Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z życia przedszkola

Wielkość czcionki:

 

 


 

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję kiermaszu wypieków. Tym, którzy piekli, pakowali,  sprzedawali te pyszności oraz nie pozwolili by kapało nam na głowę, serdeczne podziękowania. Możemy ogłosić pełen sukces, gdyż sprzedały się wszystkie ze stu paczek wypieków. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy za rok.

    

pozdrawiamy

 

Dyrektorzy

 


 

 

Całe nasze przedszkole raczyło się pysznymi pączusiami, które ufundowała dla nas Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy za słodki prezent, który dostarczył wiele radości no i szczęścia choć liczonego w kaloriach, ale dopiero od jutra... Było pysznie... 

Wspaniały to był bal...

Nasz szkoła przeżyła prawdziwe oblężenie przebierańców. Barwne stroje, wymalowane buzie, to wszystko towarzyszyło naszej imprezie karnawałowej, która odbyła się 17 lutego na sali gimnastycznej. Zabawa była wyśmienita a dzieciaki bawiły się świetnie. Szkoda, że tylko raz w roku taki bal...


 

Uroczystość "Dnia Babci i Dziadka"

 

Wspaniały wystrój, odświętne stroje no i szacowni goście, dla których przygotowano prawdziwą galę z okazji ich święta. Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu był wielkim wydarzeniem, w którego przygotowanie wszyscy włożyli wiele trudu i serca. Opłaciło się. Tańce, śpiewy, a nawet pokazy prawie akrobatyczne, zaprezentowały nasze przedszkolaki dla swoich kochanych Dziadków. Pod okiem czujnych nauczycielek wszystko poszło doskonale. Dziękujemy gościom za przybycie i już zapraszamy za rok na kolejną dawkę emocji i wzruszeń.

 

Naszym drogim paniom: Agnieszce, Ani, Asi oraz Lidce, składamy ogromne podziękowania za pracę włożoną w przygotowanie maluchów, naszym woźnym paniom Agnieszką za pomoc w organizacji imprezy, a drogim rodzicom za poczęstunek.


 

Na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach Bojkowie zorganizowano zbiórkę żywności dla Polaków mieszkających na Kresach. To z inicjatywy Stowarzyszenia Odra Niemen już po raz czwarty na terenie dzielnicy przystąpiono do akcji „Rodacy Bohaterom”. We wsparcie świątecznej pomocy dla Polaków mieszkających na wschodzie zaangażowani byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach Bojkowie, dzieci z przedszkola, nauczyciele, Rada Rodziców, Rada Dzielnicy Bojków, Parafia Narodzenia N.M.P w Bojkowie, mieszkańcy dzielnicy oraz regionu.  Zebrano łącznie 65 paczek dla rodaków, którzy z powodu historycznej zawieruchy pozostali za naszą wschodnią granicą i do dziś pielęgnują polską kulturę, żyjąc często w trudnych warunkach materialnych. Do wielu paczek dołączono również kartki świąteczne  z życzeniami, wykonane przez młodzież szkolną. Tak pozytywne zaangażowanie się w tegoroczną akcję jest wyrazem solidarności z potrzebującymi Polakami, jak również wyrazem pamięci o Kresach. Za wszelkie wsparcie inicjatywy organizatorzy składają wyrazy wdzięczności.


 

  Tegoroczny kiermasz świąteczny okazał się wielkim sukcesem, do

którego przyczynili się nasi uczniowie, przedszkolaki oraz szanowni rodzice.

 

 

 

 

 

 


 

Przepiękne ozdoby, smaczne pierniczki, przetwory i wiele innych cudów można było zakupić na stoisku, którym dowodzili członkowie Rady Rodziców wraz z ochotnikami.

 


 

     Wszystkim, którzy włączyli się w akcje kiermaszową serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych przepełnionych radością, miłością i szczęściem świąt Bożego Narodzenia.


 

 

     Nasze przedszkole wzbogaciło swoja bazę

 

o oczyszczacze powietrza, które

 

wylądowały spod naszej choinki wprost

 

do poszczególnych sal przedszkolnych.

 

Sprzęt ten znacznie poprawi komfort pracy oraz

 

atmosferę w salach.

 

      Ów nowoczesny sprzęt pozbywa się wszelakich

 

mikrobów i alergenów z otaczającego dzieci powietrza.

 

Pamiętajmy jednak, że to nie lekarz i cudownie nie

 

pozbywa się katarów i kaszlu u maluchów:).

 

Ciesząc się z takowych prezentów, życzymy

 

Wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 


 

 

Mikołajkowy dzień był pełen niespodzianek i atrakcji. Jego pierwszą część uświetnili naukowcy z Politechniki Śląskiej, ze wspaniałym pokazem naukowych doświadczeń, jakich dzieci jeszcze nie miały okazji zobaczyć. Potem było już tylko lepiej…

 


 

Nasze przedszkole odwiedził sam św. Mikołaj z worem pełnym prezentów i smakołyków. Maluchy przyjęły gości z entuzjazmem i radością. Nasi goście zostali ugoszczeni piosenką i wierszykami płynącymi wprost z małych serduszek naszych milusińskich.

 


 

Serdeczne podziękowania dla p. Aleksandry Witrak, za zorganizowanie „ekipy”naukowej oraz pani Ewy Gorczyńskiej za pomoc w przybyciu św. Mikołaja – jemu również ogromne podziękowania.

 


 

Dinozaury u Sówek

Kto był mieszkańcem naszej planety i jak wyglądała Ziemia przed milionami

odległych lat?

To wszystko opowiedział nam Filip, który z pomocą swoich rodziców przygotował nam ciekawe zajęcie.

To był pierwszy cykl zajęć rozwijających zainteresowania dzieci.

                                                                            

 
 

 

 

 

        Święto górnika za nami, ale wspomnienia i wiadomości jakie przedszkolaki uzyskały od ich gościa pozostaną. W zamian nasze maluchy zaśpiewały i zatańczyły znane i mniej popularne górnicze przyśpiewki.


 

 

Żabki wraz z Biedronkami odwiedziły Kolejkowo.

 

Dzieciaki zobaczyły, do złudzenia przypominające

 

prawdziwe miniatury pociągów, stacji i wielu

 

innych obiektów, które bardzo realistycznie

 

odwzorowują rzeczywistość i to w wielu

 

aspektach;)… Jeśli kogoś to zaciekawiło,

 

zapraszamy do Kolejkowa.

 

    


 

Mały Naukowiec.

Kolejny raz swoją osobą zaszczyciła nasze przedszkole pani Danusia. Przyniosła z sobą następna dawkę naukowych ciekawostek i wspaniały pokaz dla naszych milusińskich. Życząc jej radosnych i zdrowych Świat Bożego Narodzenia z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny.


 

Dzień Pluszowego Misia w naszym Przedszkolu, odbył się pod znakiem zabawy i przypomnienia o ważnej roli przytulanki i przytulania w życiu małego, i większego człowieka. Przedszkolaki przedstawiały swoich pluszowych przyjaciół, bez których nie wyobrażają sobie swojego małego życia. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ów Pluszowy Miś i jakie były jego początki.


 

 

Nasze Tygryski odbyły podróż do głębi ziemi. Poznały specyfikę pracy w kopalni kiedyś i dziś. Wszystko to za sprawą warsztatów, które maluchy odbyły w Gliwickim Centrum Odlewnictwa Artystycznego. Warsztaty te maluchy odbyły z okazji zbliżającego się święta górników, naszej ślaskiej Barbórce. Dziekujemy Pani Ewie za zorganizowanie wyjazdu, który przedszkolakom pokazał ten niesamowity podziemny świat. Zobaczcie sami...

Sówki też tam były i się wiele nauczyły...


 

Nasze przedszkole odwiedził teatr kukiełkowy Pinokio, który wystawił dobrze wszystkim znaną bajkę o drewnianym chłopcu. Przedszkolaki przypomniały sobie tę bajkę i płynące z niej przesłanie.

Wszystkim podobało się przedstawienie. Niebawem artyści zagoszczą u nas z czymś jeszcze..

 


 

A to jeż jak piłka cały w burych liściach...

Nasza Pani Jesień została odwiedzona przez  jesiennych przyjaciół, którzy z okazji Dnia Jeża, zostali stworzeni  przez dzieciaki  naszego przedszkola.


 

Nasze kochane Przedszkolaczki również uczciły zbliżające się święto i uroczyście odśpiewały hymn o godzinie 11.11. Mali Patrioci dumnie prezentowali naszą flagę i pięknie wykonali Mazurek Dąbrowskiego. Dziękujemy naszym nauczycielką za przygotowanie maluchów do tej podniosłej chwili.

    


 

Nasze najmłodsze przedszkolaczki również nie zapomniały

o zmarłych leżących na parafialnym cmentarzu.

Wraz ze swoja wychowawczynią, dziarsko ruszyły,

by na mogiłach spoczywających parafian zapalić

symboliczne znicze. Pamiętajmy, że czym skorupka za młodu... 

W zaczarowanym ogrodzie….

                                                         

   

     W piątkowe przedpołudnie Sówki wybrały się do ogrodu uczestniczki program telewizyjnego „Maja w ogrodzie”, mieszczącego się w Bojkowie. Ach! Dzieci mogły tam podziwiać nie tylko uroki złotej jesieni ale także zobaczyć ogród pełen spokoju i urokliwości.

     Dziękujemy pani Asi za ciepłe przyjęcie oraz pani Oli za pomoc przy organizacji wycieczki. Z niecierpliwością czekamy też na zapowiedziany przez p. Asię czerwcowy piknik.

 


 

 

Przez lasy prze dąbrowy wędruje Gajowy...

 

...no i zawędrował do naszego przedszkola. Opowiedział maluchom wiele ciekawostek o życiu w lesie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały trafne pytania. Pan leśniczy zabrał z sobą smakołyki dla zwierząt, które przedszkolaki gromadziły na jego przyjazd a w zamian przywiózł pyszne cukierki (zdrowe), którymi obdarował naszych milusińskich.

Nie zabrakło piosenek dla gościa i wielu uśmiechów.

To był naprawdę fajny dzień w przedszkolu....

 

                    


 

Mali obserwatorzy przyrody

Nasze "Sówki" wybrały się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu Pani Jesieni bo jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych odkryć. Mali przyrodnicy od razu spostrzegli piękne okazy muchomorów, zatrzymaliśmy się aby je poobserwować? Piękny kolorowy dywan z liści był także okazją do super zabawy.

    


 

 

Lekcja biblioteczna

W czwartek tj.17 października pani Martyna z MBP filia Gliwice rozpoczęła kolejny cykl lekcji bibliotecznych, które kontynuujemy już od trzech lat. Z uwagą słuchaliśmy ciekawostek o jesieni a potem wykonaliśmy jesienne drzewa.


