Zapowiedzi

W dniu 21 listopada br. odbędzie się w naszej szkole bal andrzejkowy dla uczniów klas V - VIII, który rozpocznie się o godz. 16.30 i potrwa do godz. 19.00.

Uwaga!

Tegoroczny bal upłynie pod znakiem postaci ze świata książek. Trzeba wybrać bohatera literackiego i wymyślić dla niego ciekawe przebranie.

Autorzy najbardziej kreatywnych, najciekawszych strojów zostaną nagrodzeni.

15 listopada br. odwiedzi nas oceanarium, które zaprasza klasy z nauczania

wczesnoszkolnego na zwiedzanie.

W niedzielę 3.11.2019 r. o godz. 15:20 w radiu EM Katowice będzie można posłuchać specjalnego programu dla dzieci autorstwa Pani Katarzyny Podsiadło. W audycji usłyszymy wywiad z dyrektorem SP 8 w Bojkowie Panem Grzegorzem Klyszczem oraz nauczycielami i uczniami tej placówki. Tematem nagrania będzie udział dzieci w akcji "Światełko dla Lwowa i dla Bojkowa" która polega na zbiórce  zniczy przeznaczonych na groby Polaków pochowanych na Kresach oraz pracowników szkoły i zasłużonych osób spoczywających na bojkowskim cmentarzu. Zapraszamy do słuchania audycji.

10 grudnia bieżącego roku, klasy V oraz VIa i b, jada do Teatru Nowego w Zabrza na spektakl

Opowieść Wigilijna.

Cena biletu wraz z przejazdem to 30 zł.

Harmonogram grup młodzieży z poszczególnych szkół

TARGI ZAWODÓW

Hala sportowa CKZiU, ul. Kozielska 1,

27.11.2019r.

Klasy VII i VIII

Szkoły

9.00 – 10.15

SP2, SP3, SP6, SP8, SP 9, SP 11, SP13, Paniówki, Toszek

10.15 – 11.15

SP 21, SP 28, SP29, SP41, ZSP1(SP16), ZSP2(SP12), Rudziniec

11.15 – 12.15

ZSP3(SP5), ZSP4(SP39), ZSP5(SP1),ZSP6(SP36),ZSP7(SP10), ZSP8(SP18), Przyszowice

12.15 – 13.15

ZSP9(SP32), ZSP10(SP20), ZSP11(SP7), ZSP12(SP15), ZSP13(SP27), ZSO2(SP38), Gierałtowice

13.15- 14.00

ZSO4(SP4), ZSO5(SP23), ZSO7(SP25),ZSO8(SP19),ZSO12(SP17), ZSO14(SP14), Knurów, Pyskowice

22 października br. zapraszamy do naszej szkoły na wystawę książek,

zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wystawę będzie można oglądać podczas konsultacji odbywających się

tego dnia.

Serdecznie zapraszamy.

MAŁA AKADEMIA JAZZU

I MUZYKI ŚWIATA

LEKCJE UMUZYKALNIAJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

TERMINY KONCERTÓW:

• 21 października (PN): Salsa Forever - muzyka kubańska, wykonawca Mili Morena

• 20 listopada (ŚR): Viva flamenco! - muzyczna podróż do Hiszpanii i Indii, wykonawca Michał Czachowski

• 5 grudnia (CZ): Gospel - jak rodziła się współczesna muzyka rozrywkowa, wykonawca Katarzyna Puma Piasecka

• 28 stycznia (WT): karnawał w Rio, wykonawca Edilson Sanchez

• 21 lutego (PT): Slave to the rythm, wykonawca Krzysztof Nowakowski

• 9 marca (PN): wielcy mistrzowie sztuki improwizacji - instrumenty dęte, wykonawca Jerzy Główczewski

• 21 kwietnia (WT): elektro-folk - gdzie przeszlość spotyka przyszłość, wykonawca Piotr Steczek

• 14 maja (CZ): blues to zawsze jest blues - wykonawca Grzegorz Kapołka

• 8 czerwca (PN) - podsumowanie i quiz

ŚWIAT MAGII W CH FORUM
W dniach 23-27 października CH FORUM zaprasza do świata magii. Impreza pod taką nazwą oznacza moc czarodziejskich sztuczek i niecodziennych atrakcji. Na scenie głównej w centrum (parter) stanie w tych dniach Szkoła Magii, która będzie imitowała starą, zapomnianą i pełną tajemnic budowlę.
We wnętrzu Czarodziejskiej Szkoły znajdować się będzie jedna duża klasa, złożona ze szkolnych stołów i ławek, podestu na którym stanie nauczycielskie biurko, starej tablicy oraz komody, na której ułożone zostaną przedmioty typowe dla alchemii: fiolki, pipetki itp. Podczas niezwykłych magicznych lekcji wszystkie dzieci otrzymają od animatorów mundurek szkolny.
Harmonogram:
12:00-18:00 - Czary-mary, czyli lekcje iluzji
W magicznej klasie wszystkie dzieci będą brały udział w niesamowitych lekcjach iluzji.
Siedząc w ławkach szkolnych będą świadkami pokazów magii, które zaprezentuje zaproszony na wydarzenie animator-czarodziej.
12:00-18:00 - Magiczne animacje
Tuż obok wspaniałego budynku Czarodziejskiej Szkoły powstanie magiczna strefa animacyjna, w której wszystkie dzieci, pod okiem animatorów będą mogły wykonać własnoręcznie pająka z lizaków czy też sowy.
Podczas weekendu (26-27 października) rozdawane będą czarodziejskie różdżki, a także przeprowadzimy akcję prosprzedażową, w której za zakupy rozdamy 150 książek z serii Harry Potter. Codziennie dzieci będą częstowane watą cukrową.

Festiwal Latawcowy Gliwice 19.10.2019r

Program Mistrzostw

Gliwice 19.10.2019 r. – SOBOTA

9.00-10.0

Rejestracja ekip,

wydanie numerów startowych – lotnisko Gliwice

Ocena statyczna modeli

Rozgrywanie zawodów

Zakończenie zawodów na lotnisku

w Gliwicach

Prezydent Miasta Gliwice

zaprasza na obchody Światowego Dnia Turystyki

ŚWIAT DLA ODWAŻNYCH

11 października 2019 r.

Arena Gliwice (Mała Arena)

wejście C

Gliwice, ul. Akademicka 50

5 października rozpoczyna się akcja oczyszczania terenu za szkołą.

Działania te mają na celu przygotować teren,

a w szczególności obecną tam górkę, do okresu zimowego.

DYSKOTEKA

w rytmie lat 80tych

25 września o godzinie 16.30 rozpocznie się w naszej szkole, dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Grać będziemy do godziny 19.00, zapraszamy klasy od V – VIII. Obowiązuje styl lat 80tych i na takie stroje uczestników liczymy.

Pamiętajcie o zgodach Rodziców.