Zapowiedzi – co? gdzie? kiedy?

                                                                          

Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich


Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.
Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.
Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy – aktualne informacje online na stronach Rezydencji.
Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!
Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!


Zamek Królewski w Warszawie
www.zamek-krolewski.pl


Zamek Królewski na Wawelu
www.wawel.krakow.pl


Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
www.lazienki-krolewskie.pl


Muzeum Zamkowe w Malborku
www.zamek.malbork.pl


Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
www.zamek-sandomierz.pl


Zamek Królewski w Lublinie
www.mnwl.pl


Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
www.muzeum.wieliczka.pl


Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamku Lubelskim – Muzeum Narodowe w Lublinie.

Grudniowa przygoda z teatrem

Zbliżają się święta, ale zanim spędzimy czas w rodzinnym gronie, trzeba wszystko odpowiednio przygotować, a to zajmuje mnóstwo czasu. Kiedy rodzicom przybywa coraz więcej obowiązków z pomocą przychodzi Fundacja W to mi graj, z kreatywnymi propozycjami spędzenia wolnego czasu.


Warsztaty i spektakle online


W grudniu, co środę, o godzinie 16.00 zapraszamy na warsztaty „Daj przykład”, czyli spotkania z teatrem, tańcem, muzyką i cyrkiem. Również w ramach tego projektu 4.12, o godz. 16.00 odbędzie się audycja muzyczna dla dzieci „Śląski blues” zachęcająca do wspólnego spędzenia święta górników, Barbórki.
A to jeszcze nie wszystko. Oprócz warsztatów, odbywa się jeszcze Baśniowa Szkoła Teatru, czyli cykl spektakli online. 6.12, w Mikołaja, o 16.00 odbędzie się transmisja przedstawienia familijnego „Szydełkowa Szopka Babci Klary”, 19.12 nieco później – o 19.30 „Balladyna” w wykonaniu Gliwickiego Teatru Tańca, czyli „Zazdroszczę tej co dzisiaj rano mną była”, skierowana już do nieco starszej widowni, czyli młodzieży.


Dlaczego warto?


Zabawy, ćwiczenia, czy zadania teatralne, ale także cyrkowe, taneczne i rytmiczne wywierają duży wpływ na kształtowanie charakteru i osobowości dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji oraz rozładowują nagromadzone emocje. Są jednym z efektywnych środków wychowania wszechstronnego, dają możliwość poczucia wspólnego działania w tym trudnym czasie, kiedy wiele możliwości spędzania czasu wolnego zostało ograniczonych.
Gdzie oglądać?
Na Facebooku, na profilach Areny Gliwice oraz kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę. W zakładce „wydarzenia” znajdź najbardziej interesujące Cię propozycje. Warto zaznaczyć opcję „biorę udział” W ten sposób nie przegapisz godzin transmisji, bo na chwilę przed rozpoczęciem otrzymasz powiadomienie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Zaproś teatr do swojego domu! ___________________

Projekt „DAJ PRZYKŁAD” realizuje Fundacja W to mi graj. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY

Pomóżmy chorym w gliwickim szpitalu” – zaproszenie do akcji

Szanowni Państwo,
Wszyscy jesteśmy świadomi powagi sytuacji w związku z pandemią Personel medyczny od miesięcy pracuje na granicy ludzkiej wytrzymałości. Chorzy leżą po dwa, trzy tygodnie z gorączką, dusznościami, w tej samej bieliźnie, piżamie bez ręcznika. Często nie mają podstawowych przyborów toaletowych i środków czystości. Ich bliscy przebywają na kwarantannie i nikt nie może ich odwiedzać. Gliwicka Inicjatywa Obywatelska ogłosiła zbiórkę tego, co chorym w gliwickim szpitalu potrzebne jest na co dzień.

Nasza Szkoła Podstawowa wraz z oddziała mi przedszkolnymi przyłącza się do szczytnej Akcji „Pomóżmy chorym w gliwickim szpitalu”.

W wejściu do budynku SP8 przy ul. Spacerowej 6 wystawione będą pojemniki, do których w dniach:
wtorek 17.11 – w godzinach 8.00 -16.00
środa 18.11 – w godzinach 8.00 – 16.00
czwartek, 19.11 – w godzinach 8.00 – 16.00

będzie można wkładać:
– chusteczki nawilżone,
– mydło w płynie,
– szampon,
– oliwkę dla dzieci,
– gąbki,
– ręczniki papierowe,
– papier toaletowy,
– piankę do golenia,
– dezodorant damski/męski,
– wodę niegazowana małą,
– podkoszulki, piżamy (mogą być używane, czyste; także dużych rozmiarów).

Z góry dziękujemy za przyłączenie się do akcji i przypominamy, że w godzinach od 8.00 do 16.00 uczniowie mogą przemieszczać się tylko pod opieką osoby dorosłej.

