Ogłoszenia

Z OKAZJI DNIA DZIECKA WSZYSTKIM NASZYM PRZEDSZKOLAKOM I UCZNIOM ŻYCZYMY SAMYCH SŁONECZNYCH DNI, UŚMIECHU NA CO DZIEŃ ORAZ SUKCESÓW DYDAKTYCZNYCH.

CIESZYMY SIĘ, ŻE JESTEŚCIE U NAS!!!!

Nasze przedszkolaki mogą cieszyć się nową piaskownicą. Odbioru dokonała grupa Pszczółek wraz z naszą Panią Beatką, kierownikiem gospodarczym szkoły. Życzymy świetnej zabawy, a rodzicom dziękujemy za zabawki, których dzieciaki będą w niej używały.

Drodzy Państwo, już tradycyjnie prosimy o włączenie się w akcję wypieku ciast i wielkanocnych bab, które zostaną sprzedane na kiermaszu w zbliżającą się Niedziele Palmową. Wypieki prosimy dostarczyć do szkoły 1 kwietnia od godziny 9.00 do 10.30.

Zapraszamy i dziękujemy

BAL NAD BALE...

Szanowni Państwo,

od poniedziałku, 19 grudnia istnieje możliwość zapisu przedszkolaka na okres ferii zimowych. Listy tradycyjnie zostaną wystawione w przedsionku przedszkola.

 

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Drodzy Rodzice,

na stoliku w przedsionku wystawione są listy zapisu na 31 października. Prosimy zadeklarować pobyt dziecka w przedszkolu do 24  bm.

Pozdrawiamy serdecznie.

W trosce o zdrowie dzieci – przypominamy!!!

W trosce o zdrowie wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przypominamy, że:

 • Obowiązkiem rodziców jest przyprowadzanie do przedszkola dzieci tylko zdrowych.
 • Nie przyprowadzamy dzieci, które:
   • mają katar, kaszel, gorączkę (nie dotyczy alergii),
   • są przeziębione lub chore,
   • są w trakcie leczenia antybiotykowego,
   • mają inne objawy, które mają znamiona przeziębienia lub choroby.
 • Dzieci zakatarzone, przeziębione i kaszlące nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.
 • Infekcje mnożą się lawinowo i przechodzą na pozostałe dzieci;
 • Lepiej przetrzymać malucha w domu, wyleczyć katar i kaszel w ciągu paru dni, niż doprowadzić do dłuższej choroby i powikłań;
 •  
 •  
 • PAMIĘTAJMY, ŻE PAŃSTWA DZIECI SAME SOBNĄ SIĘ NIE ZAJMĄ, NAUCZYCIELE RÓWNIEŻ MAJĄ PRAWO DO PRACY W ZDROWYM OTOCZENIU!

Uwaga, uwaga!

Ogłaszamy zbiórkę darów jesieni. Kasztany, żołędzie i orzechy, można przynosić do przedszkola. Zebrane dary zostaną przekazane naszemu Gościowi z nadleśnictwa. Maluchy chętnie nazbierają smakołyki dla zwierząt podczas rodzinnych jesiennych spacerów, do których zachęcamy. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.

Drodzy Rodzice
 
Kolejny rok szkolny za nami. Rok, który obfitował w różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje ale i też niespodziewane wydarzenia. Kończąca się pandemia wprowadziła nas w okres zawirowań wojennych w Ukrainie, a co za tym poszło, konieczności dostosowania oddziałów do funkcjonowania w poszerzonych składach. Daliśmy radę. Bardzo gorącą dziękuję wszystkim moim współpracownikom, zaangażowanym nauczycielom przedszkola oraz personelowi, bez których praca ta nie była by możliwa. Z serca chcę podziękować całej Radzie Rodziców za jej zaangażowanie i współpracę. Wszystkim Rodzicom naszych przedszkolaków, za każdy gest, za dobre słowo, za pomysły i podpowiedzi DZIĘKUJĘ! Niech nowy rok szkolny będzie równie owocny i obfituje we współpracę.
 
Adam Walczak
Wicedyrektor SP 8

UWAGA!!!

Spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci 3-letnich przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023, odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 16.00 w przedszkolu. Poprowadzi je wychowawca, lic. Joanna Kołodziej. Rodziców dzieci  pozostałych grup  zapraszamy 2 września na godzinę 16.30. Rozpoczęcie na sali gimnastycznej, po czym spotkanie z wychowawcami w salach.

Dyrekcja

Szanowni Rodzice/Opiekunowie przedszkolaków

Wychowawcy poszczególnych grup zapraszają na zebranie podsumowujące mijający rok szkolny. Spotkania z wychowawcami odbędą się w salach grupowych 30 czerwca o godzinie 16.30.

Szanowni Państwo, pod zamieszczonym linkiem poniżej znajduje się informacja o przerwie w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych miasta Gliwice WAKACJE 2022.
Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 8 pełnią dyżur wakacyjny w miesiącu LIPCU 2022. Rodzice, którzy będą korzystać z usług placówki w tym miesiącu proszeni są o złożenie deklaracji do sekretariatu szkoły w terminie od
4 do 31 maja 2022 r.
W MIESIĄCU SIERPNIU 2022 r. NASZE PRZEDSZKOLE  JEST NIECZYNNE.

Wakacje_2022__przerwa_w_pracy_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych..pdf

KARTA ZAPISU NA DYŻUR WKACYJNY

Drodzy Państwo, wszelkie informacje związane z rekrutacją do klas pierwszych znajdują się w zakładce „NABÓR DO PIERWSZEJ KLASY”.

