Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rok szkolny 2018/2019

Wielkość czcionki:

APEL NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

04.10.2018 odbył się w naszej szkole apel dotyczący bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że wiele kłopotów i nieprzyjemnych sytuacji może być też spowodowanych przez drugiego człowieka. (uczeń idzie do szkoły z tornistrem, zostaje zaczepiony przez obcą osobę, mężczyznę w płaszczu w ciemnych okularach, itp. , który coś od ucznia chce)

Z taką sytuacją możemy się spotkać każdego dnia. Jednak uniknięcie przykrych konsekwencji, które mogą wyniknąć z takiego spotkania jest możliwe pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku ważnych zasad:

1.Nigdy nie rozmawiajmy z nieznajomymi bo tak naprawdę nie wiemy, czy taka osoba nie ma złych zamiarów względem nas.

2.Jeśli już zostaniemy przez kogoś zagadnięci, zawsze możemy o tym powiedzieć, że właśnie czekamy na mamę, tatę, starsze rodzeństwo, którzy weszli do sklepu obok.

3.Jeśli to możliwe, nie spacerujemy sami po zmroku. Jeśli już jest to konieczne, a nie możemy udać się gdzieś z osobą dorosłą, starajmy się chodzić z kolegą/koleżanką.

4.W przypadku zauważenia jakieś podejrzanej nieznajomej osoby, która coś od nas chce lub coś nam proponuje, pamiętajmy zawsze, aby powiedzieć o tym osobie dorosłej (rodzicom nauczycielowi, wychowawcy).


 

CASTING!

Do końca września czekamy na wasze formularze zgłoszeń do nowo powstającego koła Teatru Form Muzycznych  Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 20 lat, którzy chcą popróbować swoich sił na scenie. Przesłuchania do koła odbędzie 4 i 5 października w Teatrze Stara Kotłownia przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Kandydaci zostaną poinformowani o dacie i godzinie przesłuchań. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.mdk.gliwice.pl/


 

ZEBRANIE

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach – w nawiązaniu do informacji przekazanych na zebraniu ogólnym z rodzicami 05.09.2018 – powiadamia, że zebranie rodziców uczniów SP 8 w Gliwicach na temat specyficznych  potrzeb edukacyjnych dzieci i uczniów odbędzie się w dniu 26.09.2018 (środa) o godz. 16.00 w sali  26. Spotkanie poprowadzi pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach. Zapraszamy wszystkich rodziców nie tylko rodziców uczniów z SPE.

 

Zapraszamy

prowadząca spotkanie, dyrektor, pedagog


 

PETYCJA

W dniu 27 sierpnia 2018 r. do Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Dąbrowskiej w Gliwicach skierowana została petycja.

Wnoszącym petycję jest Osoba Prawna Szulc-Efekt sp. z o.o. ul. Poligonowa 1 04-051 Warszawa KRS: 0000059459 www.gmina.pl www.samorzad.pl Kapitał Zakładowy: 222 000,00 pln

Skan petycji znajduje się tutaj.

Odpowiedź na petycję została wysłana w formie elektronicznej oraz pisemnej.


 

ROBOTYKA

Informacja o zajęciach pokazowych z ROBOTYKI. Dnia 26.09.2018 o godzinie 16:00-17:00 odbędą się pokazowe zajęcia z robotyki. Zajęcia poprowadzi firma „Michał Kusio - Młodzi Programiści”.

 Zainteresowanych zapraszamy!!!


 

INFORMACJA

Informacja dotyczy dziennika elektronicznego Librus Synergia

 

Do dziennika elektronicznego mogą się Państwo rejestrować na dwa sposoby:

 

- poprzez Przeglądarkę internetową (Chrome, Mozilla, IE, Edge itp.) Sposób logowania zamieszczony został poniżej. Wtedy mają Państwo DARMOWY DOSTĘP do wszystkich funkcji dziennika, które były dostępne w zeszłym roku. (oceny, plan lekcji, harmonogram, uwagi, ogłoszenia, nieobecności, wysyłanie i odbieranie wiadomości od nauczycieli)

 