 

Drodzy Rodzice/Opiekunowie

Nasze Przedszkole organizuje zbiórkę słodyczy, które w formie mikołajkowej paczki trafią do dzieci z Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego w Gliwicach. Jest to placówka oświatowa zajmująca się pomocą dzieciom niepełnosprawnym, często pokrzywdzonym przez los w różny sposób. Podzielmy się radością i tym co możemy im dać. Wszelkie dary przez cały listopad zbierane będą w poszczególnych grupach naszego przedszkola.

Zachęcam do włączenia się w akcję i liczę na Państwa pozytywny odzew. Pamiętajmy, że dobro powraca.

Pozdrawiam

wicedyrektor

Adam Walczak


 

 

MAŁY NAUKOWIEC

Dzień dzisiejszy upłynął w naukowej atmosferze. Odwiedziła nas Pani Danusia, wspaniały pedagog i niestety, już emerytowany nauczyciel naszej szkoły. Dzieciaki miały okazje zobaczyć parę doświadczeń chemicznych i na własnej skórze poczuć magię nauki. Było to pierwsze z cyklu spotkań MAŁEGO NAUKOWCA, jakie będą się odbywać w tym roku szkolnym w przedszkolu. Już czekamy na kolejne naukowe czary mary.

 


 

Za wszelkie przejawy życzliwości, uśmiechy i życzenia jakie spłynęły na nasze ręce w Dniu Święta Edukacji Narodowej,

serdecznie Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom

dziękujemy

Dyrektorzy


 

Sobotniego przedpołudnia nasze przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności sportowe podczas „VI Gliwickiej Spartakiady Przedszkoli”. Nasze Sówki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami i zdobyły zasłużone medale. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców, którzy dowieźli maluchy na zawody oraz dla p. Małgosi za uzbrojenie dzieci w świetne kamizelki sportowe.

Dziękujemy również p. Lidzi za przygotowanie dzieci oraz p. Agnieszce za pomoc podczas zawodów.

Pamiętajmy, że „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

 

   


 

Wizyta u stomatologa

 

Jak widać, nie taki diabeł straszny... Żywym dowodem na potwierdzenie tego przysłowia były nasze przedszkolaki, które bez mrugnięcia okiem poddały się wszelkim zabiegom dentystycznym. Przy okazji zwiedziły pomieszczenia gabinetów dentystycznych oraz wszelkie udostępnione nam zakamarki. Było ciekawie i pouczająco.

   


 

Nadeszła....

Nasze przedszkolaki nie próżnują, cały piątkowy dzień spędziły na poszukiwaniu oznak jesieni i przygotowaniu przedszkola na jej przybycie. Wpierw w parku zbierały jaj dary, z których potem stworzyły piękną pracę. Można ją podziwiać wchodząc do naszego jesiennego przedszkola.

 

   


 

WYŚCIGI RZĘDÓW NA WESOŁO”

 

27 września 6-latki z grupy SÓWKI miały okazję uczestniczyć w zabawach sportowych w SP11 w Gliwicach. Konkurencje były niesamowite ale daliśmy radę i zajęliśmy I miejsce. Wszyscy uczestnicy bawili się wesoło. Dziękujemy Dyrekcji oraz p. Paulinie za miłe przyjęcie.

Tak było……..

     

 


 

20 WRZEŚNIA – ważna data dla wszystkich przedszkolaków

W piątek 20 września nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto czyli Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia wszyscy milusińscy brali udział w programie edukacyjnym Polska- moja ojczyzna a także w konkursach i wspólnych zabawach. Było kolorowo i radośnie. Wszyscy bawili się znakomicie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Z pewnością ten radosny dzień długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

 


 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

       Dnia 17 września- odwiedził nas zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem pan dzielnicowy Piotr R. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu. Wyjaśnił także jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wskazówek i rad zaproszonego gościa. Na pamiątkę spotkania przedszkolacy otrzymali elementy odblaskowe. Bardzo dziękujemy panu dzielnicowemu za ciekawe spotkanie.


 
   Nasza Szkoła wzięła udział w kolorowej i rozbawionej paradzie, która ulicami Gliwic przeszła na miejsce wielkiej, miejskiej imprezy organizowanej przez miasto Gliwice. Godnie reprezentowali nas nasi najmłodsi, już prawie uczniowie, przedszkolaki z grupy „Sówek”, wraz ze swoją szefową Panią Lidią. Parada była częścią większej imprezy, która przez dwa dni ma odbywać się w Gliwicach, a przejście w niej miało za zadanie zareklamować dzielnicę Bojków                 i pochwalić się wspaniałym jubileuszem, jaki wielkimi krokami się zbliża, a na którego obchody już serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend 14,15 września.

      Serdeczne podziękowania składamy na ręce Rodziców, którzy mimo wolnego dnia, dowieźli swoje pociechy i pomogli w przygotowaniu parady.


 
 
 

Nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w  projekcie: „Wszystkie Kolory Świata”.                          

W środę 06 lutego br., w naszej szkole zostały wystawione do sprzedaży  własnoręcznie wykonane laleczki, w ramach V Edycji Charytatywnej Akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata".

W akcję szycia charytatywnych laleczek zaangażowali się głównie uczniowie wraz z ich rodzicami  za co serdecznie dziękujemy.

Serdecznie podziękowania kierujemy również w stronę rodziców, którzy kupując jedną z laleczek wsparli akcję UNICEF.

Ze sprzedaży 7 oryginalnych, ręcznie wykonanych laleczek, zebraliśmy kwotę 222 zł!!! Uzyskane pieniądze zostały wpłacone na  konto organizacji UNICEF i umożliwią zaszczepienie  dzieci z Afryki.

 

Koordynator akcji: Adrianna Fabisiak


 

GÓRA GROSZA

Na przełomie listopada i grudnia 2018 roku  nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”.

Zebraliśmy kwotę 303 zł i 7 groszy.

Celem akcji Góra Grosza było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Dziękujemy za wsparcie akcji !!!!!!!!!!!!!!!

                             Samorząd Uczniowski  wraz z Opiekunem SU Adrianną Fabisiak


 

ŚWIĄTECZNA AKCJA "RODACY BOHATEROM"

Paczka dla polskiego Kombatanta na Kresach” Przed Świętami Bożego Narodzenia zakończona została zbiórka produktów żywnościowych, które zostaną wysłane do naszych rodaków mieszkających na Kresach. Mieszkańcy Bojkowa oraz przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wykazali się dużym zaangażowaniem w pomoc rodakom za wschodnią granicą, gdyż zebrano około 50 paczek. Dary skierowane zostały do kombatantów, ich rodzin oraz – z uwagi na dużą liczbę paczek – także do polskich biednych rodzin wielodzietnych. Zbiórka jest dowodem pamięci o Polakach, którzy z powodu historycznej zawieruchy pozostali za naszą wschodnią granicą i do dziś pielęgnują polską kulturę na Kresach, żyjąc często w trudnych warunkach materialnych. Wszystkim, którzy pozytywnie opowiedzieli na akcję „Rodacy Bohaterom” składamy wyrazy wdzięczności.


 

KONCERT NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

Jubileuszowy koncert darowany Ojczyźnie, stał się w Gliwicach-Bojkowie wieczorem wspólnego śpiewania. Młodzi artyści tym razem nie tylko występowali na scenie, ale wspólnie z publicznością tworzyli ten niepowtarzalny spektakl. Wspaniała lekcja godnej postawy! Artyści oraz goście zebrali się 15 listopada 2018 r. na sali gimnastycznej SP 8 przy barwach biało-czerwonej flagi oraz wizerunkach trzech głównych ojców założycieli niepodległej Polski - Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego oraz Romana Dmowskiego, aby uczcić 100-lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości w dzielnicy Gliwic, Bojkowie. Gości powitała dyrektor szkoły, Pani mgr inż. Mariola Dumin-Kowal. W ten sposób rozpoczął się uroczysty koncert „Wyśpiewana Polska”, który miał za zadanie przypomnieć wybitne polskie utwory powstałe w okresie ostatnich stu lat, a nawet wcześniej. Były to pieśni patriotyczne, dawne piosenki żołnierskie i legionowe oraz frontowe. Utwory napisane podczas II wojny światowej, jak również piosenki opozycyjne powstałe i spopularyzowane po 1989 roku. Wszystkie te utwory zabrzmiały na scenie w znakomitym wydaniu. Po odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu państwowego - Mazurka Dąbrowskiego w rytmie Poloneza (Wojciecha Kilara), w odświętnych strojach i narodowych kotylionach oraz kapeluszach i wiankach w barwach biło-czerwonych na salę weszli młodzi artyści tego wieczoru. Byli nimi przedszkolaki z grupy 5-latków oraz reprezentanci uczniów klas młodszych i starszych. Koncert miał swój niepowtarzalny charakter, gdyż jego wykonawcą była publiczność zgromadzona na sali. Każdy trzymając śpiewnik w ręce wyśpiewywał utwory takie jak: „O mój rozmarynie”, „Marsz lwowskich dzieci”, „Czerwone maki” czy „Mury”, w sumie 12 piosenek. Całość uroczystości - grę, śpiew oraz animowanie publiczności, poprowadził Pan Tomasz Pasławski. Nasz znany muzyk i artysta zadbał o poprawność śpiewanych tekstów oraz o najlepsze ich aranżacje. Sam wykonał niezwykłą i mało znaną pieśń pt. „Karol Levittoux”.