Drodzy Rodzice, w tym tygodniu zostaną wyłożone listy z deklaracją obecności dziecka w przedszkolu podczas ferii zimowych. „X” wpisujemy w dzień obecności dziecka. Proszę o wypełnienie listy do piątku,           4 lutego włącznie.
Dziękuję za współpracę,
Adam Walczak
wicedyrektor SP8

 

       Jak każdego 6 grudnia, odwiedziła nas i w tym roku św. Mikołaj. Nasz miły gość przyniósł nie tylko podarki, ale również wiele radości i świątecznej atmosfery. Przedszkolaki zaprezentowały Świętemu wszelkie umiejętności jakich nabyły w przedszkolu. Nie brakowało śpiewów, recytacji wierszy czy piosenek. Mikołaj został poczęstowany ciasteczkami, które dzieci same upiekły, no i nie miał wyboru, trzeba było opróżnić jego ogromny wór i rozdać to  co w nim było. Radości nie było końca, o czym mogą świadczyć uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków. Czekamy na odwiedziny za rok i obiecujemy, że będziemy bardzo grzeczni:)

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych odwiedzin Świętego Mikołaja.

->->->->->->->->->->->>>->>>>->>>->>>->>>->>>->>>->>>->>>->>>->>>->>>->

              Wszystkie przedszkolaki i uczniów klas 1-3 wraz z rodzicami zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie świątecznym na wykonanie najpiękniejszej  świątecznej ozdoby. Na prace czekamy do 15 grudnia.

Zapraszamy do udziału!

Podziel się sercem.

Do 3 grudnia można przynosić do przedszkola łakocie, które wypełnią worek świętego Mikołaja. Zostanie on już tradycyjnie dostarczony przez świętego, do gliwickiego ośrodka adaptacyjno-rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Zachęcamy do włączenia się w akcję. pamiętajmy, że dobro powraca.

DARY JESIENI
Drodzy Rodzice,
od najbliższej środy, 13 października, starsze grupy przedszkolne będą miały zorganizowane zajęcia rytmiczne, które poprowadzi mgr Danuta Waller. Ogromnie cieszymy się z tego faktu, zajęcia te urozmaicą  czas pobytu dzieci w przedszkolu i wzbogaci naszą ofertę edukacyjną.
 

 

Wychowawcy grup zapraszają na spotkanie organizacyjne w następujących terminach:

mgr Agnieszka Niedziela wychowawca „Żabek”, zaprasza 30 sierpnia na godzinę 16.00 na salę gimnastyczną;

mgr Lidia Sromek wychowawca „Krasnoludków” zaprasza 31 sierpnia na godzinę 16.00 do przedszkola;

mgr Monika Kraska wychowawca „Lisków”, gr. NOWA 2, 3/4-latków, zaprasza 1 września na godzinę 16.30 do przedszkola;

mgr Ewa Arbaszewska wychowawca „Rybek”, gr. NOWA 1, 3-latków, zaprasza 2 września na godzinę 16.30 do przedszkola.

 

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Drodzy Rodzice jako placówka oświatowa nasze przedszkole podlega wszystkim obostrzeniom         i środkom bezpieczeństwa wskazanym przez MEiN, GIS i MZ.
Organizację nowego roku szkolnego musimy więc podporządkować pod wytyczne podwyższonego reżimu sanitarnego. Bardzo proszę o zapoznanie się  z poniższymi informacjami organizacyjnymi.
Przedszkole czynne jest w godzinach 7:00 – 16:00
Nowy rok szkolny rozpoczyna się 1 września (środa). W przedszkolu z tej okazji nie obchodzimy uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, dlatego prosimy o wygodny ubiór dzieci.
Proszę przyprowadzać i odbierać dzieci zgodnie    z godzinami zadeklarowanymi w zasadach korzystania przez dziecko z pobytu w przedszkolu. Proszę pamiętać, iż dzieci najmłodsze mogą wymagać wcześniejszego odbioru z placówki.
Przyprowadzając dzieci do przedszkola prosimy    o bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Do przestrzeni wspólnej mogą wejść jednocześnie 2 osoby dorosłe (w maseczkach). Dzieci wchodzą do placówki samodzielnie, odprowadzone przez rodzica pod drzwi wejściowe do szatni gdzie odbiera je osoba  z personelu pomocniczego, przebiera i kieruje do grupy. O wejściu do placówki decydować będzie personel kontrolujący ilość osób przebywających  w części wspólnej. Bardzo prosimy  o cierpliwość   i zrozumienie, tylko dzięki wspólnemu zorganizowaniu się i wsparciu proces ten będzie przebiegał sprawnie.
Proszę, aby dzieci 3 i 4 letnie miały na koszulce, na plecach, umieszczoną czytelną naklejkę/napis        z imieniem i nazwiskiem. Będzie to bardzo pomocna informacja  w pierwszych dniach pobytu dziecka  w przedszkolu.
Bardzo prosimy o punktualność o 8.30 zamykamy drzwi przedszkola, a szatnia i korytarz są zgodnie   z procedurą myte, wietrzone i dezynfekowane.
Czas realizacji Podstawy Programowej obejmuje godziny od 8:00 do 13:00.
Odbiór dzieci sygnalizują państwo kontaktując się domofonem przy głównym wejściu. Dziecko zostanie wywołane z grupy, z pomocą obsługi przedszkola ubrane w szatni i wydane rodzicowi/opiekunowi.
Bardzo prosimy, aby dzieci były odbierane tylko przez rodzica lub  osobę do tego upoważnioną (druk upoważnienia składają Państwo pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu  – do pobrania na stronie/dokumenty i druki do pobrania).
Od pierwszego dnia dzieci powinny być wyposażone w podpisane, wygodne kapcie i podpisany worek z ubraniem na zmianę (spodenki, koszulka, skarpetki, 3 pary bielizny).
Od 1 września grupy najmłodsze odpoczywają po obiedzie na leżaczkach. Proszę o nieprzynoszenie piżamek, pluszaków, zabawek, ani żadnych niepotrzebnych przedmiotów.
1 września rodzic otrzyma informację o nazwie grupy i nazwisko wychowawcy, do której należy dziecko oraz zostanie wskazany dziecku znaczek  w szatni.
W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt po numerem telefonu:
32-232-93-24

