Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rok szkolny 2018/2019

Wielkość czcionki:

OGŁOSZENIE

 

Szkoła Podstawowa nr 8 organizuje w dniach od 12 grudnia do 20 grudnia 2018 r. zbiórkę elektrośmieci.

Prosimy o dostarczenie zużytych pralek, lodówek i innego sprzętu elektronicznego do szkoły w godz.7.00 -16.00.

 

Serdecznie dziękujemy.


 

Szkoła Podstawowa nr 8 serdecznie zaprasza na

IX Przegląd Kultury Kresowej,

który odbędzie się dnia 7 grudnia 2018 r. /piątek/

o godzinie 13:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły.


 

 

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr,

które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." 

Jan Paweł II

Podziel się cukierkiem 5 grudnia 2018 r. (środa) na 4 lub 5 lekcji uczniowie będą zbierać w klasach słodycze. Zostaną one przekazane dzieciom, które utraciły bliskie im osoby w HOSPICJUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Gliwicach.

Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.


 

O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

Relacja Pana Daniela Porębskiego

22 Października w Szkole Podstawowej nr 8 w Bojkowie mieliśmy zaszczyt przedstawić uczniom historię Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Całe wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie wsparcie Fundacji BGK która udzieliła nam grantu na 100 lecie odzyskania Niepodległości.

Do Bojkowa udałem się dość wcześnie (8.00) – pierwsza prelekcja odbyła się dla klas V-VIII, kolejne spotkanie które odbyło się po półtorej godziny odbyło się dla klas I-IV. Ostatnią grupą która uczestniczyła w prelekcjach była to najmłodsi uczestnicy szkolenia a dokładniej przedszkolaki.

Każda prelekcja dla każdej grupy była inna, łączyła je jedna rzecz a mianowicie Konspiracyjne Wojsko Polskie. Starszym dzieciom mogłem opowiedzieć o tym czym było KWP i z kim walczyli, u młodszych skupiłem się na tym kim byli Żołnierze Wyklęci a najmłodsza grupa mogła dowiedzieć się w czym chodzili Żołnierze Wyklęci . Każda z grup mogła zapoznać się z historycznym umundurowaniem oraz wyposażeniem które było używane przez żołnierzy KWP. Łącznie spotkanie trwało ponad 3 godziny i mam nadzieję, że uczniom podobała się żywa lekcja historii.

Dziękuje Dyrekcji za zgodę na zorganizowanie spotkania, nauczycielom za bardzo miłe przyjęcie oraz za przygotowanie miejsca, w którym prelekcja się odbyła, młodym artystom za wykonanie utworu Zbigniewa Herberta „Wilki” (było świetne) oraz samym uczniom za to, że wytrzymali ;) 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6


 


BOJKOWSKI WRZESIEŃ W 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

z relacji Pana Tadeusza Puchałki

Dzień I

Wrześniowy świt nad Gliwicami powitaliśmy jak co roku stojąc z pochyloną głową przy grobach bojkowskich Westerplatczyków śp. chorążego Edwarda Szewczuka oraz śp. kaprala Michała Plewaka. O godzinie 4. 45 rozpoczął się alert mający na celu upamiętnienie godziny rozpoczęcia największej w dziejach ludzkości wojny, której szpony jak pamiętamy już niebawem miały dosięgnąć najdalsze zakątki świata. Rok 2018 to także okazja do świętowania okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego podczas uroczystości na bojkowskim cmentarzu wspomniano także o tym szczególnym wydarzeniu. Pięknie prezentowała się drużyna knurowskich harcerzy, obok których stanęli w zwartym szyku gliwiccy harcerze, a także pododdział Strzelców Rzeczpospolitej, oraz Poczty Sztandarowe wielu organizacji i stowarzyszeń, wśród których nie zabrakło górniczej braci i naszych strażaków. Obecne były także delegacje kadry dowódczej jednostek wojskowych stacjonujących na terenie Gliwic, obecni byli także parlamentarzyści oraz delegacja Rady Miasta Gliwic, oraz goście z Kazachstanu i Kirgistanu. Przed grobami bojkowskich Westerplatczyków odprawione zostało nabożeństwo polowe, zaś Oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic.

