Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rok szkolny 2019/2020

Wielkość czcionki:

 

 

Nasze kochane Przedszkolaczki również uczciły zbliżające się święto i uroczyście odśpiewały hymn o godzinie 11.11. Mali Patrioci dumnie prezentowali naszą flagę i pięknie wykonali mazurek Dąbrowskiego. dziękujemy naszym nauczycielką za przygotowanie maluchów do tej podniosłej chwili

   


W dniu 22 października br. odbyła się w naszej szkole wystawa książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wiele tytułów zostało wybranych przez rodziców i uczniów naszej szkoły w zeszłym roku szkolnym.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do wypożyczania nowych książek!

 


 

 DLA TYCH CO ODESZLI...

                                   

     Klasa V odbyła wspaniałą sentymentalną podróż połączoną z obchodami Wszystkich Świętych. Dzięki pouczającemu wykładowi p. Krzysztofa, uczniowie mogli nie tylko zapalić znicze na grobach zasłużonych dla naszej społeczności, ale też poznać korzenie obecnych Bojkowian  ich waleczną postawę i niezłomność, jaką na różnych polach życia wykazali.

   

Oby pamięć o nich była ciągle żywa...


 

Odbyło się u nas spotkanie profilaktyczne dotyczące

 

profilaktyki uzależnień.

 

Spotkanie prowadzone było przez specjalistów z Poradni PP

 

w Gliwicach.

 

W spotkaniu wzięli udział ósmoklasiści.

  

 


 

     24 października odbyło się w naszej szkole, spotkanie

 

historyczne z pracownikiem Muzeum w Gliwicach,

 

jednocześnie autorka książki pod tytułem "Schönwald wieś z

 

przeszłości", panią Bożeną Kubit. Pani Kubit przybliżyła dzieje

 

tutejszej miejscowości oraz historie książki, o której powstaniu

 

opowiedziała uczniom.

      

      Serdecznie dziękujemy za szalenie ciekawy wykład licząc na dalszą współpracę.

 


 

Dziś odbyła się akcja grabienia liści, w której ochoczo wzięli udział uczniowie klasy piątej. Akcja miała na celu zintegrować grupę i pokazać, że czasem warto zrobić coś bezinteresownie. Humory dopisywały to też robota paliła się pod grabiami naszych wolontariuszy. Zobaczcie sami....

           

Jesteśmy dymni z naszych uczniów.


 

     W naszej szkole nikt nie próżnuje a nauka odbywa się w ciekawy sposób. Dzieci często, by jej doświadczyć, wychodzą z ławek. Daję to zdumiewające efekty i na długo pozostaje w głowach uczniów. Tak też się stało ostatnio w klasie IIa, gdzie podczas wizyty pani Danuty uczniowie poznali trochę  ciekawostek chemicznego świata....

   


 

Akcja porządkowa.

W minioną sobotę, korzystając z pięknej pogody grupa rodziców naszych podopiecznych zakończyła pracę w szkolnym ogrodzie. W ciągu kilku godzin  zebrano i wywieziono kilka przyczep skoszonych traw i badyli. Zabezpieczono również dach drewnianej wiaty. Górka za szkołą jest gotowa na zimę! Bardzo dziękujemy za pomoc!

Różnicę widać gołym okiem...

 


 

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła, po raz kolejny,

wzięła udział w akcji „KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE”

na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Kwota 225 złotych została wpłacona na konto hospicjum.

Dziękujemy wszystkim oddziałom przedszkolnym i szkolnym za wsparcie akcji.

Kalendarze ozdobią klasy w naszej szkole.

Koordynator akcji: Adrianna Fabisiak wraz z Samorządem Uczniowskim.


 

XVIII EKO Rajd Kolarski Gliwice 2019

Pod patronatem Zygmunta Frankiewicza- Prezydenta Miasta Gliwice

 „Młodzież dla ekologii” 

 

Dnia 9.10.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie kolarskim. Trasa rajdu obejmowała przejazd ścieżkami rowerowymi sprzed szkoły na Kąpielisko leśne w Gliwicach.

Na miejscu odbyły się konkursy indywidualne takie jak: wyścig terenowy, żółwia jazda, próba kolarska oraz stójka.

Nasi uczniowie spisali się na medal.

I miejsce w stójce zajął Krzysztof Kopczyński uczeń z kl. VIII,

II miejsce zajął Mateusz Burda w wyścigu kolarskim uczeń z kl. VIII.

Wśród wyróżnionych zostali również:

Adam Kula z kl. VIII, który zajął IV miejsce w wyścigu kolarskim , V miejsce w próbie kolarskiej oraz Antonii Kołtowski, który zajął V miejsce w wyścigu kolarskim.

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.

Na miejscu zlotu uczniowie mogli spożyć ciepły posiłek, była również herbata i pączek.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swojego udziału.

Opiekun

mgr Barbara Badura

 


 

W dniach od 16 września do 30 września br . w naszej szkole została przeprowadzona

zbiórka dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Gliwicach –Sośnicy.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji.

