Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności 2013/2014

Wielkość czcionki:

<<nowsze wiadomości


 MARZYCIELSKA POCZTA


Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Na stronie poczty zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki.

Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

 A to nasze przedszkolaki podczas wykonywania listów dla innych dzieciaków.

 


 

KIERMASZ KSIĄŻEK

26 czerwca (czwartek) odbędzie się w szkole kiermasz książek. Przypominamy, że książki mogą odkupić obecne klasy: I, II, III, IV. Prosimy dokładnie zapoznać się ze spisem książek zamieszczonym na naszej stronie www. • PLAKAT


 

 ?X MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PIKNIK RADOŚCI?

W tym roku 23.05.2014 roku obchodziliśmy 10-lecie naszej imprezy integracyjno-sportowej dla zaprzyjaźnionych przedszkoli z dzielnic Gliwic tj.: Ostropy, Wilczego Gardła, Żernik i Bojkowa.

Dobra zabawa i duch sportowy dopisywał przedszkolakom z Przedszkoli Niepublicznych ?Słoneczko? i ?Chatka Uszatka? oraz oddziałów przedszkolnych z SP13 i SP 8.

Dzieci dzielnie walczyły w konkurencjach sportowych i wszyscy byli zwycięzcami, bo to jest główny cel naszej imprezy.

Dziękujemy sponsorom i Radzie Rodziców za ufundowane puchary i upominki.

 

PIC_0026PIC_0028

 


 

DZIEŃ OTWARTY

14.04.2014 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Uczniowie zaprezentowali pokazy muzyczne, przedstawienia teatralne. Przyszli pierwszoklasiści otrzymali kwiato-ordery za udział w imprezie dnia otwartego. Zaproszeni goście zwiedzili budynek szkoły. Rodzice mieli możliwość konsultacji i rozmów z dyrektorem szkoły oraz z nauczycielami. Mamy nadzieję, że informacje zdobyte podczas wizyty w naszej szkole ułatwią rodzicom podjęcie tak ważnej decyzji. 

 

 • DSC_0206
 • DSC_0210
 • DSC_0215
 • DSC_0217
 • DSC_0221
 • DSC_0226
 • DSC_0229
 • DSC_0233
 • DSC_0234
 • DSC_0240
 • DSC_0241
 • DSC_0254


 

WYCIECZKA DO PALMIARNI


 

WIELKANOC

Tuż przed świętami Wielkanocnymi 16 kwietnia, 5 i 6 ? latki przygotowały inscenizację ?Kolorowa Wielkanoc? dla uczniów, grona pedagogicznego oraz pracowników administracji naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęły piosenką ?Pisanki, pisanki jajka malowane ? która wprowadziła zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Na zakończenie uczniowie i nauczyciele podzielili się symbolicznie jajeczkiem.

 


 

TARGI EDUCATION FAIR

W tym roku już po raz trzeci wzięliśmy udział w Targach EDUCATION FAIR 2014.  W trakcie Targów odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą oraz obejrzeć stoisko naszej szkoły. Uczniowie najstarszej klasy odwiedzili Targi wraz ze swoja wychowawczynia p. Koszka.


 

WIELKANOC TUŻ,TUŻ ....
 
Czekając na Święta Wielkanocne Maluchy nie tylko poznawały zwyczaje i tradycje związane ze świętami, ale chętnie wykonywały świąteczne ozdoby, wykorzystując różnorodne materiały.
 
Jednakże efekt końcowy jest zawsze wspaniały ......
 
 
 
WESOŁEGO ALLELUJA !!!
 
KONKURS Z NASZEJ GAZETKI PRZEDSZKOLNEJ
 
Wielkanocny zajączek - konkurs z naszej gazetki.
Ciekawe zajączki, wykonane różną technika plastyczną wprowadziły nas w klimat Świąt Wielkanocnych i zostały wyeksponowane na wystawie w naszym przedszkolu.
 
 
 
Dziękujemy za zaangażowanie i ciekawe pomysły. Wszystkie prace zostały nagrodzone.
 