Adam Walczak

wicedyrektor SP 8

Z zapasem sił, bagażem wakacyjnych przeżyć i masą ciekawych pomysłów ruszamy do pracy.  Szczególnie ciepło witamy dzieci i rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola.
Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku  samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie i nauce.
Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.

RADY DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ:

1.

Nie przedłużaj pożegnania w szatni – pomóż dziecku przezwyciężyć lęk.

2.

Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu – jeśli zrobisz to choć raz, dziecko będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić.

3.

Nie obiecuj: „Jeżeli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz”. Kiedy będziesz odbierać dziecko możesz dać mu malutki prezent – niespodziankę, ale nie może być to forma przekupywania.

4.

Nie wypytuj dziecka o szczegóły związane z pobytem w ciągu dnia w przedszkolu, poczekaj, aż samo nabierze ochoty aby ci o wszystkim opowiedzieć.

5.

Czasami lepiej jest, gdy dziecko do przedszkola odprowadza tato, gdyż rozstania z tatą  są w niektórych przypadkach mniej bolesne.

6.

Wielokrotnie zapewniaj dziecko, że na pewno odbierzesz je z przedszkola.

7.

Żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem. To napawa optymizmem i daje poczucie bezpieczeństwa, że wszystko jest w porządku.

W roku szkolnym 2021/22, rozwijać skrzydła dzieciakom będą pomagać:
mgr Ewa Arbaszewska – wychowawca 3-latków
mgr Monika Kraska – wychowawca 3/4-latków
mgr Lidia Sromek – wychowawca „Krasnoludków”, 4/5-latków
mgr Agnieszka Niedziela – wychowawca „Żabek”, 5/6-latków
mgr Anna Sromek – wychowawca „Biedronek”, 6-latków
mgr Anna Podrygała – neurologopeda
mgr Małgorzata Stodulska – język angielski
mgr Krzysztof Kruszyński – religia
mgr Adam Walczak – wychowawca pomocniczy

Od 30 sierpnia zapraszamy Rodziców/Opiekunów, do odbioru kart monitorujących czas pobytu dziecka w przedszkolu, a na drzwiach wejściowych do oddziałów można sprawdzić przynależność dziecka do grupy.

 

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

ARCHIWUM

2020/2021

Szanowni Państwo w związku z powrotem dzieci do szkoły wracamy do wrześniowego planu zajęć z religii i j. angielskiego.

 

KRASNOLUDKI
Poniedziałek 8:30 – 8:45
Wtorek 8:30 – 8:45
ŻABKI
Środa 8:30 – 8:45
Piątek 8:00 – 8:15
BIEDRONKI
Poniedziałek 8:00 – 8:30
Wtorek 8:30 – 8:30
TYGRYSKI
Środa 8:00 – 8:30
Piątek 8:15 – 8:45

KRASNOLUDKI
Środa 9:30 -9:45
Piątek 8:00 – 8:15
ŻABKI
Wtorek 8:30 – 8:45
Czwartek 8:30 – 8:45
BIEDRONKI
Środa 9:00 – 9:30
Piątek 8:15 – 8:45
TYGRYSKI
Wtorek 8:00 – 8:30
Czwartek 8:00 – 8:30

WAŻNE

         W czasie rekrutacji, tj. 9 – 25 marca 2021, poza koniecznością zarejestrowania się w systemie rekrutacyjnym, należy złożyć kartę zapisu dziecka w sekretariacie szkoły. Prosimy, aby wnioski były sprawdzone i kompletne – posiadały wszelkie załączniki. Po przyniesieniu ich do placówki należy poprosić pracownika administracji o weryfikację wniosku w obecności składającego, (wywołujemy sekretariat przez domofon, informujemy, że w sprawie rekrutacji i czekamy na zejście pracownika sekretariatu do Państwa). Pamiętać należy, iż na wniosku muszą znaleźć się podpisy obojga rodziców/opiekunów prawnych. Składając wniosek zachowujemy dystans oraz pamiętamy o maseczce.

Zasady rekrutacji do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 8 na rok szkolny 2021/2022

opracowano na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe  (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 996)

Ilekroć jest mowa o:

przedszkolu – należy przez to rozumieć także oddział przedszkolny w szkole podstawowej;

rodzicach – należy przez to rozumieć również opiekunów prawnych.

W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Gliwice biorą udział:

 • dzieci urodzone w latach 2015 – 2018;

 • dzieci z rocznika 2014, którym na podstawie opinii poradni psychologiczno – pedagogicznej dyrektor szkoły podstawowej w obwodzie której dziecko mieszka, na wniosek rodziców, odroczył rozpoczęcie spełnianie przez dziecko obowiązku szkolnego. Szczegółowe zasady odroczenia od obowiązku szkolnego uregulowane są w art. 32 i 38 ustawy Prawo oświatowe.

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli odbywa się na wolne miejsca oraz obejmuje wyłącznie dzieci zamieszkałe w Gliwicach.