Przerywnikiem pomiędzy wspólnym śpiewem, a zarazem główną atrakcją wieczoru, były wstępy przedszkolaków i uczniów ze szkoły. Wykonywano utwory klasyczne takie jak „Płynie Wisła, płynie”, „Przybyli ułani” itp. Powrócono po wielu latach milczenia w publicznym wykonaniu niezwykłą pieśń „Deszcz jesienny deszcz”. Śpiewane utwory „Jedzie, jedzie na kasztance” czy „Wojenko, wojenko” przeplatane były inscenizacjami w wykonaniu przedszkolaków. Przygotowano też nowości – piosenki „Za co mam kochać” oraz „Urodziłem się w Polsce”, „Jest takie miejsce” a także przebojowe „Chcemy być sobą”. Wyjątkowym wykonaniem był utwór poświęcony Żołnierzom Wyklętym pt. „Wilki” do słów Zbigniewa Herberta. Piosenka zajęła I miejsce w slamie poetyckim, przygotowanym 8 listopada b.r. przez młodzież dzielnicy w siedzibie Rady Osiedla Bojków. Pieśnią wieńczącą koncert był XIX-wieczny utwór - „Jak długo w sercach naszych”. Wszyscy ze wzruszeniem wyśpiewali słowa: „Stać będzie kraj nasz cały, Stać będzie Piastów gród. Zwycięży orzeł biały, Zwycięży polski lud.” Wspaniałym wykonawcom z przedszkola i szkoły za występ podziękowała Pani Dyrektor wręczając zakładki do książek z motywem ojców założycieli niepodległej Polski. Również młodym, utalentowanym, a przede wszystkim mającym Polskę w sercu wykonawcom podziękowały Przewodniczące Rady Rodziców: Pani Monika Woźniak-Piśnicka oraz Pani Justyna Rutkowska, obdarowując każdego wykonawcę słodkim upominkiem. Aby koncert „Wyśpiewana Polska” mógł mieć tak specjalny charakter i niecodzienny wymiar musiało się zaangażować wiele osób. Pan Tomasz Pasławski przygotował repertuar, opracował śpiewniki oraz oprawę muzyczną. W rolę konferansjera, który poprowadził ten niezwykły wieczór, wcielił się absolwent szkoły Dominik Rybarz. W przygotowanie dzieci, wykonanie dekoracji oraz koordynację całości zaangażowani byli nauczyciele - Pani Lidia Sromek, Pani Joanna Bajda oraz Pan Krzysztof Kruszyński. Wszystkim odpowiedzialnym za tworzenie tego jubileuszowego wydarzenia wręczono przepiękne pąsowe róże. Ogromną rangę koncertowi nadała zgromadzona publiczność oraz wyjątkowi goście. Na wspólnym śpiewaniu obecny był konsul honorowy Republiki Kirgistanu w Polsce Pan Janusz Krzywoszyński, Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Gliwicach Pan dr. Zygmunt Partyka, Pani Maria Kaproń, wiceprezeska gliwickiego oddziału TML oraz liczni jego członkowie, a także sympatycy audycji „Lwowska Fala”, Pan Wiesław Machnik znany na Śląsku ze swojego kresowo – śląskiego humoru wieszcz i artysta, Pan Tadeusz Puchałka - lokalny działacz społeczny i dziennikarz, Przedstawiciele Rady Osiedla Bojków oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Woźniak-Piaśnicka wraz z liczną delegacją rodziców. Na sali obecni byli również nauczyciele, członkowie Koła Emerytów, rodziny Westerplatczyków, Montecasyńczyków, żołnierzy Armii Krajowej, Opozycjoniści, Państwo Maryla i Stanisław Prusowie - członkowie Szarych Szeregów, rodziny dzieci i młodzież z dzielnicy Bojków. Wspaniały koncert „Wyśpiewana Polska”, dostarczył z pewnością wielu wzruszeń i emocji. Poruszył do głębi serca i pokazał jak istotna rolę w naszych dziejach pełniły pieśni i piosenka patriotyczna. Rozśpiewany wieczór stał się piękna lekcją historii, muzyki oraz świadomości tożsamości narodowej dla każdego uczestnika. Był również tworzącą wspólnotę, najlepszą formą uczczenia 100 lat niepodległości Polski w lokalnej społeczności. 


 

KOORDYNATOR ROKU

Pani Joanna Bajda została koordynatorem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje Miasto bez elektrośmieci”. Od wielu lat program realizowany jest przez wychowawców klas trzecich. W roku szkolnym 2017/2018 poprzez odpowiednią edukację, prowadzenie zbiórek zużytego sprzętu elektronicznego oraz promocję akcji, Pani Joanna Bajda otrzymała tytuł Koordynatora roku 2018. Warto podkreślić, iż w całej Polsce zostało wyróżnionych jedenastu nauczycieli biorących udział w programie. Dzięki przeprowadzonej akcji szkoła wzbogaciła się o tablet, urządzenie wielofunkcyjne i pomoce do zajęć kreatywnych. Pani Joanna Bajda dziękuje społeczności lokalnej za czynne zaangażowanie się w akcję oraz promowanie postaw proekologicznych.

DZIEŃ MARCHEWKI

W dniu 8 października 2018 r. w grupie czterolatków świętowaliśmy Dzień Pomarańczowy - Święto Marchewki. Dzieci ubrane na pomarańczowo, poznały właściwości i sposoby podania marchewki, wykonały surówkę z marchewki, którą następnie chętnie zjadły. Chrupały też z ogromną chęcią marchew w kawałku.  Uczyły się  wierszyka pt. Witaminy. Dzieci następnie samodzielnie wykonały marchewkowe stworki wg własnego pomysłu. Wszystkie otrzymały opaski Marcheweczki na głowę.


 

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW


 

NIECH ŻYJE BAL....

Karnawał to tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Na ten dzień przedszkolaki czekały cały rok.

26 stycznia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie z bajek i filmów. Rozpoznanie dzieci było "bardzo trudne". Na tą wyjątkową okazję, zaprosiliśmy wodzireja do prowadzenia balu. Dzieci świetnie się bawiły. Wspólna zabawa przyniosła na pewno wiele radości naszym wychowankom.


 

SPOTKANIE NOWOROCZNE W GRUPIE 4-LATKÓW POŁACZONE Z DNIEM BABCI I DZIADKA

 

Piątkowe popołudnie 19 stycznia upłynęło u 4-latków w miłym klimacie wspólnie z zaproszonymi Rodzicami, Babciami, Dziadkami. Dzieci zaprezentowały gościom swoje zdolności i umiejętności. Całym sercem podziękowały Babciom i Dziadkom za codzienne okazywanie im miłości. Radość bycia razem w tak miłym gronie na pewno przyczyniła się do zawiązania spójnej więzi międzypokoleniowej. O słodki poczęstunek zadbali rodzice.


 

 PIASTUŚ

Na poczatku grudnia odwiedził nas Piastuś i zapraszał na zbliżajace się mecze Piasta Gliwice.


 

WIGILIA i OZDOBY CZTEROLATKÓW

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 


  ZIMOWY KONKURS PLASTYCZNY Z GAZETKI „PRZEDSZKOLACZEK”

„MIESZKAŃCY ZIMOWYCH KRAIN”

3 – latki

Zuzanna Miszczyszyn  I miejsce

Franek Tomal                I miejsce

Karolina Witrak             I miejsce

Pola Zelek                      I miejsce

Bartek Gorczyński        II miejsce

Zuzanna Wojtuś            II miejsce

5 – latki

Amelia Miszczyszyn                      I miejsce

Hanna Bil                                           I miejsce

Wojciech Koralewicz                     I miejsce

Emilia Sałapatek                              II miejsce

Antek Żmuda                                    II miejsce

Lena Cybulska                                  wyróżnienie

Dagmara Grun                                  wyróżnienie

Nikola  Żurke                                     wyróżnienie

6 – latki

Natalia Borek                                    I miejsce

Milena Kowalczuk                           I miejsce

Szymon Góral                                   II miejsce

Jędrek Bil                                            II miejsce

Alicja Bryndal                                    II miejsce

Lena Zelek                                         II miejsce

Kamil Werle                                       II miejsce

Borys Sarnek                                     III miejsce

Filip Kikiewicz                                   III miejsce

Ola Pomietlarz                                III miejsce

Julia Kopacz                                     wyróżnienie

 


 

ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI 6-7 LETNICH PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

 

11.01.2018 odbyło się spotkanie  rodziców/prawnych opiekunów dzieci z grup OP 5 i OP 6 latków, rozpoczynających albo mających zamiar rozpocząć w roku szkolnym 2017/2018 naukę w klasie I z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach - pania Monika Kuczak oraz pania Barbara Borowska. Głównymi celami spotkania były omówienia gotowości szkolnej dziecka oraz występujących u dzieci w tym wieku problemów związanych z zachowaniem i emocjami.

 


 

 CHOINKOWE ŁAŃCUCHY 

W dniu 11 grudnia 2017 roku odbył się mini konkurs  świąteczny – wykonywanie łańcucha na choinkę.

 

 • 1
 • 10
 • 14
 • 15
 • 16
 • 18
 • 20
 • 21
 • 25
 • 27
 • 28
 • 3
 • 4
 • 5
 • 62
 • 63
 • 64
 • 7
 • 8
 • 9


 

PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI

Dnia 30 listopada 3 i 4 -latki obejrzały teatrzyk pt. Przygody świnek, żartobliwą i pouczającą historię o trzech małych świnkach, które próbowały zdać egzamin z samodzielności. Wesołe świnki zapraszały dzieci także do wspólnej zabawy. Dziękujemy sponsorowi i aktorom Teatru ART-Re Kraków.


 DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która na stałe jest wpisana w nasz kalendarz uroczystości. Tradycyjnie 1 grudnia przed Barbórką naszych przedszkolaków odwiedzili górnicy. Panowie górnicy podzielili się wiedzą na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni.

Pan Boguś i p. Łukasz to ratownicy górniczy KWK Sośnica a prywatnie tata i wujek naszych przedszkolaków: Dawida, Karola, Franka i Natalii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 

 


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

W dniu 24 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole światowy dzień pluszowego misia.

W tym dniu misie chroniły uczniów przed otrzymaniem złej oceny, a przedszkolakom gwarantowały dobra zabawę.

Trzylatki przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, i razem z misiami świętowały ich święto: śpiewały im piosenki o misiach, poznały historię pluszowego misia, otrzymały misiowe opaski i pozowały do wspólnych zdjęć z misiami oraz degustowały misiowe żelki.

 

 

Samorząd uczniowski oraz nauczyciele przedszkola

 

 • 1
 • 2
 • 20171124_093816
 • 20171124_093916
 • 3
 • 4
 • DSCN2191
 • DSCN2194
 • DSCN2201
 • DSCN2209
 • DSCN2211
 • DSCN2212
 • DSCN2214
 • DSCN2225
 • DSCN2229
 • DSCN2235
 • DSCN2236
 • DSCN2238
 • DSCN2239


 

11 LISTOPADA ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - URODZINY POLSKI

 

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości  6-latki wykonały kotyliony a 4-latki wzbogaciły swoją wiedzę o nowe wiadomości związane z naszą ojczyzną  oraz samodzielnie wykonały prace plastyczne: symbole narodowe a także wysłuchały wiersza J.Bełzy  Kto ty jesteś? w wykonaniu naszego kolegi Wojtka Kowalczuka który również reprezentował naszą grupę na gali konkursowej w klubie Perełka. Po za tym wspólnie z p.Krzysiem wzięliśmy udział w akcji społecznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Te wartości to dobra lekcja patriotyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 


 

 

PAMIĘTAMY I KULTYWUJEMY TRADYCJE

Aby kultywować tradycje związaną z Dniem Wszystkich Świętych tradycyjnie, jak co roku w dniu poprzedzającym Wszystkich Świętych 4-latki udały się na miejscowy cmentarz, aby zapalić znicze oraz pomodlić się za duszę zmarłych osób.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 


 

JESIENNE KONKURSY

Za nami kolejna edycja konkursów jesiennych z naszej gazetki "Przedszkolaczek"  "Jabłko" i "Dyniowe cuda" konkurs rodzinny 3 i 4-latków.

Dziękujemy rodzicom i bliskim za zaangażowanie, ciekawe pomysły. Prace zostały wyeksponowane na holu przedszkola.

