Rybki – 3/4-latki

WYCHOWAWCA, MGR EWA ARBASZEWSKA

Karnawał

Wspaniały był to dzień- dzień zabawy, uśmiechu i radości. Do naszego przedszkola zawitały księżniczki, policjanci, motylki, piraci i wiele innych kolorowych postaci. Najpierw wybraliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie mogliśmy podziwiać „Pana Sprężynę” i jego porywający do tańca występ. Następnie wróciliśmy do naszej sali na słodko- słony poczęstunek, a także zabawę taneczną. Rybki uwielbiają się bawić, a jeszcze bardziej jeść 🙂

Dzień Babci i Dziadka

„Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami,
te laurki pełne kwiatków,
są dla wszystkich
BABĆ I DZIADKÓW!”

Wizyta w Multikinie w Zabrzu

10 stycznia wybraliśmy się wraz z grupą „Krasnoludki” do Multikina w Zabrzu. Poznaliśmy kino „zza kulis”, mogliśmy posłuchać ciekawej opowieści na temat historii kina, a także wytłumaczono nam w jaki sposób powstaje popcorn. Po tej fascynującej prezentacji obejrzeliśmy bajkę „Kot w butach. Ostatnie życzenie”.  Dzieci były zafascynowane.

Wigilia

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności i dużo radości.
Życzy cała grupa „Rybki” wraz z wychowawcą

Przygotowania do Bożego Narodzenia

W tym roku nasza grupa w oczekiwaniu na Boże Narodzenie udekorowała samodzielnie pierniki. W ten sposób kultywowaliśmy tradycję. Wspólnie przygotowaliśmy lukier, a następnie daliśmy ponieść się fantazji wykorzystując kolorowe posypki. Było bardzo słodko 🙂

Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju Święty!

6 grudnia Rybki zostały odwiedzone przez Świętego Mikołaja, był to wspaniały dzień, pełen oczekiwania i radości. W tym dniu czekało na nas wiele zabaw i aktywności. Na zdjęciach widać nasze sanie do Mikołaja.

 

Dzień Górnika

Dzięki uprzejmości mamy naszego Frania, 1 grudnia odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie wraz z opiekunem. Opowiedzieli nam wiele ciekawych rzeczy na temat pracy Górnika, zaprezentowali prezentację multimedialną, pozwolili przymierzyć „czako”. Było to bardzo wartościowe i ważne dla nas wydarzenie. Bardzo dziękujemy 🙂

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

25 listopada nasza grupa wybrała się do Wielkiej Fabryki Elfów w Katowicach. Naszym zadaniem było znalezienie 8 legendy, która gdzieś zniknęła. Udało nam się to zdobić podczas dwugodzinnej zabawy i rozwiązywania zagadek, musieliśmy m.in.:
-układać wieże z klocków,
-napisać list do Świętego Mikołaj,
-stworzyć łańcuch z pieczątek,
-trafiać do celu,
-i wiele, wiele innych.
Na końcu spotkaliśmy się z naszym kochanym Świętym Mikołajem.

Dzień Pluszowego Misia

Mały miś, pluszowy miś tańczy z nami dziś 🙂 Rybki z okazji „Dnia Pluszowego Misia” przyniosły do przedszkola swoich ukochanych pluszowych przyjaciół. Razem z nimi tańczyliśmy, a także ćwiczyliśmy orientację przestrzenną na wesoło. Na koniec dzieci otrzymały odblaskowego misia. To był „zmisiowany” dzień!

Listopadowa szaruga nam nie straszna

Jesienna szaruga nam nie straszna, pomysłów na zabawy nam nie brakuje. Rybki najpierw wymięły papier, później paluszkami zamoczonymi w farbie zrobiły kropelki deszczu, a na koniec sprawdziliśmy co się z nimi stanie, kiedy spryskamy je wodą ze spryskiwacza. Było bardzo mokro! 🙂

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek w tym roku obchodziliśmy „teatralnie”. Nasza grupa przygotowała inscenizację na którą zaprosiliśmy grupę „Krasnoludki”. 

Na koniec nastąpiło uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka naszej Hani i Oliwki.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi, Panu Adamowi i Grupie „Krasnoludki” za obecność. Dziękujemy też Panią z obsługi za pomoc w czasie przedstawienia.

Wizyta Pana Policjanta i Sznupka

3 października gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Policjanta i Sznupka. Było bardzo ciekawie i interesująco. Dziękujemy ! 🙂

Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. Z tej okazji wybraliśmy się z Rybkami na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze za wszystkich naszych bliskich, którzy już odeszli.

Dzień Dyni i Kartofla

26 października nasze przedszkole i szkołę opanowały barwy pomarańczowo- brązowe. Panie, starsi koledzy i koleżanki, a także rodzice przygotowali dl nas szereg wspaniałych atrakcji:
-zajęcia artystyczne;
-zajęcia sportowe;
-eksperymenty
-malowanie twarzy.
Było wspaniale, a na obiad oczywiście nie mogło zabraknąć dyniowej zupy.
Bardzo dziękujemy! 🙂

Wpadła gruszka do...

Owoce i warzywa są przepyszne, Rybki o tym dobrze wiedzą.  Wybraliśmy się do pobliskiego sklepu w celu zakupu tych naturalnych witamin:

Następnie kosztowaliśmy tych pyszności, układając różne kompozycje. Mniam! 🙂

Sensoryczny październik

Jeden z październikowych tygodni poświęciliśmy rozwijaniu się pod kątem sensorycznym. Dzieci stworzyły m. in. tabliczki sensoryczne z materiałów takich jak: filc, szorstka kartka, karbowana kartka czy też gładka. Dodatkowo sprawdzaliśmy jaką fakturę mają drzewa w parku, liście, a nawet elementy siłowni na powietrzu.

Dzień Muzyki

3 października obchodziliśmy z Rybkami „Dzień Muzyki” w dość nietypowy sposób. Dzieci próbowały wydobywać dźwięki z różnych przedmiotów, a nawet wody. Było przy tym mnóstwo zabawy i uśmiechu. Oczywiście nie zapomnieliśmy także o tradycyjnych instrumentach.

