Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Wielkość czcionki:

JADŁOSPIS

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


PROGRAM DOBRY START

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych,
czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start”
to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.  

Więcej informacji na poniższych ulotkach i stronie www.mrpips.gov.pl/DobryStart.


 

WYCIECZKA REGIONALNA

14 czerwca 2018 uczniowie klas 7 i 5 uczestniczyli w wycieczce regionalnej, którą zorganizowały Małgorzata Kwaśnicka i Barbara Badura w ramach współpracy z oddziałem PTTK Gliwice. Zwiedzaliśmy kościół Wszystkich Świętych, który należy do najstarszych w Gliwicach.

Wieża kościoła ma wysokość 63 metrów. Na górę wchodzi się kręconymi schodami, na których można, co kawałek zauważyć różne znaki kamieniarskie. Na kilku kolejnych kondygnacjach oglądaliśmy przygotowane wystawy i poznawaliśmy historię kościoła oraz niektóre fakty z życia Gliwic.

Do wieży prowadzi niemało stopni, natomiast widoki są warte trudu. Z balkonu położonego na wysokości 57,5 m podziwialiśmy panoramę Gliwic. Niektórzy uczniowie rozpoznali wieże kościoła Narodzenia NMP w Bojkowie. Z tej wysokości przy sprzyjających warunkach pogodowych można dostrzec pasmo Beskidów z Babią Górą, Sudety oraz oddaloną o 50 km Górę Św. Anny. Odpoczynek pod fontanna Neptuna na starym Rynku i porcja lodów uwieńczyły wycieczkę, którą zaliczono do udanych.


 

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją  w maju odbył się organizowany przez SP 8 „VI Regionalny Konkurs Teatralny „Bawimy się w prawdziwy teatr”

 

W tym roku rywalizacja była duża w grupie klas 0 – III  oraz IV – VII. Każde było ciekawe. Komisja miała trudny Wybór. Zdecydowały detale: teatralność, dykcja, ciekawe przedstawienie.

Wyniki są następujące:

 

W kategorii klas I - III

 

I miejsce

 

„Bajkowy zawrót głowy” - I Spoleczna Szkoła Podstawowa

„Sen o La Seine” - Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8

 

II miejsce

„Szewczyk Dratewka” - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wilczy

„Jaś i Małgosia” - Zespół szkolno – Przedszkolny nr 4

„Kopciuszek” - Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 10 - „0”

„Czerwony Kapturek” - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14

 

III miejsce

„Podstęp Hogaty” - Zespól Szkolno – Przedszkolny nr 3

„Dobre duszki wód – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 10

„Bawiymy się w tijater” - Zespół szkolno – Przedzkolny nr 10

 

W kategorii klas IV – VIII

 

I miejsce

„Poczekalnia” - Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3

„Dziady” Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4

„Wiadomości z 3 maja1791” - Zespół szkolno – Przedszkolny nr 1

 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !

Opiekunów prosimy o odbiór dyplomów i  statuetek. Informacje dotyczące daty i godziny odbioru zostaną podane po 15 czerwca.

 

 


ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

 

W dniach 23.04-27.04 2018 r. uczniowie klasy 3a naszej szkoły  zorganizowali zbiórkę elektrośmieci. Mieszkańcy naszej dzielnicy odpowiedzieli na apel i czynnie włączyli się w ogłoszoną akcję. Udało nam się zebrać 3040 kg zużytego sprzętu. Zbiórka elektrośmieci poprzedzona była cyklem zajęć zorganizowanych dla uczniów, opartych o gotowe scenariusze. Dzieci wykonały plakaty na temat „Chronię środowisko – zbieram elektrośmieci” oraz przygotowały wystawę prac. Ten cykl zajęć  zakończył się „Elektrośmieciową mini spartakiadą”. Uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych konkurencjach z wykorzystaniem  zepsutych sprzętów, które umieszczali w specjalnie przygotowanych pojemnikach, odstawiając je w miejsce zbiórki elektrośmieci. Poprzez naukę i zabawę dzieci dowiedziały się jak chronić środowisko i co należy robić z zepsutym  sprzętem.


 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Bieżace informacje o egzaminie ósmoklasisty można znaleźć na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/


 

LIST MINISTER EDUKACJI

Minister Anna Zalewska skierowała do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Informacja na ten temat oraz list znajduje się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej tutaj.


 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach

serdecznie zaprasza do udziału w VI Regionalnym Konkursie Teatralnym  "Bawimy się w prawdziwy teatr"

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty

 

 Harmonogram przedstawień Regionalnego Konkursu Teatralnego

„Bawimy się w prawdziwy teatr”. Harmonogram znajduje się tutaj.


 

 


 

V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wiosenne inspiracje"

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-VII do udziału w konkursie plastycznym dotyczącym wykonania prac manualnych o tematyce wiosennej. Więcej informacji tutaj.


 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach

serdecznie zaprasza do udziału w VI Regionalnym Konkursie Teatralnym  "Bawimy się w prawdziwy teatr"

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty

 

 

Więcej informacji na stronie konkursu tutaj.

 

WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO "NIE TAKA ORTOGRAFIA STRASZNA"
 
1 miejsce Kaja Buraczyńska SP 18
2 miejsce Wiktoria Stasiak SP 8
3 miejsce ex aequo:
Olaf Humeniuk SP 18
Oliwia Cieślik SP 18
Łukasz Dąbek SP 8
 
Rozdanie nagród 9 maja godz. 14.15 w SP 8
Serdecznie zapraszamy!!!

MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI

 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach zwraca się do wszystkich o wsparcie naszej akcji i dostarczenie na teren szkoły w dniach 23.04. – 26.04. zbędnych, zepsutych elektrośmieci typu: pralki, lodówki, zamrażarki, piece gazowe, elektryczne, odkurzacze, telewizory, radia komputery, sprzęty elektroniczne, elektronarzędzia, itp.

Istnieje możliwość odbioru sprzętu wielogabarytowego (lodówki, pralki) bezpośrednio z państwa domów. Prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową nr 8 do dnia 25.04.w godz. 7.00 – 15.00

 

Telefon (32) 232 93 24                                                                                 Dziękujemy za wsparcie.


  XVII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

WIELKANOC 2018

W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się kolejna, bo już 17 – nasta edycja konkursu plastycznego „Wielkanoc 2018”. Więcej informacji i wyniki konkursu można znaleźć tutaj.


 


 

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie starszych klas brali udział w okolicznościowych lekcjach poświęconych Żołnierzom Niezłomnym. Na korytarzu powstała również pamiątkowa wystawa a budynek  szkoły został oflagowany. Bardziej odważniejsi uczniowie reprezentowali naszą placówkę podczas corocznego biegu, zwanego Wilczym Tropem. 


 


 

ZIMOWISKO

W pierwszym tygodniu ferii zimowych tj. w dniach 29 stycznia - 2 lutego 2018r. nasza szkoła organizowała półkolonię. W wypoczynku uczestniczyło trzydzieścioro uczniów z klas I-VI.

 Każdego dnia  dzieci dzieci miały zapewnione różne atrakcje.

