Liski – 3/4latki

                             WYCHOWAWCA, MGR MONIKA KRASKA

Kochamy nasze MAMY!!!!

Ada, to nie wypada 🙂

W poprzednim tygodniu mieliśmy okazje uczestniczyć w kolejnym przedstawieniu pt. Prawdziwy skarb czyli Ada to nie wypada” . Poruszone zostały w nim tematy dobrych manier, a także patriotyzmu.

 

Na placu zabaw

Pracują rączki małe 🙂

W tym tygodniu Liski uczyły się o tym co znajduje się na Łące. Wiemy już jakie roślinki znajdują się na polnej łące oraz jakie zwierzątka możemy tam spotkać. Wykonaliśmy też z tej okazji plastelinowe ślimaczki.

Światowy Dzień Higieny Rąk

5 maja  obchodziliśmy Światowy Dzień Higieny Rąk. Przypomnieliśmy sobie jak ważną czynnością jest właściwe dbanie o czystość rąk. Liski chętnie pokazały jak należy właściwie dbać o higienę 🙂

Dzień Ziemi

22.04.2022 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasza grupą zasadziła swoje własne drzewko w parku „Bojkowskie Zacisze”. Dodatkowo każdy z przedszkolaków otrzymał nasionko do zasiania drzewka w swoim własnym ogródku.
My w naszej sali przedszkolnej wykonaliśmy prace plastyczna przedstawiająca kwitnące drzewka.

W teatrze fajnie jest 🙂

We wtorek nasza grupa miała przyjemność wybrać się na spektakl pt. „Ekoludek czyli piąta strona świata”  W spektaklu Ekoludek,  przybył na Ziemię by w zabawny sposób i za pośrednictwem zwierzęcych bohaterów przypomnieć wszystkim, co należy robić aby nasza planeta była czysta.

Zakładamy przedszkolny ogródek 🙂

Gdy na dworze pogoda nie dopisuje 🙂

Pierwszy dzień Wiosny!

Wreszcie nastał tak długo oczekiwany dzień. Pierwszy dzień wiosny głośno przywitany przez grupę Lisków 🙂

Czekając na wiosnę!

W tym tygodniu w naszej grupie nastąpiło ogromne oczekiwanie na wiosnę 🙂 Cały czas poznawaliśmy jej oznaki i rozglądaliśmy się za nimi w sali i na podwórku.

Zaczęliśmy od zapoznania się z Przebiśniegiem 🙂 i wraz z p. Asią wykonaliśmy piękne prace które zdobią nasza sale.

Dodatkowo zrozumieliśmy sens przysłowia „W marcu jak w garncu” .

Na sam koniec zostawiliśmy sobie zadania dla ogrodnika.
W naszym kąciku przyrodniczym zaczynamy wiosenne porządki i sadzenie kwiatów oraz warzyw.

Chciałbym być aktorem!

W tym tygodniu Liski uczyły się o teatrze. Dowiedzieliśmy się jak wygląda teatr, kto w nim pracuje. Zaznajomiliśmy się z grą aktorską oraz wykonaliśmy swoje własne kukiełki.  Odegraliśmy też w podziale na grupy własną wersje znanej bajki „Czerwony Kapturek” 🙂

Chciałbym być muzykiem!

W tym tygodniu Liski zaznajomiły się z muzyką w przedszkolu. Poznaliśmy różne instrumenty, wydawane przez nich dźwięki a nawet na kilku z nich pograliśmy 🙂

Urodziny Adama 🙂

Solenizantowi życzymy jeszcze raz dużo zdrówka i spełnienia marzeń !!!

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Wizyta w bibliotece

Tuż przed samymi feriami Liski odwiedziły szkolną bibliotekę. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się, co znajduje się w bibliotece oraz  poznały osobę tam pracującą. Na koniec naszej wizyty Pani Bibliotekarka przeczytała nam opowiadanie oraz podarowała nam prezenty w formie kolorowanki 🙂 

Bal karnawałowy 2022

9.02.2022 w naszej sali odbył się wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy.  Było mnóstwo konkursów, zabawa taneczna i smaczny poczęstunek. Taki bal na długo pozostanie w naszej pamięci 🙂

Jestem samodzielny w kuchni

W tym tygodniu razem z Liskami poznaliśmy kuchnie i różne sprzęty znajdujące się w niej. Wiem już do czego służy tarka, deska do krojenia, sitko i inne przyrządy znajdujące się w niej.
Wiemy też co należy jeść aby być zdrowym i silnym. Nawet stworzyliśmy zabawkową zupkę według przepisu dzieci 🙂

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki przesyłają moc życzeń i prezentują swój krótki występ.

4 urodziny Radka 🙂

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy urodziny Radka. Z tej okazji życzymy Ci dużo radości i spełnienia marzeń!! Sto Lat!!