Jury w składzie;p.mgr inż.Danuta Kuca, p.mgr Joanna Bajda, p. mgr Krzysztof Kruszyński przyznało następujące miejsca:

I m. Natalia Przybyła

Pola Zelek

Judyta Mroczkowska

Wojtek Kowalczuk

Bartek Gorczyński

II m. Franciszek Tomal

Marta Dudek

Szymon Rydz

Natalia Bentkowska

III m. Julia Otak

Zuzia Miszczyszyn


 

JESIENNY BIEG 4-LATKA

Rosną nam sportowcy????

To pokazali 4-latki w kolejnym już cyklicznym biegu na czas, który odbył się 24 października.

W kategorii dziewczynki: I miejsce Malwina Lis

                                   II miejsce Agata Bolek

                                   III miejsce Marta Dudek

                chłopcy: I miejsce Wojciech Kowalczuk

                             II miejsce Filip Szyszka i Milan Jasiński

                             III miejsce Kuba Pilny


 

IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ

 „Idźmy naprzód z nadzieją” - pod tym hasłem obchodziliśmy w szkole kolejny już Dzień Papieski. Nieodzownym elementem obchodów wspominających św. Jana Pawła II była piosenka „Pielgrzymkowe Despasito” która stała się hitem wszystkich klas. Patrząc na postać Papieża Polaka chcemy traktować Go jako wzór i ponadczasowy autorytet.


 

RODACY BOHATEROM

W dniach od 11 do 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach  przeprowadzono zbiórkę produktów żywnościowych, które po Nowym Roku trafią do polskich kombatantów żyjących na Kresach. W ogólnopolską akcję „Rodacy Bohaterom” włączyły się osoby prywatne, uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy dzielnicy Bojków oraz miasta Gliwice. Zebrano ponad trzydzieści paczek z darami oraz życzeniami dla Kresowian. Jak widać świadomość o polskim dziedzictwie na wschodzie stale wzrasta, a młode pokolenie coraz bardziej interesuje się rodakami zamieszkującymi ziemie II RP. Ta wiedza skłania z kolei do czynnego zaangażowania w sprawy kresowe. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za bardzo hojne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. 

 

 • 002
 • 003
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013


 

VIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KRESOWEJ DOBIEGŁ KOŃCA I  PRZECHODZI DO HISTORII JAKO KOLEJNA NIEPOWTARZALNA IMPREZA PROMUJĄCA MŁODE TALENTY

Tradycyjnie organizatorem tejże imprezy była Szkoła Podstawowa nr.8 w Gliwicach – Bojkowie. Dyrektor szkoły mgr. inż. Mariola Dumin – Kowal witając gości wspomniała o początkach, kiedy to konkurs rodził się przed ośmiu laty w głowach  wielu pasjonatów kresowej kultury, dodała także, iż z roku na rok poziom konkursu rośnie, podkreśliła, że nie byłoby tych wyników bez wysiłku nauczycieli, pedagogów, wychowawców a także rodziców i samej młodzieży, która jak widać w kulturze swoich przodków czuje się niczym przysłowiowa ryba w wodzie.

Co roku Przeglądowi Twórczości Kresowej towarzyszy inna sceneria. Tegoroczny konkurs przebiegał w klimacie kuchni kresowej. Nie zabrakło także  wiejskich akcentów, bowiem  na sali widowiskowej można było podziwiać żywe  króliki hasające w zaimprowizowanym  chlewku, które stanowiły nie byle jaką atrakcję. W tym samym klimacie przebiegał także koncert gości specjalnych, niezastąpionych towarzyszy kresowych a także śląskich spotkań biesiadnych. W repertuarze „Tyligentnych Batiarów” z Bytomia  zgodnie ze scenerią nie zabrakło tym razem poezji kresowej mówiącej o  smaku chleba i jego wartości nie tylko dla ciała ważnej ale i dla duszy. Nie brakło także pięknych lwowskich ballad, pięknych wspomnień a także ciepłych słów skierowanych do najmłodszych.

W tegorocznym przeglądzie wykonawcy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych;

Grupę najmłodszą reprezentowały przedszkolaki z Zespołu Przedszkoli nr.1 w Gliwicach. Zaraz po ich występie na scenę wyszły dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Przedszkola Miejskiego nr.7 Przegląd najmłodszej grupy wykonawców zakończył się występem przedszkolaków  ze Szkoły Podstawowej nr.8.

W kategorii klas 1-3 wystąpiła Lena Mandok ze Szkoły Podstawowej nr.2 w utworze „Mam gitarę”.

W kategorii  młodzieży klas IV do VII wystąpiła Alicja Jaruk z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr.11 w piosence „Bilet do Lwowa”,  zaś kolejnymi wykonawcami byli członkowie grupy tanecznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr.14. Duet Aga Nowak oraz Maja Malczewska ze Szkoły Podstawowej nr.2 wystąpiły w utworze „W stryjskim parku”. Na zakończenie wystąpił zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr.8.

Tuż po koncercie, młodzi artyści oraz goście udali się na  pachnący kresową kuchnią poczęstunek, zaś komisja w składzie  Maria Konar, Maria Kuśnierz, Halina Olbińska (Metodyk Edukacji Wczesnoszkolnej), Tadeusz Strassberger, dyrektor Szkoły nr.8 pani Mariola Dumin – Kowal, oraz   Urszula  Więckowska udali się, na co tu ukrywać burzliwe obrady.

Po długiej debacie udało się wyłonić zwycięzców tegorocznego Przeglądu Twórczości Kresowej 2017; W kategorii najmłodszych uczestników  miejsce I  zdobył Zespół Przedszkoli Miejskich nr.1. Miejsce II Zespół Szkolno Przedszkolny Przedszkole nr.7. Miejsce III grupa 5 latków ze Szkoły  Podstawowej nr 8.

W kategorii klas 1-3 I miejsce zdobyła Lena Mandok.

W kategorii młodzieży klas  IV-VII miejsce I zajęła Alicja Jaruk Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr.11. Miejsce II duet Maja Malczewska – Aga Nowak Szkoła Podstawowa nr.2 . Miejsce III ex aequo Zespół Szkół Ogólnokształcących  nr.14 oraz zespół wokalny Szkoły Podstawowej nr.8.

Na wyjątkowe słowa uznania zasługują uczniowie i uczennice klasy 5 Szkoły Podstawowej nr.8 w Gliwicach – Bojkowie, bowiem nie tylko występowali w poszczególnych grupach konkursowych ale także prowadzili z rozmachem tegoroczny Przegląd Twórczości Kresowej. Na koniec młodzi konferansjerzy zafundowali publiczności niecodzienny występ z użyciem słoików  po konfiturach. „Słoik song” w wykonaniu młodych artystów był mocnym punktem programu kończącym tegoroczny konkurs.

Nagrody dla zwycięzców a także dyplomy ufundowała Rada Rodziców oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach. Słodkie niespodzianki zapewniła pani Maria Kuśnierz Jak zwykle nie zawiedli goście specjalni pani Maria Kaproń, wiceprezes gliwickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich, oraz pani Urszula Więckowska Radna Miasta Gliwice. Obecni byli także Tadeusz Strassberger dyrektor MDK Gliwice, przewodnicząca  Koła Emerytów dzielnicy Bojków pani Teresa Łakomska. Swoją obecnością zaszczycili także tegoroczny konkurs państwo Prus – członkowie Szarych Szeregów, a także rodziny Westerplatczyków. Na sali nie zabrakło miłośników Kresów Wschodnich rodziców i mieszkańców dzielnicy Bojków.

 

materiał przygotował: Tadeusz Puchałka

 

 Relacja poniżej:

 • DSC_0249
 • DSC_0250
 • DSC_0252
 • DSC_0258
 • DSC_0550
 • DSC_0563
 • DSC_0568
 • DSC_0583
 • DSC_0602
 • DSC_0614
 • DSC_0615
 • DSC_0618
 • DSC_0619
 • DSC_0620
 • DSC_0629
 • DSC_0637
 • DSC_0653
 • DSC_0675
 • DSC_0679
 • DSC_0700


150 ROCZNICA URODZIN JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka - 5 grudnia, odbył się dla mieszkańców Gliwic uroczysty apel na pl. Piłsudskiego. W wydarzeniu wzięli udział dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach, a przede wszystkim dzieci z przedszkola i szkoły wraz z rodzicami. W miejscu obchodów, po przybyciu pododdziałów gliwickiego garnizonu, rozpoczęła się okolicznościowa inscenizacja patriotyczna. Uczniowie klasy V recytowali wiersz o wielkim bohaterze oraz odśpiewali pieśń „Jedzie, jedzie na Kasztance”. W czasie trwania występu dzielnie kołysał się na koniku na biegunach 4-letni Wojtuś. W dalszej części uroczystości podniesiono flagę państwową, odśpiewano hymn i oddano salwę honorową. Pod pomnikiem marszałka kwiaty złożyli przedstawiciele parlamentarzystów RP, gliwickiego samorządu, jednostek Wojska Polskiego, Strzelców Rzeczpospolitej. Kwiaty i zapalone znicze złożyła również delegacja z SP 8. Pieśni patriotyczne wykonała Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Uroczyste obchody 150. urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego w Gliwicach organizowane były przez Miasto Gliwice i Garnizon Gliwice.

Relacja poniżej:

 • 24301325_1753529184681886_4497293634249986650_n
 • 24312926_1753529251348546_9028401250702760164_n
 • 24774792_1753529178015220_1877227799983410524_n
 • 24852203_1753529181348553_7655604247184211165_n
 • Image1-1
 • Image11
 • Image2-1
 • Image3-1
 • Image4-1
 • Image5-1
 • Image6-1
 • Image7-1


 

„ROK DLA NIEPODLEGŁEJ” ZAINAUGUROWANY 

W gliwickim Klubie Perełka, 9 listopada odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „KTO TY JESTEŚ? – POLAK MAŁY”. Tematem prac plastycznych przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych, były symbole patriotyczne widziane oczami dziecka. Organizatorem konkursu była Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Gliwicach. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem władz miasta Gliwice, parlamentarzystów Rzeczypospolitej Polskiej, IPN-u z Katowice oraz Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.

Nasza szkoła była współorganizatorem konkursu i z tej okazji na uroczystej gali zaprezentowała bogaty program artystyczny. Uczniowie klasy III a, razem z przedszkolakiem Wojtusiem, recytowali wiersze Władysława Bełzy - „Kto Ty jesteś?” i „Ziemia rodzinna”. Następnie wykonali taniec Polonez i zaśpiewali piosenki „Przybyli ułani”, „Za co mam kochać moją ojczyznę” oraz „Urodziłem się w Polsce”. Natomiast uczniowie klasy V w formie pantomimy przygotowali legendę „O Piaście Kołodzieju”. W ten sposób chcieli przypomnieć, że historia Polski sięga więcej niż tysiąc lat, oraz że nasza tradycyjna gościnność bierze swój początek ze starosłowiańskich czasów.