Pierwszego dnia dwudniowych uroczystości był także czas, na wyróżnienie byłych żołnierzy Montecassinczyków z Bojkowa. W Apelu Poległych wspomniano także o ofiarach – obywatelach II Rzeczpospolitej pomordowanych przez oddziały UPA i OUN w czasie ludobójstwa na Kresach. Licznie zgromadzeni goście, mieszkańcy Bojkowa oraz młodzież, mieli także okazję wysłuchać pieśni, „Hymnu konfederatów barskich”. Warty honorowe przy grobach bojkowskich Westerplatczyków wystawiali żołnierze JW. AGAT, rekonstruktorzy z Fundacji im. Grupy Operacyjnej „Śląsk” 1939 oraz strażacy OSP w Bojkowie. Na zakończenie uroczystości została oddana salwa honorowa.

Na szczególne słowa uznania zasługuje bojkowska młodzież, o czym wspomniał przedstawiciel Rady Miasta Gliwic podczas swojego wystąpienia, podkreślił, iż to właśnie im zawdzięczamy tak bogatą oprawę tych uroczystości. Z roku na rok młodzieży przybywa, rośnie też w młodzieży zainteresowanie historią, także co bardzo ważne, tą lokalną, a wspaniałym przykładem właściwego wychowania dzieci i młodzieży jest odradzające się harcerstwo – która to organizacja nie tylko uczy ale i wychowuje zaś przykładem tego była chociażby postawa skautów z Gliwic i knurowskich harcerzy. Jak co roku i tym razem, obecni byli wychowawcy, nauczyciele, szkoły nr 8 w Gliwicach Bojkowie, która to placówka podobnie jak ,Rada Osiedla Bojków, Parafia Narodzenia N.M.P w Gliwicach, a także Jednostka Wojskowa AGAT IM. Gen. dyw. Stefana Roweckiego „GROTA”, w Gliwicach, 6 Batalion Powietrznodesantowy im. gen. dyw. Edwina Rozłubirskiego w Gliwicach, 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy, a także Ochotnicza Straż pożarna Bojków, i Fundacja im. Grupy Operacyjnej „Śląsk” 1939 były współorganizatorami wspomnianych uroczystości. Nie zapominają o „Bojkowskim Wrześniu” członkowie Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej z Gliwic, którzy i w tym roku zaszczycili swoją obecnością bojkowskie uroczystości.. Najdroższe wszystkim są chyba jednak rodziny naszych lokalnych bohaterów, stoją tuż obok wart honorowych i są niejako żywym dowodem pamięci tamtych czasów.

Tradycyjnie honorowym Patronatem bojkowskie wydarzenia obieli; SZEF URZĘDU DO SPRAW KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH, Jan Józef Kasprzyk, PREZYDENT MIASTA GLIWICE – Zygmunt Frankiewicz, oraz MUZEUM WESTERPLATTE I WOJNY 1939- Oddział Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Przypomnijmy, że tegoroczne obchody zostały opatrzone ogólnopolskim programem „Niepodległa” i otrzymały dofinansowanie ze środków Samorządu Miasta Gliwice.

Dzień II

„Jeszcze skrzydła dawnej chwały mogą unieść nas”. Pod tym hasłem będziemy przeżywać dzisiejszy szczególny koncert – przypomniała dyrektor Szkoły Podstawowej nr.8 w Gliwicach – Bojkowie pani Mariola Dumin – Kowal, otwierając uroczystości drugiego dnia obchodów „Bojkowskiego września’, w murach swojej szkoły. Wcześniej jednak czekała nas uczta dla ducha, w kościele parafialnym pw. Narodzenia N.M.P w Gliwicach – Bojkowie. Nabożeństwo zostało odprawione w intencji wszystkich walczących w obronie niepodległości Polski, ze wspomnieniem Westerplatczyków, w tym bojkowskich żołnierzy, chorążego Edwarda Szewczuka oraz kaprala Michała Plewaka.

Po mszy świętej goście oraz mieszkańcy Bojkowa udali się do sali sportowej przy Szkole podstawowej nr.8 w Gliwicach – Bojkowie by uczestniczyć w koncercie zatytułowanym ”Jeszcze skrzydła dawnej chwały mogą unieść nas” , którego wykonawcami byli młodzi artyści zespołu „ANTYRAMA”, z Bielska – Białej w składzie; kierownik zespołu, a także akompaniament (instrumenty klawiszowe) mgr. Aleksandra Kluz Magdalena Baczyńska, Weronika Przemyk, Monika Komędera, Marek Kanior, Wiktoria Kruczek, Mateusz Szewczyk, Damian Pytka.

