Koncert w naszej szkole

Koncerty umuzykalniające w roku szkolnym 2019/2020

Rdzenna improwizacja, blues, tradycyjne instrumenty, brzmienia z najdalszych zakątków naszej planety oraz gwiazdy szeroko pojętej muzyki etnicznej – cykl Muzyka Świata jest kwintesencją różnorodności kultur. Z kolei podczas koncertów Wielkiej Improwizacji poznajemy różne oblicza jazzu – od śmiałej awangardy i odważnej improwizacji po mainstream na najwyższym poziomie. Spotykamy się zarówno z debiutującymi w Polsce młodymi zespołami, jak i z rozchwytywanymi na całym świecie artystami.

W sezonie 2019/20 w barwnym cyklu Muzyka Świata zobaczymy egzotyczne instrumenty w rękach wirtuozów.

• 21 października (PN): Salsa Forever - muzyka kubańska, wykonawca Mili Morena

• 20 listopada (ŚR): Viva flamenco! - muzyczna podróż do Hiszpanii i Indii, wykonawca Michał Czachowski

• 5 grudnia (CZ): Gospel - jak rodziła się współczesna muzyka rozrywkowa, wykonawca Katarzyna Puma Piasecka

• 28 stycznia (WT): karnawał w Rio, wykonawca Edilson Sanchez

• 21 lutego (PT): Slave to the rytm, wykonawca Krzysztof Nowakowski

• 9 marca (PN): wielcy mistrzowie sztuki improwizacji - instrumenty dęte, wykonawca Jerzy Główczewski

• 21 kwietnia (WT): elektro-folk - gdzie przeszłość spotyka przyszłość, wykonawca Piotr Steczek

• 14 maja (CZ): blues to zawsze jest blues - wykonawca Grzegorz Kapołka

• 8 czerwca (PN) - podsumowanie i quiz

KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE DLA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

„Muzyka zabiera nas tam, gdzie słowa nie mogą...”, toteż chcemy przyjechać do was tj. do szkół i ośrodków kultury by w ciągu 45 minut przedstawić muzykę, ze słowem dostosowanym do wieku młodego słuchacza, jaka w ciągu ostatnich stuleci czarowała melomanów.
Zaczniemy naszą muzyczną podróż z zespołem Nivel, by później odwiedzić dwa wspaniałe miasta, w których koncertowali i tworzyli muzykę Chopin, Mozart, Beethoven i wielu innych. Świętować będziemy razem 100 - lecie niepodległości Polski, ale też poznamy niezwykłe, amerykańskie pieśni, by już w styczniu zobaczyć i usłyszeć mnóstwo góralskich, ludowych instrumentów. Każdego miesiąca odkrywamy zupełnie inny rodzaj muzyki i instrumenty, które można zobaczyć z bliska.

Zapraszamy!

WRZESIEŃ 2018
Dzień Dobry Muzyko! Zaczynamy!
Muzyczna podróż do różnych krajów z zespołem Nivel.

PAŹDZIERNIK 2018
Wiedeń i Paryż – miasta słynnych kompozytorów
Haydn, Mozart, Beethoven, Chopin, Liszt czy Brahms to kompozytorzy, którzy tworzyli
w tych wspaniałych centrach europejskiej kultury w XVIII i XIX w.

LISTOPAD 2018
100 lat niepodległości Polski!
Okrągła rocznica jest powodem do przypomnienia utworów i pieśni, jakie towarzyszyły Polakom
w przeszłości.

GRUDZIEŃ 2018
Negro spirituals
Ciekawe zjawisko, które powstało w XIX w. na plantacjach bawełny.

STYCZEŃ 2019
Muzykowanie po góralsku
Jacenty Ignatowicz, muzyk – folklorysta kolędować będzie na multance, piszczałkach pasterskich, gęślikach, dudach żywieckich a nawet pile.

LUTY 2019
Niezwykłe lata 1910-1920

To wtedy świat odkrył muzykę genialnych kompozytorów jak Debussy, Ravel, Gershwin
czy Strawiński.

MARZEC 2019
W odwiedzinach u naszych południowych sąsiadów

Poznamy muzykę czeską i słowacką.

KWIECIEŃ 2019
Razem i osobno – zespół Maes-trio
Rozważania o kolorach brzmienia różnorodnych instrumentów.

MAJ 2019
Urodziny u Stanisława Moniuszki
Posłuchamy muzyki naszego narodowego kompozytora.

CZERWIEC 2019
Bajkowe przeboje
W ostatnim spotkaniu towarzyszyć nam będą znane melodie z baletów, musicali, popularne piosenki czy melodie z filmów dla dzieci.