 
"AKADEMIA PANA KLEKSA"
 
 
Ambroży Kleks to bohater przedstawienia, które obejrzały dzieci 23 kwietnia. Po poznaniu Akademii Pana Kleksa uczestnicy poznali aparaty fotograficzne i sposoby robienia zdjęć: od zwykłego pudełka do czasów współczesnych
 

 


 

"NA WSI"

Dzieci dzięki mamie Romka Deski miały okazję pooglądać małe króliczki, mogły je także pogłaskać w ramach zajęć o tematyce "Na wsi".


 

 
WIEJSKA CHATA

 

Dzień poprzedzający nadejście wiosny Maluchy. Spędziły na wycieczce w Wiejskiej Chacie.

Poznały tradycje związane ze zwyczajami wiosennymi, wykonały: Marzannę, Marzanioka i wiosenny Gaik.

Zobaczcie!!!

Jak pracowaliśmy?

Daliśmy radę!

 

 • 244
 • 245
 • 246
 • 247
 • 248
 • 249
 • 250


 

  Prośba Akademii Medycznej

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski. Wpiszcie ten numer teraz do swojej komórki bo potem zapomnicie i prześlijcie ten e-mail dalej, dzięki temu możemy ocalić komuś życie!

 


 

MALI OBSERWATORZY

 

W poszukiwaniu zwiastunów wiosny

 

Słońce mocniej przygrzewa, dni stają się dłuższe, wolnymi krokami zbliża się wiosna......

 

To udało się zaobserwować Maluchom.


 

PLANETARIUM


Naszą szkołę odwiedziło przenośne planetarium. Uczniowie klas I-VI jak i przedszkolaki weszli do środka  ?ogromnej zaczarowanej kuli?. A w niej ?...... zależnie od wieku gości niebo odkryło swoje tajemnice. Uczniowie poznali układ słoneczny, gwiazdozbiory, po czym wyruszyli w pierwszą podróż na Księżyc. Przedszkolaki poznały planety, łapały gwiazdy i wesoło się bawiły.

 


 

 • IMG_6484
 • IMG_6489
 • IMG_6491
 • IMG_6493
 • IMG_6494
 • IMG_6512
 • IMG_6522
 • IMG_6523
 • IMG_6528
 • IMG_6534
 • IMG_6553


 

PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

W piękny słoneczny dzień nasze przedszkolaki powitały pierwszy dzień wiosny. W kolorowym korowodzie tj.  z Marzanną, Gaikiem i kolorowymi kwiatami spacerowaliśmy po osiedlu.

Na koniec na placu przedszkolnym pożegnaliśmy zimę, a dywanikiem ułożonym z bibułkowych i papierowych kwiatów przywitaliśmy wiosnę, która przyszła do nas wraz z prześlicznym słonecznym dniem.


 

 WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

Poznawać zawód fryzjera to wielka frajda - tego doświadczyły 3,4-latki dnia 19 marca.

 

Nasza sala zmieniła się w salon fryjerski. Zaproszona pani Beata, mama Marty opowiedziała dzieciom jak dbać o włosy, pokazała cały arsenał przyrządów, które sa niezbędne do wykonywania zawodu fryzjera.

 

Dzieci były zachwycone, bo mogły być obsłużeni jak każdy klient. Pani Beata z chęcią zajęła się układaniem włosów. Powstały: irokezy, loki, koczki, warkoczykiwarkoczyki, ba nawet niektórym dziewczynkom bardzo szybko urosły długie włosy...

 

Nie obyło się bez zabaw w farbowanie włosów, gdzie dzieci ''mieszały w kubeczku'' farbę i nakładały na włosy.

 

Na pewno była super zabawa!!!

 

Chcesz mieć piękną fryurę, to zobacz -fryzjerską metamorfozę Maluchów

 


 

ZIMA W OCZACH DZIECKA

Za nami gala rozdania nagród w konkursie "Zima w oczach dziecka".

 A oto galeria prac:

 


 

WIZYTA LARGO Z DREWNIANEGO DOMKU

 

W dniu 26.02.2014 (środa) dzieci klas I-III i przedszkolaki wzięły udział w programie "Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko".