- poprzez aplikację LIBRUS. Wymaga ona założenia konta na portalu Librus Rodzina i powiązania go z kontem szkolnym (do którego otrzymali Państwo loginy i hasła w szkole).  Więcej informacji na temat tego sposobu logowania się  aplikacji mogą Państwo znaleźć na stronie

https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/nowa-aplikacja-librus-dla-rodzicow-i-uczniow

oraz

https://portal.librus.pl/artykuly/jak-zalozyc-konto-librus-szybka-instrukcja-dla-rodzicow-i-uczniow


 

LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO LIBRUS

 

Sposób logowania do dziennika librus umożliwiający darmowe przeglądanie ocen, frekwencji, uwag, terminarza, ogłoszeń oraz wysyłania i odbierania wiadomości od nauczycieli. Sposób logowania można wydrukować z pliku pdf zamieszczonego tutaj

lub skorzystać z poniższej informacji.

 

LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO LIBRUS

W przeglądarce otwieramy adres: https://portal.librus.pl/rodzina

lub korzystamy ze strony naszej szkoły

 

 

Nowy portal librusa wygląda jak poniższy obrazek. Wtedy klikamy w filetowy przycisk „LIBRUS SYNERGIA” a następnie "ZALOGUJ"

W miejscach pokazanych strzałką wpisujemy login i hasło otrzymane ze szkoły. Następnie po kliknięciu przycisku zaloguj zostajemy przeniesieni na poniższą stronę. 

Wtedy zmieniamy swoje hasło i nadajemy nowe (jak w zeszłym roku). Adresu mailowego nie muszą Państwo podawać – w każdej chwili w szkole administrator może je zresetować i otrzymają państwo nowe ze szkoły. Imię i nazwisko nie muszą Państwo podawać – każde konto przypisane jest do jednego konkretnego ucznia. Na zakończenie musimy również zaakceptować regulamin. Następnie klikamy fioletowy prostokąt DALEJ.

Następnie przechodzą Państwo na stronę znaną z lat ubiegłych: 


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 informuje, że drzwi wejściowe do szatni w poniedziałki, wtorki, środy i piątki są otwierane o godzinie 7:45 i zamykane o godzinie 8:00, natomiast w czwartki drzwi otwierane są o godzinie 8:45 i zamykane 8:55. uczniowie spóźnieni są proszeni o wchodzenie drzwiami głównymi.


 

ZEBRANIE DOTYCZĄCE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach – w nawiązaniu do informacji przekazanych na zebraniu ogólnym z rodzicami 05.09.2018 – powiadamia, że zebranie rodziców uczniów klasy VIII odbędzie się w dniu 24.09.2018 (poniedziałek) o godz. 16.30 w sali 31.

Tematem zebrania będzie:

  • przekazanie informacji dotyczących rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020

  • przekazanie informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązującym w roku szkolnym 2018/2019

  • zapoznanie rodziców uczniów z możliwymi dostosowaniami warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

  • przyjęcie od rodziców uczniów zaświadczeń o stanie zdrowia oraz opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej

  • złożenie przez rodziców pisemnej deklaracji wskazującej język obcy nowożytny, z którego uczeń przystąpi do egzaminu ósmoklasisty.

 

Zapraszamy

dyrektor, pedagog i wychowawca klasy


 

SZCZEPIENIA LISÓW

Informacja prasowa o przeprowadzanej na terenie województwa śląskiego jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących w 2018 roku. Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 19.09.-28.09.2018 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęta, zawierająca szczepionkę dla lisów do wyłożenia, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty lisy wyczuwają z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową dochodzi do zaszczepienia lisa.

Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów startujących z lotniska Katowice-Muchowiec. Szczepionka zostanie zrzucona z wysokości około 200 metrów, na obszarze ponad 10 tys. km2 powierzchni zielonych. W sumie na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyłożonych 202620 dawek szczepionki (20 dawek szczepionki na 1 km2). Szczepionki będą zrzucane nie tylko nad lasami, ale również nad pozostałymi terenami zielonymi np. pola, łąki, ogródki działkowe. Ponadto w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (WPKiW) zostanie wyłożonych ręcznie 160 dawek szczepionki.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o nie podnoszenie szczepionek z ziemi. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Należy pamiętać o tym, że „zapach ludzki” pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa.