 

W poniedziałek odwiedził nas policjant z III Komisariatu Policji w Gliwicach, który mówił dzieciom o bezpieczeństwie w domu i w szkole oraz pokazał uczniom sprzęt wykorzystywany w akcjach prewencyjnych. We wtorek wyjeżdżaliśmy do Muzeum Odlewnictwa Artystycznego na warsztaty „Sięgać po laury”. W środę natomiast  i w piątek byliśmy w kinie „AMOK” na filmach „Paddington 2” i „Coco”. W czwartek zwiedziliśmy Willę Caro oraz uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych pt. „Skarby Gotów”. W międzyczasie organizowane były także konkursy plastyczne, karaoke, zajęcia czytelniczo - multimaedialne oraz zajęcia w pracowni informatycznej. W trakcie pobytu dzieci każdego dnia miały zapewniony posiłek. Po podsumowaniu przez dzieci zajęć w ramach półkolonii okazało się, że wszystkim bardzo się podobało. Szkoda tylko że zimowisko trwało tylko siedem dni.

 • IMG_7667
 • IMG_7669
 • IMG_7670
 • IMG_7671
 • IMG_7673
 • IMG_7674
 • IMG_7675
 • IMG_7677
 • IMG_7678
 • IMG_7680
 • IMG_7682
 • IMG_7683
 • IMG_7684
 • IMG_7685
 • IMG_7686
 • IMG_7689
 • IMG_7696
 • IMG_7697


 

JADŁOSPIS

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

DZIEŃ MATEMATYKI

13.03.2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień matematyki.

Dzień Matematyki ...kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy. Dzień Matematyki stworzony został po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki...

Podczas apelu pani dyrektor wyjaśniła zasady rozgrywek. Uczniowie klas IV-VII zostali podzieleni na cztery grupy w zależności od uzdolnień matematycznych. Następnie w klasach nauczyciele prowadzący podzielili zebranych na 5 grup. Uczniowie zespołowo rozwiązywali zadania matematyczne, często wymagające jedynie myślenia logicznego. Już drugi rok organizujemy Dzień Matematyki, pomocą służą nam materiały Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. W tym roku zadania dotyczyły „Matematyki od kuchni”.

Podczas okrzyków zdziwienia oraz radości z każdej sali została wyłoniona grupa zwycięzców. Nagrodą były oceny bardzo dobre z matematyki, więc wola walki i zwycięstwa była dość duża.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok. 23 zwycięzców otrzymało piatki, dyplomy lub drobne upominki.

Szczególne pozdrowienia dla Misia Mariana przesyłają zwycięzcy tegorocznej zabaw.


 OSTRZEŻENIE

 

Zgodnie z prognozami dla naszego województwa w okresie między lutym a marcem istnieje duże ryzyko smogu i przekroczenia dopuszczalnych stężeń pyłów w powietrzu.

Zaleca się powstrzymać od aktywności fizycznej i przebywania na zewnątrz. Wrażliwe na zanieczyszczenia są szczególnie osoby starsze, dzieci.


 

GÓRA GROSZA

Od 27 listopada 2017 roku do 2 stycznia 2018 roku trwała w naszej szkole Ogólnopolska Akcja „Góra Grosza”.

Dzięki Waszej hojności zebraliśmy kwotę 224 złotych i 42 groszy.


 

ZABAWA TO JEST TO!

 

W dniu 16 stycznia br. uczniowie klas I-VII mieli możliwość uczestniczenia w widowisku edukacyjnym prowadzonym przez pana Sielickiego pt: ” Zabawa to jest to”.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8


 

Centrum Ratownictwa Gliwice zwraca się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem na powierzchnię zamarzniętych akwenów. 

Oddział Miejski WOPR Katowice alarmuje, że powstająca w ostatnich dniach pokrywa lodowa przy strefie brzegowej sprawia wrażenie stałej i grubej, natomiast w odległości już kilku metrów od brzegu jej trwałość jest drastycznie zmniejszona.


 

UWAGA!

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 są zobowiązani wchodzić i wychodzić do szkoły przez szatnię oraz do zmiany obuwia na terenie szkoły.

 

Dzieci proszę odbierać z szatni szkolnej, drzwi będą otwierane przez pracownika szkoły, nauczyciela pełniącego dyżur w trakcie przerwy międzylekcyjnej.

Na zajęcia dodatkowe wchodzimy:

zajęcia muzyczne - wtorek 7:30 wejściem szatni;

na zajęcia popołudniowe wchodzimy wejściem głównym schodzimy do szatni przebieramy się i udajemy się na zajęcia dodatkowe tj.

Zajęcia taneczne - piątek 15:00; Engram- środa wg. ustalonego grafiku;

Robotyka - czwartek wg. ustalonego grafiku; nauka gry na gitarze w poniedziałek.

 

Po zajęciach udajemy się do szatni i wychodzimy ze szkoły szatnią!

 

 

WCHODZĄC DO SZKOŁY DOKŁADNIE WYTRZYJ OBUWIE!


 

Szanowni Państwo

 

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi wymagań, które muszą spełnić uczniowie zainteresowani skorzystaniem z uproszczonej metody uzyskania kart ŚKUP informuję, że po konsultacji z przedstawicielem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ustalono, iż z procedury mogą skorzystać dzieci spełniające wszystkie z poniżej podanych warunków:

 • dzieci uczęszczające do szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Miasta Gliwice

 • dzieci w wieku od 7 do 16 lat

 • dzieci zamieszkujące na terenie Miasta Gliwice, powiatu gliwickiego lub którejkolwiek innej gminy  wchodzącej w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 W wypadku innych, bardziej szczegółowych pytań proszę o kontakt z koordynatorem ze strony KZK GOP.


 

RAJD

Rajd PTTK „Choinka” w rezerwacie przyrody „Las Dąbrowa”

13.01.2018 w sobotę, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie, organizowanym przez PTTK Gliwice. Celem rajdu było poznawanie własnego regionu i kultywowanie zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Uczniowie spacerowali po lesie, szukając znaków zimy pod opieką pani Małgorzaty Kwaśnickiej. Następnie przystroili śliczna choinkę w różne świecidełka i kolorowe łańcuchy. Nie zapomniano również o leśnych zwierzętach, dla których przyniesiono różne smakołyki: marchewki, jabłka, ziarno. Przedstawiciele naszej szkoły świetnie poradzili sobie z testem o tematyce świątecznej. Otrzymaliśmy maksymalną ilość punktów i I miejsce. Gratulacje dla uczniów.

 

Wszyscy świetnie się bawili. Właśnie o to chodziło, aby w miłym towarzystwie, wesoło i na świeżym powietrzu spędzić wolny czas w sobotę.


 

 WIGILIJNE SZKOLNE SPOTKANIE

Boże Narodzenie to wspaniały czas najczęściej spędzamy go w gronie rodzinnym. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły to też jedna wielka rodzina.

22.12.2017 roku było w naszej szkole czuć świąteczną atmosferę. Na holu naszej szkoły dumnie prezentowała się ogromna choinka ubrana przez uczniów i pracowników naszej szkoły Większość ozdób powstała dzięki staraniom rodziców z Rady Rodziców, a wykonała je mama ucznia z  klasy I, pozostałe „klasowe bombki” zostały wspólnie ozdobione przez uczniów i przedszkolaków.

Około godziny 10.00 na tle naszej szkolnej choinki wystąpiła grupa przedszkolaków z opiekunem panią Dudek i przedstawiła zebranym Jasełka. Następnie na sali gimnastycznej odbyło się wspólne kolędowanie uczniów klas I-VII. Tymi miłymi akcentem cała wielka szkolna rodzina została wprowadzona w okres Świat Bożego Narodzenia.

 Ostatnia część „wigilijnego spotkania” przebiegała już w małych klasowych zespołach. Sale lśniły ciepłem choinkowych lampek oraz pięknem bombek i ozdób, a w tle z każdej klasy dochodziły melodie świątecznych kolęd i pastorałek.

Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, klasowych wigiliach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach do domów, aby wrócić w nowym roku 2018 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.

 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 26
 • 7
 • 9

 


 

PRZEDSTAWIENIE

O rówieśnikach z komórką w ręku w humorystyczny sposób opowiedziały dzieci  z kółka artystycznego z SP8 w Gliwicach.

 Uczniowie klasy V zaprezentowali własny scenariusz, w ramach występu przygotowanego na Wojewódzki Konkurs Profilaktyczny „Proforma”, który odbył się 12.12.2017 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.  Dodatkowo pokaz został zaprezentowany uczniom i nauczycielom naszej szkoły 22.12.2017 r., gdzie wzbudził duży entuzjazm i powszechne uznanie.

 Odnosząc się do uzależnienia od telefonu, smartfon-u bądź IPhone-u, dzieci skupiły się wokół takich przypadków jak: 

- gdy młodzież przestaje spędzać czas na boisku, podwórku, u kumpli, w domu czy na ulicy,

- kiedy przestrzenią spotkań młodych ludzi stała się wirtualna rzeczywistość, do której wchodzi się przez „aplikacje” czy strony internetowe,

- gdy smartfony wpływają na zmniejszenie się ilości snu,

- kiedy młodzież zastąpiła spotkania twarzą w twarz kontaktami za pomocą mediów społecznościowych,

 

O propozycjach, jak wyjść z tego uzależnienia, w formie teatralnej uczniowie z kółka artystycznego zaprezentowali kilka rozwiązań.

 

 I scena

Młody człowiek zbiera pokemony. W ferworze gry zapomina, że znalazł się na środku ulicy. O mały włos nie doszło do wypadku samochodowego. Uratowany przez młodą dziewczynę zaczyna rozumieć, że wolny czas można spędzić zupełnie inaczej np. poprzez uprawianie sportu.

 

 II scena

Nastolatek idzie spać ze swoim telefonem. W nocy budzi się, a idąc z telefonem do toalety niechcąco uderza w lustro. Jego lustrzane odbicie naśmiewa się z niego zabiera mu telefon, po czym radzi aby dobrze się wyspał.

 

 III scena

Podczas imprezy trzej panowie zaczęli grę na komórkach. Zirytowane koleżanki pozbawiają ich na moment telefonów i zachęcają do zabawy na parkiecie. W trakcie tańca panowie zauważyli, że w rzeczywistości można bawić się lepiej, a telefony nie są im już potrzebne.

 

 Podczas tworzenia własnego scenariusza dzieci same zauważyły, że  smartfony powodują pewne problemy i nie zawsze dają im szczęście.  Narzekały, że gdy spędzają czas razem często zamiast ze sobą rozmawiać to gapią się na swoje ekrany. Każda działalność poza-wirtualna oznacza więc więcej szczęścia. Na pewno trzeba podjąć walkę o to, by korzystając z telefonu, zachować umiar i zdrowy rozsądek.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 20
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9


 


 

PEDIKULOZA

Z naszej strony  prosimy o ponowne sprawdzenie głów dzieci.

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie.

Wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

Liczy się wspólne działanie i natychmiastowa reakcja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Problem z głowy


 

KOLĘDNICY MISYJNI

Ponad 35 dzieci i młodzieży w ramach Kolędników Misyjnych wyruszyło 27 grudnia głosić Dobrą Nowinę w dzielnicy Bojków. W tym roku wspólnym kolędowaniem wsparli dzieci z Syrii i Libanu.

Od początku grudnia trwały przygotowania do kolejnej akcji Kolędnicy Misyjni 2017. Na spotkaniach po Roratach młodzi ochotnicy przygotowywali się do swoich ról, ćwicząc teksty, dobierając kolędy czy przymierzając stroje.

Na uroczystej Mszy św. 26 grudnia ks. proboszcz Bogdan Benedik pobłogosławił  kolędników z siedmiu grup kolędniczych. 27 grudnia dzieci razem z dorosłymi opiekunami wyruszyły kolędować w prawie 70 domach.  W tym roku kolędnicy misyjni zostawili odwiedzanym rodzinom pamiątkę w postaci otwartych dłoni. Symbol ten nawiązuje do gestu przekazywania znaku pokoju i gotowości do braterskiej pomocy. Ta dłoń ma przypomnieć, podobnie jak dłoń ma pięć palców, że poprzez kolędowanie misyjne  jesteśmy radośni, głosimy Ewangelię, jesteśmy jednością, podtrzymujemy tradycję i wspieramy materialnie misje.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia (Trzech Króli), odbyło się podsumowanie akcji. Młodzi kolędnicy uczestniczyli we Mszy św. a następnie w kolędowym spotkaniu w domu parafialnym. Biorąc udział w tegorocznym kolędowaniu misyjnym wsparto wysiłki libańskich dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz ich syryjskich rówieśników, którzy cierpią z powodu wojny i jej skutków.

Organizatorem akcji jest Parafa Narodzenia N.M.P w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach oraz Rada Osiedla Bojków. 

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 20
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

 


 

Zapraszamy do udziału w akcji „Dar Juniora dla Seniora” w ramach „Jałmużny Wielkopostnej”.

 

„Jałmużna Wielkopostna” to mała ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby. Poprzez akcję organizatorzy chcą uwrażliwić dzieci oraz całe rodziny na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni. Konkretnym wyrazem wsparcia są Skarbonki, z których środki zostaną wykorzystane przez Caritas diecezjalne na zaspokojenie potrzeb seniorów. 


 

III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „NIE TAKA ORTOGRAFIA STRASZNA”  

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach zaprasza dyslektyków z klas V, VI i VII gliwickich szkół podstawowych do udziału w III Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „NIE TAKA ORTOGRAFIA STRASZNA”.

Więcej informacji znajduje się tutaj.


 

  XVII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

WIELKANOC 2018

Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 8

serdecznie zaprasza

 

do udziału w konkursie plastycznym. Więcej informacji można znaleźć tutaj.


 JADŁOSPIS

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 informuje, że w okresie Rekolekcji Wielkopostnych w dniach od 12 do 14-03-2018 w szkole nie będzie prowadzone żywienie (dotyczy to tylko oddziałów szkolnych).

MARIOLA DUMIN - KOWAL

DYREKTOR 


 

 

Szkoła Podstawowa Nr 8

ul. Spacerowa 6, 44-100 Gliwice

PLAN POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIEŃ na rok 2018

Lp.

Przedmiot zamówienia

Rodzaj

zamówienia

Przewidywany

tryb lub inna

procedura

udzielenia

zamówienia

Orientacyjna

wartość

zamówienia

 

Przewidywany

termin wszczęcia

postępowania w

ujęciu

kwartalnym

1

Modernizacja obiektów: instalacji elektrycznej wraz z pracami towarzyszącymi; szatni wraz z wyposażeniem.

robota budowlana

przetarg nieograniczony

264 500,00

II kwartał

 

 


 

  VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ZIMA W OCZACH DZIECKA"

 

Na stronie: http://sp8gliwice.pl/index.php/konkursy/170-zima-w-oczach-dziecka zostały zamieszczone wyniki konkursu. Zapraszamy zainteresowanych.


 POGADANKA NA TEMAT CZADU I OGNIA


WYCIECZKA TARNOWSKIE GÓRY

 • IMG_7538
 • IMG_7539
 • IMG_7541
 • IMG_75414
 • IMG_7542
 • IMG_7543
 • IMG_7549


 

PIASTUŚ

Na poczatku grudnia odwiedził nas Piastuś i zapraszał na zbliżajace się mecze Piasta Gliwice.


