Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klub Bezpiecznego Puchatka

Wielkość czcionki:

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

?Klub Bezpiecznego Puchatka? jest ogólnopolskim programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.


 

Sprawozdanie z realizacji programu ?Klub Bezpiecznego Puchatka?

Program ?Klub Bezpiecznego Puchatka? realizowany był przez klasy pierwsze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach w roku szkolnym 2014/2015. Zgodnie z założeniami programu głównym jego celem było wdrożenie najmłodszych uczniów do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, w szkole, domu oraz w czasie zabaw. Na początku roku wychowawcy otrzymali materiały edukacyjne, broszury informacyjne przeznaczone dla rodziców oraz dla uczniów książeczki ?Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka?. Na podstawie materiałów edukacyjnych wychowawcy klas w I semestrze przeprowadzili zajęcia, na których omawiane były sytuacje właściwego zachowania się w różnych sytuacjach związanych z bezpieczeństwem. Między innymi uczniowie zapoznali się z numerami telefonów alarmowych, wyposażeniem roweru i rowerzysty, uposażeniem rolkarza, zachowaniem w domu, szkole, na ulicy oraz obejrzeli film instruktażowy. Ponadto w celu utrwalenia wiedzy omawianej na zajęciach klubu uczniowie dodatkowo uczestniczyli między innymi w spotkaniach organizowanych przez Policję w ramach akcji ?Bezpieczny pierwszak?, ze Strażą Miejską, oraz warsztaty ?Woda w Gliwicach?, ?Bezpieczniki Taurona?. Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania. W trakcie udziału w programie uczniowie rozwiązywali Wielki Test Bezpieczeństwa. Zadania testowe dotyczyły wszystkich dziedzin związanych z bezpieczeństwem. Każdy uczeń indywidualnie przystępował do testu, a po udzieleniu odpowiedzi na zakończenie otrzymywał łączną ilość zdobytych punktów w teście. Wszyscy, więc mogli od razu zweryfikować swoje odpowiedzi. Uczniowie w naszej szkole ukończyli test wzorowo.

Zegar