Jednocześnie przypominamy, że przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (lasy, pola, łąki).

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje również, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka. Natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się we wnętrzu przynęty, należy niezwłocznie skontaktować się lekarzem medycyny informując go o tym fakcie. Po kontakcie z płynną zawartością kapsułki należy również bezzwłocznie umyć wodą z mydłem części ciała, które zetknęły się ze szczepionką.

Wprowadzenie akcji doustnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie sprawdziło się jako najskuteczniejsza metoda zwalczania wścieklizny w Europie.

Akcja wykładania szczepionek w województwie śląskim odbywa się od 1995r., dwa razy w ciągu roku: wiosną i jesienią.

Akcje szczepienia lisów wolno żyjących finansowane są z rezerwy budżetu państwa oraz współfinansowane przez Unię Europejską.

Dodatkowo informuję, że na terenie województwa śląskiego w ostatnich latach stwierdzono:

1. w 2003 roku 1 przypadek wścieklizny u zwierząt dzikich,

2. w 2004 roku 2 przypadki wścieklizny u zwierząt,

3. w 2005 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

4. w 2006 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,

5. w 2007 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

6. w 2008 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

7. w 2009 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

8. w 2010 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

9. w 2011 roku 1 przypadek wścieklizny u lisa wolno żyjącego,

10. w 2012 roku 1 przypadek wścieklizny u psa,

11. w 2013 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

12. w 2014 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

13. w 2015 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

14. w 2016 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

15. w 2017 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,

16. w pierwszej połowie 2018 r. nie stwierdzono przypadków wścieklizny.

Wszelkie dodatkowe informacje w ww. sprawie będą udzielane pod numerem telefonu: 32 42 88 615 


 

CENTRUM PIECZY ZASTĘPCZEJ I WSPIERANIA RODZINY W GLIWICACH

Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny, Dział Poradnictwa Rodzinnego i Pomocy Specjalistycznej, 44-103 Gliwice, ul. Sikorskiego 134, informuje, że w czwartek 4.10.2018 r. o godzinie 10.00 rozpoczynamy cykl spotkań dla rodziców chcących poprawić swoje relacje z dzieckiem, uzyskać pomoc w rozumieniu problemów wychowawczych, o nazwie TRENING UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH.

Zajęcia będą odbywać się co tydzień przez kolejnych 10 tygodni w każdy czwartek od godziny 10.00 do 12.00.

Zajęcia przeznaczone są wyłącznie dla rodziców, jednakże zapewniamy opiekę nad dziećmi. 


 

SZATNIA

 

Informujemy, że wszyscy uczniowie otrzymali od wychowawców kluczyki do szafek. Kluczyk należy zwrócić do wychowawcy na zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W przypadku zgubienia kluczyka prosimy o powiadomienie o tym fakcie wychowawcę.

W szafkach uczniowie mogą przechowywać zmienne obuwie, okrycie oraz podręczniki/przybory szkolne.

Za pozostawione w szafkach wartościowe przedmioty szkoła nie bierze odpowiedzialności.

Uczniowie zobowiązani są do każdorazowego zamykania swoich szafek i  nie pozostawianie w nich resztek jedzenia.

 


 

PEDIKULOZA

Szanowni rodzice,

przypominamy informacje przekazane na wywiadówkach przez wychowawców, aby indywidualnie sprawdzać i dbać o czystość głów dzieci.

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie.

Wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

Z naszej strony  prosimy o sprawdzenie głów dzieci.

Liczy się wspólne działanie i natychmiastowa reakcja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:  Problem z głowy


 

 OBIADY

Od poniedziałku rusza żywienie dla uczniów. Zapraszamy wszystkich zapisanych uczniów (zgodnie z deklaracjami) na śniadania o 8:45 i obiady o 11:30. Dzieci przebywające na świetlicy obiad jedzą o godzinie 12:45.


 

TEATRZYK

Uczniowie klas I-II oraz przedszkolaki 10.09.2018 roku miały możliwość wzięcia udziału w darmowym przedstawieniu "Kot w butach".


 

FORUM DZIECIOM 

Rozpoczęła się szkoła, i rozpoczął się także najnowszy projekt gliwickiego CH FORUM adresowany do gliwickich uczniów i pedagogów. Tym razem to projekt edukacyjno-wydawniczy pod hasłem „FORUM Dzieciom”.