Przez miejsce zamieszkania dziecka należy rozumieć miejscowość, w której dziecko przebywa z zamiarem stałego pobytu, zgodnie z art. 25 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1025). W szczególności miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców albo tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu zostało powierzone wykonywanie władzy rodzicielskiej (art. 26 § 1 Kodeksu cywilnego).

Uwaga!

Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola miejskiego niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza muszą pamiętać, że w takim przypadku rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach, jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola po raz pierwszy.

Kontynuacja wychowania przedszkolnego

Rodzice dzieci uczęszczających do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 8 w roku szkolnym 2020/2021 składają deklarację  o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022, w terminie: 3 marca br.

 Podstawowe postępowanie rekrutacyjne

Kandydaci biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma żadnego wpływu na przyjęcie.

  

KRYTERIA PRZYJĘĆ

W pierwszej kolejności – zgodnie z art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe:

 • wielodzietność rodziny kandydata,

 • niepełnosprawność kandydata,

 • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,

 • niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,

 • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,

 • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,

 • objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Każde z wyżej wymienionych kryteriów ma jednakową wartość.

Dokumenty potwierdzające spełnienie ww. to odpowiednio:

 • oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata;

 • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu

 • na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;

 • prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem;

 • dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Dokumenty są składane w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego zgodnie z art. 76a § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego odpisu lub wyciągu z dokumentu.

Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 150 ust. 6 Ustawy  z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, brane są pod uwagę kryteria lokalne określone na podstawie uchwały
nr XXIV/609/2017 Rady Miasta  Gliwice z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Gliwice na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów.

Rekrutacja do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2021/2022 odbywa się przy wsparciu systemu elektronicznego.

Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola.

 

9 marca 2021 r. o godz. 9:00  zostanie uruchomiona strona internetowa, na której zamieszczony będzie:

– informator zawierający oferty przedszkoli;

– wniosek o przyjęcie kandydata;

– instrukcja wypełnienia wniosku w formie elektronicznej.

 

Link do strony:

 https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gliwice

 

Wniosek będzie można wygenerować w systemie  do 25 marca 2021 r.

Wniosek o przyjęcie do przedszkola

Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do 3 przedszkoli miejskich prowadzonych Miasto Gliwice. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z ofertą placówek.

Rodzice układają listę wybranych placówek w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych.

Rodzice, którzy korzystają z Internetu:

wypełnią w systemie informatycznym wniosek o przyjęcie kandydata;

drukują wypełniony wniosek i po podpisaniu, składają go wyłącznie
w  placówce wskazanej na 1 miejscu we wniosku.

Rodzice, którzy nie korzystają z Internetu (lub nie mają możliwości wydrukowania wniosku):

pobierają wniosek w dowolnym przedszkolu miejskim, wypełniają go odręcznie i po podpisaniu składają go wyłącznie w placówce wskazanej na 1 miejscu we wniosku;

informacje zawarte we wniosku wprowadza do systemu informatycznego pracownik przedszkola miejskiego.

Do wniosku rodzice / prawni opiekunowie dołączają wymagane, określone
w ustawie kopie poświadczone za zgodność z oryginałem lub oryginały dokumentów potwierdzających spełnienie danych kryteriów.

Wypełniony wniosek podpisują oboje rodzice dziecka. Złożone podpisy są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym.

Uwaga!

Niezłożenie papierowej wersji wniosku (wydrukowanego z systemu lub wypełnionego ręcznie) wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów
w przedszkolu pierwszego wyboru w terminie oznacza, że dziecko nie weźmie udziału w rekrutacji.

 

Przedszkole będzie przyjmować wnioski w terminie:

od 9 marca br.  od godz.  10:00

do 25 marca br. do godz. 13:00

 

Weryfikacja wniosków

Wnioski weryfikuje komisja rekrutacyjna.

Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:

 • żądać od rodziców / prawnych opiekunów przedstawienia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach (przewodniczący wyznacza termin przedstawienia dokumentów);

 • zwrócić się do Prezydenta Miasta Gliwice o potwierdzenie okoliczności zawartych w oświadczeniach. Prezydent w celu potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach korzysta z informacji, do których ma dostęp z urzędu, może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji, może zlecić przeprowadzenie wywiadu, aby zweryfikować oświadczenie  o samotnym wychowywaniu dziecka. Do wywiadu stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rodzinnego wywiadu środowiskowego przeprowadzanego w celu ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Po weryfikacji wniosków:

13 kwietnia 2021 r. o godz. 9:00 komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy uszeregowanej alfabetycznie kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych w terminie od 14 kwietnia 2021 r. od godz. 9.00 do 23 kwietnia 2021 r. do godz. 15:00 zobowiązani są, do złożenia potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola miejskiego, do którego kandydat został zakwalifikowany. Niepotwierdzenie w terminie woli przyjęcia będzie traktowane jako rezygnacja z przyjęcia kandydata do danej placówki.

26 kwietnia 2021 r. o godz. 12:00 komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz informację o liczbie wolnych miejsc lub ich braku.  

Listy umieszczone zostaną w siedzibie danej placówki.

Tryb odwoławczy

Rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte mogą:

 • wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danego przedszkola miejskiego w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych,

 • wnieść do dyrektora przedszkola miejskiego odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia,

 • na rozstrzygnięcie dyrektora danego przedszkola miejskiego złożyć skargę do sądu administracyjnego.

 

Dane osobowe

Dane osobowe kandydatów zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu miejskim.

