Liski – 3/4latki

WYCHOWAWCA, MGR MONIKA KRASKA

Wigilii nadszedł czas

21 grudnia Liski obchodziły swoją pierwsze grupowe spotkanie świąteczne. Na początku wykonaliśmy występ aby potem już w spokoju zasiąść do stolików. Wspólnie złożyliśmy sobie życzenia i potem dzięki licznym smakołykom świętowaliśmy 🙂 Na koniec wykonaliśmy wspólny łańcuch który ozdabia nasza tablicę z pracami 🙂

Świąteczne dekoracje

Zdolne rączki mamy i piękne świąteczne ozdoby wykonujemy 🙂

Nadeszła zima 🙂

W przedszkolu fajnie jest 🙂

W naszej sali przedszkolnej fajnie się bawimy 🙂  ćwiczymy nasze małe rączki i główki  🙂

Nasz przedszkolny lokator

W tym tygodniu w ramach projektu Blisko pieska odwiedził nas gość specjalny. Mieszkaniec naszego przedszkola 🙂 Żółw „Teresa”. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak żyją żółwie, ile lat potrafią przeżyć, czym się żywią 🙂 Dowiedzieliśmy się też o tym w jaki sposób dbać i pielęgnować naszą nową „koleżankę” 🙂

Urodziny Marcelinki

Sto lat, stola lat dla naszej Marcelinki 🙂 W dniu twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrówka, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń! Dziękujemy również  za słodki poczęstunek.

Czas na Choinkę

Pomalutku budzi w nas się świąteczny nastrój 🙂  Tuż przed wizytą świętego Mikołaja wraz z Liskami ubraliśmy naszą choineczkę w kolorowe ozdoby i łańcuchy 🙂

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada każde dziecko wie, że miś ma swoje święto 🙂 W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto. Były misiowe zabawy i konkursy a na koniec każdy z nas otrzymał dyplom.

Wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami zapraszamy do wzięcia udziału                   w konkursie świątecznym na wykonanie najpiękniejszej  świątecznej         ozdoby. Na prace czekamy do 15 grudnia.

Zapraszamy do udziału!

Kolorowe kredki.....

22 listopada obchodzimy Dzień Kredki 🙂 Z tej okazji przypomnieliśmy sobie wszystkie nam znane kolory. Poruszaliśmy się w rytm znanej i lubianej piosenki „Kolorowe kredki”. Dodatkowo Każdy Lisek wykonał piękna, kolorową kredkę.

Dzień Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości nasza grupa przygotowała kotyliony w barwach narodowych oraz uroczyście odśpiewała hymn Polski. Poznaliśmy także nasze symbole narodowe: FLAGA, GODŁO, HYMN.

Dzień Postaci z Bajek

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole zmieniło się w Bajkową Krainę. Odwiedziły nas znane i lubiane postacie z bajek 🙂 Były królewny, tancerki, super bohaterowie oraz liczne zwierzątka ze znanych bajek.
„Liski ” miały do rozwiązania ważne zadania aby na koniec dnia cieszyć się z Dyplomów znawców Bajek 🙂

Pasowanie na Przedszkolaka

27 października nastąpiło ważne dla każdego przedszkolaka wydarzenie.
Od dziś jesteśmy już prawdziwymi Przedszkolakami 🙂
Na początku, nasza grupa wykonała część artystyczną. Zaśpiewaliśmy nasze piosenki, wyrecytowaliśmy wierszyki i pięknie poprosiliśmy o uczynienie z nas Przedszkolaków. Pasowania dokonał Pan Dyrektor. Dzieci otrzymały dyplomy i słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy za obecność Pana Dyrektora i Pana Wicedyrektora podczas naszego ważnego dnia 🙂

Marchewkowo, Pomarańczowy Dzień

26.10.2021 obchodziliśmy Marchewkowy Dzień w przedszkolu. Z tej okazji grupa Lisków ubrała się w pomarańczowe barwy i uczyła się o zdrowym odżywianiu. Wykonaliśmy również papierowe marchewki na upamiętnienie tego pomarańczowego dnia.

Nasze zmysły

W tym tygodniu nasza grupa uczyła się o zmysłach. Poznaliśmy zmysł słuchu, węchu, smaku, dotyku i wzroku. Wykonaliśmy też kilka eksperymentów aby sprawdzić niektóre z nich 🙂

Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji uczestniczyliśmy w koncercie zorganizowanym przez starszą grupę. Sami również graliśmy na kilku instrumentach, bawiliśmy się dźwiękiem i wykonaliśmy piękną pracę  – „Kolorowa Nutka”

Dzień Chłopca

Jak co roku 30 września nasi mali koledzy mają swoje święto. Z tej okazji odśpiewaliśmy wraz z grupą Rybek wszystkim Chłopcom uroczyste Sto Lat i wręczyliśmy drobne upominki.

W poszukiwaniu Jesieni

Bliżej Pieska

W tym roku Grupa „Lisków” będzie brała udział w projekcie Bliżej Pieska. Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.
„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.

Dzień Przedszkolaka

20 września każdy przedszkolak wie, że obchodzi swoje święto. Z tej okazji było w przedszkolu mnóstwo zabawy, atrakcji i uśmiechu na twarzy.

Nasza Grupa Liski

Wizyta Policjanta

W dniu 08.09.2021 w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Policjanta. Liski poznały zasady przechodzenia przez ulicę oraz numery alarmowe.  Dowiedzieliśmy się również, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy to bardzo popularne święto kreatywności i zabawy. Tego dnia uczniowie oraz  nauczyciele organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Razem z grupą Lisków w tym dniu wykonaliśmy prace plastyczną „Podróż do koszyczka”