Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezpieczeństwo i profilaktyka

Wielkość czcionki:

POKAZ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

 

W naszej szkole powitaliśmy STRAŻAKÓW Ochotniczej Straży Pożarnej z Gliwic z jednostki Bojków -  wspaniałych i bardzo dzielnych gości, których zawód i jednocześnie wielka pasja jest marzeniem niejednego młodego chłopca.

 

 

Uczniowie dowiedzieli się, że straż pożarna jest formacją zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska  naturalnego. Następnie zaprezentowali  oni strój strażaka i zachęcali uczniów do przymierzenia go. Uczniowie i przedszkolaczki zapoznali się ze sprzętem medycznym, który jest na wyposażeniu straży pożarnej, ekwipunkiem osobistym strażaka, narzędziami hydraulicznymi, a także osprzętem i armaturą wodną wozu strażackiego. Olbrzymim zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się również pokaz wozu strażackiego.
W imieniu uczniów z naszej szkoły, dziękujemy wszystkim strażakom biorącym udział w pokazie za przybliżenie ich trudnej, ale bardzo ciekawej i odpowiedzialnej pracy.

Mamy nadzieję, że za kilka lat strażakami przygotowującymi prezentację będą obecni uczniowie naszej szkoły, którzy po tym pokazie zapragnęli zostać strażakami.


 • IMG_5528
 • IMG_5529
 • IMG_5531
 • IMG_5533
 • IMG_5535
 • IMG_5537
 • IMG_5538
 • IMG_5539
 • IMG_5544
 • IMG_5545
 • IMG_5547
 • IMG_5550
 • IMG_5551
 • IMG_5552
 • IMG_5554
 • IMG_5555


 

 


  "Kubek, pasta, szczotka, ciepła woda

                             tak się zaczyna wielka przygoda ...

 

Zaszczepienie dziecku właściwych nawyków związanych z higieną jamy ustnej to jedna z najważniejszych lekcji, w której uczestniczyły maluchy, dzięki uprzejmości  mamy Szymka - p.Ani pracującej w gabinecie jako asystentka stomatologiczna.
Dziękujemy !!!
 
Pogadanka odbyła się w czwartek 28 listopada. Maluchy nie tylko słuchały w skupieniu ale brały czynny udział w zajęciach.
 

 
Uczymy się wybierać zdrowe łakocie dla naszych ząbków a następnie szczotkujemy je bardzo pilnie.
 


 

AKADEMIA ZDROWEGO I BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA

 

 


ROK SZKOLNY 2012/2013


 

 BEZPIECZNE WAKACJE MŁODYCH GLIWICZAN

 

 

Dzieci z grupy pięciolatków uczestniczyły dzięki uprzejmości Gimnazjum nr 3 w akcji "Bezpieczne wakacje młodych Gliwiczan" ( poznały zasady pierwszej pomocy, zapoznały się z wozami ratunkowymi, poznały zasady ochrony przed atakującym psem, ćwiczyły z pracownikami Straży Miejskiej, dostały nagrody za właściwą postawę, mogły również poczuć się przez chwilę strażakiem, pozowały do zdjęć z psem Sznupkiem i obejrzały przedstawienie o Czerwonym Kapturku).


 

 

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

 

Dnia 17.04.2013 roku dzieci brały udział w edukacyjnej akcji prozdrowotnej, która ma na celu propagowanie profilaktyki i higieny jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Prelekcja obejmowała:

prezentację multimedialna

instruktaż prawidłowego mycia zębów

pokaz prawidłowych technik profilaktycznych stosowanych w gabinecie

Podczas spotkania przeprowadzono wstępne badanie stanu uzębienia dzieci, a rodzice przedszkolaków otrzymali diagramy z oznaczonymi zębami wymagającymi kontroli lekarskiej.

Dziękujemy centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic za przeprowadzenie warsztatów.

Dwoje dzieci brało udział w finale konkursu Akademia Zdrowego Uśmiechu, który odbył się w studiu koncertowym Radia Katowice dnia 8 maja 2013 roku.


 

HAPPENING EKOLOGICZNY

 

 

6-latki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach oraz starsi koledzy z klasy VI, po raz kolejny aktywnie wzięli udział w happeningu ekologicznym pod hasłem ?Kochasz dzieci! Nie pal śmieci!? Na terenie naszej dzielnicy już od kilku lat propagujemy wspólnie z wydziałem środowiska tę akcję. W tym roku przemaszerowaliśmy ulicą Zwycięstwa. Dzieci z ciekawymi banerami, grzechotkami, kołatkami, tamburynami i maseczkami na ustach skandowali przestrzegając mieszkańców przed spalaniem śmieci w piecach przydomowych. Nasze działanie ekologiczne wspierała  także młodzież z gimnazjum gliwickiego, która rozdawała ulotki informacyjne. To jedna z akcji, którą propagujemy cyklicznie. Oprócz niej propagujemy akcje ekologiczne: Sprzątanie Świata, Segregujesz-Odzyskujesz. Takie akcje z pewnością zaowocują w przyszłości kształtowaniem prawidłowych postaw naszych przedszkolaków i uczniów.


 

TULISIOWE ZABAWY

Tulisiowe zabawy , ale też ważne sprawy - to teatrzyk, który obejrzały dzieci w naszym przedszkolu dnia 6 listopada (wtorek). Sympatyczny miś Tuliś wraz ze swoim przyjacielem Mateuszem utrwalił wiedzę dzieci na temat: bezpieczeństwa, dbałości o swoje zdrowie.

Miś Tuliś włączył dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie odpowiadały na zadane pytania, wspólnie śpiewały i gimnastykowały się.

Zegar