Dzień Chłopaka

Wszystkim Chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechów i słodkości!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W związku z wyżej wymienionym świętem, gościliśmy w naszej grupie Panią Ewę- naszą szkolną bibliotekarkę. Wysłuchaliśmy historii o skarpetkach, a potem poruszaliśmy się podczas zabawy ruchowej. Dziękujemy! 

Wizyta policjantów- wiemy, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię

We wrześniu gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów. Przypomnieliśmy sobie, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, kolory sygnalizacji, a także, jak zachować się, kiedy zaczepia nas ktoś obcy. Na koniec, dzieci otrzymały odblaski. To było bardzo pouczające, dziękujemy!

Nadeszła jesień

Nadeszła jesień, a wraz z nią wiele możliwości. Od zbierania skarbów jesieni po tworzenie z nich pięknych prac. Jesień witamy z uśmiechem i w pełni korzystamy z całego jej uroku 🙂

Dzień Przedszkolaka

Wszystkiego najlepszego PRZEDSZKOLAKI!

Wycieczka do Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

14 września Rybki wybrały się razem z grupą „Liski” do Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach. Celem wycieczki była integracja po wakacjach, a także poznanie nowych gatunków zwierząt. Najpierw podziwialiśmy zwierzęta, a potem zabawa przeniosła się na ogromny plac zabaw. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domu. Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie 🙂

W parku na placu zabaw... szukamy skarbów

Na placu zabaw oprócz świetnej zabawy na dostępnych urządzeniach, zamieniamy się w poszukiwaczy. Udało się znaleźć: patyki, kamienie i listki. Początek września na szczęście jest bardzo pogodny.

Po wakacjach witamy wszystkie Rybki! 🙂

Rozpoczynamy kolejny rok w przedszkolu w nowej sali. Bardzo cieszymy się, że wszyscy spotkaliśmy się po wakacjach i od nowa zaczynamy naszą przedszkolną przygodę.
Czekamy jeszcze na nieobecne w tym tygodni Rybki i serdecznie wszystkich pozdrawiamy! 🙂

Zakończenie roku pełnego przygód 🙂

W tym tygodniu oficjalnie zakończyliśmy rok „przedszkolny” 🙂 

Przechodzimy w tryb wakacyjny 🙂

Bardzo dziękuję za wspólny rok, który był bardzo intensywny, pełen przygód, wyzwań…

„Rybki” wspaniale odnalazły się w przedszkolu, są niezwykle dzielne i ciekawe świata.

Nieobecne w tym tygodniu „Rybki”, które nie będą uczęszczać do przedszkola w wakacje, zapraszam w wolnej chwili, w lipcu po odbiór rzeczy i słodkiej niespodzianki 🙂

Rok za nami, ale jeszcze wiele przed nami. Dziękujemy i pozdrawiamy cieplutko 🙂

 

Wakacyjne pikniki

„Rybki” poczuły lato w pełni. W wolnych chwilach korzystamy z pogody i „piknikujemy” na łonie natury, spacerujemy, obserwujemy zwierzęta, owady, bawimy się na placu zabaw i robimy wiele innych ciekawych rzeczy 🙂 

Dzień Taty

Tatusiowe, bardzo Was kochamy i najserdeczniejsze życzenia składamy 🙂

„Wielu ojców jest na świecie,
ale takiego, jak mój nie znajdziecie!” 🙂

Każda „Rybka” w ten wyjątkowy dzień przygotowała dla swojego tatusia zawieszkę na drzwi. Kiedy poczuje się zmęczony, może raz w tygodniu zawiesić ją na drzwiach i odpocząć, ale maksymalnie 10 minut 🙂

Wycieczka do lasu w Smolnicy

22 czerwca wybraliśmy się całą grupą do lasu w Smolnicy. Tam Pan Piotr Kulczyna- leśniczy, oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej, opowiedział o swojej pracy, drzewach oraz zwierzętach. Bardzo, bardzo dziękujemy! 🙂 Na koniec urządziliśmy piknik na świeżym powietrzu, co było dla dzieci wspaniałą atrakcją 🙂 Z pewnością wrócimy do tego miejsca, gdy będziemy starsi i zdecydujemy się na dłuższą wędrówkę. 

Urodziny Paulinki i Leonka

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy urodzinki Leonka i Paulinki. Naszej wspaniałej koleżance i wspaniałemu koledze życzymy dużo zdrówka i mnóstwo uśmiechów. Niech żyją nam! 🙂 Bardzo dziękujemy również za słodkie niespodzianki 🙂

Kolejna wizyta w teatrze

09.06. całym przedszkolem wybraliśmy się na kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem podziwialiśmy spektakl pt. „Magiczny sklepik”. Teatr uczy, teatr bawi… „Rybki” bardzo polubiły ten rodzaj sztuki.

Festyn- "Dzień Rodziny"

W sobotę 4 czerwca odbył się na terenie naszej placówki festyn rodzinny. Nawet pogoda w kratkę nie zepsuła nam nastrojów. Rybki dały wspaniały popis na scenie. Jestem z nich bardzo dumna! 🙂 Później mogliśmy korzystać z wieeelu atrakcji. Zdjęcia z tego wydarzenia się dostępne na głównej stronie szkoły. Zachęcam do obejrzenia.

Bezpieczne wakacje, czyli wizyta Pana Policjanta

W piątek odwiedził nas Pan Policjant. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie się podczas nich zachowywać. Wiemy już o czym należy pamiętać zarówno nad morzem, jak i w górach, a także na wsi. Wakacje to z pewnością będzie wspaniały i przede wszystkim bezpiecznie spędzony czas. Otrzymaliśmy również kolorowanki z zadaniem, dzięki którym przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Bardzo dziękujemy za wizytę!

