Kącik rodzica

Drogie Przedszkolaki!!!

Pierwszego września zaczynamy od przywitania Rodziców i wszystkich Przedszkolaków, które osobiście przez Rodziców tego dnia będą odprowadzone do przydzielonej grupy. Tego dnia, Maluchy będą miały czas na poznanie swoich rówieśników, zawarcie nowych przyjaźni, zapoznanie się z Panią Wychowawczynią oraz sprawdzenie wszelkich zabawek, zwiedzenie sal i zakątków przedszkola.
W taki oto sposób, wszyscy powoli zaczniemy oswajać się z nową sytuacją i nowym miejscem. Dla nas wszystkich najważniejsze jest dobro Waszych pociech i bardzo nam zależy, żeby pierwszy kontakt z przedszkolem, rozstanie się z Rodzicami był jak najmniejszym szokiem dla Dziecka i przeszedł bez bólu czy płaczu.
W związku z tym faktem, zwracam się do Państwa z prośbą, aby Państwo przez dwa pierwsze tygodnie września, pomimo to, iż Oddziały Przedszkolne czynne są od 7:00 do 16:00, starali się skrócić czas pobytu dziecka w przedszkolu. Dotyczy to szczególnie dzieci najmłodszych , które po raz pierwszy przekraczać będą próg przedszkola. Jest to trudny okres dla dzieci, więc o ile to możliwe na początku skróćmy czas rozłąki dla samego komfortu dziecka.
Na nieprzewidziane ewentualności należy zaopatrzyć dziecko w dodatkowe ubranka, w razie gdyby maluchowi przytrafił się jakiś niespodziewany „wypadek”, (pochlapało się zupką, wodą etc…).
W kolejnych dniach można przynieść podpisany woreczek ze strojem gimnastycznym oraz wyprawkę ustaloną z wychowawczyniami poszczególnych grup.

Pozdrawiam serdecznie
wicedyrektor szkoły