XI Przegląd Twórczości Kresowej”Szkoła Podstawowa nr 8 zaprasza do udziału w XI Przeglądzie Twórczości Kresowej, który odbędzie się 19 listopada 2020 r.

 

Tematem Przewodnim tegorocznego konkursu będzie

 

100 lecie odznaczanie Lwowa Krzyżem Kawalerskim Orderu Virtuti Militari”

 

Dokładnie miasto zostało uhonorowane 22 listopada 1920 r. Uroczystej dekoracji dokonał sam naczelnik państwa marszałek Józef Piłsudski, który również odbierał defiladę wojskową na lwowskim rynku. To najwyższe polskie odznaczenie wojskowe nadano bohaterskiemu miastu, które do dziś z dumą nosi dewizę „Semper Fidelis”. Doceniono zarówno odwagę mieszkańców w czasie walk rozpoczętych w listopadzie 1918 r. o zachowanie polskości miasta, jak i jego późniejszy opór wobec natarcia Armii Czerwonej w 1920 r.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o polskich Kresach Wschodnich i II Rzeczypospolitej oraz krzewienie kultury kresowej,
a także popularyzacja twórczości tego regionu
wśród uczniów szkół podstawowych.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów klas I-III i klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz grup dziecięco-młodzieżowych instytucji edukacyjno-wychowawczych.

Ze względu na obecną sytuację związaną z COVID – 19 Przegląd będzie odbywał się online. Należy przygotować jedną z wymienionych form propozycji z terenów wschodnich: utwór muzyczny (piosenka), wiersz, skecz, scenkę rodzajową. Przygotowaną prezentację uczniów należy nagrać i przesłać na sp8 gliwicekk@gmail.com

Warunkiem przystąpienia do przeglądu jest wypełnienie (drukowanymi literami) karty zgłoszeniowej do dnia 12.11.2020 r. oraz przesłania jej na adres:Szkoła Podstawowa nr 8

ul. Spacerowa 6

44-141 GliwiceIstnieje także możliwość przesłania faksem na numer: 32/232-95-89


KARTA ZGŁOSZENIA

 

O wynikach laureaci zostaną powiadomieni 27.11.2020 r. 

Drodzy rodzice,
Zwracamy się do was z szczególną prośbą – od 23 października mieszkańcy Gliwic mogą oddać swój głos na projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.
W obecnej edycji budżetu znalazł się projekt realizowany przez naszą szkołę: Widowisko plenerowe, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom dzielnicy Bojków wydarzeń na terenie Górnego Śląska sprzed 100 lat, a więc w okresie tworzenia się państwa polskiego po I wojnie światowej. Będzie to ciekawe, edukacyjne uzupełnienie festynu, jaki chcemy zorganizować wiosną 2021 roku w naszej szkole.

Dlatego zwracamy się do Was o oddanie głosu na ten właśnie projekt, zapraszając jednocześnie już teraz na samo wydarzenie.
Bez waszej pomocy będzie to trudne do realizacji !

Poniżej umieszczamy link do strony, gdzie można oddać głos –

https://gbo.gliwice.eu/?p=f&r=dz

 


Zachęcamy do głosowania !!

Dyrekcja SP nr 8 w GliwicachP.S. Dodatkowa informacja dla fanów piłki nożnej – wśród zgłoszonych projektów jest również jeden mówiący o zajęciach sportowych dla mieszkańców naszej dzielnicy. Projekt zgłosiła fundacja Espaniola. Dotyczy to również uczniów naszej szkoły i przedszkola, więc jest także wart zainteresowania.

 

5 października 2020, poniedziałek od 13:30 – 22:00

w szkole nastąpi przerwa w dostawie wody!

 

Szanowni Państwo,

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2020 – zaproszenie  dla dzieci i młodzieży do udziału w konkursach.

Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej zaprasza do wzięcia udziału w konkursach organizowanych w ramach Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2020, która zaplanowana jest na 10 października br. W ramach tegorocznej edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2020, organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do udziału w dwóch konkursach: plastycznym „Nauka wczoraj i dziś” oraz filmowym „Nauka wokół nas”.

Regulaminy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.nocnaukowcow.com.pl/konkursy

ZAPRASZAMY

Zapraszamy Państwa dzieci do udziału w darmowych i bardzo atrakcyjnych zajęciach organizowanych w ramach wydarzeń upamiętniających bohaterską obronę Westerplatte. 

Zajęcia dla dziewcząt i chłopców (młodzież) ze sztuki survivalovo – militarnej. Uczestnicy spróbują swoich sił w strzelectwie, wspinaczce, terenoznawstwie i sztukach walki. Doświadczą  także ciekawych warsztatów i kreatywnej zabawy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest SCOUT oraz Stowarzyszenie GTW w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Czwartek, 3 września 2020 r., godz. 16:00 – 19:00 teren Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach Bojkowie:

Prosimy o przyniesienie zgód wypisanych przez Państwa do udziału w zajęciach oraz wyposażenie młodzieży w maseczki.