Koncert zespołu dzięki współpracy bojkowskiej młodzieży, Klaudii Orzechowskiej, Michała Midzierskiego, oraz Macieja Kulczyny, stał się czymś w rodzaju historycznego spektaklu, który uniósł publiczność na skrzydłach burzliwych dziejów naszej historii, przywołując raz jeszcze bohaterów tamtych wydarzeń, a także w słowach poezji ukazując piękno ojczystego kraju. Zarówno artyści zespołu jak młodzi aktorzy bojkowskiej szkoły zostali na koniec pożegnani gromkimi brawami i owacją na stojąco, więc jak należy się domyślać były także bisy. Warto wspomnieć, iż w tegorocznym koncercie uczestniczyły rodziny i bliscy bojkowskich bohaterów, a także goście honorowi; Przedstawiciele Zarządu Fundacji im. Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej z Warszawy, na ręce których młodzież bojkowska złożyła pamiątkowy prezent w dowód wdzięczności za pomoc, którą fundacja udziela młodym ludziom, w tym także bojkowskiej młodzieży. Obecny był także Konsul Generalny Republiki Kirgiskiej Janusz Krzywoszyński.

Spektakl którego byliśmy świadkami na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych, czego dowodem była reakcja publiczności, która długo nie pozwalała artystom zejść ze sceny. Na koniec poproszono panią Aleksandrę Kluz by w kilku słowach wspomniała o swoim zespole.

Grupa powstała przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielsku Białej informowała kierownik zespołu. Jak należy się domyślać, wysoki poziom artystyczny nie zawsze jest dziełem wysokiego wykształcenia w kierunku muzycznym, pani Aleksandra jest informatykiem pracującym w bielskim liceum, i jest chyba żywym przykładem, że wiele w życiu można osiągnąć dzięki pasji, w tym przypadku do muzyki, którą to stara się z bardzo dobrym skutkiem zaszczepić w młodych ludziach. Dziś w zespole jest jedna tylko uczennica bielskiego liceum, pozostali to już studenci, lecz nie zrywają więzów z dawnym środowiskiem, dzięki temu zespół działa i rozwija się. Grupa odnotowała już pierwsze znaczące sukcesy, trudno wymieniać wszystkie, przypomnijmy tylko, iż jedną z nagród był wyjazd do Brukseli. Zespół otrzymał także kilka nagród IPN-u, mają za sobą nagranie pierwszej płyty, a utworów zespołu z tego krążka można często posłuchać na antenie „Lwowskiej Fali” – Radia Katowice.

Dwudniowe uroczystości wyglądały tak jak wyglądały dzięki młodzieży z Bojkowa. Należy także podkreślić, iż prowadzeniem koncertu zajął się w sposób profesjonalny absolwent bojkowskiej szkoły, Tomasz Szymański, który w niezwykły sposób wprowadzał publiczność w program uroczystości. Zatem niech raz jeszcze wolno nam będzie użyć znanego nam cytatu, który ukazuje, i daje nam niejako obraz bojkowskiej placówki - „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9


 

WAKACYJNY OBÓZ

W tym roku dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK możliwy był wyjazd kilkorga dzieci na zorganizowany przez Fundację obóz „Cichociemnych” w Janowie Lubelskim. W trakcie obozu zaplanowano dla dzieci wiele atrakcji, wśród których znalazły się m.in. zajęcia z zakresu surwiwalu, samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaplanowano również zajęcia w parku linowym, olimpiada sportowa, zajęcia na strzelnicy, przeprawę terenowo-bagienna, Park Wodny w Janowie Lubelskim, wycieczkę na Porytowe Wzgórza, wycieczki rowerowe, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe i zajęcia terenowe. Oprócz szansy na wypoczynek oraz atrakcyjne spędzenie wolnego czasu młodzież otrzymała również szansę na poznanie historii Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9


 

ZASADY ZBIERANIA ŚRODKÓW NA FUNDUSZ RADY RODZICÓW

 rok szkolny 2018/2019

Drodzy Rodzice,

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Rada Rodziców w nowym składzie wznawia swoją działalność i tak jak w latach ubiegłych pragnie wszystkich rodziców zaprosić do współpracy oraz zachęcić do udzielenia Radzie finansowego wsparcia.

