Bezpieczeństwo i profilaktyka

POKAZ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

W naszej szkole powitaliśmy STRAŻAKÓW Ochotniczej Straży Pożarnej z Gliwic z jednostki Bojków – wspaniałych i bardzo dzielnych gości, których zawód i jednocześnie wielka pasja jest marzeniem niejednego młodego chłopca.

Uczniowie dowiedzieli się, że straż pożarna jest formacją zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska  naturalnego. Następnie zaprezentowali  oni strój strażaka i zachęcali uczniów do przymierzenia go. Uczniowie i przedszkolaczki zapoznali się ze sprzętem medycznym, który jest na wyposażeniu straży pożarnej, ekwipunkiem osobistym strażaka, narzędziami hydraulicznymi, a także osprzętem i armaturą wodną wozu strażackiego. Olbrzymim zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się również pokaz wozu strażackiego.
W imieniu uczniów z naszej szkoły, dziękujemy wszystkim strażakom biorącym udział w pokazie za przybliżenie ich trudnej, ale bardzo ciekawej i odpowiedzialnej pracy.

Mamy nadzieję, że za kilka lat strażakami przygotowującymi prezentację będą obecni uczniowie naszej szkoły, którzy po tym pokazie zapragnęli zostać strażakami.

AKADEMIA ZDROWEGO I BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA

Zaszczepienie dziecku właściwych nawyków związanych z higieną jamy ustnej to jedna z najważniejszych lekcji, w której uczestniczyły maluchy, dzięki uprzejmości mamy Szymka – p.Ani pracującej w gabinecie jako asystentka stomatologiczna.

Pogadanka odbyła się w czwartek 28 listopada. Maluchy nie tylko słuchały w skupieniu ale brały czynny udział w zajęciach.

Uczymy się wybierać zdrowe łakocie dla naszych ząbków a następnie szczotkujemy je bardzo pilnie.

Akademia zdrowego i bezpiecznego przedszkolaka

Skip to content