 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

17.01.2018 uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawach karnawałowych. I jak widać wszystko udało się śpiewajaco.


 

PRZY POEZJI BOŻONARODZENIOWEJ

 

20 grudnia 2017 r. w szkole konkurs recytatorski „Boże Narodzenie wierszem pisane”, do którego przystąpiło 23 uczniów z klas I-VI.

Dzieci oceniało jury w składzie Pani Maria Konar – Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowych NSZZ Solidarność, Pani Urszula Koszka – nauczyciel języka polskiego, Krystyna Paciukanis- przedstawiciel Koła Emerytów w Bojkowie, Pani Janina Kowalska- emerytowany nauczyciel języka polskiego, ksiądz Adam Spałek - diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców. Jurorzy w wyborze najlepszych uczestników konkursu posługiwali się takimi kryteriami jak dobór treści, interpretacja tekstu, poprawność, prezentacja recytatora.

 

W kategorii uczniów klas I zajęli :

I miejsce – Michalina Żmuda

II miejsce – Marta Maliszewska

III miejsce – Roksana Bętkowska i Jakub Witrak

Wyróżnienie – Natalia Masłowska

 

W grupie uczniów klas  III zdobyli:

I miejsce – Aniela Trzonkowska

II miejsce – Magdalena Borc

III miejsce –  Natalia Kotowicz, Martyna Saraniecka, Oliwia Werle

Wyróżnienie – Natalia Filarska

 

Wśród uczniów klas IV – VI najlepsi zostali:

I miejsce – Michał Midzierski

II miejsce – Maciej Kulczyna

III miejsce – Wojciech Dzwonkowski, Piotr Bosek

Wyróżnienie – Radosław Graicke

 

Na widowni byli obecni Dyrektor naszej szkoły Pani Mariola Dumin-Kowal, Radna Miasta Gliwice Pani Urszula Więckowska, reprezentant Rady Rodziców Pan Piotr Kowalczuk, nauczyciele, rodzice  oraz dzieci.  Zebrani goście w przerwach między występami mogli usłyszeć kolędy grane na akordeonie przez Adama Kulę ucznia klasy VI. Na sam koniec  wysłuchano koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej w Gliwicach  -Małgosi Hańskiej (wokal), Tomasza Hańskiego (akordeon), Aleksandry Hańskiej (skrzypce).

Dużym zainteresowaniem cieszyła się scenografia składająca się z pasów czerni i bieli oraz specjalnej iluminacji, nawiązywała do słów zaczerpniętych z Biblii „światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnia” (Ewangelia wg. św. Jana 1,5)

 

Organizatorami konkursu byli mgr Danuta Kuca, mgr Joanna Bajda, mgr Krzysztof Kruszyński. Nauczycieli wsparli swoją pomocą uczennice klasy VI Andzelika Waszak, Martyna Kwas i Kinga Bojanowska. Nagrody na konkurs oraz słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców oraz osoby prywatne.

 • 20171220_140551
 • 20171220_140729
 • 20171220_141252
 • 20171220_141429
 • 20171220_142034
 • 20171220_142541
 • 20171220_142650
 • 20171220_142956
 • 20171220_143157
 • 20171220_143408
 • 20171220_143600
 • 20171220_143640
 • 20171220_143753
 • 20171220_144323
 • 20171220_145520 kopia


 

JADŁOSPIS

 

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

  XVII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

"Bożonarodzeniowe dekoracje"

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 8 ogłasza wyniki XVII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Bożonarodzeniowe dekoracje” - 2018

INFORMACJE dotyczące XVII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Bożonarodzeniowe dekoracje” - 2018

 

Organizatorzy zwracają się z prośbą do opiekunów o odbiór nagród w dniach poniedziałek 22.01.2018 r. w godz. 8.00 - 12.00 i 14.30 - 16.00 oraz we wtorek 23.01.2018 r. w godz. 8.00 – 11.30.

Lista nagrodzonych znajduje się tutaj.


 

 VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ZIMA W OCZACH DZIECKA"

 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym dotyczącym wykonania prac manualnych o tematyce zimowej. Więcej informacji tutaj.


 

JADŁOSPIS

 

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

ZABAWA TO JEST TO!

Nastapiła zmiana terminu widowiska edukacyjnego prowadzonego przez pana Sielickiego. Odbędzie się ono w dniu 16 stycznia (wtorek) br na sali gimnastycznej  od godz. 12.00 do 13.15 (Szczegóły na plakatach w szkole).

Gwarantowana dobra zabawa, wspaniałe i mądre przedstawienie.


 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

W dniu 24 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole światowy dzień pluszowego misia.

W tym dniu misie chroniły uczniów przed otrzymaniem złej oceny, a przedszkolakom gwarantowały dobra zabawę..

 

Samorząd uczniowski oraz nauczyciele przedszkola

 • 1
 • 2
 • 20171124_093816
 • 20171124_093916
 • 3
 • 4
 • DSCN2191
 • DSCN2194
 • DSCN2201
 • DSCN2209
 • DSCN2211
 • DSCN2212
 • DSCN2214
 • DSCN2225
 • DSCN2229
 • DSCN2235
 • DSCN2236
 • DSCN2238
 • DSCN2239


 

POPOŁUDNIE Z FILMEM

Za nami pierwsze popołudnie z filmem, które odbyło się w dniu 22 listopada br.

Uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczenia w projekcji filmu ” I ty możesz zostać bohaterem” w godz. od 13.45 do 15.25.

 

Uczniowie klas IV-VII  uczestniczyli w projekcji filmu:” Hugo i  łowcy duchów” w godz.15.30 do 17.00.

 

                               Samorząd Uczniowski


 

 

 

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

PODZIEL SIĘ CUKIERKIEM

16 listopada 2017 uczniowie klasy siódmej, przeprowadzili w naszej szkole akcję zbiórki słodyczy dla podopiecznych z Domku Dobrych Serc - grupy wsparcia dzieci doświadczających chorobę w rodzinie. Zbiórka zakończyła się sukcesem a zebrane słodkości zostały przekazane Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, wychowawcom oraz dzieciom za zaangażowanie w akcję „Podziel się cukierkiem”.

 „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”                                                    

                           Jan Paweł II

 Opiekun akcji: Małgorzata Kwaśnicka 

METROPOLIA

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi korzyści jakie niesie ze sobą porozumienie zawarte pomiędzy Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolią a KZK GOP w Katowicach, MZKP w Tarnowskich Górach, Miastem Tychy i Gminą Rudziniec przesyłam w załączeniu treść uchwały  oraz porozumienia stanowiące podstawę dla wprowadzanych od 1 stycznia 2018 ulg i korzyści.

Przypominam, ze najważniejszą zmianą jest zapis:

 

Dzieci i młodzież do 16 lata od 1 stycznia 2018 roku jeżdżą za darmo po terenie wszystkich 41 miast i gmin, wchodzących w skład Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

 

Z poważaniem

Katarzyna Sztuflik-Nykiel

 

Źródła komunikatów i informacji:

1. Komunikat GZM znajduje się na profilu społecznościowym związku pod adresem:
https://www.facebook.com/GZMetropolia/posts/1608004165904637
 

GZM / Darmowe przejazdy dla dzieci

NAJWAŻNIEJSZE:
- ulga obowiązuje przez cały rok,
- za darmo jeździsz na terenie całej Metropolii
- można z niej korzystać w autobusach, tramwajach, trolejbusach z logo KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy
- kodowana jest na spersonalizowanej karcie ŚKUP,
- jeśli nie masz jeszcze tej karty, do końca marca uprawnienie to będzie uznawane na podstawie ważnej legitymacji szkolnej,
- jeśli masz jeszcze ważny bilet okresowy, możesz otrzymać zwrot gotówki za jego niewykorzystaną część.

