Zapowiedzi – co? gdzie? kiedy?

Drodzy rodzice,
Zwracamy się do was z szczególną prośbą – od 23 października mieszkańcy Gliwic mogą oddać swój głos na projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.
W obecnej edycji budżetu znalazł się projekt realizowany przez naszą szkołę: Widowisko plenerowe, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom dzielnicy Bojków wydarzeń na terenie Górnego Śląska sprzed 100 lat, a więc w okresie tworzenia się państwa polskiego po I wojnie światowej. Będzie to ciekawe, edukacyjne uzupełnienie festynu, jaki chcemy zorganizować wiosną 2021 roku w naszej szkole.

Dlatego zwracamy się do Was o oddanie głosu na ten właśnie projekt, zapraszając jednocześnie już teraz na samo wydarzenie.
Bez waszej pomocy będzie to trudne do realizacji !

Poniżej umieszczamy link do strony, gdzie można oddać głos –

https://gbo.gliwice.eu/?p=f&r=dz

 


Zachęcamy do głosowania !!

Dyrekcja SP nr 8 w GliwicachP.S. Dodatkowa informacja dla fanów piłki nożnej – wśród zgłoszonych projektów jest również jeden mówiący o zajęciach sportowych dla mieszkańców naszej dzielnicy. Projekt zgłosiła fundacja Espaniola. Dotyczy to również uczniów naszej szkoły i przedszkola, więc jest także wart zainteresowania.

 

5 października 2020, poniedziałek od 13:30 – 22:00

w szkole nastąpi przerwa w dostawie wody!

 

Szanowni Państwo,

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2020 – zaproszenie  dla dzieci i młodzieży do udziału w konkursach.

Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej zaprasza do wzięcia udziału w konkursach organizowanych w ramach Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2020, która zaplanowana jest na 10 października br. W ramach tegorocznej edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2020, organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do udziału w dwóch konkursach: plastycznym „Nauka wczoraj i dziś” oraz filmowym „Nauka wokół nas”.

Regulaminy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.nocnaukowcow.com.pl/konkursy

ZAPRASZAMY

Zapraszamy Państwa dzieci do udziału w darmowych i bardzo atrakcyjnych zajęciach organizowanych w ramach wydarzeń upamiętniających bohaterską obronę Westerplatte. 

Zajęcia dla dziewcząt i chłopców (młodzież) ze sztuki survivalovo – militarnej. Uczestnicy spróbują swoich sił w strzelectwie, wspinaczce, terenoznawstwie i sztukach walki. Doświadczą  także ciekawych warsztatów i kreatywnej zabawy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest SCOUT oraz Stowarzyszenie GTW w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Czwartek, 3 września 2020 r., godz. 16:00 – 19:00 teren Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach Bojkowie:

Prosimy o przyniesienie zgód wypisanych przez Państwa do udziału w zajęciach oraz wyposażenie młodzieży w maseczki.

Zapraszamy uczniów kl. VII  VIII  do udziału w atrakcyjnych zajęciach organizowanych w ramach wydarzeń upamiętniających bohaterską obronę Westerplatte. Zajęcia ze sztuki survivalovo – militarnej. Uczestnicy spróbują swoich sił w strzelectwie, wspinaczce, terenoznawstwie i sztukach walki. Doświadczą  także ciekawych warsztatów i kreatywnej zabawy. Organizatorem przedsięwzięcia jest SCOUT oraz Stowarzyszenie GTW w ramach Budżetu Obywatelskiego. Czwartek, 3 września 2020 r., godz. 16:00 – 19:00 teren Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach Bojkowie – wstęp wolny.

 

ZEBRANIE

RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH


Szanowni Państwo, wychowawcy klas pierwszych zapraszają w najbliższy poniedziałek, tj. 31 sierpnia, na zebranie informacyjne przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Pani Aleksandra Mader zaprasza na godzinę 17:00 do sali nr 1 mieszczącą się w suterenach. Pani Bożena Mucha do sali nr 3, również na poziom „O”. Wchodzimy dolnym wejściem, pamiętając o maseczkach i zachowaniu dystansy społecznego.


Ogłaszam konkurs na najlepszy film e-wf

Nie musisz logować się na platformie.

Wystarczy wejść w link i zagłosować.

Głosować może każdy, ile razy chce, również rodzice, ciocie babcie czy wszyscy, którym udostępnisz link.

WYGRAJMY DLA SZKOŁY I UCZNIÓW SPRZĘT SPORTOWY, 200 WEJŚCIÓWEK DO PARKU ROZGRYWKI ZATOR LAND, 40 WEJŚCIÓWEK DO MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI. ORAZ DROBNE NAGRODY

WYGRYWA SZKOŁA, KTÓRA ZDOBĘDZIE NAJWIĘKSZA LICZBĘ GŁOSÓW.

BARDZO PROSZĘ -DZIAŁAJMY RAZEM, A OSIĄGNIEMY CEL. TO NIC NIE KOSZTUJE TYLKO PARĘ KLIKNIĘĆ.

Pozdrawiam Barbara Badura.

OTO LINK;
https://ewf.h1.pl/konkurs/?token=Tnmygq9HzZVqAD6IyRWH3Vo372ruk2M5SdDDcWAkkJGk8NdhyW


27 maja będziemy świętować!

Z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy samorządu terytorialnego zapraszamy do udziału w interaktywnym quizie związanym z tematyką samorządową (30 pytań na 30-lecie samorządu terytorialnego w Polsce).

Pytania będą się odnosiły do symboli i historii Gliwic oraz ważnych wydarzeń ostatnich 30 lat. Quiz będzie przeprowadzony 27 maja o godzinie 17.00.  W quizie będzie można wziąć udział, nie wychodząc z domu, gdyż będzie on przygotowany online, z wykorzystaniem transmisji live na YouTube.

Szczegóły dotyczące przebiegu i uczestnictwa w grze, a także jej regulamin można znaleźć na stronie https://gliwice.eu/aktualnosci/kultura/27-maja-bedziemy-swietowac.

Po zakończeniu quizu, o godz. 19:00 na miejskim kanale YouTube zostanie wyemitowany koncert zespołu Eleganza. Zespół zagra w sześcioosobowym składzie. Prowadząca przybliży słuchaczom informacje na temat wykonywanych w ramach koncertu: walców, polek, czardaszów, serenad, marszów, uwertur znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów muzyki salonowej, takich jak: Johann Strauss, Harry Theis, Hans Crucius, Vittorio Monti, Matos  Rodriguez, Fermo Dante Marchetti, Jo Knumann, Jules Massenet i wiele innych.


Edukacja w Gliwicach. Jedno miasto, wiele możliwości.

Drodzy ósmoklasiści!Zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę po gliwickich szkołach ponadpodstawowych. Rozpoczęliśmy ją z początkiem zimy, by wiosną zaprezentować Wam, gdzie możecie kontynuować naukę. Już niebawem dokonacie wyborów Waszej dalszej drogi edukacyjnej. Wybierajcie mądrze! Szkoła i wykształcenie, które w niej zdobędziecie, nie zdeterminują Waszej zawodowej przyszłości. Na pewno jednak staną się podstawą Waszych dalszych wyborów. Powodzenia!https://gliwice.eu/o-gliwicach/edukacja/rekrutacja/rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych

Opublikowany przez Edukacja w Gliwicach Wtorek, 21 kwietnia 2020

Skip to content