Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kwiecień

Wielkość czcionki:

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego w piątek 23.06.2017. O godz. 8.00 msza szkolna - po mszy wszyscy spotykamy się na apelu w holu głównym szkoły, a potem przechodzimy z wychowawcami do klas.


 

ZEBRANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach zaprasza na spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców lub prawnych opiekunów dzieci rozpoczynających w roku szkolnym 2017/2018 naukę w klasie I w SP 8. Zebranie odbędzie się w holu głównym szkoły w dniu 21.06.2017 (środa) o godzinie 16.00.

 

Serdecznie zapraszamy Dyrektor SP 8 i wychowawcy klasSZANOWNI RODZICE UCZNIÓW SP 8 W GLIWICACH

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach przypomina, że w związku z reformą oświaty dotychczasowa sześcioletnia Szkoła Podstawowa nr 8 im. Marii Dąbrowskiej w Gliwicach z dniem 01.09.2017 z mocy prawa staje się ośmioletnią Szkołą Podstawową nr 8 im. Marii Dąbrowskiej w Gliwicach. Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach jest miejscem realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki dla wszystkich uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły, czyli w dzielnicy Bojków.


 

 

KARTA ROWEROWA W SP 8

 

 

 

Egzamin praktyczny dla uczniów, którzy zdali część teoretyczną odbędzie się w obecności policjanta w poniedziałek 19.06.2017 o godz. 14.00. Uczniowie zgłaszają się do szkoły na świetlicę do Pani Danuty Jaśkiewicz-Kucy  przed godz. 14.00 ze sprawnym rowerem i w kasku (kto ma swój ).  


 

 

 JADŁOSPIS

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

Wyniki V Regionalnego Konkursu Teatralnego

 "BAWIMY SIĘ W PRAWDZIWY TEATR"

organizowanego przez SP nr 8.

 

W dniach 30 i 31 maja 2017 r. odbył się V Regionalny Konkurs Teatralny ?Bawimy się w prawdziwy teatr? organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Gliwicach.

Honorowy patronat konkursu objęty został przez Dyrektora Kuratorium Oświaty.W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się 21 grup z przedszkoli oraz szkół. Konkurs odbył się w sali gimnastycznej szkoły w Gliwicach  i  przebiegał  w trzech kategoriach wiekowych: grupy przedszkolne,  klasy I ? III oraz klasy IV ? VI.

Przedstawienia oceniane były przez jury.

Ocenie podlegało:

?        reżyseria utworu,

?        oprawa muzyczna,

?        scenografia,

?        eksponowanie elementów wychowawczych w sztuce,

?        umiejętności sceniczne małych aktorów.

W tym roku przedstawienia teatralne prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Mali aktorzy doskonale opanowali swoje role i z zaangażowaniem wcielali się w różne postacie.

Więcej informacji znajduje się tutaj.


 

 KARTA ROWEROWA

 

Testy odbęda się w poniedziałek (część teoretyczna) w środę termin ewentualnej poprawy. Część praktyczna z rowerami będzie ustalona z nauczycielem pania Łańcucka w terminie późniejszym.


SPOTKANIE POKOLEŃ 

24.04.2017 r. odbyła się na terenie Cmentarza Centralnego w Gliwicach uroczystość pod nazwą ? Spotkania Pokoleń?. Zostało ono zorganizowane dla uczczenia pamięci więźniów politycznych zamordowanych w gliwickich filiach hitlerowskiego obozu Auschwitz ? Birkenau. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkoły z Bojkowa.

  • 191
  • 192
  • 193
  • 194
  • 195
  • 196


 JADŁOSPIS

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


  ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Szkoła Podstawowa nr 8 ogłasza zbiórkę elektrośmieci w dniach 5 i 6 czerwca w godzinach od 7 do 16. Prosimy o składanie zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, którego nie można wyrzucać do śmieci. Przyniesiony sprzęt prosimy składać ze schodami przy wejściu głównym do szkoły.

Dziękujemy.


 

DWA MÓZGI W DOMU czyli jak zrozumieć nastolatka?

 

Szkoła Filomata zaprasza na spotkanie otwarte z dr MARKIEM KACZMARZYKIEM, autorem książki ?Szkoła neuronów?. Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem ? przyjdź koniecznie! Sprawdź, po co nam konflikt pokoleń, dlaczego czasem trudno się dogadać, w jaki sposób łatwiej możemy zrozumieć dorastające pociechy i po co w ogóle dorośli potrzebni są nastolatkom? Przed spotkaniem będzie można nabyć książkę ?Szkoła neuronów? i oczywiście poprosić autora o osobistą dedykację. 

Więcej informacji znajduje się na stronie szkoły: http://www.filomata.com.pl/index.php?strona=5395&artykul=4290&mark=dwa%20m%C3%B3zgi#4290


 JADŁOSPIS

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

IV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wiosenne inspiracje"

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym dotyczącym wykonania prac manualnych o tematyce wiosennej.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu tutaj.


 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach

serdecznie zaprasza do udziału w Regionalnym Konkursie Teatralnym ?Bawimy się w prawdziwy teatr?

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty

 

Na stronie konkursu tutaj został zamieszczony harmonogram konkursu.


 

 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach

serdecznie zaprasza do udziału w Regionalnym Konkursie Teatralnym ?Bawimy się w prawdziwy teatr?

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją organizacji na przełomie maja i czerwca każdego roku

                                   Szkoła Podstawowa nr 8 uprzejmie informuje, że

Konkurs teatralny ?Bawimy się w prawdziwy teatr? odbędzie się 30 i 31 maja 2017 r.