Dane osobowe kandydatów nieprzyjętych zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego są przechowywane w przedszkolu miejskim, które przeprowadzało postępowanie rekrutacyjne przez okres roku, chyba że na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola miejskiego została wniesiona skarga do sądu administracyjnego i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem. 

W celu zapewnienia dziecku podczas pobytu w publicznym przedszkolu odpowiedniej opieki, odżywiania oraz metod opiekuńczo-wychowawczych rodzic dziecka przekazuje dyrektorowi przedszkola uznane przez niego za istotne dane o stanie zdrowia, stosowanej diecie i rozwoju psychofizycznym dziecka.

Dzień dobry,

szanowni Państwo informujemy o możliwości składania deklaracji dotyczących kontynuacji wychowania przedszkolnego w naszej placówce. Bez złożenia deklaracji, miejsce to wskoczy do puli wolnych podczas rekrutacji, która rusza 9 marca. Deklaracje proszę składać najpóźniej do 3 marca w sekretariacie szkoły.

Z życzeniami zdrowia

Adam Walczak
wicedyrektor SP 8

Drodzy Rodzice

po konsultacjach z Gronem Pedagogicznym Przedszkola, została podjęta decyzja               o nieorganizowaniu w tym roku szkolnym balu karnawałowego. Obowiązujące obostrzenia i reżim sanitarny, do którego obligatoryjnie należy się stosować, uniemożliwia przeprowadzenie takiej imprezy z zachowaniem obowiązujących przepisów MEiN i GIS. W ramach tego nasi nauczyciele zorganizują inne wydarzenia wewnątrz-przedszkolne.                                                                                                                              Dochodzą do nas sygnały, w których wskazują Państwo, iż takowe zabawy organizowane są w innych placówkach, czego nie negujemy, my jednak odpowiedzialne odpowiadamy za bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci i realne spoglądamy na zagrożenie epidemiczne. Dziękujemy za zrozumienie.

 

Z życzeniami zdrowia

Adam Walczak

wicedyrektor SP nr 8

Drodzy Rodzice, informujemy, iż w Wigilię w przedszkolu nie będzie żywienia dzieci.

15 grudnia 2020 odbędzie się PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK.

Drodzy rodzice i opiekunowie!
Zachęcamy do nauczenia swojej pociechy wiersza, kolędy lub pastorałki oraz zgłoszenia go do konkursu.
Na wszystkich małych artystów czekają nagrody. 

Zgłoszenia proszę kierować do wychowawców grup do 14 grudnia.   

Podobnie jak w roku ubiegłym rozpoczynamy zbiórkę słodyczy dla naszych kolegów z przedszkola specjalnego. Łakocie można przynosić i składać w przedsionku przedszkola do 4 grudnia. Dziękujemy za włączenie się do akcji. Pamiętajmy, że dobro powraca

Kochani Rodzice,
Dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne, od grudnia proszone są o przyniesienie na zajęcia zeszytu w formacie A4.

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – V aktualizacja

 

Drodzy rodzice,
Zwracamy się do was z szczególną prośbą – od 23 października mieszkańcy Gliwic mogą oddać swój głos na projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.
W obecnej edycji budżetu znalazł się projekt realizowany przez naszą szkołę: Widowisko plenerowe, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom dzielnicy Bojków wydarzeń na terenie Górnego Śląska sprzed 100 lat, a więc w okresie tworzenia się państwa polskiego po I wojnie światowej. Będzie to ciekawe, edukacyjne uzupełnienie festynu, jaki chcemy zorganizować wiosną 2021 roku w naszej szkole.

Dlatego zwracamy się do Was o oddanie głosu na ten właśnie projekt, zapraszając jednocześnie już teraz na samo wydarzenie.
Bez waszej pomocy będzie to trudne do realizacji !

Poniżej umieszczamy link do strony, gdzie można oddać głos –

https://gbo.gliwice.eu/?p=f&r=dz


Zachęcamy do głosowania !!

Dyrekcja SP nr 8 w GliwicachP.S. Dodatkowa informacja dla fanów piłki nożnej – wśród zgłoszonych projektów jest również jeden mówiący o zajęciach sportowych dla mieszkańców naszej dzielnicy. Projekt zgłosiła fundacja Espaniola. Dotyczy to również uczniów naszej szkoły i przedszkola, więc jest także wart zainteresowania.

 

Szanowni Państwo,

w trosce o zdrowie Państwa dzieci jak również Państwa czuję się zobowiązany do przekazania istotnej informacji dot. sytuacji epidemicznej w naszej dzielnicy Bojków, która dotyka naszą placówkę: wśród członków rodziny jednego z nauczycieli przedszkola potwierdzono wczoraj późnym wieczorem pozytywny wynik na Covid-19. Nauczyciel, mimo braku oznak choroby został skierowany na kwarantannę.
O zaistniałym fakcie poinformowałem PSSE w Gliwicach, który nie zalecił ŻADNYCH dodatkowych działań poza wprowadzonymi już od września procedurami wewnątrzszkolnymi.
W związku z tym przedszkole i szkoła dalej pracują w trybie stacjonarnym, wszystkie zajęcia są realizowane na terenie szkoły.


Jak wspomniałem na wstępie, zdrowie Naszych podopiecznych jest dla mnie priorytetem, dlatego uważam, ze powyższa informacja może mieć dla Państwa istotne znaczenie. To Państwo decydujecie o obecności dziecka w przedszkolu czy, zgodnie z przysługującym Państwu prawem, nie wyrażacie zgody na zasłanianie przez dziecko ust i nosa podczas części zajęć.Życzę Państwu i Państwa bliskim pozostania w pełnym zdrowiu,
Grzegorz Klyszcz
Dyrektor SP nr 8 w Gliwicach.