Podczas zajęć przedszkolaczki dowiedziały się:

jak bezpiecznie podejść do psa

 

w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa 

jak zachować się w sytuacji, gdy pies nas zaatakuje

 

czym jest mowa ciała psa (najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy) 

 

o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem

 

jak bezpiecznie bawić się z psem

 

jak prawidłowo nakarmić psa 

 

kiedy i jak nagradzać psa

jaką role odgrywa pies w społeczeństwie (ratownik, policjant, strażak, terapeuta, przyjaciel)

 


 

 • 191
 • 192
 • 193
 • 194
 • 195


 

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

17 stycznia 2014r. odbyła się X edycja Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w SP nr 28 w Gliwicach.

Amelia Dras, Aleksandra Kania i Emilia Pawlarczyk wyśpiewały II miejsce w kategorii przedszkola. Zaprezentowały pastorałkę ?Znowu przyszły święta?.


 

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Szkoła Podstawowa nr 8 bierze udział w programie ?MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI?.

Zwracamy się do wszystkich o wsparcie naszej akcji i dostarczenie na teren szkoły w dniach 10-13.03.2014 r. zbędnych, zepsutych elektrośmieci typu: pralki, lodówki, zamrażarki, piece gazowe, elektryczne, telewizory, radia, komputery, sprzęty elektroniczne, elektronarzędzia słowem ?wszystko co ma kabel do prądu?.

Niebawem wiosna, zróbmy już dzisiaj wiosenne porządki.

Dziękujemy za wsparcie poprzedniej akcji w październiku.


 

Gliwice, dnia 5 marca 2014 roku

OGŁOSZENIE

Dotyczy rodziców sześciolatków rozpoczynających edukację szkolną we wrześniu 2014 roku.

W związku z tym, iż niektórzy rodzice mają różne pomysły odnośnie wyboru sali dla sześciolatków, a podczas zebrania z dyrektorem w dniu 25.02.2014 rodzice nie wyrazili swojego zdania na temat proponowanych pomieszczeń dla klas pierwszych i nie rozmawiali na ten temat po zebraniu z dyrektorem szkoły, w celu ustalenia, która sala będzie ostatecznie przeznaczona dla kl.I sześciolatków, Rada Rodziców zaprasza rodziców sześciolatków rozpoczynających edukację szkolną we wrześniu br. na zebranie Rady Rodziców w dniu 11 marca 2014 roku, godz. 18:20.

Na zebranie została również zaproszona Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach. Tym samym rodzice będą mieli możliwość omówienia przedstawionej powyżej kwestii.


 

 

DZIEŃ OTWARTY

Przypominamy o ustalonym na zebraniu z rodzicami w dniu 25.02.2014 terminie "Dnia Otwartego" dla rodziców i uczniów rozpoczynających we wrześniu edukację w klasie pierwszej tj. 14.04.2014.


 

ANKIETA

Ankieta pomaga sprawdzić, czy szkoły są już gotowe na przyjęcie nowych uczniów do klas I, czy też są zadania, które dyrektorzy, nauczyciele i samorządy muszą dopracować, jak najlepiej wykorzystując czas do 1 września.

 

Ankieta wypełniona przez dyrektora naszej szkoły

Ankieta wypełniona przez Radę Rodziców naszej szkoły

 


 

BAL NA STO PAR....

Dnia 11 lutego w godzinach popołudniowych na sali MDK, odbył się bal przebierańców. Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały się w karnawałowych strojach i wesoło bawiły się z rówieśnikami. Były kółeczka, wężyki i tańce. Wielką atrakcją dla dzieci były różne zabawy i konkursy prowadzone przez Leśną Wróżkę i Śmiesznego Ludka.

Bal sprawił nam wiele radości, zabawy i ciekawych doznań.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji imprezy, upieczenie pysznych ciast i Radzie Rodziców.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9


W KRAINIE BAŁWANKÓW- KONKURS RODZINNY

Serdecznie dziękujemy rodzicom wraz z dziećmi za wzięcie udziału w kolejnej edycji konkursu zimowego. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie w naszym przedszkolu. Wyniki konkursu znajdują się tutaj.

 

Nagrody zostały już tradycyjnie rozdane na balu karnawałowym.

Gratulujemy pomysłów !!!


BAJKA O DZIELNYM SZEWCZYKU

Dnia 14 lutego 5-cio i 6-io latki w Centrum Jana Pawła II i obejrzały spektakl żywego aktora pt "Bajka o dzielnym Szewczyku " w wykonaniu aktorów z Krakowa. Przedstawieniu towarzyszyła bogata sceneria, żywa muzyka, barwne oświetlenie i dobry nastrój, a dzieci wróciły bardzo zadowolone.