Wizyta w bibliotece

Pierwszy tydzień czerwca był bardzo intensywny 🙂 W kolejnym dniu wybraliśmy się do biblioteki. Było bardzo ciekawie. Najpierw posłuchaliśmy o zasadach w niej obowiązujących, a później Pani przeczytała nam historię o „Tupciu Chrupciu w przedszkolu”. Na koniec czekały nas zagadki, a każdy kto znał prawidłową odpowiedź otrzymał zakładkę do książki. Dziękujemy!

Dzień Dziecka

01.06. jeden z najważniejszych dni w roku- DZIEŃ DZIECKA! 🙂 A obchodziliśmy go tak:

Zjedliśmy przepyszną, kolorową watę, a później:

Bawiliśmy się ciastoliną! 🙂

A w związku z tym, że każda „Rybka” jest super dzieckiem, to każda otrzymała medal! 🙂

Urodziny Szymonka

W ostatnim tygodniu maja swoje urodzinki obchodził Szymonek. Duża zdrówka i słodyczy, każda Rybka Tobie życzy 🙂 Samych wspaniałości i sukcesów! I dziękujemy za super niespodzianki, które otrzymaliśmy! 🙂

Mamo, kocham Cię najmocniej!

Mamo, mamo,
coś Ci dam,
jedno serce,
które mam,
a w tym sercu róży kwiat.
Mamo, mamo żyj nam sto lat!

Najlepsze życzenia dla wszystkich mam od grupy „Rybki” i P. Ewy 🙂

Miło nam Cię poznać- Bocianie

Trzeci tydzień maja rozpoczęliśmy wizytą pod gniazdem Bociana 🙂 Mogliśmy go podziwiać oraz mu pomachać. Wizytę zakończyliśmy na placu zabaw w parku. Bardzo nam się tam podobało.

 

Zwierzęta na wsi

Ko, ko, ko…
Meee….
Kwa, kwa, kwa….
… słychać było w grupie „Rybek” w zeszłym tygodniu 🙂
Każdy już wie, jak wygląda oraz jakie dźwięki wydaje kura, owca, gęś i wiele innych zwierzątek żyjących na wsi. Ćwiczenia oddechowe z „gęsim piórem”, owieczki na słomce i przyjemna wata, która posłużyła nam, jako wełna- to był bardzo ciekawy tydzień 🙂

Wizyta w teatrze

13 maja mieliśmy przyjemność wybrać się do teatru na spektakl pt.: „Prawdziwy skarb, czyli Ada to nie wypada”. Poruszone zostały m. in. tematy dobrych manier, a także patriotyzmu. Wszystko to w sposób przystępny dla dzieci i zabawny. Rybki z zaciekawieniem obserwowały występ prawdziwych aktorów.

Na łące

Ten tydzień poświęciliśmy łące, a konkretnie jej mieszkańcom. Zamienialiśmy się w różne owady, a także przygotowaliśmy pszczółki, które można podziwiać na wystawie naszych prac. Był to bardzo przyjemny tydzień.

Nasza Polska

Przed i po „majówce” dużo mówiliśmy o naszym kraju. Z pewnością każda „Rybka” już wie, jakie kolory ma flaga Polski. Dodatkowo odwiedziły nas również dzieci z grupy „Biedronki” i dla nas wyrecytowały wiersz o Polsce. Bardzo dziękujemy za tą wizytę jeszcze raz!

Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach

27 kwietnia „Rybki” i „Liski” wybrały się na wycieczkę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Była to nasza pierwsza podróż autokarem oraz pierwsza wspólna podróż w odległe miejsce. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat roślin i zwierząt. Jednak największą atrakcją dla dzieci były zdecydowanie rybki! 🙂

Urodziny Marcelinki

Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam! A kto? Marcelinka! W tym tygodniu swoje urodziny obchodziła nasza koleżanka, jeszcze raz życzymy dużo zdrówka i uśmiechu. Dziękujemy też za słodkie niespodzianki 🙂

Ziemia- nasz dom

22.04.2022 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. W związku z tym ten tydzień poświęciliśmy środowisku, ocenialiśmy, które zachowania są dobre dla naszego otoczenia, a które nie. Przygotowaliśmy pracę plastyczną, wykorzystując nożyczki, dowiedzieliśmy się, jak zbudowane jest drzewo, a w piątek zasialiśmy własne w nowopowstającym parku „Bojkowskie Zacisze” przy ul. Rolników. To był bardzo emocjonujący dzień, Rybki były z siebie dumne! 🙂

Wielkanocne zajączki

Wielkanoc w grupie spędziliśmy uroczyście. Po śniadaniu przebraliśmy się w odświętne stroje i zaprezentowaliśmy krótki występ. Następnie zasiedliśmy przy stole i zjedliśmy pyszne ciasto i babeczki. Poniżej relacja zdjęciowa z tego dnia:

A także filmowa:

 

WIELKANOC

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w rodzinnym gronie 🙂

Życzą Rybki i Pani Ewa 🙂

Urodziny Rozalki

Rozalko, jeszcze raz wszyscy życzymy Tobie: dużo zdrówka, radości i czego sobie tylko zamarzysz. Żyj nam sto lat i jeszcze dłużej, posyłamy całusy 🙂 Bardzo dziękujemy za przygotowanie słodkich niespodzianek.

Bocian Teodor

Na naszej wiosennej tablicy pojawił się Bocian Teodor z projektu, który realizujemy w tym roku. Pani narysowała, a dzieci przygotowały resztę, dodając odpowiednie kolory naszemu przyjacielowi 🙂

Rybkowe zabawy i przyjaźnie

Ten tydzień poświęciliśmy nie tylko na realizację zadań, ale równie ważne były dla nas przyjaźnie (każdego dnia i tygodnia są, jednak teraz postanowiliśmy to udokumentować zdjęciami 🙂 ). Rybki doskonale czują się w swoim towarzystwie, a w trakcie zabaw swobodnych, powstają piękne rysunki, dzieci bawią się w doktora, układanie puzzli, zabawy w dom i wiele innych. Oczywiście w tym tygodni również pracowaliśmy trochę z nożyczkami, czego efekty widoczne są na przedszkolnej wystawie naszych prac 🙂
Ps. Niektóre „Rybki” zamieniły się też w króliczki 🙂