Wszystkie informacje wraz z mailem kontaktowym do Rady Rodziców zostały zamieszczone na stronie: https://www.sp8gliwice.pl/index.php/rada-rodzicow


 

11 LISTOPADA

W piątek 09.11.2018 o godzinie 10:45 uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły będą uczestniczyć w przygotowanej przez grupę 6-latków akademii z okazji Święta Niepodległości połączonej z uroczystym odśpiewaniem Hymnu Polski.

O godzinie 15:00 serdecznie zapraszamy rodziców i mieszkańców Gliwic na uroczystość przygotowaną z okazji 11 Listopada. 

XXVI ZLOT MŁODZIEŻY TOSZEK 2018

15 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie turystycznej organizowanej przez PTTK Gliwice. Cała impreza odbywała się na dziedzińcu średniowiecznego zamku w Toszku. Celem wycieczki było poznawanie historii i obiektów zabytkowych Ziemi Śląskiej oraz propagowanie spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i uczestnictwo w różnych konkurencjach sportowych. Rywalizacje sportowe dotyczyły: Piątek Piłkarskich, gry w Dwa Ognie, Zręcznościowego toru przeszkód, Kolarskiego Toru Przeszkód, gry w Bule. W międzyszkolnych rozgrywkach sportowych, drużyna dziewcząt z klasy VI, zajęła III miejsce w Dwa Ognie. Zwiedziliśmy również uroczy rynek Toszka, a pod fontanną na głównym placu wykonaliśmy zdjęcie naszej wspaniałej grupy. Każdy uczestnik zlotu, miał również możliwość zwiedzenia wieży zamkowej oraz poznania historii i legend związanych z Toszkiem. Na terenie zamku wszyscy bawili się wyśmienicie. Nawet pogoda sprawiła nam niespodziankę, bo słońce świeciło jak w środku lata.

Organizatorzy: Małgorzata Kwaśnicka, Barbara Badura


 

POGADANKA

W czwartek 08.11.2018 odbędzie się pogadanka dla uczniów klas I-V na temat:

 


 

SPOTKANIE Z BRACTWEM KERIN

7.11.2018 roku w naszej szkole odbędzie się dla chętnych osób lekcja historii, którą poprowadzi Bractwo KERIN temat 100 lecie odzyskania niepodległości. Zajęcia odbędą się o godzinie 13:00. Koszt uczestnictwa 7zł/osobę.


 

WIATRAK HISTORII

W związku z małą ilością uczniów w dniu 2.11.2018 zaplanowana gra Wiatrak historii zostaje odwołana. W zamian proponujemy dzień gier planszowych. 

Przypominamy w przypadku nieobecności dziecka w szkole/przedszkolu o odwołaniu w tym dniu obiadu.


 Akcja „Światełko dla Lwowa i dla Bojkowa”

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości. Również sto lat temu młodzi mieszkańcy Lwowa stanęli do nierównej walki w obronie swojego miasta. We współpracy z Fundacją Pomaganie Łączy Ludzi organizujemy zbiórkę zniczy, które zapłoną na mogiłach Obrońców Lwowa i na polskich grobach na cmentarzach: Łyczakowskim, Janowskim i cmentarzu żołnierzy polskich w Mościskach w dniach 1 i 11 listopada. Wzorem ubiegłego roku chcemy także pamiętać o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej szkoły, a także o osobach zasłużonych dla naszej dzielnicy. Pragniemy aby 1 listopada na Ich grobach zapłonęły znicze,  jako znak pamięci ze strony społeczności szkolnej. Dlatego łącząc te dwie inicjatywy w jedną   - zwaną  „Światełko dla Lwowa i dla Bojkowa”, prosimy chętnych uczniów o przynoszenie do szkoły zniczy średniej wielkości do dnia 22 października.  