 


 

PROGRAM "BEZPIECZNY PIES BEZPIECZNE DZIECKO"

 

W dniu 26.02.2014 (środa) dzieci klas I-III i przedszkolaki będą mogły wziąć udział w programie "Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko".

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się:

jak bezpiecznie podejść do psa

w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa 

jak zachować się w sytuacji, gdy pies nas zaatakuje

czym jest mowa ciała psa (najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy) 

o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem

jak bezpiecznie bawić się z psem

jak prawidłowo nakarmić psa 

kiedy i jak nagradzać psa

jaką role odgrywa pies w społeczeństwie (ratownik, policjant, strażak, terapeuta, przyjaciel)


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W naszym przedszkolu maluchy przygotowały programy artystyczne i miłe prezenty dla swoich kochanych Dziadków!

Były śpiewy, wspólne tańce, życzenia.

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!


 JASEŁKA

 

Tuż przed świętami 20 grudnia, 5 ? latki przygotowały ?Jasełka? na spotkanie wigilijne dla rodziców. Spotkanie rozpoczęły piękną pastorałką, która wprowadziła świąteczny nastrój.

Dawno temu przed wiekami

w małym mieście Betlejem

cud się zdarzył nad cudami

zszedł na ziemię mały Bóg.

Wszyscy się cieszyli aniołkowie,

pastuszkowie Dziecię utulili

śpiewem swym do snu.


 • IMG_4269
 • IMG_4286
 • IMG_4308
 • IMG_4314
 • IMG_4323
 • IMG_4324
 • IMG_4350
 • IMG_4356
 • IMG_4357
 • IMG_4362


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie.

Dziadek mnóstwo zna zagadek,

Babcia bajkę nam opowie?..

Bo Babcia i Dziadek kochają nas.

Tak 5 ? latki rozpoczęły program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się 16 stycznia 2014r.


 

JASEŁKA I DZIEŃ BABCI I DZIADKA


W dniu 17 stycznia sześciolatki przedstawiły Jasełka oraz występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Program artystyczny był bogaty i obszerny, dzieci zadowolone tak jak i zgromadzeni goście. Na koniec dzieci wręczyły ciekawe, własnoręcznie wykonane upominki dla babć i dziadków.


 

?BÓG SIĘ RODZI? WEDŁUG PRZEDSZKOLAKÓW, CZYLI JASEŁKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszym przedszkolu tradycyjnie mali wychowankowie przygotowali jasełka. Dzieci do odgrywania ważnych scen podchodziły z dużym zaangażowaniem.


 

 ŚWIĘTA, ŚWIĘTA

 

20.12.2013 w naszej szkole był dniem szczególnym. Na początku jak to u nas przedszkolaki miło spędzali czas na zajęciach, potem z pomocą rodziców, wychowawców przygotowali wigilie. W klasach słychać było melodie kolęd, radość przedszkolaków, na korytarzu można było spotkać naszych absolwentów, którzy przyszli złożyć życzenia świąteczne.

Okres przerwy zimowej rozpoczął się po akademii, która odbyła się na sali gimnastycznej. Na początku wszystkich zebranych powitała i złożyła życzenia pani dyrektor.

 

Przedszkolaki, nauczyciele i goście wysłuchali kolęd w wykonaniu Kasi i Dominiki. Następnie wystąpili uczniowie klasa II, którzy zaprezentowali przedstawienie nawiązujące do nowonarodzonego Dziecięcia.

 

 

Pozostając w świątecznym podniosłym klimacie zebrani wysłuchali wierszy, a klasa VI przedstawiła swój występ.

 

 


 

POKAZ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

 

W naszej szkole powitaliśmy STRAŻAKÓW Ochotniczej Straży Pożarnej z Gliwic z jednostki Bojków -  wspaniałych i bardzo dzielnych gości, których zawód i jednocześnie wielka pasja jest marzeniem niejednego młodego chłopca.