Koordynatorzy akcji: A. Fabisiak i G. Rybak wraz z Samorządem Uczniowskim


 

Wizyta Strażaków

Nasze przedszkolaki i uczniowie klas I-III mieli dziś okazję spotkać się z Państwem Agnieszką i Krzysztofem Świątek, strażakami z OSP Bojków. Nasi goście przypomnieli o zasadach, jakie powinny obowiązywać w sytuacji zagrożenia pożarem. Ciekawa prelekcja uzupełniona prezentacją wywołała spore zainteresowanie - jak się okazało, nasze przedszkolaki i uczniowie już wiedzieli, co może być zagrożeniem i jak się w takiej sytuacji zachować. Wizyta Strażaków.

 


 

Dzięki pracy Panów Piotra i Jana Śnigórów oraz Krzysztofa Wielocha, udało się częściowo uporządkować teren za naszą szkołą. Dalsze prace już 5 października.

 

Tak prezentowało się zaplecze szkoły przed akcją...

 

...a tak jest teraz...

 

Dziękujemy Panowie!!

 


 

Szkoła na stadionie”

W roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy program „Szkoła na stadionie”. Inauguracja nastąpiła w dniu 20.09.2019r. W tym dniu młodzież z naszej szkoły zorganizowała się i pod opieką nauczycieli: B. Badura, A. Walczaka miała okazję uczestniczyć w Meczu GKS Piasta Gliwice- Raków Częstochowa.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, tym bardziej ,że drużyna wygrała.

Program szkoła na stadionie niekoniecznie obejmuje zorganizowane wyjazdy. W ramach tego programu uczniowie, bądź rodzice mogą zgłosić swój udział jako kibice w meczu odbywającym się w Gliwicach do koordynatora programu- B. Badury, na tydzień przed meczem. Opiekun(rodzic) płaci 15 zł., dziecko ‑ 1zł . Są to promocyjne ceny. Normalnie wstęp kosztujepomiędzy 25.00 na 35.00 złotych. Rodzic ma obowiązek podać swój pesel .Bilety rodzice odbierają w kasie w dniu meczu.

Kolejny mecz odbędzie się 6.10.2019

o godzinie 17.30.


 

 

XXVII ZLOT MŁODZIEŻY TOSZEK 2019

21 września 2019r, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie  turystycznej organizowanej przez PTTK Gliwice. Cała impreza odbywała się na dziedzińcu średniowiecznego zamku w Toszku. Celem wycieczki było poznawanie historii i obiektów zabytkowych Ziemi Śląskiej oraz propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach sportowych. Rywalizacje sportowe dotyczyły: Piątek Piłkarskich, gry w Dwa Ognie, Zręcznościowego toru przeszkód, Kolarskiego Toru Przeszkód, gry w Bule.W międzyszkolnych rozgrywkach sportowych, uczeń Antonii Kołtowski z klasy VII zajął I miejsce w Kolarskim Torze Przeszkóddrużyna dziewcząt z klasy VII, zajęła III miejsce w Grze w BuleZwiedziliśmy również uroczy rynek Toszka, a pod fontanną na głównym placu wykonaliśmy zdjęcie naszej wspaniałej grupy. Każdy uczestnik zlotu, miał również możliwość zwiedzenia wieży zamkowej oraz poznania historii i legend związanych z Toszkiem. Na terenie zamku wszyscy bawili się wyśmienicie. Nawet pogoda sprawiła nam niespodziankę, bo słońce świeciło jak w środku lata.

 

Organizatorzy: Małgorzata Kwaśnicka, Barbara Badura

 


 

Ogłaszamy zbiórkę dla podopiecznych

schroniska dla zwierząt w Gliwicach –Sośnicy

mile widziana:

specjalistyczna karma dla szczeniąt, kociąt, starszych psów i kotów

żwirek dla kotów

rękawiczki lateksowe rozmiar L i XL

miski ceramiczne z szerokim dnem

smycze

zbiórka potrwa

od 16 września do 30 września br.

Samorząd Uczniowski

Koordynatorzy zbiórki: p. Fabisiak i p. Rybak

 


 

DYSKOTEKA

w rytmie lat 80-tych

 

 

25 września o godzinie 16.30 rozpocznie się w naszej szkole, dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Grać będziemy do godziny 19.00, zapraszamy klasy od V – VIII. Obowiązuje styl lat 80-tych i na takie stroje uczestników liczymy.

Pamiętajcie o zgodach Rodziców.


 

80.rocznica
Prowokacji gliwickiej

31 sierpnia 2019 roku o godzinie 14.00, w rocznicę Prowokacji Gliwickiej, Muzeum w Gliwicach zorganizowało w Radiostacji Gliwickiej spotkanie poświęcone pamięci Franza Honioka. W programie wydarzenia odbył się panel dyskusyjny z udziałem historyków katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, dr hab. Grzegorza Bębnika i dr. Bogusława Tracza, oraz Krzysztofa Kruszyńskiego - nauczyciela historii, pod którego kierunkiem powstało najnowsze wydawnictwo Muzeum w Gliwicach: "Franz (Franciszek) Honiok 1899 ‑ 1939. Pierwsza ofiara II wojny światowej" autorstwa Martyny Werle, Michała Dylewskiego, Kacpra Jatty, uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach ‑ Bojkowie. Praca otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Bohaterowie są wśród nas".