5 października 2020, poniedziałek od 13:30 – 22:00

w szkole nastąpi przerwa w dostawie wody!

MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach zwraca się do wszystkich o wsparcie naszej akcji i dostarczenie na teren szkoły w dniach 28.09. – 05.10. zbędnych, zepsutych elektrośmieci typu: pralki, lodówki, zamrażarki, piece gazowe, elektryczne, odkurzacze, telewizory, radia komputery, sprzęty elektroniczne, elektronarzędzia, itp.

Istnieje możliwość odbioru sprzętu wielogabarytowego (lodówki, pralki) bezpośrednio z państwa domów. Prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową nr 8 do dnia 01.10.w godz. 7.00 – 15.00

Telefon (32) 232 93 24 lub 536 092 782 Dziękujemy za wsparcie.

Drodzy Rodzice,

prosimy o pobranie z zakładki DOKUMENTY/DRUKI, informacji o odpłatnościach drogą mailową i ustosunkowaniu się do niej.

Szanowni Rodzice,

firma cateringowa informuje, iż umowy, wraz z aneksami zostaną skopiowane, podpisane przez właścicieli, a oryginały zwrócone Państwu.

Rodzice/Opiekunowie Przedszkolaków

Przypominamy o nie przynoszeniu przez nasze pociechy żadnych rzeczy, którymi bawią się czy używają w domu. Spinki dziewczynek powinny pozostawać przez cały czas pobytu w przedszkolu we włosach, a opaska nie służyć do zabawy. To dla ich bezpieczeństwa.

Podrawiam

Adam Walczak

Zebranie rodziców Biedronek odbędzie się 2, a Żabek 9 września o godzinie 16:00.
Zapraszamy
wychowawcy

W ZAKŁADCE DOKUMENTY/DRUKI MOŻNA POBRAĆ UMOWĘ N KORZYSTANIE Z POSIŁKÓW – WYPEŁNIONĄ PROSIMY DOSTARCZYĆ DO PRZEDSZKOLA, ZOSTANIE ONA PRZEKAZANA FIRMIE CATERINGOWEJ.

Szanowni Rodzice/Opiekunowie

W poniedziałek 31 sierpnia, zapraszamy na zebranie rodziców dzieci 3 i 6 letnich.

Pani Lidia Sromek zaprasza rodziców Krasnoludków (3 latki), na godzinę 16:00, na plac przed szkołą. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w holu parteru szkoły.

Pani Ewa Słaboń zaprasza rodziców Tygrysków, również na godzinę 16:00 na plac zabaw, bądź na dolny hol w szatni szkoły (uzależnione od pogody).
Zebrania pozostałych grup odbędą się w późniejszym terminie.
Drodzy Rodzice
w związku z obostrzeniami dotyczącymi przebywania dzieci w przedszkolu, dokładniej powierzchni jaka przypada na jednostkę oraz reżim sanitarny, który został utrzymany, bardzo prosimy Państwa o potwierdzenie rozpoczęcia bądź nie, uczęszczania dziecka do placówki. Informacje taka proszę przesłać poszczególnych wychowawcą grup. Rodzice dzieci rozpoczynających naukę w przedszkolu (nowe 3 latki), proszone są o przesłanie potwierdzenia na: sekretariat@sp8.gliwice.eu

 


WYTYCZNE OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS EPIDEMII COVID 19

1. Rodzice zapoznają się z procedurami opracowanymi na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19 w przedszkolu               i podpisują omówione w § 1 pkt.3 stosowne OŚWIADCZENIE stanowiące załącznik nr 1 i nr 2 oraz omówioną w § 2 DEKLARACJĘ stanowiącą załącznik nr 3.

2. Przekazują dyrektorowi lub nauczycielowi informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne.

3. Nie posyłają do przedszkola dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

4. Przyprowadzają do przedszkola tylko zdrowe dziecko – bez objawów chorobowych. Katar, kaszel i inne symptomy chorobowe dyskwalifikują dziecko do pobytu w placówce.

5. Stosują się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do przedszkola, jeśli wcześniej chorowało.

6. W przypadku nieobecności dziecka nawet jednodniowej informują przedszkole o przyczynie tej nieobecności w formie telefonicznej tel. nr: 322329324 lub mailowo

adres: sekretariat@sp8.gliwice.eu

7. Gdy dziecko ukończyło 4 lata, rodzice zapewniają mu indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i z przedszkola.

8. Rodzic wyraża zgodę w formie oświadczenia na pomiar temperatury w razie zaobserwowanych widocznych u dziecka objawów chorobowych.

9. Wyjaśniają dziecku, aby nie zabierało do instytucji zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.

10. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny min. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust.

11. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.

12. Bezwzględnie przy każdym wejściu do palcówki odkażają ręce płynem do dezynfekcji rąk znajdującym się w dozowniku przy wejściu.

