Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sówki

Wielkość czcionki:

Drodzy Czytelnicy tej strony, czasem wkrada się tu jakich Chochlik i psocąc podrzuca błędy w druku. Wybaczcie te niecelowe omyłki...

 

 

LOGOPEDIA

TEMATYKA 23 - 27 MARCA

Kolejna "Dawka zabawy" wspólnie z rodzicami. W razie pytań proszę o kontakt?

WIOSENNE PRZEBUDZENIE


1.poniedziałek - Oznaki wiosny - KP 3 (fioletowe) str 52, 53
- nazywanie oznak wiosny przedst. na zdjęciach , słuchanie wiersza L. Łącz "Już" str 52
i nauka na pamięć
- Odkrywamy literę Ł ,ł - dużą i małą, drukowaną i pisaną KP.(turkusowe) Nowe przygody Olka i Ady. str 46 - 47, 48 - 49
tj. ćwiczymy analizę i syntezę słuchową , budowanie schematu i modelu słów: łopata, Łatek, umieszczanie kartoników pod modelami słów.
ćwiczenia w czytaniu, układanie wyrazów z poznanych liter.( tak jak w kartach )
Dobrze jest wydrukować lub w przypadku braku drukarki napisać litery alfabetu - pomocne przy układaniu wyrazów , zdań pociąć.

2. wtorek - ćwiczenia graficzne KP 3 (fioletowe) str 54 
- zabawa matematyczna - Wiosna na łące:
- układanie nazw wybranych zwierząt żyjących na łące ( z liter alfabetu)  np. motyl, biedronka itd.
- zadania matematyczne ( dodawanie i odejmowanie w zakresie 10) pomoce: liczmany np. klocki, cyfry i znaki matematyczne
Pewnego dnia zakwitły na łące 2 stokrotki , następnego dnia zakwitły jeszcze 3. Ile stokrotek zakwitło na łące?
2+3=5
                KP (fioletowe) str 55
3. środa - Rozwój żaby KP (fioletowe) str 56
- Praca plastyczna - Pierwszy motyl - wykonaj dowolną plastyką z dostępnego materiału w domu np. filc, zestawy kreatywne, bibuła, kredki , mazaki itd.  Na kartce papieru. Zachowaj .......
4. czwartek - zapoznanie z monetami i banknotami o nominałach : 1 zł, 2 zł, 5 zł. 10 zł  Kp. ( turkusowe) str 61
zabawa -  Kto nadaje się na bankiera?
wyobraźcie sobie że jesteście bankierami a ja chcę wypłacić 10 zł , a wy dysponujecie tylko monetami 1 zł, 2 zł, 5 zł.        np. 5 5    2 2 2 2 2     1 1 1 1 1 5
5. piątek - Wczesnowiosenne kwiaty Kp 3 (fioletowe) str 57, 58, 59.
Praca plastyczna - dotyczy str 59
wytnij ze strony 1 lub 2 pokolorowane wiosenne kwiaty, naklej na talerzyk papierowy okrągły lub wytnij koło i naklej. Doklej zieloną trawkę.    Zachowaj.......  wycinaj wkoło wybranych kwiatów , żeby nie rozciąć .

Na cały tydzień : Potrzebne również  do diagnozy.
doskonalenie wiązania butów,
skoki na skakance,
szlaczki KP 3 (fioletowe) str 61 . 

Dziękuję rodzicom wraz z dziećmi  za współrealizację podstawy programowej.Utrwalanie.
Jestem pod telefonem
Nowość dla dzieci  na vod.tvp.pl
 


 

Lwie warsztaty w Centrum Odlewnictwa Artystycznego.

W Gliwicach oprócz dwóch słynnych lwów: "Lwa śpiącego" i "Lwa Czuwającego" rzeźbiarza Theodora Erdmanna Kalidego znajdują się jeszcze dwa lwy "Lwy leżące". Autorem lwów leżących jest niemiecki rzeźbiarz, malarz i grafik Johann Gottfried Schadow. Rzeźby znajdują się przed wejściem głównym do Palmiarni Miejskiej. Lwy leżące z uniesionymi głowami wieńczą dwie ukośnie murowane podstawy. Wykonane zostały z żeliwa w 1830 r. w Królewskiej Odlewni Żeliwa w Gliwicach.

Historia tych właśnie lwów i miejsce ich powstania było tematem dzisiejszej wyprawy naszej najstarszej grupy przedszkolne.


 

Mama Marty i pan Tomasz Ocieczek, dyrektor Zespołu Szkół im. J. Korczaka poczytali naszym Sówką.

 

Czyli z cyklu Małego Misia w świecie wielkiej literatury.


 

Prawdziwy kosmos...

Mateusz, zapaleniec kosmosu, wraz ze swoim tatą przybliżyli nam ten temat. Prelekcja jaka z ich udziałem odbyła się w Sówkach okazała się ogromnym sukcesem. Panowie poopowiadali i pokazali jak tam u góry wygląda i jak może tam funkcjonować człowiek. Wielką atrakcją okazał się strój Tomka i gadżety z jakimi zjawili się w grupie. Dziękujemy.

 


 

 Wizyta na poczcie i w aptece.