 

 

APEL NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

04.10.2018 odbył się w naszej szkole apel dotyczący bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że wiele kłopotów i nieprzyjemnych sytuacji może być też spowodowanych przez drugiego człowieka. (uczeń idzie do szkoły z tornistrem, zostaje zaczepiony przez obcą osobę, mężczyznę w płaszczu w ciemnych okularach, itp. , który coś od ucznia chce)

Z taką sytuacją możemy się spotkać każdego dnia. Jednak uniknięcie przykrych konsekwencji, które mogą wyniknąć z takiego spotkania jest możliwe pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku ważnych zasad:

1.Nigdy nie rozmawiajmy z nieznajomymi bo tak naprawdę nie wiemy, czy taka osoba nie ma złych zamiarów względem nas.

2.Jeśli już zostaniemy przez kogoś zagadnięci, zawsze możemy o tym powiedzieć, że właśnie czekamy na mamę, tatę, starsze rodzeństwo, którzy weszli do sklepu obok.

3.Jeśli to możliwe, nie spacerujemy sami po zmroku. Jeśli już jest to konieczne, a nie możemy udać się gdzieś z osobą dorosłą, starajmy się chodzić z kolegą/koleżanką.

4.W przypadku zauważenia jakieś podejrzanej nieznajomej osoby, która coś od nas chce lub coś nam proponuje, pamiętajmy zawsze, aby powiedzieć o tym osobie dorosłej (rodzicom nauczycielowi, wychowawcy).


 

CASTING!

Do końca września czekamy na wasze formularze zgłoszeń do nowo powstającego koła Teatru Form Muzycznych  Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 20 lat, którzy chcą popróbować swoich sił na scenie. Przesłuchania do koła odbędzie 4 i 5 października w Teatrze Stara Kotłownia przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Kandydaci zostaną poinformowani o dacie i godzinie przesłuchań. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.mdk.gliwice.pl/


 22 września  - żywa lekcja historii

 

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Stowarzyszenie Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego ma zaszczyt zorganizować dla uczniów SP 8 w Gliwicach spotkanie historyczne poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

Prelekcja połączona będzie z prezentacją broni używanej przez żołnierzy jak również  z pokazem umundurowania. Oprócz tego, uczniowie dowiedzą się kim byli Żołnierze Wyklęci, przeciwko komu musieli walczyć oraz co działo się z nimi później. Spotkanie przeprowadzane będzie w formie wykładu otwartego – uczniowie będzie mogli aktywnie włączyć się w jego przebieg, poprzez zadawanie pytań oraz wyrażanie swoich  opinii.


 

ZEBRANIE

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach – w nawiązaniu do informacji przekazanych na zebraniu ogólnym z rodzicami 05.09.2018 – powiadamia, że zebranie rodziców uczniów SP 8 w Gliwicach na temat specyficznych  potrzeb edukacyjnych dzieci i uczniów odbędzie się w dniu 26.09.2018 (środa) o godz. 16.00 w sali  26. Spotkanie poprowadzi pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach. Zapraszamy wszystkich rodziców nie tylko rodziców uczniów z SPE.

 

Zapraszamy

prowadząca spotkanie, dyrektor, pedagog


 

PETYCJA

W dniu 27 sierpnia 2018 r. do Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Dąbrowskiej w Gliwicach skierowana została petycja.

Wnoszącym petycję jest Osoba Prawna Szulc-Efekt sp. z o.o. ul. Poligonowa 1 04-051 Warszawa KRS: 0000059459 www.gmina.pl www.samorzad.pl Kapitał Zakładowy: 222 000,00 pln

Skan petycji znajduje się tutaj.

Odpowiedź na petycję została wysłana w formie elektronicznej oraz pisemnej.


 

ROBOTYKA

Informacja o zajęciach pokazowych z ROBOTYKI. Dnia 26.09.2018 o godzinie 16:00-17:00 odbędą się pokazowe zajęcia z robotyki. Zajęcia poprowadzi firma „Michał Kusio - Młodzi Programiści”.

 Zainteresowanych zapraszamy!!!