Urodziny Kamila

Ten tydzień rozpoczęliśmy urodzinowo. Swoje 4 urodziny obchodził nasz Kamil! Sto lat, niech żyje, żyje nam! Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, zdrówka i dużo uśmiechu. Rybki bardzo dziękują też za słodkie prezenciki, które przygotował dla nas Kamilek! 🙂

Ufoludki, czyli lecimy w kosmos

Na przełomie marca i kwietnia zainteresowaliśmy się kosmosem. Poznaliśmy pojęcia, takie jak: rakieta, astronauta czy też przyciąganie ziemskie. Pomocne w tej drodze okazało się przeczytanie książki Kicia Kocia „W kosmosie”. Rybki ćwiczyły motorykę małą, podając sobie kosmiczny spodek za pomocą klamerek. Doskonaliły umiejętność układania obrazków od najmniejszego do największego. Przygotowały własne ufoludki z papierowych kubków, a także wykonały ich portret na kartce A3. Na koniec tygodnia budowali również rakiety i inne rzeczy związane z kosmosem za pomocą plastikowych kół, prostokątów, kwadratów i trójkątów. Był to bardzo fascynujący tydzień.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o urokach naszej wspaniałej- Ziemi 🙂 Ładną pogodę wykorzystaliśmy na zabawy na placu zabaw, gdzie bardzo ucieszyło nas otwarcie piaskownicy 🙂

Sportowcem być...

Ostatni tydzień marca spędziliśmy „na sportowo”. Ćwiczyliśmy z „Panem Miłoszem”, zgodnie z zadaniami na płycie „Tuptaj maluszku”, urządziliśmy bieg na torze, przy okazji utrwalając liczenie do 4. Oprócz tego turlaliśmy do siebie piłeczki czy też układaliśmy je według zbioru „małe” i „duże”. Było aktywnie!

Pierwszy dzień wiosny

Wiosno, wiosenko, witamy Cię!

-Portret Pani Wiosny

-Spacer z Marzanną, oficjalne pożegnanie zimy

-Wiosenne Rybki 🙂

Wiosna, wiosna, coraz bliżej...

Wiosno, wiosno, czekamy, a w tym czasie wcale się nie nudzimy. Korzystamy z pogody:

Przygotowaliśmy z Panią Asią wystawę bocianów:

Poznaliśmy powiedzenie „W marcu, jak w garncu” i w związku z tym ugotowaliśmy „marcową pogodę”:

Na koniec tygodnia zasialiśmy pomidorki, paprykę i szczypiorek, teraz będziemy obserwować, jak rosną 🙂

Urodziny Julci

W marcu swoje urodziny obchodziła nasza Juleczka. Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam! Dużo zdrówka i słodyczy, każda Rybka Tobie życzy! 🙂 Bardzo dziękujemy również za słodki poczęstunek.

Tydzień teatru

W połowie marca nasze zajęcia dotyczyły tematu teatru, oprócz poznania pojęć: pacynka, kukiełka, marionetka, Rybki zostały zaznajomione z różnymi formami, jakimi można wyrazić sztukę teatralną. Przygotowały również własne kukiełki na patykach, inspirowane bajką „Czerwony Kapturek”.

Dzieci dowiedziały się również, czym jest teatr cieni. Po obejrzeniu krótkiego spektaklu, sami próbowali układać króliczka z rączek i rzucać cienie na ścianę

Urodziny Franusia

W naszej grupie kolejny przedszkolak skończył 4 latka. Franiu, jeszcze raz życzymy Tobie sto lat, wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu na buzi, niech wszystkie Twoje marzenia się spełnią. Bardzo dziękujemy za słodkości, które dla nas przygotowałeś 🙂

Instrumenty muzyczne

W tym tygodniu poznaliśmy różne instrumenty muzyczne, a także przygotowaliśmy swoje własne. Udało nam się nawet zrobić mały koncert 🙂 Miłego oglądania i słuchania 🙂

Gotowi, do startu, start!

Piękna pogoda, zachęciła nas do urządzenia małych wyścigów na boisku. W myśl hasła: „My jesteśmy Rybki, każdy z nas jest szybki” popędziliśmy ile sił w nogach. Dodatkowo poćwiczyliśmy ustawianie się w rzędzie. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni 🙂

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura był dla nas ciekawą przygodą, najpierw razem z „Lwem Lolkiem” i jego kreatywną gimnastyką, wybraliśmy się do „Dinoparku”. Następnie pobawiliśmy się
w archeologów, wykopując z piasku (soczewica, kasza itp.) części dinozaurów. Na koniec, każdy pochwalił się, jaką część dinozaura udało mu się odkopać.

Walentynki

Przed rozpoczęciem ferii Rybki świętowały również „Walentynki”. Była to uroczystość na sportowo, ponieważ w ten dzień razem z „Lwem Lolkiem” wybraliśmy się w gimnastyczną, walentynkową przygodę 🙂 Był to dzień pełen życzliwości i przyjaźni 🙂

Urodziny Tomcia i Szymka

Na początku lutego swoje urodzinki obchodzili Tomuś i Szymonek. Jeszcze raz życzymy naszym kolegom dużo zdrówka i spełnienia wszystkich marzeń. Sto lat, niech żyją nam! Bardzo dziękujemy również za przygotowanie słodkich niespodzianek 🙂

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy- to była znakomita zabawa: taniec, śpiew, konkursy z balonami 🙂 W chwilach przerwy słodki stół, który bardzo dzieciom przypadł do gustu 🙂 Dziękujemy również za złożenie wizyty Panu Dyrektorowi 🙂

Wizyta w bibliotece

Przed feriami Rybki odwiedziły szkolną bibliotekę. Dowiedziały się, co znajduje się w bibliotece oraz jak nazywa się osoba tam pracująca. Na koniec posłuchały również opowiadania przeczytanego przez Panią Bibliotekarkę. Każdy otrzymał również w prezencie kolorowankę z książka. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Była to nasza pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w tym miejscu.