 

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem  proszę o zgłoszenie do 17.05 . 2017 r.

Więcej informacji na stronie konkursu tutaj.


 

JADŁOSPIS

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ?WIELKANOC 2017?


  W Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się rozdanie nagród XVI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ?Wielkanoc 2017?. W konkursie wzięło udział ponad 20 placówek z przedszkoli oraz szkół podstawowych.  Jury bardzo podobały się tegoroczne prace, ponieważ autorzy wykazali się pomysłowością, precyzją, dokładnością i estetyką. Wszystkie prace były przemyślane i ciekawe, a oceniane były w dwóch kategoriach: kompozycja przestrzenna i technika dowolna.

  Gratulujemy zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu.

 Prosimy o odbiór nagród.

W razie błędów w imionach, bądź nazwiskach proszę o kontakt sms: 509 036 793.

Zapraszamy opiekunów po odbiór nagród w dniu 11 maja (czwartek) w godzinach 10:00-13:30 lub 12 maja (piatek) od 8:00 do godziny 10:30.

Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj.

W przypadku braku możliwości odbioru nagród w w/w terminie proszę o kontakt. 

 


 

Wyniki konkursu "Nie taka ortografia straszna"

 

I miejsce Oliwia Zielińska z ZSP 4

II miejsce Patryk Sornat z SP 8

III miejsce ex aequo Amelia Zimoląg z SP 14 i Martyna Kwas z SP 8

 

Zapraszamy zwycięzców wraz z opiekunami na uroczyste rozdanie nagród 8 maja 2017r. o godzinie 13.40 do SP 8 w Gliwicach

 

Organizatorki

 

Małgorzata Górecka i Grażyna Rybak


 

Dzień dobry,
w ramach naszej wieloletniej współpracy z Miastem Gliwice, nasze Stowarzyszenie Taneczno- Sportowe SZOK jako jedyna placówka w Gliwicach, kolejny juz raz uzyskało dotację na zajęcia taneczne dla dzieci wczesnoszkolnych. 

Grupa DANCE SCHOOL dla dzieci w wieki 6-10 lat ma zajęcia w poniedziałki i środy w godz 18- 19  w centrum miasta, budynku MDK/GCOP przy Barlickiego 3 (dysponujemy darmowym parkingiem). 


 

JADŁOSPIS

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

TURNUSY REHABILITACYJNE

W okresie letnich wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy. Zarówno Centra Rehabilitacji Rolników KRUS, jak i sanatoria współpracujące zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawują wychowawcy zatrudniani przez Kasę, którzy wraz z pracownikami kulturalno-oświatowymi organizują zajęcia sportowo-rekreacyjne i realizują atrakcyjny program w czasie wolnym od zajęć terapeutycznych.

Zasady kierowania dziecka na turnus rehabilitacyjny:

1. Przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy, Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie ? ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok

2. Oferta dotyczy dzieci urodzonych w latach 2002 ? 2010 ( 7-15 ),

3. Podstawą skierowania na turnus rehabilitacyjny jest wniosek kwalifikacyjny (druk dostępny w jednostkach Kasy) wystawiony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, w leczeniu którego pozostaje dziecko wraz z informacją wychowawcy klasy i oświadczeniu rodzica/ opiekuna prawnego ( wzór wniosku dostępny jest również na stronie internetowej KRUS www.krus.gov.pl zał. nr 2 i załącznik nr 1 i 2 do Wniosku );

4. Pierwszeństwo w skierowaniu na turnus rehabilitacyjny mają dzieci, w przypadku których rodzic lub opiekun prawny złożył wniosek:                                                                         

  - po raz pierwszy i dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności,                                    

- po raz pierwszy,                                                                                                                             

- dziecka, które odbyło rehabilitację w poprzednich latach i ma orzeczenie o niepełnosprawności,

Odpłatność za pobyt każdego dziecka wynosi 200 zł.

Wyjazd dzieci na turnus rehabilitacyjny następuje z siedziby oddziału KRUS pod nadzorem wyznaczonych pracowników odpowiedzialnych za bezpieczny przejazd dzieci na trasie KRUS - ośrodek rehabilitacyjny. Przewóz dzieci odbywa się wynajętym autokarem. Koszt podróży dziecka odpowiadający równowartości cen biletów PKS i PKP 2 klasy w obie strony pokrywają rodzice.

Dzieci uczestniczące w turnusach rehabilitacyjnych ubezpieczone są od nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie obejmuje pobyt dzieci na turnusie wraz z dojazdami.

W 2017 r. Placówka Terenowa w Katowicach  KRUS posiada miejsca na następujące turnusy rehabilitacyjne:

dla dzieci ze schorzeniami układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju w terminie 25.06 - 15.07.2017r.

 dla dzieci ze schorzeniami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu Zdroju w terminie 08.08 ? 28.08.2017 r.

Zainteresowanych turnusami prosimy o zgłaszanie się do Placówki terenowej KRUS w Katowicach lub najbliższej Placówki Terenowej po druk ?wniosku o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny? lub o  kontakt telefoniczny.

 

Wnioski przyjmowane są do 10.05.2017r. 


 

 POŻEGNANIE ZIMY

Jakiś czas temu klasa IV pożegnała zimę na lodowisku "Tafla" w Gliwicach.

Chyba powinni to zrobić jednak jeszcze raz....


 

JADŁOSPIS

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


starsze wiadomości>>

 

Zegar