13. Przy każdorazowej zmianie numeru telefonu, na bieżącą aktualizują numery kontaktowe które posiada placówka.

14. Są zobowiązani do odbierania telefonów z przedszkola.

15. Doprowadzają dzieci do drzwi wejściowych i przekazują je personelowi.

16. Rodzice nie wchodzą na teren przedszkola.

Szanowni Rodzice/Opiekunowie przedszkolaków

Bardzo prosimy o pobranie z naszej strony deklaracji pobytu dziecka w poszczególnych miesiącach. Dokument znajdą Państwo w zakładce dokumenty/druki —->deklaracja pobytu dziecka w przedszkolu. Prosimy o wypełnienie, podpisanie przez oboje rodziców i w formie skanu lub zdjęcia przesłanie na adres  sekretariat@sp8.gliwice.eu

Pozdrawiam

wicedyrektor

Adam Walczak

 

Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Przyjaciele Przedszkola

         Sierpień to czas kiedy w naszym Przedszkolu odbywać będzie się remont. Zostaną odświeżone ściany, pokryje je nowa, kolorowa farba. Sale nabiorą nowego wyglądu i kształtu. Aby ożywić jeszcze bardziej nasze przedszkolne wnętrza potrzebujemy waszej pomocy. Jeśli ktoś posiada w domu rośliny, które mu się już znudziły czy wyrosły ponad miarę, my chętnie je przyjmiemy i zaaranżujemy w naszych wnętrzach.

Ukwiecenie i zazielenienie przedszkolnych murów z pewnością ubogaci nasz wystrój i będzie działało kojąco na naszych podopiecznych. Liczymy na włączenie się w akcję. Kwiatki można będzie dostarczać od września.

 

Pozdrawiamy i życzymy udanych wakacji

Pracownicy Przedszkola

Naszych Drogich Rodziców informujemy, iż od września 2020 r., dostawcą posiłków dla naszych przedszkolaczków będzie firma „777” z siedziba w Knurowie.

 
 
 

Informujemy, iż zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych w SP nr 8 na okres dyżuru wakacyjnego, rozpoczną się od 5 czerwca 2020 i potrwają do piątku, 18 czerwca 2020. Przypominamy jednocześnie, że przedszkole nasze zaprasza dzieci w miesiącu lipcu.

Zasady rekrutacji są identyczne jak przy zapisie na okres trwania pandemii covid 19.

W czasie dyżuru letniego obowiązujące będą zasady i procedury zgodne z wytycznymi MEN, MZ oraz GIS, a o zakwalifikowaniu się dziecka zadecyduje spełnienie kryteriów zawartych

w Procedurze bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19″,

obowiązującej w SP nr 8 w Gliwicach.

 


Drodzy Rodzice,

informujemy, że na wniosek Dyrektora Szkoły, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach ( Dz. U. 2003 nr 6, poz. 69 z późn. zm), zatwierdzoną przez Prezydenta Miasta Gliwice praca oddziałów przedszkolnych oraz szkoły podstawowej pozostaje zawieszona do dnia 29.05.2020. Zawieszenie dotyczy również konsultacji uczniów klasy ósmej – nauczyciele uczący w tej klasie indywidualnie będą ustalać z uczniami termin konsultacji wyłącznie w formie ONLINE.

Obecna sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest na tyle poważna, że do minimum chcemy ograniczyć bezpośrednie kontakty.

Z tych samych powodów biblioteka szkolna pozostaje niedostępna dla uczniów.

Grzegorz Klyszcz,

Dyrektor SP nr 8 w Gliwicach 

 INFORMACJE DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW WYRAŻAJĄCYCH WOLE POSŁANIA DZIECKA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W OKRESIE TRWANIA PANDEMII COVID-19

 DOKUMENTY DO OBLIGATORYJNEGO ZAPOZNANIA SIĘ:

 Procedura bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19

Oświadczenia

Rodzić pragnący posłać dziecko do oddziałów przedszkolnych w SP8, fakt ten powinien zgłosić drogą mailową. Wszelkie niezbędne informacje znajdą Państwo w PROCEDURZE BEZPIECZEŃSTWA znajdującej się powyżej.


Uwaga Rodzice Przedszkolaków!
 

Informujemy, że decyzją Dyrektora Szkoły, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach ( Dz. U. 2003 nr 6, poz. 69 z późn. zm), zatwierdzoną przez Prezydenta Miasta Gliwice praca oddziałów przedszkolnych pozostaje zawieszona w dniach 06.05.2020 – 15.05.2020.


Szanowni Rodzice,

W związku z decyzją Premiera umożliwiającą otwarcie od 6 maja br. przedszkoli, proszę o zapoznanie się z wytycznymi MEN i GIS dotyczącymi zapewnienia opieki dzieciom przez przedszkole.

Informacja MEN oraz Informacja GIS

O ewentualnym otwarciu i zasadach funkcjonowania oddziałów przedszkolnych, zostaną Państwo poinformowani poprzez stronę internetową oraz indywidualne wiadomości mailowe.

wicedyrektor

Adam Walczak

 

  
 

 


Drodzy Rodzice,

w związku z zamknięciem wszystkich placówek oświatowych, a tym samym zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych pragniemy zachęcić Państwa do pracy i zabawy z dziećmi. Darząc Państwa zaufaniem, wiemy, że ten czas bycia razem doskonale wykorzystacie i wspaniale spędzicie czas z dziećmi.

Zgodnie z zaleceniami MEN chcemy zaproponować Państwu kilka ciekawych stron z materiałami i pomysłami do wykorzystania:

Piosenki:

http://www.gralandia.pl/piosenki.html

Kolorowanki do wydruku:

https://www.e-kolorowanki.eu/

Domowy przedszkolak:

https://www.domowyprzedszkolak.pl/

Inspiracje plastyczne:

https://mojedziecikreatywnie.pl/

Słuchowisko:

https://m.youtube.com/watch?v=4YxmRy2w1j4

Bajeczka edukacyjna dla przedszkolaka:

https://www.youtube.com/watch?v=qUUK8SyZyBw

Szlaczki, kolorowanki, karty pracy:

http://bystredziecko.pl/szlaczki-do-druku-dla-dzieci

Teatrzyk „Pchła Szachrajka”:

https://www.youtube.com/watch?v=MZWyzATBcLw

Baśń „Smok wawelski”:

https://www.youtube.com/watch?v=FKfB_h7HqC8

Zachęcamy do zabaw plastycznych, czytania, oglądania i omawiania ilustracji, ruchu, zabaw tanecznych, gier planszowych.