To pierwszy projekt na taką skalę w Polsce! Dzieci i młodzież do 16 lata od 1 stycznia 2018 roku jeżdżą za darmo po terenie wszystkich 41 miast i gmin, wchodzących w skład Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Porozumienie dotyczy KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy.

 

2. Tabele i nowe cenniki:

w uchwale i porozumieniu:  https://fs.siteor.com/metropoliagzm/article_attachments/attachments/161850/original/za%C5%82%C4%85cznik_do_Uchwa%C5%82y_Zarz%C4%85du_nr_36_2017.pdf?1513940520

 

oraz na stronie GZM:

 

http://gzmetropolia.pl/

https://www.facebook.com/GZMetropolia/


 

JADŁOSPIS

 

 

Został zamieszczony nowy jadłospis tutaj.


 

RODACY BOHATEROM

W dniach od 11 do 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach  przeprowadzono zbiórkę produktów żywnościowych, które po Nowym Roku trafią do polskich kombatantów żyjących na Kresach. W ogólnopolską akcję „Rodacy Bohaterom” włączyły się osoby prywatne, uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy dzielnicy Bojków oraz miasta Gliwice. Zebrano ponad trzydzieści paczek z darami oraz życzeniami dla Kresowian. Jak widać świadomość o polskim dziedzictwie na wschodzie stale wzrasta, a młode pokolenie coraz bardziej interesuje się rodakami zamieszkującymi ziemie II RP. Ta wiedza skłania z kolei do czynnego zaangażowania w sprawy kresowe. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za bardzo hojne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. 

 

 

 • 002
 • 003
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach własnoręcznie wykonywali kartki dla podopiecznych ze schroniska im. Św. Brata Alberta w Bojkowie. W dziecięcych słowach najczęściej przewijały się życzenia - „Miłości, szacunku, szczęścia, znalezienia swego miejsca w świecie, dużo siły”.


 

ŚW. BRAT ALBERT – PATRIOTA

 

8 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań poświęconych osobie św. Brata Alberta. Inicjatorem spotkania jest Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta ziemi Gliwickiej oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach a wszystko w ramach kampanii Pozytywni.PL. Tematem pierwszego spotkania był św. Brat Albert – patriota. Pani bibliotekarka odczytała uczniom pierwszą cześć książeczki pt. „Święty brat Albert” autorstwa Elizy Piotrowskiej. Dalej przedstawiciele Towarzystwa przygotowali ciekawą prezentację, pokazującą losy Adama Chmielowskiego w Powstaniu Styczniowym, oraz jego stałą troskę o dobro Polski. Następnie dzieci z klasy III odśpiewali pieśń „Warszawiankę”. W trakcie spotkania uczniowie otrzymali zadanie przygotowania świątecznych kartek dla podopiecznych schroniska św. brata Alberta. Dodatkowo uczniowie klasy VII zachęcili zebranych do udziału w akcji „Rodacy Bohaterom” wspierającą polskich kombatantów na kresach. Postawa św. Brata Alberta może być przykładem dla młodego pokolenia w zrozumieniu patriotyzmu. To właśnie miłość do ojczyzny i troska o zdrowie moralne społeczeństwa przyczyni się do tego, że św. Brat Albert poświęci swój talent i całe życie służbie najbardziej wydziedziczonym i wykolejonym, by przez stwarzanie im ludzkich warunków i przez uczciwą pracę zarobkową ratować w nich godność ludzką i przywracać ich społeczeństwu.

 • 20171208_090925
 • 20171208_090939
 • 20171208_091112
 • 20171208_092017
 • 20171208_092404
 • 20171208_093749
 • 20171208_094259
 • 20171208_094431
 • 20171208_094448
 • 20171208_094856 kopia
 • 20171208_095548
 • IMG_7550
 • IMG_7551
 • IMG_7552
 • IMG_7553
 • IMG_7554
 • IMG_7555
 • IMG_7556


 

IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ

 „Idźmy naprzód z nadzieją” - pod tym hasłem obchodziliśmy w szkole kolejny już Dzień Papieski. Nieodzownym elementem obchodów wspominających św. Jana Pawła II była piosenka „Pielgrzymkowe Despasito” która stała się hitem wszystkich klas. Patrząc na postać Papieża Polaka chcemy traktować Go jako wzór i ponadczasowy autorytet.


VIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KRESOWEJ DOBIEGŁ KOŃCA I  PRZECHODZI DO HISTORII JAKO KOLEJNA NIEPOWTARZALNA IMPREZA PROMUJĄCA MŁODE TALENTY

Tradycyjnie organizatorem tejże imprezy była Szkoła Podstawowa nr.8 w Gliwicach – Bojkowie. Dyrektor szkoły mgr. inż. Mariola Dumin – Kowal witając gości wspomniała o początkach, kiedy to konkurs rodził się przed ośmiu laty w głowach  wielu pasjonatów kresowej kultury, dodała także, iż z roku na rok poziom konkursu rośnie, podkreśliła, że nie byłoby tych wyników bez wysiłku nauczycieli, pedagogów, wychowawców a także rodziców i samej młodzieży, która jak widać w kulturze swoich przodków czuje się niczym przysłowiowa ryba w wodzie.

Co roku Przeglądowi Twórczości Kresowej towarzyszy inna sceneria. Tegoroczny konkurs przebiegał w klimacie kuchni kresowej. Nie zabrakło także  wiejskich akcentów, bowiem  na sali widowiskowej można było podziwiać żywe  króliki hasające w zaimprowizowanym  chlewku, które stanowiły nie byle jaką atrakcję. W tym samym klimacie przebiegał także koncert gości specjalnych, niezastąpionych towarzyszy kresowych a także śląskich spotkań biesiadnych. W repertuarze „Tyligentnych Batiarów” z Bytomia  zgodnie ze scenerią nie zabrakło tym razem poezji kresowej mówiącej o  smaku chleba i jego wartości nie tylko dla ciała ważnej ale i dla duszy. Nie brakło także pięknych lwowskich ballad, pięknych wspomnień a także ciepłych słów skierowanych do najmłodszych.

W tegorocznym przeglądzie wykonawcy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych;

Grupę najmłodszą reprezentowały przedszkolaki z Zespołu Przedszkoli nr.1 w Gliwicach. Zaraz po ich występie na scenę wyszły dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Przedszkola Miejskiego nr.7 Przegląd najmłodszej grupy wykonawców zakończył się występem przedszkolaków  ze Szkoły Podstawowej nr.8.

W kategorii klas 1-3 wystąpiła Lena Mandok ze Szkoły Podstawowej nr.2 w utworze „Mam gitarę”.

W kategorii  młodzieży klas IV do VII wystąpiła Alicja Jaruk z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr.11 w piosence „Bilet do Lwowa”,  zaś kolejnymi wykonawcami byli członkowie grupy tanecznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr.14. Duet Aga Nowak oraz Maja Malczewska ze Szkoły Podstawowej nr.2 wystąpiły w utworze „W stryjskim parku”. Na zakończenie wystąpił zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr.8.