Urodziny Tadzia

Sto lat, sto lat nasz Tadzio skończył 4 lata! Życzymy samych uśmiechów, dużo zdrówka i spełnienia wszystkich marzeń 🙂 Bardzo dziękujemy jeszcze raz za słodkie niespodzianki 🙂

Bezpieczne ferie- wizyta policjantów w przedszkolu

W zeszłym tygodni odwiedzili nas Panowie Policjanci, którzy opowiedzieli, co należy robić, a czego nie, aby być bezpiecznym podczas ferii zimowych. Dzieci najpierw obejrzały film edukacyjny na ten temat, następnie chętnie rozmawiały z gośćmi na ten temat. To było bardzo pouczające! Bardzo dziękujemy za wizytę i oczywiście z niecierpliwością oczekujemy na następną 🙂

Jesteśmy samodzielni w kuchni

Kuchnia to ciekawy temat, który rozpoczęliśmy ogłoszeniem konkursu na „Kanapkę zdrową i kolorową”, którego wyniki pojawią się pod koniec tego tygodnia. Oprócz tego, poznaliśmy zasady kulturalnego zachowywania się przy stole, a widelce i łyżki posłużyły nam do ćwiczenia segregacji oraz liczenia. Każdy przedszkolak, przygotował również garnek do którego ozdobienia przydały nam się zwinięte w kulki kawałki bibuły. Zastanawialiśmy się także, co należy jeść łyżką, a co widelcem, a także, które składniki pasują bardziej na kanapkę, a które na zupę. W zeszłym tygodniu zrobiliśmy z ciastoliny ciasteczka, doskonaląc w ten sposób motorykę małą.

Hu, hu, ha, zima nam nie straszna

Zimą korzystamy ze świeżego powietrza w pełni. Doświadczamy różnych powierzchni- błoto, śnieg, kamienie. Bardzo lubimy spacery, a chodzenie w parach wychodzi nam coraz lepiej.

Babciu, Dziadku kochamy WAS! 🙂

Dzień Kubusia Puchatka

18.01.2021 r. odbył się Dzień Kubusia Puchatka, Rybki obchodziły ten dzień w przedszkolu dzień później. Kubuś Puchatek przygotował dla nich trzy zadania w słoikach, które zostały ukryte w sali. Rybki odnalazły wszystkie, a zadania z powodzeniem wykonały. Na koniec w grupach przygotowały duuuże słoiki miodu z bibuły przy okazji ucząc się pracy zespołowej. Bardzo polubiliśmy tego miłego, żółtego misiaczka 🙂

Zimo baw się z nami

W drugim tygodniu stycznia bawiliśmy się z zimą. Rybki narysowały, co kojarzy im się z zimą, były to m. in. bałwan, śniegowa górka, iglo. Poznaliśmy różne aktywności, które można wykonywać na śniegu. Niestety zima nie miała w planach nam go w tym tygodniu zesłać 🙂 Dlatego też na koniec tygodnia stworzyliśmy trochę własnego, używając skrobi ziemniaczanej i wody, dzięki czemu poćwiczyliśmy również nasze zmysły.

Zwierzęta są głodne

Pierwszy tydzień nowego roku zaczęliśmy od pomyślenia o zwierzątkach, które zostają z nami na zimę, dużo mówiliśmy o ptakach, naśladowaliśmy je głosem, a także słuchaliśmy, jakie dźwięki wydają. Wykonaliśmy sikorkę, a także łączyliśmy kropki na ilustracji, aby powstały karmnik, a dzięki plastelinie nakleiliśmy również ziarna słonecznika. Wykonaliśmy wiele ćwiczeń ułatwiających nam orientację w schemacie własnego ciała z wykorzystaniem piór. Ułożyliśmy karmniki z figur geometrycznych: koła, trójkąta i prostokąta. Na koniec przyczepiliśmy do okna prawdziwy karmnik i nasypaliśmy karmę dla ptaszków, teraz tylko czekamy, aż jakiś przyleci.

 

Urodziny Stasia

Na koniec starego roku swoje urodzinki obchodził nasz Staś! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego, sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam! Dużo zdrówka i samych uśmiechów! 🙂 Dziękujemy też za słodkości 🙂

Wesołych Świąt! 🙂

„Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego,
pomyślnego Nowego Roku,
a także wielu miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych”

Życzy Pani Ewa i „Rybki” 🙂

Wigilia w naszej grupie

„Rybki” po występie uroczyście świętowały Wigilię. Każdy otrzymał opłatek, złożyliśmy sobie wspólne życzenia przy stole i oczywiście skosztowaliśmy, jak smakuje 🙂 Następnie na stole pojawiły się pierniczki, ciasteczka, cukierki, mandarynki, a także woda i soczek. Bardzo dziękujemy za przyniesione łakocie i niespodzianki! Było pysznie i uroczyście 🙂

Hu, hu, hu zima przyszła tu... Czyli mali artyści w akcji!

Witaj Zimo!

Witaj Pani Zimo! Powitanie zimy spędziliśmy na zimowych ćwiczeniach, zarówno w sali, jak i na powietrzu, a także przygotowywaniu bałwanków tych na papierze i plastelinowych. Sprawdzaliśmy, jaki jest śnieg, ten sztuczny i prawdziwy. Chociaż na dworze już zimno, nam humory dopisują 🙂

Przygotowania do zimowego występu

Intensywne przygotowania do zimowego występu trwają cały tydzień. W wolnych chwilach przypominamy sobie piosenki i wierszyki. Mali aktorzy świetnie sobie radzą 🙂

Dzień Górnika

Dzień Górnika miał miejsce 4 grudnia, jednak my powiedzieliśmy sobie o tym święcie w tym tygodniu. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca Górnika oraz jak wygląda jego strój. „Rybki” również chętnie zapozowały w prawdziwej górniczej czapce 🙂

A pod choinką...