Zapraszamy uczniów kl. VII  VIII  do udziału w atrakcyjnych zajęciach organizowanych w ramach wydarzeń upamiętniających bohaterską obronę Westerplatte. Zajęcia ze sztuki survivalovo – militarnej. Uczestnicy spróbują swoich sił w strzelectwie, wspinaczce, terenoznawstwie i sztukach walki. Doświadczą  także ciekawych warsztatów i kreatywnej zabawy. Organizatorem przedsięwzięcia jest SCOUT oraz Stowarzyszenie GTW w ramach Budżetu Obywatelskiego. Czwartek, 3 września 2020 r., godz. 16:00 – 19:00 teren Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach Bojkowie – wstęp wolny.

 

ZEBRANIE

RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH


Szanowni Państwo, wychowawcy klas pierwszych zapraszają w najbliższy poniedziałek, tj. 31 sierpnia, na zebranie informacyjne przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Pani Aleksandra Mader zaprasza na godzinę 17:00 do sali nr 1 mieszczącą się w suterenach. Pani Bożena Mucha do sali nr 3, również na poziom „O”. Wchodzimy dolnym wejściem, pamiętając o maseczkach i zachowaniu dystansy społecznego.


Ogłaszam konkurs na najlepszy film e-wf

Nie musisz logować się na platformie.

Wystarczy wejść w link i zagłosować.

Głosować może każdy, ile razy chce, również rodzice, ciocie babcie czy wszyscy, którym udostępnisz link.

WYGRAJMY DLA SZKOŁY I UCZNIÓW SPRZĘT SPORTOWY, 200 WEJŚCIÓWEK DO PARKU ROZGRYWKI ZATOR LAND, 40 WEJŚCIÓWEK DO MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI. ORAZ DROBNE NAGRODY

WYGRYWA SZKOŁA, KTÓRA ZDOBĘDZIE NAJWIĘKSZA LICZBĘ GŁOSÓW.

BARDZO PROSZĘ -DZIAŁAJMY RAZEM, A OSIĄGNIEMY CEL. TO NIC NIE KOSZTUJE TYLKO PARĘ KLIKNIĘĆ.

Pozdrawiam Barbara Badura.

OTO LINK;
https://ewf.h1.pl/konkurs/?token=Tnmygq9HzZVqAD6IyRWH3Vo372ruk2M5SdDDcWAkkJGk8NdhyW


27 maja będziemy świętować!

Z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy samorządu terytorialnego zapraszamy do udziału w interaktywnym quizie związanym z tematyką samorządową (30 pytań na 30-lecie samorządu terytorialnego w Polsce).

Pytania będą się odnosiły do symboli i historii Gliwic oraz ważnych wydarzeń ostatnich 30 lat. Quiz będzie przeprowadzony 27 maja o godzinie 17.00.  W quizie będzie można wziąć udział, nie wychodząc z domu, gdyż będzie on przygotowany online, z wykorzystaniem transmisji live na YouTube.

Szczegóły dotyczące przebiegu i uczestnictwa w grze, a także jej regulamin można znaleźć na stronie https://gliwice.eu/aktualnosci/kultura/27-maja-bedziemy-swietowac.

Po zakończeniu quizu, o godz. 19:00 na miejskim kanale YouTube zostanie wyemitowany koncert zespołu Eleganza. Zespół zagra w sześcioosobowym składzie. Prowadząca przybliży słuchaczom informacje na temat wykonywanych w ramach koncertu: walców, polek, czardaszów, serenad, marszów, uwertur znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów muzyki salonowej, takich jak: Johann Strauss, Harry Theis, Hans Crucius, Vittorio Monti, Matos  Rodriguez, Fermo Dante Marchetti, Jo Knumann, Jules Massenet i wiele innych.


Edukacja w Gliwicach. Jedno miasto, wiele możliwości.

Drodzy ósmoklasiści!Zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę po gliwickich szkołach ponadpodstawowych. Rozpoczęliśmy ją z początkiem zimy, by wiosną zaprezentować Wam, gdzie możecie kontynuować naukę. Już niebawem dokonacie wyborów Waszej dalszej drogi edukacyjnej. Wybierajcie mądrze! Szkoła i wykształcenie, które w niej zdobędziecie, nie zdeterminują Waszej zawodowej przyszłości. Na pewno jednak staną się podstawą Waszych dalszych wyborów. Powodzenia!https://gliwice.eu/o-gliwicach/edukacja/rekrutacja/rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych

Opublikowany przez Edukacja w Gliwicach Wtorek, 21 kwietnia 2020

Skip to content