 

W poniedziałek 10.09.2018 roku przedstawiciele FORUM z Gliwic zachęcali naszych uczniów w ramach projektu edukacyjnego do stworzenia książki, opowiadań. 


 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

 

W przyszłym tygodniu po 12.09.2018 roku zostanie przedstawiony poradnik ze sposobem logowania się do dziennika elektronicznego poprzez przeglądarkę internetową.

Wtedy dostęp do dziennika zawiera możliwość sprawdzania ocen, frekwencji, ogłoszeń, terminarza, planu lekcji, DARMOWY dostęp do wiadomości wysyłanych przez nauczycieli oraz umożliwia DARMOWĄ wysyłkę wiadomości do nauczycieli. Wtedy wygląd dziennika będzie identyczny jak w zeszłym roku - z tymi samymi funkcjami.

Prosimy rodziców i uczniów o używanie dziennika elektronicznego dopiero po 12.09.2018 roku.

Z góry dziękujemy za cierpliwość i życzymy samych  najlepszych ocen i wiadomości.

Zespół administratorów dziennika.

Aneta Kleczka i Małgorzata Górecka


 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

 

Prosimy rodziców o nieaktywowanie i nieponoszenie dodatkowych kosztów związanych z dziennikiem elektronicznym, czyli wysyłaniem wiadomości - "mobilne dodatki".


 

INFORMACJE NA STRONIE SZKOŁY

 

Na naszej stronie internetowej www.sp8gliwice.pl na bieżąco będziemy uaktualniać lub podawać informacje dotyczące naszej szkoły. Ostatnio zostały zaktualizowane informacje odnośnie:

biblioteki szkolnej, świetlicy tutaj,

pedagoga szkolnego tutaj,

aktualnej oferty wycieczek, wyjść itp. tutaj

kalendarza roku szkolnego i terminów spotkań z rodzicami tutaj.ZEBRANIE OGÓLNE

 

5 wrzesień 2018 r. 17:00 sala gimnastyczna - Zebranie ogólne informacyjne dla rodziców uczniów SP8


 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

W tym roku szkolnym w naszej szkole nadal używamy dziennika elektronicznego Librus. W związku z przygotowaniem do wywiadówki, która odbędzie się w najbliższym czasie wszystkie hasła do kont rodziców i nauczycieli zostały zmienione. Podczas wywiadówek zostaną rozdane nowe jednorazowe hasła.


 

PODRĘCZNIKI

 

Zostały zamieszczone wykazy programów i podręczników na rok szkolny 2018/2019. W zakładce Dokumenty tutaj.


 ŚWIETLICA 2018/2019

Zgłoszenia uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019 można już dokonywać w sekretariacie szkoły w godzinach 7:00-14:00. Druki zapisu znajdują się w sekretariacie szkoły lub można pobrać i wydrukować z naszej strony tutaj.


 UWAGA RODZICE, UCZNIOWIE !

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. (poniedziałek)

O godzinie 8:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w Kościele NMP, a następnie o 9:00 przechodzimy na salę gimnastyczną na spotkanie z pedagogami, wychowawcami.

DYREKTOR SZKOŁY

mgr inż. Mariola Dumin - Kowal

 

PS3 września uczniowie klas I-VIII otrzymają podręczniki na nowy rok szkolny.

Rodziców uczniów klas I prosimy o  przynoszenie rogów obfitości (podpisanych imieniem i nazwiskiem dziecka) na salę gimnastyczną od godziny 7:30.


 ŻYWIENIE

Żywienie dzieci szkolnych rozpoczniemy w późniejszym terminie (poinformujemy Państwa o tym w osobnym ogłoszeniu) po złożeniu przez rodziców deklaracji. Przedstawiciele firmy cateringowej będą rozdawać i zbierać deklaracje od 03.09.2018.  Do tego momentu prosimy zaopatrywać uczniów w suchy prowiant.


 REMONT

W związku z trwającym remontem w trosce o bezpieczeństwo zabrania się wychodzenia uczniom na teren szkoły bez opiekuna.


 

starsze wiadomości>>

Zegar