W tej trudnej sytuacji życzymy dzieciom i Państwu dużo wytrwałości i zdrowia.

Zapraszamy na ogłoszenia i podstrony poszczególnych grup, tam znajdą państwo propozycje zadań, działań i zabaw umieszczone przez wychowawców!

Pozdrawiamy serdecznie 

Grono Nauczycielskie Oddziałów Przedszkolnych

 

 


Drodzy uczniowie,
 
przypominam, że zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia i ministra edukacji narodowej
w czasie trwania kwarantanny uczniowie powinni pozostawać w domach i nie kontaktować się z sobą bezpośrednio.
Proszę więc unikać spacerów oraz wizyt na boisku szkolnym.
Uważajcie na siebie!
 
Grzegorz Klyszcz,

Dyrektor SP 8 w Gliwicach


Szanowni Rodzice/Opiekunowie

 

Od poniedziałku 16 do środy 25 marca, szkoła będzie nieczynna.

Wszelkie kontakty interesantów z placówka, mogą odbywać się jedynie drogą elektroniczną i telefoniczną, w celu uzgodnienia sposobu, terminu oraz celowości kontaktu bezpośredniego.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych będzie obecnie odbywać się jedynie droga elektroniczną. Dokumenty „papierowe” można dostarczyć do sekretariatu szkoły dopiero po okresie zawieszenia zajęć, na chwilę obecną nie wcześniej niż 26 marca.

O wszelkich zmianach będą Państwo informowani na stronie szkoły.

Dyrektor Szkoły nr 8 w Gliwicach

mgr Grzegorz Klyszcz


Uwaga!

W celu ograniczenia warunków sprzyjających rozwijaniu się koronawirusa wprowadzamy działania profilaktyczne polegające na czasowym zawieszeniu zajęć organizowanych na terenie placówki z udziałem osób i firm zewnętrznych. Prosimy o wzmożoną czujność, nie przyprowadzanie dzieci przeziębionych, zakatarzonych i kaszlących. Jeśli objawy są wynikiem alergii – konieczne będzie przedstawienie stosownego zaświadczenia lekarskiego.

 

Wicedyrektor SP 8

Adam Walczak


 

UWAGA

 

 

Przypominamy, iż nasze przedszkole

 

czynne jest w godzinach

 

 

7:00 – 16:00.

 

Ze względu na bezpieczeństwo

i dobro dzieci prosimy o punktualne

 

ich odbieranie.

 

 

W związku z panującym

 

zagrożeniem epidemiologicznym

 

wyznaczamy strefę bezpieczeństwa

 

w przedszkolu.

 

 

Dzieci przekazujemy nauczycielowi

 

dyżurującemu nie wchodząc do sal.

 

Z wyrazami szacunku

wicedyrektor

Adam Walczak


Kalendarz na marzec:

 

* 8 marca – Dzień Kobiet

* zabawy z chemią

* 20 marca – przywitanie Wiosny

* 27 marca – Dzień Teatru

 


 

Osoby, które wyraziły swoją

 

chęć przygotowania wypieku

 

na nasz kiermasz, proszone są

 

o dostarczenie ciasta w sobotę,

 

 

(22 lutego) miedzy godziną

 

9:00 a 10:00.

 

Serdecznie dziękujemy za

 

zaangażowanie i pomoc.

 

 

Pozdrawiamy serdeczne

 

pracownicy przedszkola


 

SZANOWNI

RODZICE

Aby ułatwić przepływ informacji co do odpłatności

za pobyt, zachęcamy Państwa do korzystania

Internetowej Platformy Komunikacyjnej

ePrzedszkole.com.pl

Po wejściu na PLATFORMĘ w zakładkę Rodzice”, podajemy swojego e-maila i co ważne AKTYWUJEMY GO! Wtedy nasza administracja przekaże Państwu, w wersji elektronicznej, należność za pobyt dziecka w przedszkolu.

Większość z Państwa podała e-maila na w/w stronie, jednak nie dokonała jego aktywacji.

Wystarczy wejść na w/w stronę (dla przypomnienia hasło i login to pesel Państwa dziecka) oraz podać numer karty ATMS Kids.

Dziękujemy

Dyrekcja wraz z Pracownikami Administracji SP 8 

W piątek, 20 grudnia, odbędzie się

w przedszkolu wigilijny obiad.

Bardzo proszę o stosowny ubiór dla dzieci.

Sugeruję również by te, które nie korzystają

z posiłków, miały na ten dzień wykupiony obiad.

Dziękuję za zrozumienie i życzę

Wesołych Świat Bożego Narodzenia

wicedyrektor

Adam Walczak

 


Drodzy Rodzice/Opiekunowie

Informujemy, iż zadeklarowane dzieci na poszczególne dni

przerwy świątecznej będą miały zapewnione żywienie. Nieobecność dziecka w zadeklarowanym dniu nie zwalnia

z opłaty za posiłek.

W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z firma kateringową.

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja Szkoły


Drodzy Rodzice/Opiekunowie

Już dziś informuję, iż zebranie ogólne dla

oddziałów przedszkolnych odbędzie się 8 stycznia

(środa), o godzinie 16.oo.

Pozdrawiam świątecznie

wicedyrektor

Adam Walczak

 

Skip to content