Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Cybernauci

Wielkość czcionki:

W roku szkolnym 2018/2019 realizowaliśmy projekt Cybernauci.

O projekcie

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. 

Realizator projektu zaprasaz do korzystania z innych zasobów:

Edukacja Medialna (https://edukacjamedialna.edu.pl/) gdzie znajdą Państwo informacje na temat kompetencji medialnych, biblioteki internetowej Wolne Lektury (https://wolnelektury.pl/) oraz serwisu na temat prawa autorskiego Prawo Kultury (https://prawokultury.pl/).

Przypomina o bezpłatnych materiałach edukacyjnych i scenariuszach. Ma nadzieję, że będą przydatne i ułatwią Państwu samodzielne kontynuowanie tematu bezpieczeństwa w sieci w szkole.

• Materiały edukacyjne - pakiet bezpłatnych i gotowych do wykorzystania scenariuszy zajęć z zakresu edukacji medialnej i bezpieczeństwa w sieci.

Scenariusze zajęć do pobrania: www. cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne

• Dobre praktyki - to inspiracyjna przestrzeń, w której szkoły dzielą się dobrymi praktykami działań z zakresu bezpieczeństwa w sieci i reagowania na zagrożenia.

www. cybernauci.edu.pl/dobre-praktyki

• Katalog Materiałów Edukacyjnych - to narzędzie przeznaczone dla wszystkich poszukujących materiałów edukacyjnych dotyczących tematyki bezpieczeństwa w Internecie i korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Katalog pozwala na proste wyszukiwanie materiałów zgodnie z opisanymi metadanymi, obejmującymi m.in. adresatów materiałów, zakres tematyczny, licencje.

www.cybernauci.edu.pl/katalog 

Zegar