W ramach edukacji prozawodowej, która prowadzona jest w naszym przedszkolu, Sówki odwiedziły pobliską pocztę oraz aptekę. Pani Lidia opowiedziała o zawodzie listonosza i pracy na poczcie oraz w aptece, jednak aby poczuć prawdziwy smak tych zawodów pokazała dzieciom jak to wygląda od środka.

                              


 

Czary mary z wody, czyli spotkanie z p. Danusią


Kolejny raz zagościła u nas p. Danusia. Tym razem pokazała maluchom parę naukowych sztuczek związanych z wodą. Pokaz był fascynujący, bo kto by pomyślał, że zużyciem tej zwykłej wody można tyle zrobić, no i to tak ciekawych doświadczeń.


 

Lekcja biblioteczna w Sówkach

Dziękujemy naszemu Gościowi za zabawę i naukę jaką przyniósł z sobą do przedszkola.


 

Mały Mis w świecie bezpiecznego internetu...


Nasz kolega mały Miś, zabrał dziś Sówki na lekcję informatyki, gdzie dowiedziały się jak działa internet i jak się w nim poruszać by było to bezpieczne. Sówki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek p. Małgosi i z przyjemnością sprawdziły swoje praktyczne umiejętności.


 

Uroczystość "Dnia Babci i Dziadka"

 

Wspaniały wystrój, odświętne stroje no i szacowni goście, dla których przygotowano prawdziwą galę z okazji ich święta. Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu był wielkim wydarzeniem, w którego przygotowanie wszyscy włożyli wiele trudu i serca. Opłaciło się. Tańce, śpiewy, a nawet pokazy prawie akrobatyczne, zaprezentowały nasze przedszkolaki dla swoich kochanych Dziadków. Pod okiem czujnych nauczycielek wszystko poszło doskonale. Dziękujemy gościom za przybycie i już zapraszamy za rok na kolejną dawkę emocji i wzruszeń.

 

Naszym drogim paniom: Agnieszce, Ani, Asi oraz Lidce, składamy ogromne podziękowania za pracę włożoną w przygotowanie maluchów, naszym woźnym paniom Agnieszką za pomoc w organizacji imprezy, a drogim rodzicom za poczęstunek.


 

Już 17 lutego...


 

Nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Przybliżyli nam ten ciekawy i niebezpieczny zawód oraz zaprezentowali umiejętności ratownicze. Dzieci uczyły się technik pierwszej pomocy przedmedycznej i same ratowały życie, ćwicząc na fantomie.

A z Cyklu czytana z Misiem, jeden z naszych gości, pan Łukasz również przeczytał dzieciakom kolejną bajkę za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni

Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili dzień w przedszkolu i tradycyjnie zapraszamy znowu.


 

Czytanie z Małym Misiem..

 

W przedszkolu zagościła pani Danusia, wieloletni pedagog naszej szkoły. To ona właśnie, jako kolejna osoba zaproszona przez panią Lidię, wciągała małe Sówki w świat książek. Podziwiając zapał i dziękując za poświęcony czas, zapraszamy ponownie życząc wiele sił i zdrowia.


 

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury...

Dziś zagościła u nas mama Karolka. Miś wraz z nią przeczytali kolejna historię wciągającą dzieci w świat literatury. Nie zabrakło również wspólnej zabawy. Zapraszamy kolejnych rodziców do poczytania dzieciakom, to wielki zaszczyt móc Państwa gościć, a dla dziecka ogromne przeżycie i duma...


 

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury...

 

Zaszczyt poczytania dla Sówek wraz z Misiem miał pan wicedyrektor. Maluchy usłyszały pouczające opowiadania dotyczące spojrzenia na różne sytuacje z dwóch stron oraz o przygodach małej, dobrej czarownicy. Miś zaprosił na kolejne czytanie, a kogo ten zaszczyt dotknie? Zobaczymy już wkrótce...


 

Zimowa lekcja biblioteczna naszych Sówek...

Jak widać powyżej, my tu wcale nie próżnujemy. Ciągle zdobywamy wiedzę i umiejętności, a sposobów na to mamy bez liku. Ferie to świetny czas by odwiedzić bibliotekę, czy inne blisko dostępne miejsca by się czegoś dowiedzieć i miło spędzić czas...


 

Nasze Sówki dowiedziały się dziś wiele na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Wszystko możecie przeczytać wyżej...

 


 

 

Przedszkolaki, jak tradycja każe, również obchodziły swoja wigilię. Nie zabrakło opłatka, rybki i serdecznych życzeń. Maluchy złożyły życzenia wszystkim pracownikom przedszkola, a i sam pan Dyrektor zawitał z takowymi w grupie. Z małych usteczek popłynęły kolędy, które rozweselały cały ten świąteczny dzień.

 


 

Świąteczne warsztaty w "Zamku Piastowskim" w Gliwicach


Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury..

 

Program jaki realizuje grupa Sówek, polegający na przekazywaniu najmłodszym miłości do czytania rozpoczęty. Miś będzie przekazywany z rąk do rąk, a z nim książka, którą maluchy będą czytać wraz z rodzice, zaproszonymi gośćmi i nauczycielami. Pierwszym czytającym był pan Dyrektor, którego Sówki ugościły w grupie.

 


 

Pieczenie pierniczków....

Smakowity był to dzień w Sówkach, pieczenie pierniczków, którym dowodziły prawdziwe szefowe kuchni, wyszło doskonale.

 


 

Zegar