 

 

Uczniowie dowiedzieli się, że straż pożarna jest formacją zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska  naturalnego. Następnie zaprezentowali  oni strój strażaka i zachęcali uczniów do przymierzenia go. Uczniowie i przedszkolaczki zapoznali się ze sprzętem medycznym, który jest na wyposażeniu straży pożarnej, ekwipunkiem osobistym strażaka, narzędziami hydraulicznymi, a także osprzętem i armaturą wodną wozu strażackiego. Olbrzymim zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się również pokaz wozu strażackiego.
W imieniu uczniów z naszej szkoły, dziękujemy wszystkim strażakom biorącym udział w pokazie za przybliżenie ich trudnej, ale bardzo ciekawej i odpowiedzialnej pracy.

Mamy nadzieję, że za kilka lat strażakami przygotowującymi prezentację będą obecni uczniowie naszej szkoły, którzy po tym pokazie zapragnęli zostać strażakami.


 • IMG_5528
 • IMG_5529
 • IMG_5531
 • IMG_5533
 • IMG_5535
 • IMG_5537
 • IMG_5538
 • IMG_5539
 • IMG_5544
 • IMG_5545
 • IMG_5547
 • IMG_5550
 • IMG_5551
 • IMG_5552
 • IMG_5554
 • IMG_5555


 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach serdecznie zaprasza na Kiermasz Świąteczny, podczas którego będzie można nabyć ozdoby choinkowe, bombki, stroiki świąteczne, wieńce i inne produkty.

Kiermasz będzie miał miejsce w dniach:

 • 10 grudnia 2013 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach w czasie trwania konsultacji z nauczycielami tj. w godzinach od 15:30 ? 17:30
 • 15 grudnia 2013 roku przed Kościołem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bojkowie po każdej Mszy Św.

 

Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach.


 

WYJAZD DO PALMIARNI

 

 

 To tutaj maluchy spędziły piątkowe przedpołudnie, dzielnie wędrując przez poszczególne pawilony roślin egzotycznych i akwarystycznych.

 

Zapoznały się z fauną i florą z innych stref klimatycznych.

Pierwsza wycieczka i wspólna jazda autokarem na pewno zostanie długo w pamięci. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 

 


 

INFORMACJA

 

Miło jest nam zakomunikować , że kolejny raz zajęliśmy I miejsce + Grand Prix w konkursie ekologicznym "Segregujesz odzyskujesz" - zbiórka zużytych baterii.

Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji konkursu i zbierajmy baterie.


 


  "Kubek, pasta, szczotka, ciepła woda

                             tak się zaczyna wielka przygoda ...

 

Zaszczepienie dziecku właściwych nawyków związanych z higieną jamy ustnej to jedna z najważniejszych lekcji, w której uczestniczyły maluchy, dzięki uprzejmości  mamy Szymka - p.Ani pracującej w gabinecie jako asystentka stomatologiczna.
Dziękujemy !!!
 
Pogadanka odbyła się w czwartek 28 listopada. Maluchy nie tylko słuchały w skupieniu ale brały czynny udział w zajęciach.

 
Uczymy się wybierać zdrowe łakocie dla naszych ząbków a następnie szczotkujemy je bardzo pilnie.


 

 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

Cały rok przedszkolaki czekały na miłego gościa i właśnie  dzisiaj 6 grudnia Święty Mikołaj był razem z nami .
Dziękujemy Ci Święty Mikołaju za upominki i wspólnie spędzony czas.
 
 
 
 
 
 
Zapraszamy za rok .......

 


 

 ... Czwartego grudnia, to górnicze święto

I nie tylko górnik o nim pamięta.

Bo Barbórkę nawet małe dzieci znają

Robią czarne czapki i je zakładają ...

 

3 grudnia w przeddzień Barbórki, nasze przedszkole odwiedzili panowie górnicy, a ściślej ratownicy górniczy z KWK Sośnica, którzy bardzo ciekawie opowiadali o swojej odpowiedzialnej i ciężkiej pracy. Bardzo dziękujemy naszym gościom, że poświęcili swój czas oraz panu Bogusiowi który zawsze o nas pamięta i służy pomocą.