 

Urodziny Magdaleny 🙂

W tym świątecznym tygodniu  urodziny obchodziła nasza koleżanka Magda. Z tej okazji odśpiewaliśmy jej uroczyste sto lat!!! Jeszcze raz życzymy uśmiechu na twarzy i samych pogodnych dni <3

Wigilii nadszedł czas

21 grudnia Liski obchodziły swoją pierwsze grupowe spotkanie świąteczne. Na początku wykonaliśmy występ aby potem już w spokoju zasiąść do stolików. Wspólnie złożyliśmy sobie życzenia i potem dzięki licznym smakołykom świętowaliśmy 🙂 Na koniec wykonaliśmy wspólny łańcuch który ozdabia nasza tablicę z pracami 🙂

Świąteczne dekoracje

Zdolne rączki mamy i piękne świąteczne ozdoby wykonujemy 🙂

Nadeszła zima 🙂

W przedszkolu fajnie jest 🙂

W naszej sali przedszkolnej fajnie się bawimy 🙂  ćwiczymy nasze małe rączki i główki  🙂

Nasz przedszkolny lokator

W tym tygodniu w ramach projektu Blisko pieska odwiedził nas gość specjalny. Mieszkaniec naszego przedszkola 🙂 Żółw „Teresa”. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak żyją żółwie, ile lat potrafią przeżyć, czym się żywią 🙂 Dowiedzieliśmy się też o tym w jaki sposób dbać i pielęgnować naszą nową „koleżankę” 🙂

Urodziny Marcelinki

Sto lat, stola lat dla naszej Marcelinki 🙂 W dniu twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrówka, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń! Dziękujemy również  za słodki poczęstunek.

Czas na Choinkę

Pomalutku budzi w nas się świąteczny nastrój 🙂  Tuż przed wizytą świętego Mikołaja wraz z Liskami ubraliśmy naszą choineczkę w kolorowe ozdoby i łańcuchy 🙂

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada każde dziecko wie, że miś ma swoje święto 🙂 W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto. Były misiowe zabawy i konkursy a na koniec każdy z nas otrzymał dyplom.

          Wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami zapraszamy do wzięcia udziału                   w konkursie świątecznym na wykonanie najpiękniejszej  świątecznej         ozdoby. Na prace czekamy do 15 grudnia.

Zapraszamy do udziału!

Kolorowe kredki.....

22 listopada obchodzimy Dzień Kredki 🙂 Z tej okazji przypomnieliśmy sobie wszystkie nam znane kolory. Poruszaliśmy się w rytm znanej i lubianej piosenki „Kolorowe kredki”. Dodatkowo Każdy Lisek wykonał piękna, kolorową kredkę.

Dzień Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości nasza grupa przygotowała kotyliony w barwach narodowych oraz uroczyście odśpiewała hymn Polski. Poznaliśmy także nasze symbole narodowe: FLAGA, GODŁO, HYMN. 

Dzień Postaci z Bajek

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole zmieniło się w Bajkową Krainę. Odwiedziły nas znane i lubiane postacie z bajek 🙂 Były królewny, tancerki, super bohaterowie oraz liczne zwierzątka ze znanych bajek.
„Liski ” miały do rozwiązania ważne zadania aby na koniec dnia cieszyć się z Dyplomów znawców Bajek 🙂

Pasowanie na Przedszkolaka

27 października nastąpiło ważne dla każdego przedszkolaka wydarzenie.
Od dziś jesteśmy już prawdziwymi Przedszkolakami 🙂
Na początku, nasza grupa wykonała część artystyczną. Zaśpiewaliśmy nasze piosenki, wyrecytowaliśmy wierszyki i pięknie poprosiliśmy o uczynienie z nas Przedszkolaków. Pasowania dokonał Pan Dyrektor. Dzieci otrzymały dyplomy i słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy za obecność Pana Dyrektora i Pana Wicedyrektora podczas naszego ważnego dnia 🙂

Marchewkowo, Pomarańczowy Dzień

26.10.2021 obchodziliśmy Marchewkowy Dzień w przedszkolu. Z tej okazji grupa Lisków ubrała się w pomarańczowe barwy i uczyła się o zdrowym odżywianiu. Wykonaliśmy również papierowe marchewki na upamiętnienie tego pomarańczowego dnia.

Nasze zmysły

W tym tygodniu nasza grupa uczyła się o zmysłach. Poznaliśmy zmysł słuchu, węchu, smaku, dotyku i wzroku. Wykonaliśmy też kilka eksperymentów aby sprawdzić niektóre z nich 🙂

Międzynarodowy Dzień Muzyki

 

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji uczestniczyliśmy w koncercie zorganizowanym przez starszą grupę. Sami również graliśmy na kilku instrumentach, bawiliśmy się dźwiękiem i wykonaliśmy piękną pracę  – „Kolorowa Nutka”

Dzień Chłopca

 

Jak co roku 30 września nasi mali koledzy mają swoje święto. Z tej okazji odśpiewaliśmy wraz z grupą Rybek wszystkim Chłopcom uroczyste Sto Lat i wręczyliśmy drobne upominki.

W poszukiwaniu Jesieni

 

Bliżej Pieska

W tym roku Grupa „Lisków” będzie brała udział w projekcie Bliżej Pieska. Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.
„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.

Dzień Przedszkolaka

20 września każdy przedszkolak wie, że obchodzi swoje święto. Z tej okazji było w przedszkolu mnóstwo zabawy, atrakcji i uśmiechu na twarzy.

                                          Nasza Grupa Liski

 

                                    

                                           Wizyta Policjanta

W dniu 08.09.2021 w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Policjanta. Liski poznały zasady przechodzenia przez ulicę oraz numery alarmowe.  Dowiedzieliśmy się również, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi.

     

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy to bardzo popularne święto kreatywności i zabawy. Tego dnia uczniowie oraz  nauczyciele organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Razem z grupą Lisków w tym dniu wykonaliśmy prace plastyczną „Podróż do koszyczka”

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Skip to content