Barwne i oryginalne stroje, ciekawy i bogaty repertuar, oraz interesujące pomysły wzbudziły zachwyt zebranych w klubie widzów. Tak samo było 13 listopada już na sali gimnastycznej, kiedy ten sam program został zaprezentowany dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 8. Upamiętniając 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci i nauczyciele zainaugurowali obchody „Roku dla Niepodległej” ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011


 

DZIEŃ JABŁKA

W poniedziałek tj. 30 października w grupie 4 i 3 latków obchodziliśmy "Dzień jabłka"- w roli głównej oczywiście dominowało jabłko. Odbyła się wówczas mała spartakiada, dzieci wypróbowały  swoich sił i wykazały się sprytem podczas: slalomu, trafiania do celu i turlania na odległość, degustowały sałatkę z jabłek i cynamonu ( bardzo im smakowała). Wykonały również różne zwierzątka z jabłek i plasteliny. Po zabawie 3-latki wykonały "Jabłkowego jeża" a 4-latki zgodnie z okrzykiem:

Hej chłopcy i dziewczynki

jakie mamy minki -

uśmiechnięte mamy minki

bo zjadamy i pijemy witaminki.

 

Z pomocą mam p. Joasi i p. Ani degustowaliśmy się przecierem z jabłek i pysznym jabłkowym sokiem własnoręcznie wyciśniętym. Ach jaki pyszny !!!!!

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 


 

MAMY NIEPODLEGŁA!!!

To akcja organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.  Polega ona na radosnym świętowaniu kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, poprzez wysyłanie kartek pocztowych swoim bliskim. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w tej atrakcyjnej formie przeżywania narodowego święta. Dzieci oraz nauczyciele zaopatrzeni zostali w przepiękne pocztówki, które dzięki poczcie trafią do wielu z nas. Przy odrobinie szczęścia może dotrze także i do Ciebie.


 

WIZYTA U STOMATOLOGA

Uczniowie klas młodszych i przedszkolaki odwiedziły stomatologa. Ważne, aby zadbać o zdrowe zabki od najmłodszych lat.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 


 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE 4-LATKÓW

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 


 

WIZYTA W IZBIE TRADYCJI KWK "KNURÓW"

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 


 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

"Szósty grudnia” 

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie

  Halina Szal


 

 

HAPPENING KOCHASZ DZIECI NIE PAL ŚMIECI !!!

22.09.2017 roku przedszkolaki oraz uczniowie z klas Ia, Ib oraz IIIa wyszli na spacer ulicami naszej dzielnicy i zachęcali mieszkańców ulotkami oraz okrzykami do ochrony naszego środowiska.


 

 ZAWODY PRZEDSZKOLAKÓW

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj 


 

LITERACKA MIARKA WZROSTU

Dnia 7 października 4-latki brały udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę

Publiczną - Filia 22 w ramach projektu: literacka miarka wzrostu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj  
KRÓLOWA ŚNIEGU.
 
Dnia 12 września przedszkolaki obejrzeli przedstawienie kukiełkowe oparte na podstawie znanej  baśni Andersena.
Dzieci dowiedziały się że dzięki miłości i wytrwałości mała Gerda pokonuje niebezpieczeństwa i dociera do lodowego zamku, a jej czyste i gorące uczucie roztapia zamienione w bryłkę lodu serce Kaja i uwalnia go spod władzy zlej Pani .
Po tym dzieci  brały udział w sesji zdjęciowej.
 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
 
Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki obchodzą swoje święto, które zostało ustanowione uchwałą
Sejmu 4 lata temu. We wszystkich grupach tego dnia odbyły się przygotowane specjalne atrakcje.
 
HAPPENING EKOLOGICZNY
 
W piątek 22 września przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu w ramach kampanii:
Nie truj! połączonej z Europejskim Dniem bez Samochodu.Przedszkolaki z transparentami i hasłami antysmogowymi, wyruszyli ulicami osiedla, celem uświadomienia mieszkańców o zanieczyszczaniu powietrza a także rozdając przechodniom ulotki.Happening zorganizowano wspólnie z Wydziałem  Środowiska.

 DINOZAURY W NASZYM PRZEDSZKOLU
 
W dniu 19 września w grupie 5-latków odbyły się zajęcia poszerzające wiedzę przedszkolaków nt. dinozaurów i ich życia na naszej planecie. Zajęcia poprowadził ich starszy kolega, pasjonat tematu, uczeń klasy 4-tej - Wojtek Dzwonkowski. Nie tylko zaciekawił on młodszych kolegów swoimi opowieściami, ale także przyniósł ze sobą wiele ciekawych eksponatów, które potem zostały wykorzystane we wspólnej zabawie. 
 

 
SADZIMY CEBULKI - SIEJEMY NASIONKA.
 
Kopanie w ziemi to dla maluchów największa frajda. W marcu maluchy stworzyły Mały ogródek sadząc cebulki dymki. Z cebulek wyrósł długi, zielony szczypiorek a z nasionek owies z którego zrobiliśmy wielkanocny stroik. Codzienne obserwacje wzrostu roślin dały dzieciom dużo radości i odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

POWITANIE WIOSNY - DZIEŃ KOLORU ZIELONEGO...
 
21 marca 3,4-latki ubrane na wiosenny zielony kolor powitały wiosnę. Maszerując po osiedlu w kwiecistym korowodzie oznajmiły, że wiosna już przyszła. Po tym odprowadziliśmy "mini" Marzanki i Marzannę na plac przedszkolny, aby zima wróciła do nas dopiero w grudniu, bo teraz już czekamy na miła wiosenkę, która przyodzieje świat dookoła w zieloną sukienkę...........
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

W PALMIARNI
 
1 marca maluchy wyjechały na pierwszą wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Słuchając i dzielnie maszerując wspólnie z panią przewodnik alejkami pawilonów miały możliwość poprzez bezpośredni kontakt bliżej zapoznać się z fauną i florą z  różnych zakątków świata.

KONCERT FILHARMONII

Rodowody instrumentów ? historia perkusji, najstarsze instrumenty świata ? idiofony: bębny, kołatki, talerze... te i inne instrumenty mogli podziwiać dziś nasi uczniowie podczas koncertu Filharmonii Ślaskiej z Katowic.


 

W KARNAWALE SAME BALE ....
 
 
W dniu 23 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana
czekały na wspólną zabawę. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje balowe stroje i zamieniły się w bajkowe
postacie. Dzieci bawiły się we wspólnych zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

WYSTĘP MAGIKA

 

17 lutego w naszej szkole odbył się gościnny występ Magika i Człowieka Sprężyny. Roześmiane miny i czynny udział w przedstawieniu publiczności potwierdziły dobra zabawę.

 • DSCN1667
 • DSCN1670
 • DSCN1671
 • DSCN1673
 • DSCN1674
 • DSCN1675
 • DSCN1676
 • DSCN1677
 • DSCN1678
 • DSCN1679
 • DSCN1680
 • DSCN1681
 • DSCN1682
 • DSCN1683
 • DSCN1686
 • DSCN1687
 • DSCN1688
 • DSCN1689
 • DSCN1690
 • DSCN1691


 

KOZIOŁEK NIEMATOŁEK
 
Dnia 8 lutego artyści studia teatralnego ART-RE z Krakowa pokazali przedstawienie. Dzieci poznały Koziołka Niematołka, który wyruszył z Pacanowa w podróż dookoła świata. Zabawne sytuacje i wspólne zabawy dostarczyły dzieciom wiele radości i wiedzy o świecie.
Dziękujemy sponsorowi za za sponsorowanie teatrzyku.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
PRZEDSTAWIENIE O BOMBIKU
 
Nie wierzycie? Wasza sprawa zaraz będą wielkie brawa.....
24 listopada przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne  Teatru Edukacyjnego Gabi Art o Bombiku -
cyrkowym klaunie, który zaprezentował dzieciom wiele magicznych sztuczek których nauczył się w cyrku.

 

Do pomocy potrzebował wielu asystentów, którzy pomagali stworzyć mu wspaniałe widowisko cyrkowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

WSZYSTKIM BABCIOM WSZYSTKIM DZIADKOM - 100 LAT

W piątek 13 stycznia maluchy gościły w przedszkolu swoje Babcie i Dziadków .

Tańcem,wierszem, piosenką opowiedziały o tym, jak bardzo kochają swoich dziadków i jak lubią spędzać z nimi czas. Były też prezenty, pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj. 


WARSZTATY PLASTYCZNE

 

21 grudnia trzy grupy z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach plastycznych ?Wigilijny wieczór? w Willi Caro w Gliwicach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

JASEŁKA

20 grudnia dzieci z grupy 6-latków przedstawiły dla Rodziców Jasełka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

WARSZTATY

14 grudnia 6-latki pojechały do Muzeum Odlewnictwa artystycznego w Gliwicach na warsztaty.


 MIKOŁAJ

6 grudnia przywitaliśmy w przedszkolu Mikołaja, który wraz z aniołkami odwiedził wszystkie grupy.


WIZYTA GÓRNIKÓW

 

2 grudnia wszystkie dzieci w Przedszkolu powitały trójkę górników, którzy opowiadali o trudach swojej pracy. Dzieci miały także możliwość poznania sprzętu związanego z ratownictwem górniczym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


WARSZTATY PLASTYCZNE

30 listopada 6-latki wzięły udział w warsztatach plastycznych ?ABC ceramiki?, które odbyły się w Willi Caro w Gliwicach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci poznały krótka historię tego święta. 6- latki wykonały z włóczki pracę plastyczną przedstawiającą misia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

WYCIECZKA DO KOPALNI GUIDO

21 listopada 5 i 6-latki zwiedzały Kopalnie Guido w Zabrzu ? szyb Królowej Luizy. W czasie wycieczki dzieci poznały maszyny górnicze, tradycje oraz legendy związane z kopalnią. Bardzo dużą atrakcją był przejazd podziemna kolejką.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

DZIEŃ ZIEMNIAKA


Dzień ziemniaka u 3-latków W czwartek 10 listopada maluchy uczestniczyły w święcie ziemniaka oraz z zainteresowaniem obejrzały teatrzyk kukiełkowy ?O królewnie Kartoflance i kucharzu czarodzieju? ? sami również byli aktorami. Na zakończenie tak jak zawołała Kartoflanka ?frytki, frytki?- dzieci zjadły frytki przygotowane przez ?czarodzieja? ? mamę Julii. Dziękujemy.


                                         JESIENNY BIEG MALUCHA

 

Cykliczny- Jesienny bieg na czas, odbył się w tym roku w grupie 3-latków.

Wszystkie dzieci dzielnie dobiegły do mety.

Udało się! Ich pierwszy bieg! Dali radę!

Oto zwycięzcy:

Dziewczynki : I miejsce - Malwina Lis

II miejsce -Judyta Mroczkowska

III miejsce ?Marta Dudek

Chłopcy:

I miejsce ? Dawid Wajda

II miejsce ? Mateusz Leks

III miejsce ? Jakub PilnyMALI OBSERWATORZY

Takie okazy muchomorów wypatrzyły 3-latki w parku podczas jesiennego spaceru. Poprzez bezpośrednie i aktywne poznawanie świata przyrody już wiemy, że są to grzyby trujące?. Niech zostaną ozdobą parku.