Tuż po koncercie, młodzi artyści oraz goście udali się na  pachnący kresową kuchnią poczęstunek, zaś komisja w składzie  Maria Konar, Maria Kuśnierz, Halina Olbińska (Metodyk Edukacji Wczesnoszkolnej), Tadeusz Strassberger, dyrektor Szkoły nr.8 pani Mariola Dumin – Kowal, oraz   Urszula  Więckowska udali się, na co tu ukrywać burzliwe obrady.

Po długiej debacie udało się wyłonić zwycięzców tegorocznego Przeglądu Twórczości Kresowej 2017; W kategorii najmłodszych uczestników  miejsce I  zdobył Zespół Przedszkoli Miejskich nr.1. Miejsce II Zespół Szkolno Przedszkolny Przedszkole nr.7. Miejsce III grupa 5 latków ze Szkoły  Podstawowej nr 8.

W kategorii klas 1-3 I miejsce zdobyła Lena Mandok.

W kategorii młodzieży klas  IV-VII miejsce I zajęła Alicja Jaruk Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr.11. Miejsce II duet Maja Malczewska – Aga Nowak Szkoła Podstawowa nr.2 . Miejsce III ex aequo Zespół Szkół Ogólnokształcących  nr.14 oraz zespół wokalny Szkoły Podstawowej nr.8.

Na wyjątkowe słowa uznania zasługują uczniowie i uczennice klasy 5 Szkoły Podstawowej nr.8 w Gliwicach – Bojkowie, bowiem nie tylko występowali w poszczególnych grupach konkursowych ale także prowadzili z rozmachem tegoroczny Przegląd Twórczości Kresowej. Na koniec młodzi konferansjerzy zafundowali publiczności niecodzienny występ z użyciem słoików  po konfiturach. „Słoik song” w wykonaniu młodych artystów był mocnym punktem programu kończącym tegoroczny konkurs.

Nagrody dla zwycięzców a także dyplomy ufundowała Rada Rodziców oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach. Słodkie niespodzianki zapewniła pani Maria Kuśnierz Jak zwykle nie zawiedli goście specjalni pani Maria Kaproń, wiceprezes gliwickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich, oraz pani Urszula Więckowska Radna Miasta Gliwice. Obecni byli także Tadeusz Strassberger dyrektor MDK Gliwice, przewodnicząca  Koła Emerytów dzielnicy Bojków pani Teresa Łakomska. Swoją obecnością zaszczycili także tegoroczny konkurs państwo Prus – członkowie Szarych Szeregów, a także rodziny Westerplatczyków. Na sali nie zabrakło miłośników Kresów Wschodnich rodziców i mieszkańców dzielnicy Bojków.

 

materiał przygotował: Tadeusz Puchałka

 

 Relacja poniżej:

 • DSC_0249
 • DSC_0250
 • DSC_0252
 • DSC_0258
 • DSC_0550
 • DSC_0563
 • DSC_0568
 • DSC_0583
 • DSC_0602
 • DSC_0614
 • DSC_0615
 • DSC_0618
 • DSC_0619
 • DSC_0620
 • DSC_0629
 • DSC_0637
 • DSC_0653
 • DSC_0675
 • DSC_0679
 • DSC_0700


150 ROCZNICA URODZIN JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka - 5 grudnia, odbył się dla mieszkańców Gliwic uroczysty apel na pl. Piłsudskiego. W wydarzeniu wzięli udział dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach, a przede wszystkim dzieci z przedszkola i szkoły wraz z rodzicami. W miejscu obchodów, po przybyciu pododdziałów gliwickiego garnizonu, rozpoczęła się okolicznościowa inscenizacja patriotyczna. Uczniowie klasy V recytowali wiersz o wielkim bohaterze oraz odśpiewali pieśń „Jedzie, jedzie na Kasztance”. W czasie trwania występu dzielnie kołysał się na koniku na biegunach 4-letni Wojtuś. W dalszej części uroczystości podniesiono flagę państwową, odśpiewano hymn i oddano salwę honorową. Pod pomnikiem marszałka kwiaty złożyli przedstawiciele parlamentarzystów RP, gliwickiego samorządu, jednostek Wojska Polskiego, Strzelców Rzeczpospolitej. Kwiaty i zapalone znicze złożyła również delegacja z SP 8. Pieśni patriotyczne wykonała Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Uroczyste obchody 150. urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego w Gliwicach organizowane były przez Miasto Gliwice i Garnizon Gliwice.

Relacja poniżej:

 • 24301325_1753529184681886_4497293634249986650_n
 • 24312926_1753529251348546_9028401250702760164_n
 • 24774792_1753529178015220_1877227799983410524_n
 • 24852203_1753529181348553_7655604247184211165_n
 • Image1-1
 • Image11
 • Image2-1
 • Image3-1
 • Image4-1
 • Image5-1
 • Image6-1
 • Image7-1


 

CHOINKOWE ŁAŃCUCHY 

W dniu 11 grudnia 2017 roku odbył się mini konkurs  świąteczny – wykonywanie łańcucha na choinkę.

 

Do konkursu przystąpiły pięcioosobowe drużyny z klas: III b, IV a, IV b, V, VI i VII

 I miejsce zajęła drużyna z klasy IV b w składzie:

Marta Ładoń, Bartek Ploch, Julia Rybarczyk, Sawana Jasińska i Nikola Szyszka

II miejsce zajęła drużyna z klasy V w składzie:

Magda Sałapatek, Wiktoria Sornat, Oliwia Kosowska, Krzysztof Kłak i Kamil Szulc

III miejsce zajęła drużyna z klasy IV a w składzie:

Zuzanna Nimptsz, Maja Krawczyk, Amelia Dras, Weronika Brudz, Wiktoria Bołkunowicz

IV miejsce zajęła drużyna z klasy VI w składzie:

Martyna Kwas, Kinga Bojanowska, Krzysztof Kopczyński, Piotr Bill i Patryk Sornat

V miejsce zajęła drużyna  z klasy VII w składzie:

Klaudia Krzywy, Wiktoria Stasiak, Zosia Bil i Emilia Napora

VI miejsce zajęła drużyna z klasy III b w składzie:

Natalia Kotowicz, Zofia Kołtowska, Magda Borc, Jan Król i Jakub Stawiarski

Do zbiorowych łańcuchów dołaczyły się przedszkolaki.

 • 1
 • 10
 • 14
 • 15
 • 16
 • 18
 • 20
 • 21
 • 25
 • 27
 • 28
 • 3
 • 4
 • 5
 • 62
 • 63
 • 64
 • 7
 • 8
 • 9


 

MIKOŁAJ

7 grudnia br.  odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj ze swoją świtą i poczęstował naszych uczniów słodkościami.


 

HOBBIT, CZYLI PODRÓŻ W NIEZNANE

11 grudnia uczniowie naszej szkoły byli na przedstawieniu ,, Hobbit, czyli podróż w nieznane”. W centrum Gliwic w Auli Jana Pawła II odbyło się przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji. Przedstawienie pokazało przygody tytułowego bohatera oraz jego niezwykłych przyjaciół: czarodzieja Gandalfa i odważnych krasnoludów. Podczas swojej podróży muszą oni stawić czoło wielu niebezpieczeństwom. Muszą przechytrzyć ogromnych goblinów, stawić czoło groźnym wrogom. A wszystko po to, aby na końcu drogi dotrzeć do podziemnych kopalni, w których przerażający smok Smaug zazdrośnie strzegł niewyobrażalnych skarbów. Jest to również przejmująca opowieść o przyjaźni, poświęceniu, ale nade wszystko o odwadze głównego bohatera. Dzięki czemu Bilbo wraca cało do ukochanego domu bogatszy nie tylko w nowe doświadczenia i grono wiernych przyjaciół, ale także o bezcenny, tajemniczy oraz magiczny pierścień.