W tamtym tygodniu zajmowaliśmy się ozdabianiem choinki, a w tym przygotowaliśmy jeszcze taką w wersji papierowo- plastelinowej 🙂 A wiadomo, że jak jest choinka to i prezenty 🙂 Święta to magiczny czas w który obdarowujemy naszych bliskich, nie tylko rzeczami materialnymi, ale również dobrymi uczynkami (Jednym z naszych adwentowych zadań, było zrobienie czegoś miłego dla kogoś bliskiego/ koleżanki/ kolego). Oprócz tego przygotowaliśmy drobne upominki dla bliskich, które dzieci zabrały w piątek do domu. Ćwiczyliśmy również motorykę dużą rysując choinkę w powietrzu naszymi rękami, a także wykonywaliśmy „świąteczne” masażyki na plecach koleżanek i kolegów. 

Choinka, bombki, świąteczny klimat...

W związku z wizytą Świętego Mikołaja, poczuliśmy w naszej grupie świąteczny nastrój. Przygotowaliśmy przestrzenną pracę, która wymagała kilku etapów: w jeden dzień pomalowaliśmy je farbą, a w kolejnych dodaliśmy naklejki oraz przyczepiliśmy zawieszki. Na koniec tygodnia ubraliśmy choinkę, dzieci bardzo chętnie przystąpiły do tego zadania 🙂 Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc rodziców w zorganizowaniu bombek, ozdób, łańcuchów, jesteście niesamowici! 🙂 

Witaj Święty Mikołaju!

Ten tydzień rozpoczęliśmy naprawdę emocjonującym wydarzeniem. W przedszkolu odwiedził nas Święty Mikołaj! 🙂 Każda z „Rybek” otrzymała od niego wspaniały prezenty, wszyscy byli bardzo dzielni. Za nim Mikołaj zawitał w naszej grupie, przygotowaliśmy dla niego mleko i ciasteczka oraz miejsce na którym mógł chwilkę odpocząć po podróży. Dzieci przygotowały również wspólnie laurkę dla naszego gościa. Takie wydarzenia bardzo lubimy 🙂 (Więcej zdjęć wkrótce)

Wyzwanie Lwa Lolka

„Rybki” podjęły się wyzwania Lwa Lolka i wspólnie z nim postanowiły uratować święta 🙂 Zgodnie z zasadami kreatywnej gimnastyki, wykonywały różne ćwiczenia. Za swoją wytrwałość otrzymały certyfikat, który mogą Państwo zobaczyć na naszej wystawowej tablicy. Organizatorem wyzwania jest Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka „Ekspresja”. Kto wie, może Lew Lolek jeszcze nas kiedyś odwiedzi? 🙂

W przedszkolu ćwiczymy i fajnie się bawimy

Ten tydzień poświęciliśmy na ćwiczenie samodzielności. Prawie wszystkie „Rybki” potrafią już samodzielnie rozbierać i ubierać swoje buty 🙂 Korzystaliśmy również z pięknej jesiennej aury, wychodząc na przedszkolny plac zabaw. Po drodze ćwiczyliśmy również, jak chodzić w parach.

Urodziny Filipka i Oliwci

Sto lat, sto lat, urodziny masz! 🙂 W tym tygodniu obchodziliśmy urodzinki Filipka i Oliwci. Naszym solenizantom, życzymy dużo zdrówka i wszystkiego, co najlepsze. Dziękujemy również za przygotowanie słodkich niespodzianek dla koleżanek i kolegów 🙂

Dzień Pluszowego Misia

Małe, duże, brązowe, szare, puchate…- nasze kochane pluszowe misie! W czwartek obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W ten dzień Rybki chodziły po „śladach misia”, określały, jak wyglądają misie na ilustracjach, słuchały misiowych piosenek, a na koniec przygotowały własnego misia z rolek po papierze i niezbędnych elementów. Był to barrrdzo zmisiowany dzień! 😀

Urządzenia w naszym domu

Lodówka, telefon, lampka, piekarnik, komputer i wiele innych- to urządzenia, które można znaleźć w naszych domach. Rybki poznawały w tym tygodniu różne urządzenia, słuchały, jakie wydają one dźwięki, a także zastanawiały się do czego służą. Przy okazji rozmawialiśmy o tym do czego potrzebny jest prąd oraz o tym, jak bardzo może być niebezpieczny. Używaliśmy także naszej zabawkowej deski i żelazka. Do prasownia szczególnie ochoczo zabrali się nasi chłopcy 🙂 

          

             Wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami zapraszamy do wzięcia udziału                   w konkursie świątecznym na wykonanie najpiękniejszej  świątecznej  ozdoby. Na prace czekamy do 15 grudnia.

Zapraszamy do udziału!

Dzień Kredki

Dzień Kredki, który obchodziliśmy w piątek, stał się świetną okazją do utrwalenia kolorów. Podczas zabaw ruchowych przypomnieliśmy sobie ich nazwy. Oprócz tego każdy wybrał swój ulubiony, kolorując własną kredkę.

Domowi ulubieńcy

Tematem, którym zajmowaliśmy się w tym tygodniu były zwierzątka, które mieszkają razem z nami w domu. Dzieci bardzo zaangażowały się, chętnie opowiadały o swoich zwierzakach lub ulubieńcach swoich bliskich. Wiele także dowiedzieliśmy się o dźwiękach, jakie wydają zwierzęta, rozróżnialiśmy pojęcia „mały”, „duży”, podczas zabawy z sylwetami kotów, czy też nazywaliśmy figury geometryczne, tworząc kotka z koła, trójkątów i prostokąta. Stworzyliśmy miseczki i kostki dla piesków z ciastoliny. Dzieci podczas zabawy leczyły również naszego psiaka „Reksia”, czy też tworzyły budy dla piesków z klocków. Na koniec oglądaliśmy zdjęcia domowych ulubieńców, które przyniosły dzieci.

Jesienne sposoby na nudę

Jesienią, tak jak i w czasie deszczu dzieci się nie nudzą. Podczas zabaw kierowanych ćwiczyliśmy zakręcanie i odkręcanie butelek, które dzięki uprzejmości rodziców Rybek udało się uzbierać (jeszcze raz bardzo dziękujemy 🙂 ). Oprócz tego świetnie bawiliśmy się układając puzzle czy też kolorowe klocki.