 

O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE

 To teatrzyk który obejrzały przedszkolaki na podstawie bajki w wykonaniu aktorów teatru ART Kraków. 

Bajka opowiadała o przygodach rybaka, który musiał wykonywać zachcianki  swojej żony. Pewnego dnia złapał złotą rybkę, która spełnia marzenia.

Czy złota rybka spełniła jego wszystkie życzenia? ????

Wszyscy dorośli znają zakończenie bajki, a maluchy poznały je podczas przedstawienia.

Dziękujemy sponsorowi za umożliwienie obejrzenia teatrzyku naszym podopiecznym.

 


 

ŚNIADANIE DAJE MOC

W naszej szkole  obchodziliśmy dzisiaj Dzień Zdrowego Odżywiania. W klasach 0, II, III uczniowie przygotowywali zdrowe śniadania.

 W tym dniu dzieci przyniosły  do sali różne  artykuły potrzebne do przygotowania śniadania. Po założeniu czapek kucharskich /wcześniej przygotowanych/, przystąpiliśmy do przygotowania produktów potrzebnych do spożycia posiłku. Kiedy wszystko było przygotowane zasiedliśmy do stołów i rozpoczęliśmy konsumpcję. Każdy mógł samodzielnie skomponować swoją kanapkę. W trakcie trwania śniadania został także ogłoszony konkurs na najbardziej pomysłowa i kolorowa kanapkę. Na koniec przeszliśmy do zjadania różnych owoców. Wszystkim bardzo smakowało.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

 


 

Wyniki V Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ?Dary Jesieni?

 

Wyniki konkursy znajduja się tutaj. 


 

ŚWIATEŁKA PAMIĘCI

Aby kultywować tradycję związaną z Dniem Wszystkich Świętych - tradycyjnie, jak co roku, w dniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych dzieci z Przedszkola udały się na miejscowy cmentarz, aby zapalić znicze oraz pomodlić się za dusze zmarłych osób.

 


 

 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
 
     Kalendarz  dziś ważną
      datę wskazuje.
      Bo Pani Dyrektor
      na przedszkolaków nas pasuje......
 
 
Uroczyste przyjęcie naszych 3-latków do grona przedszkolaków, odbyło się  z udziałem dzieci i ich rodziców 13 października 2016 r.
Aby zostać prawdziwym przedszkolakiem dzieci musiały wykonać 5 zadań, a oceniającymi, czyli jury byli rodzice. Po złożeniu przyrzeczenia oraz dokonaniu pasowania na przedszkolaka lizakiem przez Panią Dyrektor, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i "mini rogi obfitości". 
 
 

WYCIECZKA DO PALMIARNI 
 
11 października 6-latki zwiedzały Palmiarnię w Gliwicach. W czasie wycieczki mogły oglądać różne egzotyczne rośliny zielne oraz drzewa . Dużym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszyły się także akwaria.
 
WYCIECZKA DO OGRODU ZOOLOGICZNEGO
 
21 września br. 5 i 6-latki z naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. W trakcie zwiedzania, dzieci oglądały m,in. małpy, krokodyle, zebry,, niedźwiedzie oraz inne egzotyczne zwierzęta.
 
 

 
20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowane zostały grupowe gry i zabawy dla dzieci.
 
Nie zabrakło uśmiechu, radości oraz słodkiego i owocowego poczęstunku.
 
Potem zabawy trwały w salach przedszkolnych. Tak było w 3-latkach - maluchy można było spotkać ubrane na niebiesko i z niebieskim balonikiem gdyż symbolem tego dnia jest kolor niebieski.
 
 
Następny taki dzień dopiero za rok .......
KONCERT FILHARMONII ŚLASKIEJ
 
Dziś 23.09.2016 odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert filharmonii. Pod hasłem "Dźwięki i wyobraźnia" uczniowie mieli okazję usłyszeć między innymi dźwięk skrzypiec.
 
 

TEATRZYK "JAŚ I MAŁGOSIA"
 
W poniedziałek 12 września dzieci zasiadając na widowni obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt.Jaś i Małgosia.
Bohaterowie dobrze znanej wszystkim dzieciom bajki przypomnieli nam jak ważne są dobre relacje w rodzinie, że miłość między rodzeństwem i bliskimi może przezwyciężyć wszelkie trudności i wspólnie można pokonać nawet Babę Jagę.
 


?Tylko wielcy artyści

mogą czuć się

wobec sztuki małymi?

Henryk Sienkiewicz

Gratulacje! W poniedziałek 23 maja 2016 r. Magda S. w imieniu grupy tanecznej prowadzonej przez p. Lidię Sromek, odebrała z rąk pana Prezydenta Miasta Gliwice ? STATUETKĘ, a nauczyciel gratulacje. Uroczystość Zwiastuny 2016 ? gala w ramach Gliwickiej Gali Młodych Talentów, odbyła się w Gliwickim Teatrze Muzycznym. 


 

"SPRZĄTANIE ŚWIATA" - COROCZNA AKCJA

Już od wielu lat nasze przedszkolaki wspólnie ze szkołą biorą udział w ogólnopolskiej akcji ?Sprzątanie Świata?. W dniu 9 maja 2016r. nasze 4,5-latki uczestniczyły w akcji. Zaopatrzone w rękawice i plastikowe worki na odpowiednie odpady oczyszczały plac zabaw ? teren przedszkola. Naszej akcji przyświeca motto: ?Jeśli świat będzie czysty ? zdrowa będzie żywność, powietrze, woda?. To wpajamy naszym maluchom od najmłodszych lat.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dnia 26.04.2016r. 5-latki zostały zaproszone do Miejskiej biblioteki Publicznej filia 22 na lekcję biblioteczną ?Spotkanie z biblioteką?. Celem lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i jej księgozbiorem, promowanie czytania książek i dbania o nie, wyrabianie u dzieci nawyków korzystania z biblioteki już od najmłodszych lat. W trakcie spotkania dzieci rozwiązywały również zagadki związane z tytułami książek dla dzieci oraz wzięły udział w budowaniu z klocków ?Wielka, większa, największa? Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę ale również z uśmiechem na twarzy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

TEATRZYKI W PRZEDSZKOLU

 
Dnia 19 kwietnia dzieci z naszego przedszkola obejrzały dwa przedstawienia teatralne Królewnę Śnieżkę - maluchy i Legendę o Smoku Wawelskim - dzieci starsze w wykonaniu aktorów Teatru Art -re z Krakowa. Dzieci były zachwycone występującymi postaciami a na twarzach naszych małych widzów przez całe przedstawienie gościł szeroki uśmiech. Dzieci bawiły się również z aktorami oraz występowały z nimi na scenie.
Dziękujemy naszym sponsorom za radość jaką sprawili naszym milusińskim.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

 

KONCERT FILHARMONII NARODOWEJ

Za nami kolejny koncert filharmonii Narodowej, dziś artyści przybliżyli nam hiszpańską muzykę. W koncercie brały udział przedszkolaki, klasy I, III, V i VI.


 

CZERWONY KAPTUREK
 
Nasze przedszkolaki dnia 22 marca wyjechały do Gliwic na spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Dzieci miały okazję zobaczyć bajkę na scenie w wykonaniu aktorów na ?żywo?, a także uczestniczyć w zabawie z aktorem.ZIMA ..., WIOSNA ... MIJA CZAS

Jak sójka z bażantem rozmawiała

Jesienią sójka z bażantem rozmawiała
że się do ciepłych krajów na zimę wybrać chciała.
Czy wziąć kuferek czy walizeczkę?
Bażant pomyślał krótką chwileczkę,
podniósł do góry bażancią głowę
Sójko, ty nie leć w tak trudną drogę!
Sójka bażanciej rady słuchała
w kraju na zimę znów pozostała.

Autor: Danuta Janisz

I chyba dokładnie bażant, a nawet bażanty z wiersza pani Danuty zawitały do naszego szkolnego ogródka.

 

Zima

renifer i sanie
skuta lodem droga
jedzie z Mikołajem
w grudniu zima sroga

w baśniowa krainę
cały świat zmieniony
śniegową pierzyną
kwiaty otulone

autor: mała mysz

Zimowymi wieczorami mogliśmy podziwiać w naszej dzielnicy  świecące się dekoracje.

Wiosna

Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.

Żródło: http://dzieci.epapa.pl/wiersze/3/3/

Wszyscy mówią, że już nadeszła wiosna ... a nasi najmłodsi sami przekonali się o tym podziwiając bociany na spacerze oraz kwiaty w ogródkach.


 WITAMY WIOSNĘ - ZIMĘ ŻEGNAMY

 
 
Dnia 21 marca pożegnaliśmy zimę a powitaliśmy wiosnę. Dzieci ze wszystkich grup spotkali się najpierw w sali starszaków ustawieni w dużym kole wokół Marzanny. Po wspólnych zabawach łącznie z czarowaniem wiosny w towarzystwie Ekoludka wyruszyliśmy w podróż do Ekolądu ? aby tam spotkać Wiosnę. Po tym wspólnie z Marzanną, zielonym gaikiem i małymi Marzankami, kolorowymi kwiatami wyruszyliśmy na spacer po osiedlu. Po powrocie ? na placu zabaw pożegnaliśmy zimę głośno skandując aby oznajmić wszystkim, że wiosna już przyszła.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
 


W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA
 
 
Wielkanoc tuż, tuż starszaki tradycyjnie przygotowują wielkanocne dekoracje, które są ozdobą naszej sali, a także wielkanocnego stołu w domu. Jesteśmy kreatywni ? siejemy, wycinamy, składamy, kleimy, ozdabiamy ??.. 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

 
W KARNAWALE SAME BALE
 
Tradycyjnie w naszym przedszkolu dnia 9 lutego odbył się bal karnawałowy. Dzieci w kolorowych strojach bawiły się na balu prowadzonym przez wodzireja. Wspólna impreza, przysporzyła wiele radości i naturalnej spontaniczności naszym przedszkolakom.
Podczas balu odbyło się podsumowanie konkursu "W świecie bałwanków". Jury w składzie: p.dyrektor Mariola Dumin-Kowal i p. mgr Joanna Bajda przyznało następujące miejsca:
I miejsce z wyróżnieniem
1. Marta Maliszewska
2. Milena Kowalczuk
 
I miejsce
1. Szymon Góral
2. Zuzia Saraniecka
3. Natalia Borek
4. Amelia Miszczyszyn
5. Lena Zelek
 
II miejsce
1. Filip Kikiewicz
2. Maja Włoszczowska
3. Julia Walentyńska
4. Maja Góral
5. Krzysztof Tacewicz
 
III miejsce
1. Miłosz Kwas
2. Krzysztof Glimos
3. Antoni Świątek
4. Wojciech Koralewicz
5.Kuba witrak
6. Paweł Jatta
7. Borys Sarnek
wyróżnienie:
Maja Pluta
Kinga Mazur
Kamil Werle
Ksawery Stypułkowski
 
Nagrody zostały rozdane na balu karnawałowym. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wkład pracy.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

 
ROZPŁYWAMY SIĘ W FABRYCE CZEKOLADY
 
Dnia 27 stycznia 2016 r.  5-latki spędziły czas w Europie Centralnej gdzie w specjalnie wybudowanej, imponującej wytwórni czekolady tworzyły i dekorowały własną czekoladę.