- Franz Honiok jest dla mnie jednym z wielu bohaterów II wojny światowej oraz świadkiem oszustwa Niemców. To pierwsza ofiara II wojny światowej. Postać mało znana w Polsce, która nie jest jeszcze należycie upamiętniona – mówi Kacper Jatta, jeden z młodych autorów.

Jego zdanie podziela Martyna Werle - Franz Honiok jest dla mnie bohaterem. Z jednej strony nie zrobił nic spektakularnego, ale z drugiej strony stał się jakby powodem do wybuchu międzynarodowego konfliktu. Jego cechami były pokora, wierność Bogu, pracowitość i lokalny patriotyzm. Brał on udział w III powstaniu śląskim, więc był jednym z wielu bohaterów w walce o polskość Śląska. Był człowiekiem, z którego każdy z nas powinien brać przykład.

Po zakończonej prelekcji uczestnicy upamiętnienia udali się pod drewnianą wierzę. Wieniec przed gliwicką Radiostacją złożyły poszczególne delegacje - Rodzina Franciszka Honioka, Wojewoda Śląski, Parlamentarzyści, Prezydent Miasta Gliwice, Urzędnicy, Dyrekcja Muzeum w Gliwicach, Przedstawiciele Rady Dzielnicy Bojków wraz z młodzieżą, Skauci Europy. Szkołę Podstawową nr 8 w Gliwicach Bojkowie reprezentował Pan Dyrektor Grzegorz Klyszcz razem z autorami książki.

   


 

Przerwany marsz został dokończony....

 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach Bojkowie w niecodzienny sposób zainaugurowała nowy rok szkolny. W uroczystym rozpoczęciu wzięli udział wyjątkowi goście, pradziadkowie i prababcie bojkowskich uczniów. Byli to reprezentanci pokolenia, które doświadczyło drugiej wojny światowej tzw. Dzieci Wojny. Podczas uroczystej akademii młode i starsze pokolenie wspólnie odśpiewało hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Na dowód wdzięczności za życie i trud dzieciństwa, uczniowie wręczyli siódemce seniorów czerwone róże.

 


 

Drodzy Rodzice/Opiekunowie

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej

serdecznie zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie,

które odbędzie się 11 września o godzinie 17.00.

Spotkanie ogólne będzie miało miejsce na sali gimnastycznej, po którym zapraszamy do klas na wizytę u wychowawcy.

 

Dyrektor Szkoły

mgr Grzegorz Klyszcz


 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Dąbrowskiej w Gliwicach serdecznie dziękuje za wspólne kształtowanie jakości pracy szkoły wszystkim współpracującym ze szkołą w latach 2009 ‑ 2019. Uczniom życzę dużo sukcesów w nauce i radości z odkrywania tajników wiedzy.

Z wyrazami szacunku

mgr inż. Mariola Dumin-Kowal


 

Zwracamy się z prośbą do rodziców oraz dzieci i młodzież z naszej dzielnicy, które 2 września rozpoczną nowy rok szkolny do udziału w akcji pod nazwą "Przerwany marsz…", polegającej na symbolicznym dokończeniu przerwanego, przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnych dzieci i młodzieży. Prosimy aby na inaugurację roku szkolnego 2019/2020 w SP 8 uczniowie przyszli razem z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, wywodzącymi się z pokolenia Dzieci Wojny. Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, który towarzyszy Polakom od wielu lat.

Niech aktywny udział w akcji stanie się wyrazem szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii.

Szczegóły na stronie: https://www.przerwanymarsz.pl/


 

UWAGA RODZICE, UCZNIOWIE !

 

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września 2019 r. (poniedziałek).

O godzinie 8:00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w Kościele NMP, a następnie o 9:00 przechodzimy na salę gimnastyczną na spotkanie z pedagogami, wychowawcami.

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Grzegorz Klyszcz

 

PSRodziców uczniów klas I prosimy o  przynoszenie rogów obfitości (podpisanych imieniem i nazwiskiem dziecka) na salę gimnastyczną od godziny 7:30.


 

 WITAJ NASZA DOBRA SZKOŁO!

 

Jeszcze w uszach szumią morskie fale,

Śpiewa głośno rześki, górski wiatr.

Na wakacjach było, było tak wspaniale.

Ale teraz już do szkoły nadszedł czas.

 

A choć żal nam letnich chwil wesołych,

To do szkoły każdy chętnie mknie,

Aby spotkać znów kolegów dobrych

I przygody opowiadać swe.

 

Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło!

Przyjmij nas radośnie, miło i wesoło,

Bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi,

Mamy mnóstwo dobrych chęci...

 

 

Zegar