 I JESIENNA OLIMPIADA PRZEDSZKOLNA

 

Dnia 22 listopada odbyła się I Jesienna Olimpiada Przedszkolna, w której wzięły udział dzieci 5 i 6 letnie. Dzieci świetnie się bawiły wykonując różnorodne ćwiczenia gimnastyczne, uczyły się także zdrowej rywalizacji sportowej. Zwieńczeniem ich wysiłków było wręczenie dyplomów i medali.

 


 

WIERSZOWANKI ŻUCZKA JĘDRUSIA

 

To tytuł przedstawienia, które mogły zobaczyć dzieci w naszym przedszkolu w listopadzie . W tematykę wpleciona była cała masa zabawnych sytuacji oraz znane wiersze m. in. O Panu Tralalińskim.

Dzieci bawiły się doskonale, odgrywały małe role aktorskie, a masa zabawnych sytuacji wywoływała radość i wybuchy śmiechu z dobrej zabawy.

 

 


 

MISIE, MISIACZKI, MISIUNIE....

 

W dniu święta misia każde dziecko tego dnia przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym misiem.

 

 

Wszyscy razem poznali krótką historię pluszowego misia, która zaczęła się w 1902 roku podczas leśnego polowania.

Druga część obchodów odbyła się w grupach na wspólnych zabawach i zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

 

 

 

 

 

 


 

PASJE NASZYCH BLISKICH

 

Pan Paweł Pindur - kabaret Łowcy.B - wujek naszej koleżanki Oli zainicjować akcję:

 

PASJE NASZYCH BLISKICH,

 

który zaprezentował swoje zdolności artystyczne, kabaretowe.

 

RE-WE-LA-CJA!!!

 

 

Pan Paweł gościł u nas osobiście i przeszedł sam siebie - rewelacyjna śmiechoterapia. Dzieci bawiły się świetnie, żal było kończyć.

 

 

 

Bardzo dziękujemy i zachęcamy rodziców i bliskich do udziału w akcji.

 


 

 

Szkoła Podstawowa nr 8 uczestniczy w projekcie ?Moje miasto bez elektrośmieci?.

W dniach 18.11.2013 ? 21.11.2013 będziemy zbierać w szkole różne zużyte sprzęty elektroniczne ( lodówki, telewizory, wiertarki itp.)

Prosimy o dostarczenie niepotrzebnych już w domach sprzętów do szkoły.

Za udział w akcji szkoła otrzyma gry i drobne pomoce dydaktyczne.

Zapraszamy Mieszkańców Bojkowa do współpracy ze szkołą.

 

Dziękujemy!!!

Dyrekcja,

Grono Pedagogiczne

uczniowie i przedszkolaki SP 8

 


 

 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ? ROK SZKOLNY 2013/2014

 

Nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach: Pani mgr Bożena Mucha i Pani dr mgr Urszula Więckowska zostały wyróżnione na wniosek Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział Gliwice medalem Komisji Edukacji Narodowej. Medale wręczyła minister Szumilas.

 

Gratulujemy !

Dyrektor,

Grono Pedagogiczne,

Pracownicy Administracji i Obsługi

SP 8 w Gliwicach


 

  JESIENNE KONKURSY

 

Za nami kolejna edycja jesiennych konkursów tj.:

 1. Konkursu rodzinnego: Jesienne cuda

 2. Jesienny dębowy liść ? konkurs z naszej gazetki

 3. Jesienny bieg malucha.

 

Dziękujemy rodzicom, rodzeństwu za ciekawe pomysły i zaangażowanie w przygotowanie prac.

 


 

JESIENIĄ, JESIENIĄ SADY SIĘ RUMIENIĄ ? ŚWIĘTO PIECZONEGO JABŁKA

 

 

24 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIĘTO PIECZONEGO JABŁKA. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na ?jabłuszkowy kolor? oraz założyły na głowy ?jabłuszkowe? czapeczki.

 

Podczas zabaw, konkursów z jabłkiem w roli głównej poszerzali swoje wiadomości na temat jabłek oraz dlaczego warto je spożywać, a co za tym idzie o zdrowym odżywianiu.

Na zakończenie odbyła się degustacja pieczonych i tartych jabłek.

To był fajny dzień -

I już wszyscy wiemy, że:

JEDNO JABŁKO DZIENNIE,

TRZYMA LEKARZA Z DALA ODE MNIE!