 

INFORMACJA

Informacja dotyczy dziennika elektronicznego Librus Synergia

 

Do dziennika elektronicznego mogą się Państwo rejestrować na dwa sposoby:

 

- poprzez Przeglądarkę internetową (Chrome, Mozilla, IE, Edge itp.) Sposób logowania zamieszczony został poniżej. Wtedy mają Państwo DARMOWY DOSTĘP do wszystkich funkcji dziennika, które były dostępne w zeszłym roku. (oceny, plan lekcji, harmonogram, uwagi, ogłoszenia, nieobecności, wysyłanie i odbieranie wiadomości od nauczycieli)

 

- poprzez aplikację LIBRUS. Wymaga ona założenia konta na portalu Librus Rodzina i powiązania go z kontem szkolnym (do którego otrzymali Państwo loginy i hasła w szkole).  Więcej informacji na temat tego sposobu logowania się  aplikacji mogą Państwo znaleźć na stronie

https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/nowa-aplikacja-librus-dla-rodzicow-i-uczniow

oraz

https://portal.librus.pl/artykuly/jak-zalozyc-konto-librus-szybka-instrukcja-dla-rodzicow-i-uczniow


 

LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO LIBRUS

 

Sposób logowania do dziennika librus umożliwiający darmowe przeglądanie ocen, frekwencji, uwag, terminarza, ogłoszeń oraz wysyłania i odbierania wiadomości od nauczycieli. Sposób logowania można wydrukować z pliku pdf zamieszczonego tutaj

lub skorzystać z poniższej informacji.

 

LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO LIBRUS

W przeglądarce otwieramy adres: https://portal.librus.pl/rodzina

lub korzystamy ze strony naszej szkoły

 

 

Nowy portal librusa wygląda jak poniższy obrazek. Wtedy klikamy w filetowy przycisk „LIBRUS SYNERGIA” a następnie "ZALOGUJ"

W miejscach pokazanych strzałką wpisujemy login i hasło otrzymane ze szkoły. Następnie po kliknięciu przycisku zaloguj zostajemy przeniesieni na poniższą stronę. 

Wtedy zmieniamy swoje hasło i nadajemy nowe (jak w zeszłym roku). Adresu mailowego nie muszą Państwo podawać – w każdej chwili w szkole administrator może je zresetować i otrzymają państwo nowe ze szkoły. Imię i nazwisko nie muszą Państwo podawać – każde konto przypisane jest do jednego konkretnego ucznia. Na zakończenie musimy również zaakceptować regulamin. Następnie klikamy fioletowy prostokąt DALEJ.

Następnie przechodzą Państwo na stronę znaną z lat ubiegłych: 


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 informuje, że drzwi wejściowe do szatni w poniedziałki, wtorki, środy i piątki są otwierane o godzinie 7:45 i zamykane o godzinie 8:00, natomiast w czwartki drzwi otwierane są o godzinie 8:45 i zamykane 8:55. uczniowie spóźnieni są proszeni o wchodzenie drzwiami głównymi.


 

ZEBRANIE DOTYCZĄCE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach – w nawiązaniu do informacji przekazanych na zebraniu ogólnym z rodzicami 05.09.2018 – powiadamia, że zebranie rodziców uczniów klasy VIII odbędzie się w dniu 24.09.2018 (poniedziałek) o godz. 16.30 w sali 31.

Tematem zebrania będzie:

 • przekazanie informacji dotyczących rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020

 • przekazanie informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązującym w roku szkolnym 2018/2019

 • zapoznanie rodziców uczniów z możliwymi dostosowaniami warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

 • przyjęcie od rodziców uczniów zaświadczeń o stanie zdrowia oraz opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej

 • złożenie przez rodziców pisemnej deklaracji wskazującej język obcy nowożytny, z którego uczeń przystąpi do egzaminu ósmoklasisty.

 

Zapraszamy

dyrektor, pedagog i wychowawca klasy


 

SZCZEPIENIA LISÓW

Informacja prasowa o przeprowadzanej na terenie województwa śląskiego jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących w 2018 roku. Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 19.09.-28.09.2018 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęta, zawierająca szczepionkę dla lisów do wyłożenia, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty lisy wyczuwają z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową dochodzi do zaszczepienia lisa.

Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów startujących z lotniska Katowice-Muchowiec. Szczepionka zostanie zrzucona z wysokości około 200 metrów, na obszarze ponad 10 tys. km2 powierzchni zielonych. W sumie na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyłożonych 202620 dawek szczepionki (20 dawek szczepionki na 1 km2). Szczepionki będą zrzucane nie tylko nad lasami, ale również nad pozostałymi terenami zielonymi np. pola, łąki, ogródki działkowe. Ponadto w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (WPKiW) zostanie wyłożonych ręcznie 160 dawek szczepionki.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o nie podnoszenie szczepionek z ziemi. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Należy pamiętać o tym, że „zapach ludzki” pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa.

