Kompleksowe wspomagane rozwoju szkół

PROJEKT  "KOMPLEKSOWE WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W GLIWICACH"

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach została zakwalifikowana do udziału w projekcie ?Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli w Gliwicach".

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół.

W projekcie w okresie od 01.08.2013r. do 31.07.2015r. weźmie udział 37 gliwickich placówek oświatowych.

Realizacja projektu w SP 8 przewidziana jest na rok szkolny 2014/2015.

Celem projektu jest :

Pilotaż nowego modelu systemu doskonalenia nauczycieli oraz nauczycielek i zewnętrznego wspomagania pracy szkoły
 Zmodernizowanie systemu doskonalenia nauczycieli i nauczycielek w mieście Gliwice
 Objęcie wsparciem 35 gliwickich szkół i placówek
 Wdrożenie nauczycieli do zmian przewidzianych prawem oświatowym
 Prowadzenie doskonalenia zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami szkoły
 Pomoc we wdrożeniu zmian do szkolnej praktyki
 Organizowanie współpracy nauczycieli i dyrektorów z różnych szkół, lepsze wykorzystanie potencjału różnych placówek
  Pomoc w wykorzystaniu w praktyce szkolnej wiedzy i umiejętności nabytych przez nauczycieli w procesie doskonalenia zawodowego