Koncert w naszej szkole

KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE DLA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

?Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!?- Joanne Kathleen Rowling wiedziała, co pisze charakteryzując tak muzykę, toteż na naszej comiesięcznej audycji szkolnej, trwającej 45 minut chcemy udowodnić jej słowa.
Przyjedziemy do Was, do szkół i ośrodków kultury dając 45 minutowy koncert kameralny ze słowem dostosowanym do wieku młodego słuchacza.
W tym roku szkolnym:
- odwiedzimy piękną, artystyczną stolicę XVIII wiecznej Europy ? Wiedeń i posłuchamy muzyki znakomitych kompozytorów związanych z tym niezwykłym miastem
- zabrzmią dawne instrumenty jak viola da gamba czy flety pochodzące z różnych części świata
- zobaczymy mnóstwo instrumentów perkusyjnych, a nawet zagramy na niektórych
- posłuchamy najpiękniejszych piosenek polskich
- barwnie brzmiące instrumenty dęte drewniane połączymy z waltornią
- urokliwe utwory muzycznych czarodziejów zagoszczą obok znanych przebojów
- na powitanie lata porwą nas gorące rytmy hiszpańskie rozedrgane w muzyce świata
Zapraszamy!

WRZESIEŃ 2016
Dźwięki i wyobraźnia
Nastroje, uczucia to podstawowy obszar muzyki, który dość często tytułem utworu narzuca wyobraźni coś więcej.

PAŹDZIERNIK 2016
Klasycy wiedeńscy
Wiedeń - artystyczna stolica Europy w XVIII w., w której zamieszkali J. Haydn, W. A. Mozart i L. van Beethoven.

LISTOPAD 2016
Od muzyki dawnej do współczesnej
Viola da gamba i flet ? to instrumenty, które połączyła wspólna przeszłość.

GRUDZIEŃ 2016
?Piosenka jest dobra na wszystko?
Słowa Jeremiego Przybory posłużą nam do przedstawienia najlepszych polskich piosenek.

STYCZEŃ 2017
Muzyka angielska
Rozkwitała nie tylko w epoce renesansu czy baroku, ale również współcześnie.

LUTY 2017
Rodowody instrumentów ? historia perkusji
Najstarsze instrumenty świata ? idiofony: bębny, kołatki, talerze...

MARZEC 2017
Barwy brzmienia ? kwintet instrumentów dętych
Instrumenty dęte drewniane we współpracy z waltornią, to odkrywanie nowych kolorów w muzyce kameralnej.

KWIECIEŃ 2017
Ravel, Szymanowski, Gershwin
Genialni kompozytorzy w różnorodnym spojrzeniu na muzykę.

MAJ 2017
Przeboje mistrzów z zespołem Maes-trio
Znane i lubiane utwory w barwnych aranżacjach tria fortepianowego.

CZERWIEC 2017
Hiszpańskie rytmy w muzyce świata
Bolero, seguidilla, jota ? to niektóre z tańców hiszpańskich, po które sięgali kompozytorzy z różnych krajów.