Jednocześnie przypominamy, że przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (lasy, pola, łąki).

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje również, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka. Natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się we wnętrzu przynęty, należy niezwłocznie skontaktować się lekarzem medycyny informując go o tym fakcie. Po kontakcie z płynną zawartością kapsułki należy również bezzwłocznie umyć wodą z mydłem części ciała, które zetknęły się ze szczepionką.

Wprowadzenie akcji doustnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie sprawdziło się jako najskuteczniejsza metoda zwalczania wścieklizny w Europie.

Akcja wykładania szczepionek w województwie śląskim odbywa się od 1995r., dwa razy w ciągu roku: wiosną i jesienią.

Akcje szczepienia lisów wolno żyjących finansowane są z rezerwy budżetu państwa oraz współfinansowane przez Unię Europejską.

Dodatkowo informuję, że na terenie województwa śląskiego w ostatnich latach stwierdzono:

1. w 2003 roku 1 przypadek wścieklizny u zwierząt dzikich,

2. w 2004 roku 2 przypadki wścieklizny u zwierząt,

3. w 2005 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

4. w 2006 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,

5. w 2007 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

6. w 2008 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

7. w 2009 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

8. w 2010 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

9. w 2011 roku 1 przypadek wścieklizny u lisa wolno żyjącego,

10. w 2012 roku 1 przypadek wścieklizny u psa,

11. w 2013 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

12. w 2014 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

13. w 2015 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

14. w 2016 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

15. w 2017 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,

16. w pierwszej połowie 2018 r. nie stwierdzono przypadków wścieklizny.

Wszelkie dodatkowe informacje w ww. sprawie będą udzielane pod numerem telefonu: 32 42 88 615 


 

CENTRUM PIECZY ZASTĘPCZEJ I WSPIERANIA RODZINY W GLIWICACH

Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny, Dział Poradnictwa Rodzinnego i Pomocy Specjalistycznej, 44-103 Gliwice, ul. Sikorskiego 134, informuje, że w czwartek 4.10.2018 r. o godzinie 10.00 rozpoczynamy cykl spotkań dla rodziców chcących poprawić swoje relacje z dzieckiem, uzyskać pomoc w rozumieniu problemów wychowawczych, o nazwie TRENING UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH.

Zajęcia będą odbywać się co tydzień przez kolejnych 10 tygodni w każdy czwartek od godziny 10.00 do 12.00.

Zajęcia przeznaczone są wyłącznie dla rodziców, jednakże zapewniamy opiekę nad dziećmi. 


 

SZATNIA

 

Informujemy, że wszyscy uczniowie otrzymali od wychowawców kluczyki do szafek. Kluczyk należy zwrócić do wychowawcy na zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W przypadku zgubienia kluczyka prosimy o powiadomienie o tym fakcie wychowawcę.

W szafkach uczniowie mogą przechowywać zmienne obuwie, okrycie oraz podręczniki/przybory szkolne.

Za pozostawione w szafkach wartościowe przedmioty szkoła nie bierze odpowiedzialności.

Uczniowie zobowiązani są do każdorazowego zamykania swoich szafek i  nie pozostawianie w nich resztek jedzenia.

 


 

PEDIKULOZA

Szanowni rodzice,

przypominamy informacje przekazane na wywiadówkach przez wychowawców, aby indywidualnie sprawdzać i dbać o czystość głów dzieci.

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie.

Wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

Z naszej strony  prosimy o sprawdzenie głów dzieci.

Liczy się wspólne działanie i natychmiastowa reakcja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:  Problem z głowy


 

 OBIADY

Od poniedziałku rusza żywienie dla uczniów. Zapraszamy wszystkich zapisanych uczniów (zgodnie z deklaracjami) na śniadania o 8:45 i obiady o 11:30. Dzieci przebywające na świetlicy obiad jedzą o godzinie 12:45.


 

TEATRZYK

Uczniowie klas I-II oraz przedszkolaki 10.09.2018 roku miały możliwość wzięcia udziału w darmowym przedstawieniu "Kot w butach".