 ŚNIADANIE DAJE MOC 


 

GÓRA GROSZA

Od   27 listopada do 2 stycznia  2018 roku trwa Ogólnopolska Akcja Góra Grosza

Celem na który zbierane są te drobne monety,  jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja jest organizowana  przez Towarzystwo Nasz Dom.

Za każdy wrzucony grosz serdecznie dziękujemy i liczymy na wsparcie akcji.

 

  Samorząd Uczniowski


 

„ROK DLA NIEPODLEGŁEJ” ZAINAUGUROWANY 

W gliwickim Klubie Perełka, 9 listopada odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „KTO TY JESTEŚ? – POLAK MAŁY”. Tematem prac plastycznych przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych, były symbole patriotyczne widziane oczami dziecka. Organizatorem konkursu była Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Gliwicach. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem władz miasta Gliwice, parlamentarzystów Rzeczypospolitej Polskiej, IPN-u z Katowice oraz Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.

Nasza szkoła była współorganizatorem konkursu i z tej okazji na uroczystej gali zaprezentowała bogaty program artystyczny. Uczniowie klasy III a, razem z przedszkolakiem Wojtusiem, recytowali wiersze Władysława Bełzy - „Kto Ty jesteś?” i „Ziemia rodzinna”. Następnie wykonali taniec Polonez i zaśpiewali piosenki „Przybyli ułani”, „Za co mam kochać moją ojczyznę” oraz „Urodziłem się w Polsce”. Natomiast uczniowie klasy V w formie pantomimy przygotowali legendę „O Piaście Kołodzieju”. W ten sposób chcieli przypomnieć, że historia Polski sięga więcej niż tysiąc lat, oraz że nasza tradycyjna gościnność bierze swój początek ze starosłowiańskich czasów.

Barwne i oryginalne stroje, ciekawy i bogaty repertuar, oraz interesujące pomysły wzbudziły zachwyt zebranych w klubie widzów. Tak samo było 13 listopada już na sali gimnastycznej, kiedy ten sam program został zaprezentowany dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 8. Upamiętniając 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci i nauczyciele zainaugurowali obchody „Roku dla Niepodległej” ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011


 

ROK ŚW. BRATA ALBERTA

Z okazji Roku św. Brata Alberta oraz zbliżającego się jubileuszu 30 -lecia istnienia Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta -Koło Gliwickie, w Bojkowie rozpoczyna się cykl spotkań przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8.  Postać św. Brata Alberta zostanie zaprezentowana dzieciom w czterech odsłonach – patriota, artysta, miłujący ubogich, święty. W ramach wydarzeń zaplanowano wspólne śpiewy, czytanie życiorysu Adama Chmielowskiego, pokaz prezentacji, przygotowanie kartek dla podopiecznych schroniska, konkurs na prezentację  „Potrafię pomagać”. Spotkania odbywać się będą na sali gimnastycznej szkoły a ostatnie w ogrodzie samego schroniska w Bojkowie. Wszystko dziać się będzie pod kierunkiem nauczycieli SP 8  w Gliwicach oraz przedstawicieli  Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta -Koło Gliwickie w ramach Kampanii Pozytywni.Gliwice.pl


 

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA


Uczniowie klasy IV B wraz z wychowawczynią panią Fabisiak dziękują wszystkim uczniom, którzy wsparli akcję zbiórki pokarmu dla zwierzaków  ze schroniska. Pieski i kotki ze schroniska w Gliwicach –Sośnicy dziękują Wam za tak dużą ilość karmy.


 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego, podjęliśmy się w tym roku zadania zapalenia znicza na grobach zmarłych  pracowników i nauczycieli naszej szkoły. Tradycyjnie nawiedziliśmy także groby zasłużonych osób dla historii naszego kraju. W poznawaniu ich życiorysów pomogli nam tym razem niektórzy synowie zmarłych bohaterów. Pamięć o naszych bliskich zmarłych a także tych, którzy tworzyli naszą społeczność i historię jest wyrazem o nas samych. Pamiętajmy i wspominajmy - „Niech odpoczywają w pokoju….”.


 

MAMY NIEPODLEGŁA!!!

 To akcja organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.  Polega ona na radosnym świętowaniu kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, poprzez wysyłanie kartek pocztowych swoim bliskim. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w tej atrakcyjnej formie przeżywania narodowego święta. Dzieci oraz nauczyciele zaopatrzeni zostali w przepiękne pocztówki, które dzięki poczcie trafią do wielu z nas. Przy odrobinie szczęścia może dotrze także i do Ciebie.


 

XVI EKORAJD

 

18.10.2017. Uczniowie naszej szkoly wzięli udział w 16 Rajdzie  rowerowym pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwic.

 Dziesiątka uczniów z klasy 7 i 6  pokonali trasę z Bolkowa na Kąpielisko Leśne w Gliwicach i wzięli udział w konkrecjach tam organizowanych. Najbardziej aktywni uczniowie to: P. Bosek, K. Kopczyński, P. Łakomski, F. Stawiarski oraz M. Bednarz, który jako jedyny stanął na podium. Zdobył II miejsce w konkurencji rozwinięcia jak najszybszej prędkości- wynik- 50,8 km na godzinę.

Relacja: http://krystiantomala.pl/xvi-edycja-eko-rajdu-rowerowego/

Film poniżej:

 

 • 20171018_105158
 • 20171018_105456
 • 20171018_113319
 • 20171018_113406
 • 20171018_113814
 • 20171018_114938
 • 20171018_124452
 • 20171018_131425
 • 20171018_132800


 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

13.10.2017 uczniowie klasy piątej zorganizowali Akademię z okazji Dnia Nauczyciela.

 • 20171013_104934
 • 20171013_105116
 • 20171013_105625
 • 20171013_105941
 • 20171013_110342
 • 20171013_110708


 

RAJD ROWEROWY

Hu hu ha nasza zima zła ... Cechą naszego klimatu jest zmienność aury. Po wiośnie następuje lato, po lecie jesień, a po jesieni zima. Tylko patrzac za okno zima wciaz nie chce do nas zawitać. Może zawstydzimy ja zdjęciami z wycieczki, która odbyła się pod koniec września. Uczniowie naszej szkoły klas V-VII w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu udali się na wycieczkę rowerową do Chudowa. 

 • 20170928_094110
 • 20170928_104111
 • 20170928_105022
 • 20170928_105416
 • 20170928_110033
 • 20170928_112031
 • 20170928_112700
 • 20170928_120118
 • 20170928_120742


 

WIZYTA U STOMATOLOGA

3 listopada uczniowie klas pierwszych mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej wizyty profilaktycznej w gabinecie stomatologicznym w Przyszowicach. W trakcie spotkania dzieci utrwaliły sobie zasady higieny jamy ustnej, poznały różne możliwości fotela dentystycznego. Pani doktor każdemu z uczniów dała informacje dla rodziców na temat stanu uzębienia ich dziecka. Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali drobne upominki.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 


 

ŻYCZENIA

Przyjacielscy i oddani, wyrozumiali i wybaczający,
pełni miłości i szczęśliwi.
Tacy bądźmy – w czas Świąt Bożego Narodzenia
i przez cały nadchodzący rok!

Wesołych Świąt
i Szczęśliwego Nowego Roku 2018
życzą

Dyrekcja,

Grono Pedagogiczne,

Pracownicy Administracji i Obsługi

SP 8 w Gliwicach


PEDIKULOZA

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie.

Wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

Z naszej strony  prosimy o sprawdzenie głów dzieci.

Liczy się wspólne działanie i natychmiastowa reakcja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Problem z głowy


 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców odbędzie się dziś 20 grudnia 2017 w godz. 15:30 – 17:30 na holu naszej szkoły.

Podczas kiermaszu rodzice i uczniowie wystawiają stoiska z rękodziełem i domowymi wypiekami. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby przedszkolaków i uczniów naszej Szkoły.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!


 


 

 „KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJĘ”

 

 Z okazji Tygodnia Misyjnego zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE”, która potrwa do końca Roku Szkolnego2017/2018. Księża werbiści z Pieniężna zbierają i sprzedają ostemplowane znaczki pocztowe, a uzyskane fundusze przekazują misjom.

Co roku ukazują się setki  znaczków, wydawanych przez prawie każde państwo. Po przeczytaniu listu  koperta zwykle wędruje do kosza, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że naklejony  na niej  znaczek może pomóc misjonarzom! Prosimy więc samemu nie odklejać stemplowanych znaczków! Każdy znaczek należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem – jeśli jest to niemożliwe, to tak go wyciąć, aby nie uszkodzić. W Pieniężnie działa grupa misyjna, która bezinteresownie nadesłane znaczki przygotowuje, sortuje i sprzedaje, a uzyskane fundusze przekazuje na misje. Brak tylko wystarczającej ilości znaczków.

Znaczki można dostarczyć bezpośrednio do Pana katechety. 


 

 RODACY BOHATEROM - WESPRZYJ POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH

Zapraszamy do udziału w akcji: RODACY BOHATEROM - WESPRZYJ POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH, której głównym organizatorem jest: Stowarzyszenie Odra-Niemen, Patronat: Miasto Gliwice oraz TVP Katowice. Celem akcji jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny,  a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach. Dla kogo przeznaczona jest pomoc:

BIAŁORUŚ – Stowarzyszenie Żołnierzy AK na Białorusi – środowisko w Grodnie, środowisko w Lidzie, środowisko w Brześciu

LITWA – Klub Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenie Wrzesień’39  

UKRAINA – Lwowskie Towarzystwo Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych

Sybiracy, polskie szkoły oraz polskie rodziny i środowiska rozwijające i podtrzymujące polską tożsamość i kulturę narodową.

Lista artykułów do wzorcowej paczki (mogą być drobne różnice): cukier 1 kg, konserwy mięsne lub rybne- 300 g, ryż 1 kg, kasza 400 g, herbata w torebkach 50-100 sztuk, kakao 100-200 g, makaron 250-1000 g, warzywa w puszcze, owoce w puszcze, czekolada 100 g, olej duży 1 l, duże i małe opakowania ciastek i cukierków, kawa sypana i rozpuszczalna po 250 g, kartka świąteczna – koniecznie z życzeniami.

Paczki prosimy przynosić do Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach w dniach od 11 do 20 grudnia w godzinach od 7:45 do 15:00


HAPPENING KOCHASZ DZIECI NIE PAL ŚMIECI !!!

22.09.2017 roku przedszkolaki oraz uczniowie z klas Ia, Ib oraz IIIa wyszli na spacer ulicami naszej dzielnicy. Idąc ulicami naszej dzielnicy dzieci wykrzykiwały hasła proekologiczne oraz wkładały do skrzynek pocztowych ulotki przygotowane przez wydział Ochrony Środowiska.

  

PLAN WZBOGACONEJ OFERTY EDUKACYJNEJ

 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach w ramach  realizacji podstawy programowej i programu wychowawczo-profilaktycznego zaplanowała dla swoich wychowanków, ujęte w planie pracy szkoły na rok szkolny 2017/2018, następujące atrakcyjne dla uczniów/dzieci formy zajęć edukacyjnych. Dzieci mogą skorzystać z wzbogaconej oferty edukacyjnej za zgodą rodziców. Wszelkie inne niezaplanowane a zwłaszcza płatne wyjścia proponowane przez wychowawców powinny odbywać się po lekcjach, tak aby nie kolidowały z  planowymi  zajęciami szkolnymi, i powinny zostać odpowiednio wcześniej ustalone i zaakceptowane przez rodziców i dyrektora szkoły.

Więcej informacji znajduje się tutaj.


 

BRACTWO KERIN

11.10.2017 roku w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Poprowadziło ja Bractwo Kerin. Dziękujemy za lekcję.

 • IMG_20171011_120038
 • IMG_20171011_121009
 • IMG_20171011_121052
 • IMG_20171011_122343
 • IMG_20171011_122549
 • IMG_20171011_123440
 • img_20171011_121052-1


 


 LEKTURY Z HISTORII

Na naszej stronie powstała zakładka nawiazujaca do lektur z historii. Więcej informacji znajduje się tutaj.


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 informuje, że drzwi wejściowe do szatni są otwierane o godzinie 7:45 i zamykane o godzinie 8:00 uczniowie spóźnieni są proszeni o wchodzenie drzwiami głównymi.


 


 

  XVII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

"Bożonarodzeniowe dekoracje"

Już po raz siedemnasty Szkoła Podstawowa nr 8

serdecznie zaprasza

do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie prac w technice:

- kompozycja przestrzenna

- ozdoba choinkowa

- dowolna praca plastyczna

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu tutaj.


 

KONKURS RECYTATORSKI

BOŻE NARODZENIE WIERSZEM PISANE

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – VII do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym poezji bożonarodzeniowej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VII. Recytacje oceniane będą na poziomie klasy I, II, III,IV,V,VI,VII.

KRYTERIA OCENY:

- dobór treści,

- interpretacja tekstu,

- poprawność,

- prezentacja recytatora.

Konkurs odbędzie się 20 grudnia o godzinie 1400. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do 11 grudnia organizatorom konkursu.

Organizatorzy:

 

Krzysztof Kruszyński, Danuta Kuca, Joanna Bajda


 

 

UMOWA NA POSIŁKI

Poniżej została zamieszczona aktualna umowa z rodzicami na wyżywienie wersja XI 2017. Prosimy rodziców o pobranie dwóch egzemplarzy, uzupełnienie i zwrot 2 egzemplarzy do wychowawcy grupy lub klasy, które przekażemy do cateringu.  

 Aktualny wzór umowy znajduje się tutaj.


 

POSIŁKI

Szanowni Rodzice Przypominamy, że zgłaszanie nieobecności dziecka/ucznia na posiłkach w szkole dokonujecie Państwo indywidualnie do Firmy Menager - Pol:

sms: 517 147 666

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 

POSIŁKI

 

Szanowni Rodzice Rodziców, którym za miesiąc październik br. nie dokonano odliczeń za żywienie za dni nieobecności w szkole proszeni są o kontakt z sekretariatem szkoły i przedstawienie informacji na temat kwoty do zapłaty za żywienie i posiadanej umowy.


 

KONKURS RECYTATORSKI BOŻE NARODZENIE WIERSZEM PISANE

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – VII do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym poezji bożonarodzeniowej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VII.

Recytacje oceniane będą na poziomie klasy I, II, III,IV,V,VI,VII. KRYTERIA OCENY:

- dobór treści,

- interpretacja tekstu,

- poprawność,

- prezentacja recytatora.

Konkurs odbędzie się 20 grudnia o godzinie 1400. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do 11 grudnia organizatorom konkursu.

Organizatorzy:

Krzysztof Kruszyński, Danuta Kuca, Joanna Bajda


 

starsze wiadomości>>

Zegar