KOCHAMY WAS BABCIU I DZIADKU ...
 
Dla wszystkich wnucząt Babcia i Dziadek to najukochańsze i najcieplejsze osoby. Nasze przedszkolaki zawsze o nich pamiętają i z okazji Dnia Babci i Dziadka na uroczystość do przedszkola zapraszają. W tych szczególnych dniach dzieci w formie wierszy, piosenek i tańców wyraziły swoja wdzięczność i miłość dla swoich dziadków, złożyły tak licznie przybyłym gościom życzenia. W grupie 5-latków zaproszonymi gośćmi byli także rodzice, gdzie wspólnie obejrzeli także Jasełka. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki i i wspólnie zasiedli do przygotowanego dla nich poczęstunku z pomocą rodziców.
Gościom towarzyszył uśmiech, radość a nawet wzruszenia.
SPOTKANIE Z CZWORONOGIEM
Dnia 14 stycznia dzieci uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym z udziałem psa Largo rasy Golden Retriever. Podczas tego spotkania dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego funkcjonowania w życiu z psem na co dzień, aby ten kontakt był silny dla jednej i drugiej strony. Program objęty jest honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.
 ŚWIĄTECZNE OZDOBY 
 
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Starszaki okres przedświąteczny postanowili pracowicie wykorzystać na wykonaniu różnych ozdób, które zabiorą do swoich domów, aby udekorować nimi swoją choinkę.
Tak robimy papierowe gwiazdki.
 
 A to efekt końcowy.

"Są takie święta w naszym kalendarzu,
co wywołują falę marzeń.
Ten nastrój wszystkim się udziela,
radość ogarnia serca i duszę rozwesela".
 
 
W wtorek 22 grudnia 5-latki wraz z wychowawcą przygotowały grupową wigilię. Po życzeniach, podzieleniu się opłatkiem i posiłkiem, przyszedł czas na wspólne kolędowanie. W milej świątecznej atmosferze rozeszliśmy się do domów, zabierając jeszcze świąteczne ozdoby, które robiliśmy przed świętami.
Również w grupie 4-latków, odbyło się spotkanie przy choince. Dzieci zaprezentowały świąteczny program artystyczny dla swoich rodziców.
Był poczęstunek, świąteczny prezent i śpiew kolęd. Dziękujemy rodzicom za udział w świątecznym spotkaniu oraz współudział w ich przygotowaniu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
 
Nadszedł wreszcie oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi nasłuchując "mikołajkowych" dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Prezenty były wspaniałe a zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
 
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM GÓRNICZYM
 
Dzień Górnika czyli "Barbórka" w naszym przedszkolu obchodzony jest bardzo uroczyście. Do przedszkola przybywają górnicy i razem z najmłodszymi bawią się doskonale. W tym roku gościliśmy pana ratownika górniczego z KWK Sośnica. Po raz kolejny dzieci udowodniły jak bardzo cenią pracę ludzi pracujących w najbardziej ekstremalnych warunkach jakie można sobie wyobrazić.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 
Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu pozwoliły dzieciom doświadczyć i przeżyć jak wspaniałym przyjacielem jest pluszowy miś. Tego dnia przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, które były honorowymi gośćmi. Dzieci poznały historię pluszowego misia z dumą zaprezentowały swoje misie. Były tańce i wspólne zabawy z misiem w roli głównej. Ostatnim zadaniem było wykonanie własnego misia. Ten dzień był dniem pełnym wrażeń.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
XI PIKNIK RADOŚCI
Po raz kolejny spotkaliśmy się dnia 24 listopada 2015r. na Jesiennym Pikniku Radości, imprezie integracyjnej dla zaprzyjaźnionych przedszkoli z dzielnic Gliwic tj. Ostropy, Wilczego Gardła, Żernik i Bojkowa. Po przywitaniu uczestników i wspólnej rozgrzewce rozpoczęliśmy konkurencje sportowe. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone ponieważ każde z nich było tego dnia zwycięzcom a uśmiechy na ich twarzach  mówiły same za siebie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W STARSZAKACH

Zbliża się 11 listopada, Święto Niepodległości. Zabieramy się za naukę i teraz według instrukcji robimy kokardę narodową czyli kolistą rozetę składającą się z dwóch okręgów białego w centrum oraz okalającego większego czerwonego.
Kontynuujemy popularyzację tego zwyczaj.
 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
ŚWIĘTO JABŁKA

Po raz kolejny dnia 20 października zaczerwieniało w naszym przedszkolu a to wszystko za sprawą Dnia Jabłka.
Dzieci ubrane na czerwono, bądź z akcentem koloru czerwonego, bawiły się z Panią Jabłuszko.
Pomagały jej zbierać owoce, utrwaliły budowę jabłka, bawiły się w zabawy: Prawda-Fałsz, Wędrujące jabłko, Do której dziurki?
Z okrzykiem: Hej! Chłopcy i dziewczynki, jakie macie minki?
Uśmiechnięte mamy minki, bo dziś zjemy witaminki. - ruszyliśmy na degustację wafelka ze smażonymi jabłkami. Miam, miam .......
Po degustacji, odbyły się już w grupach gry i zabawy zręcznościowe, oczywiście z jabłkiem w roli głównej.
 
 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

ZABYTKOWA STACJI KOLEI WĄSKOTOROWEJ
 
To tutaj 2 października dzieci z grup starszych spędziły piątkowe przedpołudnie. Spacerując po stacji dzieci mogły zobaczyć wiele zabytkowych wagonów i lokomotyw, odbyć przejażdżkę zabytkowymi wagonami. Dodatkową atrakcją był pobyt w parku linowym "Stacyjkowo Rudy" oraz żywa lekcja historii.
 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA  - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
 
Nasze przedszkolaki po raz kolejny świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Uroczystość, odbyła się 18 września (piątek). Wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych oraz rodzice naszych maluchów, bo właśnie w tym dniu odbyło się również Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość udała się znakomicie!
Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości. Dodatkową atrakcją była porcja witamin i czapeczki Myszki Miki.
Wychowawcy oraz dzieci dziękują  za pomoc naszej Radzie Rodziców.
 
 


 
CZERWONY KAPTUREK

 

W dniu 3 września przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie o Czerwonym Kapturku, czyli małej dziewczynce w czerwonej pelerynce, jej babci, złym wilku oraz leśniczym. Kukiełkowe postacie zainteresowały małych widzów. Każdy z obecnych mógł sobie uświadomić jakie mogą być konsekwencje nie słuchania dobrych rad rodziców oraz jakie może mieć skutki  rozmowa z obcymi. Wspólnie z myśliwym, babcią i Czerwonym Kapturkiem cieszyli się, że wszystko skończyło się dla nich dobrze.


II FESTIWAL TAŃCÓW EUROPY
 
Miło nam zakomunikować, że uczniowie klasy II z kółka tanecznego zdobyli I miejsce w II Wojewódzkim Festiwalu Tańców Europy. Dziękujemy również za udział przedszkolakom z grup 4 i 5 latków.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
 
BOCIANKI
 
 


SIEJEMY  OWIES - OZDOBĘ WIELKANOCNEGO STOŁU
 
Tradycyjnie, tuż przed świętami wykonujemy nie tylko ozdoby i dekoracje świąteczne, ale także siejemy owies, który znajdzie się na świątecznym stole w naszych domach - jako stroik wielkanocny.
 
 
 


KSIĘŻNICZKA ZAKLĘTA W SMOKA
 
To tytuł teatrzyku, który obejrzały dzieci w naszym przedszkolu 17 kwietnia a opowiadał on o księżniczce, która zamieniła się w smoka na 10 lat przez zaklęcie rzucone przez Alchemika. Ale jak to w baśniach bywa, wszystko dobrze się kończy: sułtan Ammal wraz z dziećmi odczarowali księżniczkę. Były również tańce przy hinduskiej melodii oraz ważne zdanie, że: Kochać należy wszystkich dookoła - bo dobro na świecie zawsze ze złem wygrywa.

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

W grupach dzieci 5,6-letnich, zakończono realizację Międzynarodowego Programu Rozwoju Emocjonalnego "Przyjaciele Zippiego".


 

WITAJ WIOSNO!
 
W piątek dzieci ubrane w kolorze zielonym wspólnie z paniami  zorganizowały w przedszkolu i w swoich grupach wesołą zabawę zachęcając wiosnę do szybszego przyjścia. Wesołym korowodem przeszliśmy z Marzanną i Gaikiem ulicami naszego osiedla. Potem pożegnaliśmy Panią Zimę zabawą i piosenkami, wprowadzając dzieci w wiosenny nastrój.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

BAL W PRZEDSZKOLU DZISIAJ ........
 
Czas karnawałowy to okres licznych zabaw i balów przebierańców. W dniu 27 stycznia nasza sala gimnastyczna zamieniła się w bajecznie kolorowe miejsce- były magiczne i kolorowe postacie. Dzieci przedszkolne jak i z naszego środowiska lokalnego bawiły się wesoło przy melodiach piosenek i uczestniczyły w zabawach proponowanych przez wodzireja. Było radośnie, zabawnie i kolorowo.Dziękujemy naszej Radzie Rodziców za sponsoring. To była świetna zabawa.
 
Przed balem wykonywaliśmy również karnawałowe rekwizyty.  Trudno nas poznać?
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
ALICJA W ZACZAROWANEJ KRAINIE - SPEKTAKL
 
Dnia 22 stycznia  dzieci z grup starszych obejrzały spektakl w wykonaniu Zespołu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt: "Alicja w zaczarowanej krainie"
Poznały przygodę dziewczynki o imieniu Alicja, która przez przypadek znalazła się w krainie czarów. To właśnie wyobraźnia staje się niezwykłą krainą, w której jak wiadomo, wszystko może się zdarzyć.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Jak co roku w styczniu w każdej grupie gościliśmy w naszym przedszkolu - Babcię i Dziadka z okazji ich święta. Przygotowaliśmy dla naszych uroczych gości Jasełka i program artystyczny oraz własnoręcznie wykonane upominki. Występy małych artystów sprawiały radość jednocześnie wnukom jak i dziadkom oraz rodzicom  w grupach starszych obecnych również na tym spotkaniu. Każdy występ oklaskiwany był gromkimi brawami. SUPER - integracja: dziecko- rodzic- dziadkowie a na koniec wspólny poczęstunek przygotowany przez mamy naszych przedszkolaków.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

PRZEDSZKOLNA WIGILIA
 
Dnia 19 grudnia, odbyła się w grupie 4,5-latków przedszkolna wigilia. Złożyliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Później nadszedł czas na wspólny poczęstunek. To spotkanie przybliżyło dzieciom kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.
 
