyński nauczyciel historii naszej szkoły. Następnie głos zabrał  dyrektor Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 pan Mariusz Wójtowicz ? Podhorski. Wygłosił on odczyt dotyczący walki żołnierzy broniących Westerplatte oraz opowiedział o pomyśle stworzenia muzeum i drodze jego realizacji.

Wykład urozmaicali: grupa rekonstrukcyjna przedstawiająca życie żołnierskie oraz uczniowie naszej szkoły z programem artystycznym. Oczywiście na spotkaniu można było nabyć książkę gościa z autografem.

O tym wydarzeniu pisały lokalne gazety, portale internetowe oraz można było posłuchać audycji radiowej.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami:

19.03.2017 r. na antenie Radia Katowice Pani Danuta Skalska wspomniała o Westerplatczykach z Bojkowa i promocji książki "Obrona Westerplatte 1939" autorstwa Pana Mariusza Wójtowicza-Podhorskiego:

 

16 marca 2017: artykuł na portalu iknurow.pl: http://iknurow.pl/bojkowskie-spotkania-z-historia/

 

 • 191
 • 192
 • 193
 • 194
 • 195
 • 196
 • 197
 • 198
 • 199


 JADŁOSPIS

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

REFORMA OŚWIATY

ŻYWENIE

 

W środę 29.03.2017 r. o godz. 16.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach odbędzie się zebranie z dyrektorem szkoły na temat zmian jakie wprowadza od 01. września 2017 r. reforma oświaty i wynikających z nich konsekwencji organizacyjnych oraz spotkanie z przedstawicielem firmy cateringowej ? Menagerpol?, obecnie prowadzącej żywienie w szkole, na temat żywienia na stołówce szkolnej i ewentualnych zmian firmy cateringowej.                             

Na spotkanie zapraszamy szczególnie rodziców uczniów kl. III a, kl. III b i kl. VI oraz wszystkich rodziców dzieci korzystających z żywienia w szkole.

 

Serdecznie zapraszamy

 Dyrektor SP 8 i przedstawiciel firmy żywieniowej 


KARTA ROWEROWA

Materiały do karty rowerowej zostały rozesłane na dzienniku elektronicznym. Jeśli ich Państwo  nie otrzymali proszę o kontakt na librusie, poprzez ucznia lub na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .


 

OGŁOSZENIE


Szkoła Podstawowa Nr 8 ogłasza akcję pomocy dla zwierząt. W Schronisku dla Zwierząt w Gliwicach przebywają psy i koty, które potrzebują Twojej pomocy.

Możesz przekazać na rzecz Schroniska karmę (sypką lub w puszkach) dla kotów, psów (szczeniąt), produkty sypkie (makarony, ryż,), smycze, obroże, koce.

Zbiórka potrwa do maja 2017 r.

W/w artykuły proszę przekazywać do wychowawcy lub pedagoga szkolnego.


 JADŁOSPIS

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

INFORMACJA

W związku z informacjami docierającymi np. poprzez media nt. różnego rodzaju ?gier? polegających na wykonywaniu przez uczestników gry (najczęściej uczniów) różnych zadań, często prowadzących do niebezpiecznych sytuacji, okaleczeń chcielibyśmy prosić rodziców i opiekunów o wzmożoną czujność podczas korzystania przez Państwa dzieci z Internetu.  

 

Uważamy, że bardzo ważna jest świadomość zagrożenia jaką niosą tego rodzaju gry.

Podstawowe informacje na temat zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych, gdzie można uzyskać pomoc moga Państwo znaleźć w liście, który został zamieszczony tutaj.


 

ZAPISY UCZNIÓW DO I KLASY

Trwaja zapisy do I klasy uczniów z naszego obwodu. Zapraszamy przyszłych pierwszaków.Wniosek znajduje się tutaj.


 

 II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ?NIE TAKA ORTOGRAFIA STRASZNA?

 

 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach zaprasza dyslektyków z klas IV, V i VI gliwickich szkół podstawowych do udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym ?NIE TAKA ORTOGRAFIA STRASZNA?.

Więcej informacji znajduje się tutaj.


 JADŁOSPIS

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

WARSZTATY

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach W ramach kampanii społecznej POZYTYWNI.GLIWICE.PL uczniowie klasy VI Natalia i Maksymilian - liderzy kampanii w Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach - przeprowadzili warsztaty dla uczniów z klasy III i IV pt. ?Kwestia spojrzenia ? rozwijanie postaw prospołecznych?. Ambasadorzy pozytywnych zostali wcześniej przeszkoleni z rozwijania postaw prospołecznych przez pracowników Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznej.


 

APEL

10.03.2017 roku odbył się w naszej szkole apel dotyczacy zachowania bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami. 


 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach

serdecznie zaprasza do udziału

w IV Międzyszkolnym Konkursie Multimedialnym

?Józef Piłsudski ? marszałek przynoszący Polsce wolność ?

pod patronatem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

W 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2017 rokiem Marszałka Piłsudskiego przynoszącego Polsce wolność 

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć tutaj.


 

SPOTKANIE AUTORSKIE
 
Zapraszamy na spotkanie z Panem Mariuszem Wójtowiczem-Podhorskim - Dyrektorem Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.
Spotkanie w ramach promocji książki ?Obrona Westerplatte1939? odbędzie się 15 marca 2017 r. o godz. 17:00w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach ul. Spacerowa 6.

Organizator:
- Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach

Partnerzy:
- Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej WST Westerplatte
- Fundacja im. Grupy Operacyjnej ?Śląsk? 1939

W programie:
-godz. 16:30 zapalenie zniczy i złożenie kwiatów na grobach Westerplatczyków - ś.p. chor. Edwarda Szewczuka oraz ś.p. kpr. Michała Plewaka na cmentarzu w Bojkowie,
- godz. 17:00 promocji książki ?Obrona Westerplatte1939? w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach,
- pokaz filmu archiwalnego z września 1939 r.- atak na Westerplatte,
- prezentacja wybranych eksponatów oraz obiektów odnalezionych w trakcie badań archeologicznych na Westerplatte,
- możliwość nabycia książki z autografem autora.


 

JADŁOSPIS

 

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

Żołnierze Wyklęci - pamiętamy

 

 

 

 


 

starsze wiadomości>> 

Zegar