 

FORUM DZIECIOM 

Rozpoczęła się szkoła, i rozpoczął się także najnowszy projekt gliwickiego CH FORUM adresowany do gliwickich uczniów i pedagogów. Tym razem to projekt edukacyjno-wydawniczy pod hasłem „FORUM Dzieciom”.

 

W poniedziałek 10.09.2018 roku przedstawiciele FORUM z Gliwic zachęcali naszych uczniów w ramach projektu edukacyjnego do stworzenia książki, opowiadań. 


 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

 

W przyszłym tygodniu po 12.09.2018 roku zostanie przedstawiony poradnik ze sposobem logowania się do dziennika elektronicznego poprzez przeglądarkę internetową.

Wtedy dostęp do dziennika zawiera możliwość sprawdzania ocen, frekwencji, ogłoszeń, terminarza, planu lekcji, DARMOWY dostęp do wiadomości wysyłanych przez nauczycieli oraz umożliwia DARMOWĄ wysyłkę wiadomości do nauczycieli. Wtedy wygląd dziennika będzie identyczny jak w zeszłym roku - z tymi samymi funkcjami.

Prosimy rodziców i uczniów o używanie dziennika elektronicznego dopiero po 12.09.2018 roku.

Z góry dziękujemy za cierpliwość i życzymy samych  najlepszych ocen i wiadomości.

Zespół administratorów dziennika.

Aneta Kleczka i Małgorzata Górecka


 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

 

Prosimy rodziców o nieaktywowanie i nieponoszenie dodatkowych kosztów związanych z dziennikiem elektronicznym, czyli wysyłaniem wiadomości - "mobilne dodatki".


 

INFORMACJE NA STRONIE SZKOŁY

 

Na naszej stronie internetowej www.sp8gliwice.pl na bieżąco będziemy uaktualniać lub podawać informacje dotyczące naszej szkoły. Ostatnio zostały zaktualizowane informacje odnośnie:

biblioteki szkolnej, świetlicy tutaj,

pedagoga szkolnego tutaj,

aktualnej oferty wycieczek, wyjść itp. tutaj

kalendarza roku szkolnego i terminów spotkań z rodzicami tutaj.ZEBRANIE OGÓLNE

 

5 wrzesień 2018 r. 17:00 sala gimnastyczna - Zebranie ogólne informacyjne dla rodziców uczniów SP8


 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

W tym roku szkolnym w naszej szkole nadal używamy dziennika elektronicznego Librus. W związku z przygotowaniem do wywiadówki, która odbędzie się w najbliższym czasie wszystkie hasła do kont rodziców i nauczycieli zostały zmienione. Podczas wywiadówek zostaną rozdane nowe jednorazowe hasła.


 

PODRĘCZNIKI

 

Zostały zamieszczone wykazy programów i podręczników na rok szkolny 2018/2019. W zakładce Dokumenty tutaj.


 ŚWIETLICA 2018/2019

Zgłoszenia uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019 można już dokonywać w sekretariacie szkoły w godzinach 7:00-14:00. Druki zapisu znajdują się w sekretariacie szkoły lub można pobrać i wydrukować z naszej strony tutaj.


 UWAGA RODZICE, UCZNIOWIE !

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. (poniedziałek)

O godzinie 8:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w Kościele NMP, a następnie o 9:00 przechodzimy na salę gimnastyczną na spotkanie z pedagogami, wychowawcami.

DYREKTOR SZKOŁY

mgr inż. Mariola Dumin - Kowal

 

PS3 września uczniowie klas I-VIII otrzymają podręczniki na nowy rok szkolny.

Rodziców uczniów klas I prosimy o  przynoszenie rogów obfitości (podpisanych imieniem i nazwiskiem dziecka) na salę gimnastyczną od godziny 7:30.


 ŻYWIENIE

Żywienie dzieci szkolnych rozpoczniemy w późniejszym terminie (poinformujemy Państwa o tym w osobnym ogłoszeniu) po złożeniu przez rodziców deklaracji. Przedstawiciele firmy cateringowej będą rozdawać i zbierać deklaracje od 03.09.2018.  Do tego momentu prosimy zaopatrywać uczniów w suchy prowiant.


 REMONT

W związku z trwającym remontem w trosce o bezpieczeństwo zabrania się wychodzenia uczniom na teren szkoły bez opiekuna.


 

starsze wiadomości>>

Zegar