 

MIKOŁAJKOWE ZAWODY SPORTOWE W SP 13
 
 
Tak 4,5,6-latki dnia 8 grudnia bawiły się wspólnie z przedszkolakami z SP 13. Były różne konkurencje sportowe i dobra zabawa. Na zakończenie dodatkową atrakcją było ponowne spotkanie z Mikołajem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
 
 Dzięki pomocnikom Świętego Mikołaja dnia 5 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził Mikołaj. Dzieci z  wielką radością i przejęciem przywitały upragnionego gościa. Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała Mikołajowi część artystyczną , a uroczy gość w zamian za to obdarował naszych milusińskich prezentami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia.
 

W KOPALNI GUIDO
Przed świętem górników, wybraliśmy się na wycieczkę do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Za nim zjechaliśmy na poziom 170 m, dostaliśmy na głowę kask i z przewodnikami, podzieleni na grupy ruszyliśmy korytarzami kopalni.Dzieci poznały metody wydobywania węgla i pracę górnika z przełomu XIX i XX w. oraz historię tego przemysłu na obszarze Śląska. Wizyta w kopalni pozostawiła u dzieci niezapomniane wrażenia.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Nasza Szkoła przystąpiła po raz drugi do projektu: "Wszystkie Kolory Świata", ogłoszonego przez UNICEF.

Projekt ?Wszystkie Kolory Świata? jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym. Chcieliśmy uświadomić dzieciom , że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Realizacja projektu w naszej szkole trwała od 14 listopada 2014 r. do 07.01. 2015 r. W ramach akcji uczniowie przygotowywali specjalną charytatywną laleczkę UNICEF wraz z aktem urodzenia. W akcie urodzenia było podane imię laleczki, kraj pochodzenia i krótki opis laleczki. W ramach projektu następujące uczennice uszyły laleczki: Jagoda Rybarczyk z klasy V, Paulina Bojanowska z klasy V i Klaudia Orzechowska z klasy VI. 23 stycznia 2015 roku podczas imprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowanej przez grupę 5/6 latków z przedszkola, odbyła się licytacja laleczek. Podczas imprezy zebrano kwotę 100 złotych.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom za nabycie unikatowych, ręcznie wykonanych laleczek. Pieniądze z licytacji zostaną wpłacone na konto UNICEF i przeznaczone na szczepienia dzieci w Sudanie Południowym. Cel projektu został osiągnięty. Ta akcja pokazała, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.


 

DZIEŃ GÓRNIKA
 
 
3 grudnia 2014 roku.w naszym przedszkolu gościliśmy górników a ściślej RATOWNIKÓW GÓRNICZYCH KWK Sośnica Makoszowy. Górnicy ubrani byli nie w stroje galowe, ale w ubrania w których pracują na co dzień. Nasi goście opowiadali i pokazywali przedmioty, którymi posługują się w codziennej swojej niebezpiecznej pracy. Przedszkolaki nie tylko dowiedziały się do czego służą te przedmioty ale również   były bardzo zaangażowane. Dzieci nie tylko pogłębiły wiedzę, ale także poprzez takie spotkania uczą się szanować górniczy trud. Dziękujemy panu sztygarowi Bogusiowi za zorganizowanie spotkania. Nasi goscie zostali pożegnani tradycyjnym "Sto lat" oraz życzeniami:  "Ile zjazdów - tyle wyjazdów, Szczęść Boże!"
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
 
POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA . . .
 
 
Świętowanie Dnia Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 8 z oddziałami przedszkolnymi w Gliwicach rozpoczęły w tym roku najstarsze misie "panie" wraz z misiem Paddingtonem. Atrakcji było wiele? Dzieci prezentowały swoje ulubione misie: duże, małe i te malutkie"poznały historię pluszowego misia oraz bohaterów z bajek, książek i filmów.Były tańce, zabawy z misiami oraz rozstrzygnięcie jesiennych konkursów tj . rodzinnego, grupowego oraz z naszej przedszkolnej gazetki. "Przedszkolaczek".  Wspólny portret misia ( praca starszych i młodszych, cieszyła dzieci). Nie zabrakło dobrego humoru. Na koniec główną  atrakcją było" małe co nieco " degustacja misiów Lubisiów.                       I tak minęły już kolejne urodziny PLUSZOWEGO MISIA w naszym przedszkolu.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

 
TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
 
Dnia 20 listopada dzieci obejrzały teatrzyk pt: "Jak kicia Rufiego mądrości uczyła"- była to bajka edukacyjna, kształcąca dzieci jak zachować się w sytuacjach zagrożenia. Dzieci nie tylko  oglądały teatrzyk ale również brały w nim czynny udział. Roześmiane buzie to zainteresowanie i dobra zabawa dla naszych maluchów. 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.
ŻYWA LEKCJA PRZYRODY 
 
 
 
W piątek 2 listopada po raz kolejny uczestniczyliśmy w żywej lekcji przyrody. Nasz pan Pająk- miłośnik i pasjonata zwierząt opowiedział nam o ssakach. Były myszki, szczurki, tchórz dziki. Jak zwykle nasz "tymczasowy nauczyciel" bardzo ciekawie opowiadał, a jego milusińscy sprawili naszym uczniom wiele radości.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

Maluszki już od września przygotowywały się do uroczystości ?Pasowania na Przedszkolaka?, pilnie uczyły się wierszyków, piosenek i wspólnie tańczyły. 6 listopada nadszedł dzień Pasowania.

  Z piosenką:

"Do przedszkola co dzień rano

idę z tatą albo z mamą

w szatni daje im całusa

i do sali szybko ruszam

przedszkolaczek to jest zuch,

zuch nie byle jaki

do przedszkola raz, dwa, trzy,

idą przedszkolaki."

maluszki zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

MISTRZOSTWA GLIWIC W AEROBIKU

Kolejny raz wzięliśmy udział w tej cyklicznej imprezie propagującej zdrowy styl życia oraz aerobik , która odbyła się w ZSO nr 5 w Gliwicach dnia 17 listopada. W tym roku nasze 4,5-latki wywalczyły III miejsce.

Gratulujemy!!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

 

Ciszą cmentarną ukołysani,

z dala od życia i znoju,

dobiwszy wreszcie cichej przystani,

odpoczywają w pokoju.

Elżbieta Daniszewska ?Zaduszki?

Dzień Wszystkich Świętych to chwila zadumy nad grobami zmarłych. Przedszkolaki dniach 31 października odwiedziły pobliski cmentarz w Bojkowie, by w ciszy i skupieniu pomodlić się za zmarłych i z pomocą pań zapalić znicze. Lampki zapłonęły pod Krzyżem i na grobach nieżyjących nauczycielek, które uczyły nasza panią, naszych rodziców, dziadków, a później razem pracowały z p.Lidzią. Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy ludzi, którzy myli groby, układali wiązanki na grobach swoich bliskich.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

 

W tym miesiącu w przedszkolu po południu realizowany jest program antynikotynowy "Nie pal przy mnie proszę".


 

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

...Święto dziś ziemniaka mamy.
Tak więc wszystkich zapraszamy.
Uśmiech, humor i zabawa.
To jest najważniejsza sprawa.!!!!
Tym krótkim wstępem zostały przywitane wszystkie dzieci , które przybyły do KRAINY ZIEMNIAKA , aby się wspólnie pobawić. Dzieci poznały "Historie ziemniaka" potocznie zwanego kartoflem , oglądały największego ziemniaka przyniesionego przez Vanessę - "burza mózgów", a także brały udział w konkurencjach sportowych z ziemniakiem w roli głównej. Atrakcją była konsumpcja ulubionych frytek upieczonych przez rodziców: "mniam, mniam, a jak smakowały". I tak minęła wspaniała zabawa. Na drugi dzień dzieci wykonały "Ziemniaczane - cudaki" tj. ziemniaczanego króla i królową . Prace ozdobiły nasze sale.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

WYCIECZKA DO LASU

 

 
Korzystając z pięknego dnia 8 października dwie najstarsze grupy naszych przedszkolaków, wybrały się na wycieczkę do lasu w Smolnicy. Pogoda była piękną, a las - uroczy, mienił się pełny barwą ciepłych kolorów. Za nim rozpoczęliśmy spacer ścieżką przyrodniczo-edukacyjną, wszystkich uczestników powitał nasz znajomy leśniczy p. Piotr, który wprowadził dzieci w temat wycieczki. Po tym ruszyliśmy na trasę spaceru jako "Mali badacze lasu".
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

FESTIWAL JABŁKA. DZIEŃ NAUKI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w GWSP

 
Korzystając z zaproszenia Gliwickiej  Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości dnia 26 września 5, 4-latki wystąpiły z programem artystycznym będącym jednym z atrakcji na Festiwalu jabłka. Udany występ został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci miały również okazję spotkać się ze Sznupkiem - policyjną maskotką, z którą na zakończenie zrobiły sobie zdjęcie. Dziękujemy  za zaproszenie.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W poniedziałek 22 września nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto "Dzień Przedszkolaka", które od zeszłego roku już oficjalnie zatwierdził sejm poprzez uchwałę ustanawiając dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Korowód odświętnie ubranych dzieci z niebieskimi balonikami w rękach rozpoczął świętowanie. Były zabawy, tańce. Nie obyło się bez tradycyjnego "sto lat" i piętrowego "babeczkowego" tortu przygotowanego przez rodziców: p. Agnieszkę, p. Magdę i p. Kasię. Mimo, iż obchody planowane były na dworze, pogoda nam nie dopisała, ale nasza duża szkoła pomieściła nas wszystkich.

I tak minęło nasze święto....

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


 

KOT W BUTACH

 

4 września dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy poznając historię niezwykłego kota. Pomysłowego, oddanego i odważnego. Jego ponadprzeciętne działania doprowadzają do usunięcia niewygodnego wszystkim czarnoksiężnika, niełatwy to plan, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla Kota w Butach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.


FILHARMONIA

19 września przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w uroczystym koncercie Filharmonii Narodowej pt. "Wędrówki muzyczne po Europie. Muzyka krajów europejskich to źródło, z którego wciąż czerpiemy"

 


 

PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

PRZEDSZKOLE

Po wakacjach maszerują
dzieci do przedszkola.
Marek, Ania, Radek, Ela,
Marcin, Tomek, Ola.

Bo w przedszkolu jest wesoło
są zabawki, klocki, gry.
Jeśli chcesz to do przedszkola
możesz także przyjść i ty.

Przez rok cały wkoło ciebie
sami przyjaciele
z nimi uczysz się i nowych
zabaw poznasz wiele.

Bożena Forma

Zegar