Dzień Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości. W przedszkolu opowiedzieliśmy sobie o tym święcie dzień wcześniej. Poznaliśmy symbole narodowe: FLAGA, GODŁO, HYMN. Tego dnia towarzyszyły nam barwy białe i czerwone. Na koniec koleżanki i koledzy z grupy „Biedronki” przygotowali dla nas krótki występ. Bardzo dziękujemy! 🙂

Dzień Postaci z Bajek

W piątek nasze przedszkole odwiedziły postacie z bajek: pieski z „Psiego Patrolu”, „Myszki Minnie i Mickey”, „Tygrysek”, „Piotruś Pan”, „Bing i Zula”, „Spider Man”, „Zajączek”, a także „Księżniczki”. „Przemienione „Rybki” miały kilka bajkowych zadań do wykonania: znaleźć różnice na obrazkach, ułożyć obrazki od najmniejszego do największego, zgadnąć jakie bajki znajdują się na ilustracjach, zatańczyć do piosenek ze znanych bajek. Na koniec czekała na dzieci słodka niespodzianka. Był to prawdziwie bajkowy dzień.

Pada deszcz, a nam wcale smutno nie jest 🙂

Pierwszy tydzień listopada dotyczył tematyki „Pada deszcz”. Nieodłącznym elementem naszych zajęć stał się parasol, pod którym ukrywaliśmy się podczas zabaw ruchowych, a także wykorzystywaliśmy do ćwiczenia motoryki małej i nauki kolorów, ozdabiając go klamerkami. Przygotowaliśmy również pracę plastyczną, wykonując deszcz niebieską farbką, a jako pędzelka użyliśmy patyczków higienicznych. Oprócz tego uczyliśmy się piosenki o deszczu, którą możecie znaleźć w dziale „Tematyka miesiąca”. Spacerowaliśmy po parku poszukując kałuży i kropelek deszczu na liściach, ale była zabawa! 🙂

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W środę 27.10.2021 r. Rybki stały się prawdziwymi przedszkolakami 🙂 Na początku wystąpiły z krótką częścią artystyczną śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki. Uroczystość zakończyła się pasowaniem, którego dokonał nasz Pan Dyrektor zaczarowaną kredką 🙂 Dzieci otrzymały dyplomy i małą niespodziankę. Bardzo dziękujemy jeszcze raz za obecność Pana Dyrektora i Pana Wicedyrektora podczas wydarzenia. Od teraz każdy już wie, że:

„My jesteśmy Rybki,
każdy z nas jest szybki.
W przedszkolu na co dzień,
czujemy się, jak ryby w wodzie!”

Urodziny Marcinka i Wojutsia

Sto lat, sto lat, niech żyją, żyją nam! 3 latka właśnie skończyli nasi koledzy- Marcinek i Wojtuś. Życzymy im wszystkiego najlepszego i bardzo dziękujemy za słodkie niespodzianki 🙂

Jesienni kredowi artyści

Ostatni tydzień października zaskoczył nas przepiękną pogodą. W związku z tym korzystaliśmy z niej bawiąc się na dworze. W poniedziałek Rybki zamieniły się w małych jesiennych, kredowych artystów i stworzyły kolorowe rysunki na placu zabaw.  

Jaki jestem?

W trzecim tygodniu października nazywaliśmy nasze części ciała, ale nie tylko. Temat „Jaki jestem?” jest bardzo szeroki, więc poznawaliśmy również lepiej nasze charaktery, zastanawialiśmy się nad tym, co lubimy. Układaliśmy puzzle z zabawkami, którymi lubimy się bawić, ćwiczyliśmy z piłeczkami i oczywiście wybraliśmy się na plac zabaw, który uwielbiamy, a to tylko część aktywności, które wykonaliśmy podczas zajęć. Chociaż wszyscy jesteśmy różni, możemy dostrzec podobieństwa, które nas łączą. 

 

Umyć ręce, musi każdy z nas

Piątek (15.10.) był dniem mycia rąk, ponieważ tego dnia świętowaliśmy „Światowy Dzień Mycia Rąk”. Na początku poćwiczyliśmy, jak poprawnie myć ręce oraz przypomnieliśmy zasady bezpiecznego korzystania z toalety. Następnie przeprowadziliśmy eksperyment, który pozwolił Rybkom zrozumieć, jak mydełko przegania wszystkie bakterie. Na koniec przygotowaliśmy wspólną pracę plastyczną odrysowując rączki i dorysowując na nich bakterie, dodatkowo zapisaliśmy hasło „Raz dwa, trzy myję ręce ja i myjesz ręce ty!” i wspólnie wymyśliliśmy, co jest potrzebne do umycia naszych rączek.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy „Dzień Edukacji Narodowej”. Wspólnie z Rybkami zastanawialiśmy się co to za święto. Obejrzeliśmy krótki film na temat tego, kogo to święto, a także dowiedzieliśmy się trochę o pracy Nauczycieli  i Pracowników Oświaty. Chcemy Państwu i Dzieciom również serdecznie podziękować za wszystkie życzenia i niespodzianki 🙂

Urodzinki Ignasia

Tydzień rozpoczęliśmy świętując urodzinki naszego kolegi Ignasia, śpiewając sto lat i składając życzenia. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego! 🙂 

Na placu zabaw jest uśmiech i zabawa 🙂

W tym tygodniu udało się nam odwiedzić przedszkolny plac zabaw. Zabawy i radości nie było końca 🙂

Żeby zdrowym być jak ryba, jedz owoce i warzywa!

Październik jest dla nas owocowo- warzywny. W tym tygodni poznaliśmy różne warzywa i owoce nie tylko na ilustracjach. Oglądaliśmy, dotykaliśmy, a także wąchaliśmy prawdziwą marchewkę, jabłuszko, śliwkę, cebulę. Tańczyliśmy też do piosenki o warzywach, a także ćwiczyliśmy znajomość kolorów na podstawie poznanych owoców i warzyw podczas zabaw ruchowych. Na koniec tygodnia przygotowaliśmy również gruszkową pracę plastyczną.

Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki w przedszkolu. Najpierw poznaliśmy kilka ciekawych instrumentów i sprawdziliśmy, jaki wydają dźwięk.  Również z tej okazji  grupa „Biedronek” zaprosiła nas na przepiękny występ. Rybki mogły najpierw obserwować popisy starszych koleżanek i kolegów, następnie zostały zaproszone do muzycznej zabawy na scenę 🙂 Bardzo dziękujemy, bawiliśmy się świetnie 🙂

Od samego ranka, widzisz na drzewie małego kasztanka

Kasztanki+ Plastelina= Świetna zabawa+ Pożyteczne ćwiczenie naszych małych rączek 🙂

Dzień Chłopaka

W czwartek nasze kochane Rybki świętowały Dzień Chłopaka. Dziewczynki po zaśpiewaniu „Sto lat”, wręczyły chłopcom upominki, same zostały również nagrodzone 🙂 Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopców tych małych i dużych! 🙂 Dziękujemy również wszystkim rodzicom, dzięki którym mogliśmy wręczyć dzieciom upominki 🙂 To był wspaniały dzień!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji posłuchaliśmy pięknych baśni czytanych przez Panią Monikę. Podczas odpoczynku, wróciliśmy do książek z serii „Ta książka jest…”, które świetnie włączają dzieci w przeżycia głównych bohaterów, angażując je w różne zadania. W tym wypadku byli to kot i pies. Czytajmy dzieciom, to bardzo ważne, dzień głośnego czytania warto obchodzić codziennie!

Witamy Panią Jesień

Poszukiwania zakończone, Pani Jesień odnaleziona! 🙂 W tym tygodniu wreszcie do nas zawitała. Oczywiście przygotowywaliśmy się do tej wizyty już od dłuższego czasu. Przygotowaliśmy wiele prac plastycznych, takich jak: wazon z kwiatami, gdzie kwiatuszkami zostały nasze odbite dłonie pomalowane farbą, wiewiórka wyklejona kawałkami bibuły czy też spódniczka Pani Jesieni. Zrobiliśmy także wspólnie długi szal dla naszego gościa, który wykleiliśmy paskami bibuły. Oprócz tego, poznaliśmy zwierzątka, między innymi jeża i wiewiórkę. Wychodziliśmy na jesienne spacery w poszukiwaniu kolorowych liści, kasztanów, rysowaliśmy na boisku kredami rzeczy związane z jesienią. Pani Monika przygotował dla nas również ciekawe zajęcia, podczas których zaprezentowała Dary Pani Jesieni. Świetnie się przy tym bawiliśmy! 🙂

Wyzwania Teodora

W tym roku grupa Rybki będzie realizować projekt edukacyjny „Wyzwania Teodora”. Dzieci zostaną zapoznane z sympatycznym Bocianem Teodorem z którym będą wykonywać różne zadania i otrzymywać za nie odznaki. Głównym celem projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem. Efekty będziemy prezentować na naszej stronie. Powodzenia Rybki! 🙂

Gdzie jest Pani Jesień?

Prawie codziennie zadajemy sobie to pytanie. Korzystając z pogody, poszukujemy Pani Jesieni na spacerach w parku, bądź na szkolnym boisku. Obserwujemy spadające liście, powoli zmieniające kolory, tworzymy z nich piękne bukiety. Zbieramy również kasztany i czujemy, że dni stają się coraz chłodniejsze.

Dzień Przedszkolaka

„Dziś w przedszkolu wielka akcja, bo to dzień jest PRZEDSZKOLACZKA!”- to hasło przyświecało nam cały poniedziałkowy dzień. Rybki, jak na prawdziwych przedszkolaków przystało świętowały swój wielki dzień. Na początku poćwiczyły z „Panem Miłoszem” zamieniając się w różne zwierzątka, takie jak, na przykład kotki i ślimaki. Następnie, każdy otrzymał bilet na seans filmowy. W naszym przedszkolnym kinie zawitał „Krecik”, dzieci chętnie oglądały jego przygody. Na koniec, każdy zapełnił białą kartkę, kolorowymi pieczątkami. Wszystkie dzielne Rybki zabrały również dyplomy i kolorowe piłeczki do domku. Tego dnia było bardzo kolorowo i radośnie.

Poznajemy nasze przedszkole

Pierwsze dni w przedszkolu, pomimo tęsknoty za rodzicami, były bardzo radosne. Poznaliśmy naszą salę oraz przedszkolny korytarz. Teraz każda Rybka wie, gdzie można znaleźć autka, klocki, kolorowanki, kredki i inne grupowe skarby. Dowiedzieliśmy się również, gdzie jest nasza szatnia, każdy już wie, która szafeczka należy do niego. Rybki były bardzo dzielne, a każdy dzień przynosił nam coraz więcej uśmiechów! 🙂

Pierwsze spacery

W drugim tygodniu sporo spacerowaliśmy. Udało nam się odwiedzić park. Po drodze spotkaliśmy pająki, motylki, a nawet zająca! Wybraliśmy się również do ogródka botanicznego, gdzie obserwowaliśmy kwiaty, tańczyliśmy i graliśmy w piłkę. Poznaliśmy również zapach mięty 🙂 Rybki wykorzystały piękną pogodę w pełni 🙂

Wizyta Pana Policjanta

08.09.2021 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Policjanta, który opowiedział nam troszkę o bezpieczeństwie. Teraz każda Rybka wie, na przykład, że zanim przejdziemy przez ulicę, należy się rozejrzeć i upewnić się, czy nie nadjeżdża jakiś samochód. Dowiedzieliśmy się również, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi.
Na koniec, każdy otrzymał odblask. To spotkanie było bardzo dla nas ważne i interesujące.

Wyjątkowy gość

Dziś odwiedził nas wyjątkowy gość- żółwca Teresa, zwierzak grupy Żabki. Rybki bardzo ucieszyły się z tej wizyty. Sprawdziły, jak twardą i zimną skorupę ma żółwiczka. Kilka Rybek odważyło się nawet potrzymać ją na rękach.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Skip to content