Rybki – 3-latki

WYCHOWAWCA, MGR EWA ARBASZEWSKA

Wyzwania Teodora

W tym roku grupa Rybki będzie realizować projekt edukacyjny “Wyzwania Teodora”. Dzieci zostaną zapoznane z sympatycznym Bocianem Teodorem z którym będą wykonywać różne zadania i otrzymywać za nie odznaki. Głównym celem projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem. Efekty będziemy prezentować na naszej stronie. Powodzenia Rybki! 🙂

Gdzie jest Pani Jesień?

Prawie codziennie zadajemy sobie to pytanie. Korzystając z pogody, poszukujemy Pani Jesieni na spacerach w parku, bądź na szkolnym boisku. Obserwujemy spadające liście, powoli zmieniające kolory, tworzymy z nich piękne bukiety. Zbieramy również kasztany i czujemy, że dni stają się coraz chłodniejsze.

Dzień Przedszkolaka

“Dziś w przedszkolu wielka akcja, bo to dzień jest PRZEDSZKOLACZKA!”- to hasło przyświecało nam cały poniedziałkowy dzień. Rybki, jak na prawdziwych przedszkolaków przystało świętowały swój wielki dzień. Na początku poćwiczyły z “Panem Miłoszem” zamieniając się w różne zwierzątka, takie jak, na przykład kotki i ślimaki. Następnie, każdy otrzymał bilet na seans filmowy. W naszym przedszkolnym kinie zawitał “Krecik”, dzieci chętnie oglądały jego przygody. Na koniec, każdy zapełnił białą kartkę, kolorowymi pieczątkami. Wszystkie dzielne Rybki zabrały również dyplomy i kolorowe piłeczki do domku. Tego dnia było bardzo kolorowo i radośnie.

Poznajemy nasze przedszkole

Pierwsze dni w przedszkolu, pomimo tęsknoty za rodzicami, były bardzo radosne. Poznaliśmy naszą salę oraz przedszkolny korytarz. Teraz każda Rybka wie, gdzie można znaleźć autka, klocki, kolorowanki, kredki i inne grupowe skarby. Dowiedzieliśmy się również, gdzie jest nasza szatnia, każdy już wie, która szafeczka należy do niego. Rybki były bardzo dzielne, a każdy dzień przynosił nam coraz więcej uśmiechów! 🙂

Pierwsze spacery

W drugim tygodniu sporo spacerowaliśmy. Udało nam się odwiedzić park. Po drodze spotkaliśmy pająki, motylki, a nawet zająca! Wybraliśmy się również do ogródka botanicznego, gdzie obserwowaliśmy kwiaty, tańczyliśmy i graliśmy w piłkę. Poznaliśmy również zapach mięty 🙂 Rybki wykorzystały piękną pogodę w pełni 🙂

Wizyta Pana Policjanta

08.09.2021 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Policjanta, który opowiedział nam troszkę o bezpieczeństwie. Teraz każda Rybka wie, na przykład, że zanim przejdziemy przez ulicę, należy się rozejrzeć i upewnić się, czy nie nadjeżdża jakiś samochód. Dowiedzieliśmy się również, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi.
Na koniec, każdy otrzymał odblask. To spotkanie było bardzo dla nas ważne i interesujące.

Wyjątkowy gość

Dziś odwiedził nas wyjątkowy gość- żółwca Teresa, zwierzak grupy Żabki. Rybki bardzo ucieszyły się z tej wizyty. Sprawdziły, jak twardą i zimną skorupę ma żółwiczka. Kilka Rybek odważyło się nawet potrzymać ją na rękach.