 


 

ALE HECA, ALE DRAKA, ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!                                                            

Po raz trzeci nasze maluchy świętowały Dzień Przedszkolaka święto, które już oficjalnie zostało przyjęte przez Sejm RP i od tego roku będziemy je obchodzić 20 września ? jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu, radości i wesołej zabawy. Na zakończenie na wszystkie dzieci czekało ułożone z ciepłych lodów ?Słodkie słoneczko? ? którego promienie znikały wraz z apetytem naszych łasuchów.

 

 

                              

 


 

W WIELKA PODRÓŻ WŁAŚNIE DZISIAJ WYRUSZAMY.......

 

Dzień 30 września 2013 roku pozostanie długo w pamięci  naszych maluchów. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość -  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Powitania rodziców  naszych  maluszków oraz  gości  dokonała pani dyrektor ,a   wychowawczyni zaprosiła wszystkich obecnych na pokład wspaniałego statku ,którym wypłynęliśmy w rejs  na WYSPY  RADOŚCI I SZCZĘŚCIA. 

Nie  był to  zwykły  rejs, w trakcie  tego  rejsu  dzieci    musiały  udowodnić, że zasługują  na  miano  prawdziwych  przedszkolaków.  Statek  i  jego  pasażerowie  to  symbol  grupy  przedszkolnej pokonującej    w  ciągu  całego  pobytu  w przedszkolu   nie  byle  jakie trudności. Dzieci miały  więc do  wykonania   różne  zadania, a pomocą  służyli im  rodzice  przy   boku których  czuli  się  bezpieczniej.

Po  niespodziankach  jakie  czekały  wszystkich  w  czasie  tej  podróży  i  dopłynięciu  do  celna WYSPY  RADOŚCI I SZCZĘŚCIA   /  symbol przedszkola /, pani  dyrektor  pełniąca  rolę  kapitana  statku dokonała  pasowania a  wychowawczyni  wręczyła  pamiątkowe  dyplomy i rogi  obfitości.
Uroczystość pasowania włączyła najmłodszą  grupę  dzieci do  społeczności przedszkolnej, a przy tym  wzmocniła  więzi  rodzinne poprzez wspólne przeżywanie przyjemności i radości.

 

 


AKADEMIA ZDROWEGO I BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA

 

 

 


 

TEATRZYK

W dniu 2 października 6-cio i 5-cio - latki były w Centrum JPII w Gliwicach na spektaklu "Kot w butach" w wykonaniu aktorów teatru z Krakowa. Poznały historię biednego Janka, który miał okazję spotkać mądrego i na dodatek mówiącego kota, który pragnął ofiarować mu bogactwo dzięki swojemu sprytowi. Janek jednak nie tego najbardziej pragnął ale chciał miłości nawet w biedzie. Dodatkowo spektaklowi towarzyszyła świetna muzyka, taniec i barwne światła, a dzieci były bardzo zadowolone.

 

 

 


 

BAJKA O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE

 


Na dobry poczatek nowego roku szkolnego zaproponowaliśmy naszym milusińskim udział w przedstawieniu "O rybaku i złotej rybce". Bajki wprowadzaja ład i porzadek jednocześnie pozwalajac dziecku dostrzec, jakie reguły rzadza w prawdziwym swiecie. Mamy nadzieję, że bajka spodobała się naszym uczniom i przedszkolakom.

 

 

 

 


 

PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

 

W pierwszy dzień w przedszkolu wszyscy w sali się zebrali,
pani prosi by starszaki z maluchami się poznali.
Potem dzieciom pokazuje szatnię, kuchnię, naszą salę,
jak zachować się musimy byśmy czuli się wspaniale.
Wciąż starszakom przypomina, dla maluchów bądźcie mili,
by przedszkole i nas wszystkich bardzo mocno polubili.
W salach mamy piękne książki i zabawki, klocki, gry,
wszyscy o nie bardzo dbamy, niech przetrwają wiele dni.
Dzieci w szatni mają znaczki, w salach miejsca przy stolikach,
i kochaną panią, która jest każdemu bliska.
Niech nam miło czas upływa, byśmy zawsze się zgadzali,
wszystkie chwile tu spędzone w swoich myślach zachowali.

 


 

 ZAPROSZENIE

 • 1

 

 

Zegar