Bezpieczeństwo i profilaktyka

POKAZ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

W naszej szkole powitaliśmy STRAŻAKÓW Ochotniczej Straży Pożarnej z Gliwic z jednostki Bojków -  wspaniałych i bardzo dzielnych gości, których zawód i jednocześnie wielka pasja jest marzeniem niejednego młodego chłopca.

Uczniowie dowiedzieli się, że straż pożarna jest formacją zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska  naturalnego. Następnie zaprezentowali  oni strój strażaka i zachęcali uczniów do przymierzenia go. Uczniowie i przedszkolaczki zapoznali się ze sprzętem medycznym, który jest na wyposażeniu straży pożarnej, ekwipunkiem osobistym strażaka, narzędziami hydraulicznymi, a także osprzętem i armaturą wodną wozu strażackiego. Olbrzymim zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się również pokaz wozu strażackiego.
W imieniu uczniów z naszej szkoły, dziękujemy wszystkim strażakom biorącym udział w pokazie za przybliżenie ich trudnej, ale bardzo ciekawej i odpowiedzialnej pracy.

Mamy nadzieję, że za kilka lat strażakami przygotowującymi prezentację będą obecni uczniowie naszej szkoły, którzy po tym pokazie zapragnęli zostać strażakami.

"Kubek, pasta, szczotka, ciepła woda

tak się zaczyna wielka przygoda ...

Zaszczepienie dziecku właściwych nawyków związanych z higieną jamy ustnej to jedna z najważniejszych lekcji, w której uczestniczyły maluchy, dzięki uprzejmości  mamy Szymka - p.Ani pracującej w gabinecie jako asystentka stomatologiczna.
Dziękujemy !!!

Pogadanka odbyła się w czwartek 28 listopada. Maluchy nie tylko słuchały w skupieniu ale brały czynny udział w zajęciach.

Uczymy się wybierać zdrowe łakocie dla naszych ząbków a następnie szczotkujemy je bardzo pilnie.

AKADEMIA ZDROWEGO I BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA

ROK SZKOLNY 2012/2013

BEZPIECZNE WAKACJE MŁODYCH GLIWICZAN

Dzieci z grupy pięciolatków uczestniczyły dzięki uprzejmości Gimnazjum nr 3 w akcji "Bezpieczne wakacje młodych Gliwiczan" ( poznały zasady pierwszej pomocy, zapoznały się z wozami ratunkowymi, poznały zasady ochrony przed atakującym psem, ćwiczyły z pracownikami Straży Miejskiej, dostały nagrody za właściwą postawę, mogły również poczuć się przez chwilę strażakiem, pozowały do zdjęć z psem Sznupkiem i obejrzały przedstawienie o Czerwonym Kapturku).

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

Dnia 17.04.2013 roku dzieci brały udział w edukacyjnej akcji prozdrowotnej, która ma na celu propagowanie profilaktyki i higieny jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Prelekcja obejmowała:

prezentację multimedialna

instruktaż prawidłowego mycia zębów

pokaz prawidłowych technik profilaktycznych stosowanych w gabinecie

Podczas spotkania przeprowadzono wstępne badanie stanu uzębienia dzieci, a rodzice przedszkolaków otrzymali diagramy z oznaczonymi zębami wymagającymi kontroli lekarskiej.

Dziękujemy centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic za przeprowadzenie warsztatów.

Dwoje dzieci brało udział w finale konkursu Akademia Zdrowego Uśmiechu, który odbył się w studiu koncertowym Radia Katowice dnia 8 maja 2013 roku.

HAPPENING EKOLOGICZNY

6-latki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach oraz starsi koledzy z klasy VI, po raz kolejny aktywnie wzięli udział w happeningu ekologicznym pod hasłem ?Kochasz dzieci! Nie pal śmieci!? Na terenie naszej dzielnicy już od kilku lat propagujemy wspólnie z wydziałem środowiska tę akcję. W tym roku przemaszerowaliśmy ulicą Zwycięstwa. Dzieci z ciekawymi banerami, grzechotkami, kołatkami, tamburynami i maseczkami na ustach skandowali przestrzegając mieszkańców przed spalaniem śmieci w piecach przydomowych. Nasze działanie ekologiczne wspierała  także młodzież z gimnazjum gliwickiego, która rozdawała ulotki informacyjne. To jedna z akcji, którą propagujemy cyklicznie. Oprócz niej propagujemy akcje ekologiczne: Sprzątanie Świata, Segregujesz-Odzyskujesz. Takie akcje z pewnością zaowocują w przyszłości kształtowaniem prawidłowych postaw naszych przedszkolaków i uczniów.

TULISIOWE ZABAWY

Tulisiowe zabawy , ale też ważne sprawy - to teatrzyk, który obejrzały dzieci w naszym przedszkolu dnia 6 listopada (wtorek). Sympatyczny miś Tuliś wraz ze swoim przyjacielem Mateuszem utrwalił wiedzę dzieci na temat: bezpieczeństwa, dbałości o swoje zdrowie.

Miś Tuliś włączył dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie odpowiadały na zadane pytania, wspólnie śpiewały i gimnastykowały się.